Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

prome odpad!

Hodnocení prvního dílu (viděl jsem ho celý). Na další díly nemám sílu a mozek mi to nedovolí. Tohle je typický český televizní odpad. Trapnost nadevše. Každý dialog a každá scéna je odporná. Herecké obsazení téměř totožné jako v ostatních nováckých seriálech, takže žádná sláva, žádný průměr a ani podprůměr. Styl jihoamerické telenovely. Takže kategorie sama pro sebe. Že to těm hercům stojí za to, se takhle ztrapňovat. Kdo tohle vymýšlí a kdo tohle schvaluje? Nechápu, jak se takové věci vůbec mohou vyskytovat v televizi. ()

Prochy38

Tak jo. Viděl jsem dvě epizody. Přítelkyně to sleduje. Přemýšlím, čeho kdo chtěl docílit tím, že napsal takovou, bez prominutí, ko****nu. Fajn. Samože tam hraje snad to nejhezčí a nejukecanější, co máme teď mezi herečkami do 20let. Tím to ale hasne. Vtipné jsou akorát hlášky od těch zkušenějších herců. A těch není moc.. Moc tomu nerozumím.... Třeba se můj názor změní po dalších epizodách, kterým budu nedobrovolných svědkem... ||||| A to se stalo. Seriál ve skutečnosti není až takové zlo, jak se mi zdálo. Postupem času jsem pochopil, co se nám tento seriál snaží říct. Své sympatie k obsazení jsem projevil už v první části komentáře. Zvedám s úsměvem ze ** na ****. Protože, když to přirovnám k ostatním seriálům, produkce TV NOVA, nemohu vlastně jinak. ()

Gemini

Elegie na českou seriálovou tvorbu pokračuje aneb vzdejmež hold dalšímu televiznímu počinu na poli takzvané všednovečerní zábavy pro nenáročného diváka utahaného každo- a celo- denním pachtěním (což je líbivější, a tedy i prodejnější synonymum pro vypnutí mozku nebo, chcete-li, staré izerovské "Buďte rádi, že je to barevný, hejbe se to a je to na pokračování.") Skupina hlavních protagonistů v osvědčeném složení několika dobrých herců, několika kdysi dobrých herců a několika mediálně vděčných takyherců (plus děsivý Letištní produkt oživivší, a tedy nezařaditelná, Zuzana Norisová) prožívá své strasti a dobrodružství tentokráte ve světě "of glamorous look, fashion and style", reprezentovaném lesklým časopisem GRCE, což je - jak slovenští bratia jistě chápou - název naprosto příznačný, a není to překlep - celý název titulního "největšího hráče na českém trhu" není na obálce k vidění snad nikdy, a nejsem natolik odvážným průzkumníkem, abych pronikal do reálií vzniku tohoto nováckého opusu magnum pro podzim 2010 či snad vyhledával v bulváru myšlenkové pochody jeho světa znalých tvůrců. Děj nebudu rozebírat, protože na směs intrik, postelových peripetií, nezbytné pravé lásky a "skutečných" problémů říznutých více či méně veselohrou, je škoda místa. Nejde ovšem nevypíchnout "originální" zápletku s duchem teplého fotografa a třemi stupidními asistentkami, kteří jako by si odskočili z Ošklivky libovolného jména, avšak z nějakého důvodu se za nimi táhne odér jiného mocného diváckého kasaštyku jménem Desperate Housewives. Ke cti Vojty Dykdyka nutno podoktnout, že díky jeho roli vypadá Lumír Olšovský a jeho "Afektovaná Pipina" Hugo jako ještě větší ubožák, než když to na nás vybalil v hlavním vysílacím čase naostro - a to je něco, co si pro barvy Dokonalého Světa "zaslúží potlesk". Na rovinu si to přiznejme - některé jednotlivosti, ba i scény, skutečně mému oku i uchu zalahodily, a to nejen řemeslnou úrovní, ale i jakousi přidanou hodnotou (emocemi, vtipem...). Bohužel se ale ještě nestalo, že by se těch světlých momentů objevilo více za sebou, zatím vždy následoval úpadek tak drsný, že by nejednomu insolvenčnímu správci zbělel vous - v lepším případě papírem šustící výměna názorů archetypálních postav nebo daleko častěji "že prý vtipná" esence demence anebo na férovku hustá ochotničina (a samozřejmě nemluvě o důsledně dodržovaných reklamních přestávkách). Ano, občas se objeví někdo jako paní Maciuchová, která si pro sebe luxusně ukradla celý díl... anebo jsem netušil, že je paní Hlaváčová schopna takových ošklivostí, jaké si vyměňovala s rovněž výbornou Chantal Poullain... ale na druhou stranu jsem musel strávit večer ve společnosti vyžilého pětačtyřicátníka jménem "Sagič", a to byla opět velká bolest, byť to svým způsobem hezky vypovídalo o fungování světa "médií" obdobných GRCE. No a tak vůbec... Hodnocení se může jevit zbytečně tvrdé, zvlášť když přiznám, že jsem se od pátého dílu díval pravidelně a první kusy si v mezidobí dokoukal z internetu, ale navzdory přesně zahraným (a ne vždy lidově vděčným) typovým postavám nemůžu jít výš, protože nemůžu ignorovat takřka stoprocentní konzumní prázdnotu v kolonce "jaký je přínos/co se nám snaží říct?", protože jediným závěrem plynoucím aspoň z první série je to, že když máte prachy a vaše rodina má ještě víc prachů, můžete všechno mršit, a stejně... ani ne snad že se z toho dostanete, ale někdo vás z těch sraček dostane. Jo a vlastně je tu ještě to druhé ponaučení, že vyhodit padesátku za nájem betonového skladiště (samozřejmě jak jinak než designového) je nezbytná reprezentace, a chce-li slušné děvče z dědiny přesnou mušku míti, musí se tomu podříditi, a ještě se jí to bude líbiti, protože stejně zjistí, že to jinak nejde, a je to vlastně fajn. Takže stručně - je to řemeslně kvalitní (čímž obnažuje směšnost OVRZu, Světel Pasáže atpd.), je to promyšlené (ale jenom směrem k životnímu stylu "Sex Ve Městě", což je na blití), pobaví to...ale máme sakra na víc. 50% a na případné další díly jsem rozhodně zvědav. () (méně) (více)

Haymar odpad!

Je mi líto! Rád bych dal alespoň jednu * ale ptám se: "Za co, proboha?!" Kde nic není, ani smrt nebere a tady vážně není odkud brát! Při sledování pilotního dílu se mi doslova kroutila chodidla v pěsti... Jakékoli další komentáře na adresu českých původních seriálů by bylo jen házením hrachu na zeď achjo!... P.S.: A označit Sašu Rašilova (se vší úctou k němu) za "Oldřicha Nového 21. století" je vážně na facku!! ()

slunicko2

Jeden z mála českých zábavných a vtipných seriálů, které jsem viděl. 1) Nemohu si pomoci, mně se to líbilo. Prostředí dobře znalá Mirka Vopavová napsala výborný scénář s mnoha scénkami, které měly vtip a spád. Lehkou kulhavost jiných scének bych scénáristce odpustil - více než 14 hodin vtipu a spádu by byl zřejmě nadlidský úkol._____ 2) Ironický nadhled je něco, s čím si (nejenom) nové české seriály příliš nevědí rady. Ne, že by se tvůrci nesnažili, ale prostě jim to nejde. O to víc oceňuji, že se to tentokrát povedlo na jedničku._____ 3) Dobře zvolení herci si vychutnávají své role. Pravdivě excentrická Jitka Čvančarová (módní guru Michelle), příjemně přehrávající Vanda Hybnerová (vedoucí inzerce Olga), už tradičně ztřeštěná Zuzana Norisová (po roli modelky toužící Iveta) nebo půvabně hloupá Kristina Lukešová (recepční Natálie s neodolatelným pohledem). Milý Filip Čapka (fotograf George), bohužel jenom v epizodní roli roztomilý Vojtěch Dyk (homosexuální módní návrhář) a další řada značkových i nových herců dotváří příjemný dojem._____ 4) Partička chytráků z ČSFD (děkuji komentátoru movie za tento výstižný pojem) si brousí své zuby na bezbranné novácké (nejenom) produkci, aniž si uvědomují, že jejich komentáře většinou nic neřeknou o hodnoceném filmu (kromě toho, že je to sračka), zato však hodně prozradí o nich samých._____ 5) 3.2.2023 po novém zhlédnutí potvrzuji svůj předchozí dojem. Je to prostě supíš. ()

• Exteriéry vydavatelství se natáčely v areálu bývalého holešovického pivovaru, v němž v současnosti sídlí firma Ringier. (Lolita)
  • Nejvíc natáčecích dnů měla Eva Sakálová, následovali Jitka Čvančarová, Jana Hlaváčová a Saša Rašilov. (Lolita)