Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

danielK

--- těch pět na vyvážení odpadů o pánů kritiků, kteří si nevidí na nos a pro které je česká (byť vydařená) produkce pod úroveň :-) - jen tak na začátek. /////////////// Tento seriál se mi líbí. Vážně. Z duše nesnáším ty seriály, které vznikly za vilného odpoledne a hrajou v nich katastrofy, které nemají na naplacení nájmu (Ordinace, Cesty domů, VkV...). Ale DS není seriálem těmto podobný. ÚŽASNÁ kamera a FAMÓZNÍ atmosféra by mohla konkurovat hollywoodské produkce (nápadně připomíná - v tomto ohledu - mistrovskou Gossip Girl), režie není vůbec špatná, scénář je vtipný a hodně civilní. Herecké výkony jsou skvělé - je opravdu vidět, že si tvůrci dali na výběru záležet a že nelovili jenom ve slavných jménech. Jitka Čvančarová je ještě lepší než Meryl Streep v Ďábel nosí Pradu a k tomu jí to neuvěřitelně sluší, Tereza Brodská hraje civilně a uvěřitelně, Vanda Hybnerová je komička každým coulem, Eva Sakálová je trošku slabší než ostatní herečky, ale zase je to její první příležitost, tak přivřeme oči a Zuzka Norisová - chápu, že někomu tohle její herectví trhá uši, mně ale vůbec nevadí, navíc mě strašně moc baví! A Kristýna Lukešová rulezz!!! Vtipný a KVALITNĚ NATOČENÝ SERIÁL z jindy nekvalitní produkce Tv Nova. NENECHTE SE ODRADIT TĚMITO PITOMCI TADY A PODÍVEJTE SE, BYLA BY VĚČNÁ ŠKODA NEDOČKAT SE DALŠÍCH ŘAD!! HODNOTÍM 5/5 ()

Uiboek

při vypnutém mozku, vaření a uční angličtiny se to možná vyšplhá na 3*, ovšem čím míň věcí děláte, tím hloubej to klesá, já naštěstí pokaždé ještě dělal něco jiného:-D ()

chicab8

Sdílím názor, že osmdesát procent odpadujících seriálu nedalo šanci a z pozice lidí, co pobrali všechnu moudrost, jej zavrhli už předem. Samozřejmě, že seriál není intelektuální hitparáda a ani si na nic takového nehraje, ale když se na něj člověk dívá s nadhledem, je to poměrně přijatelná směs více méně kvalitních herců, pohledu do trochu jiného světa s kořením překvapivě povedených hlášek (Norisová a Čvančarová). Rozhodně trumfuje většinu české produkce původních seriálů. Hlavní linie je klasicky plytká a průhledná, přesto bych to do koše neházela. ()

Petus

Nadsázka, vtip, ironie, orginalita. Konečně po dlouhé době seriál, na který se dá dívat a u kterého se dá dobře pobavit. ()

JonasJonas

Seriály všeobecně moc nesleduji. Občas se však stane výjimka. Tento seriál jí byl. Úplně chápu, že Dokonalý svět může být mnoha lidmi zatracován. Je to seriál z vyumělkovaného prostředí plného tupých slečínek a kýčů. To lidi všeobecně nemusejí a chápou to jak vrchol nevkusu. O mnoho horší však byly průšvihy jako - Sagvan Tofi, Simona Krainová atd. (to byl děs běs). Atmosféra seriálu mně v mnohém připomínala Zoufalé manželky. Vtip seriálu též nechyběl. Seriál kvalitativně hodně kolísal. Vyzdvihnul bych herecké výkony Jitky Čvančarové, Jany Hlaváčové, Juraje Kukury, Vandy Hýbnerové, Kristiny Lukešové a Vojtěcha Dyka. ()

DonTommy

Mno, počkám si raději na seriál z prostředí redakce časopisu pro pány typu Maxim :-) z redaktorek časopisu pro dámy jsem málem vyletěl z kůže, zhruba jako z hrdinek Sexu ve městě. Nevím proč se nám díla tohoto typu snaží vštípit že silná žena = otravná a afektovaná slepice. Smutné. ()

Smerfetka88

Překvapilo mě tolik rozdílné hodnocení u tohoto seriálu a přiznám se, že sama jsem někde mezi. Myslím si, že u nás se dařilo, daří a vždycky dařit bude spíše filmům a seriálům ze života a o běžných lidech, než z tzv."high society". I proto to na mě možná působilo trochu jako parodie na americké seriály z takovéhoto prostředí. Ale i tak jsem se u toho občas zasmála, pobavily mě mnohé hlášky a dobře se mi dívalo na předvedenou módu. Stejně dobře se mi dívalo i na některé herecké výkony v čele s Čvančarovou, Hlaváčovou, Hybnerovou a hvězdu dávám za Dvořáka a Kukuru! ()

dewil21 odpad!

"Jsem milovnicí kabelek Louis Vuitton, parfémů a módy..a samo sebou mě hlavně proto zajímá co se děje v redakci časopisu GRACE..." jojo a taky mám doma patnáctery boty k jednomu tričičku a nosím culík a brejle přes půl xichtu, mám na rukou 50 náramečků a když jdu, tak pohazuju zadkem jako Madona, no a úplně nejvíc mě bere Sex ve městě, idyž jsem vlastně z vesnice, ale řešíme s nejlepšíma kámajdama úplně stejný vjeci. Prostě tohle je seriál úplně nejvíc a všichni ste s těma odpadama fakt trapný, mě se zase chce blejt z vás, takže si na vaše blbý komenty vzpomenu po každé, když poobědvám lístek rukoly a nemusím si na WC ani strkat prsty do krku... Vy prostě nevíte, co je v životě fakt důležitý, až sbalim pana božskýho, kterýmu je 70 a má 70 míčů na kontě, tak se z týhle blbý země vodstěhuju někam na pláž a budu se tam každej den vopalovat a chodit v plavečkách a pít drinky a vy si tady pořád budete sázet ty svý odpádky, chudáci... fňňň ()

Judy24

Pro mě je Dokonalý svět jeden z nejlepších seriálů, jaký kdy Nova vyprodukovala (co si budeme povídat - Ordinace není zrovna konkurenceschopná...). Dala si záležet na výběru kvalitních (i neokoukaných) herců, jako třeba paní Hlaváčové, která si (navzdory očekávání) neutrhla ostudu, ale svou postavu, která většinu emocí schovává, zahrála moc hezky. Taky konečně po dlouhé době zainvestovala do interiérů (a exteriérů), takže člověk nebyl ani moc brzo znuděný ze stále stejných prázdných míst. Scénář byl napsaný docela hezky (překvapivě i se závěrečným zvratem), postavy dostávaly střídavě prostor, takže se mohly hezky rozvíjet a člověk jejich charakter objevoval postupně, tak jak by to skutečně mělo být. Hlavním tahákem seriálu byl módní průmysl, plný lesku a slávy. A mě to zklamalo. Doufala jsem, že seriál člověka spíš přesvědčí o tom, že lidé "tam vysoko" v té vyšší společenské vrstvě jsou stejní jako my; obyčejní lidél, ale nestalo se tak. Bylo znát, že se o to snaží, ale já měla po konci stejně pocit, že jsou to všichni namyšlení zbohatlíci, kteří nemají tušení, jaké to je žít, když máte plat, za který si oni koupí kabelku. ()

Kuzmik

Originální a nezáživný český seriál, který se snaží napodobit nějaký americký seriál, což se absolutně vůbec nedaří s českou režii ani herci. Sice hezké ale trapné modní výstřelky Jitky Čvančarové jen dokazují, že neumí hrát ale jen dobře vypadat. Jediné co ujde jsou záběry Prahy a snad Vojtěch Dyk, který snad jako jediný dokáže hrát docela slušně. ()

Queendom

Kurva kde to jsme. Odpad nedávám jen proto, že jsem omylem viděla i kus totálně odpadový sračky na konkurenčním kanále. ()

kubasimo

tleskám.......po shlédnutí prvního dílo byl pro mě tento seriál jasný odpad, ovšem díl od dílu se mi líbí víc a víc. Je jásně, že s rozpočtem a stylem života v České republice to nikdy nebude tak luxusní jako v Americe. Přesto se na naše poměry docela poved a u některých scén se lámu smíchy a stojí prostě za zopakování. ()

Havala

Za herecké obazení jena hvězda, jinak další důvod proč nezapínat televizi. Škoda, třeba příště vyjde něco schopnějšího. ()

amyth

486 hodnocení, převážně odpadů, ale statistika a bližší diskuse s hodnotícími jasně říká, že to 3/4 z nich vůbec nevidělo. Nemám rád takové seriály a rád dám odpad vymývačce. Ale podle mě je tohle rozhodně lepší než okresní přebor a to tak, že ve zpracování o parník a ve scénáři tak o prsa černošské soulové zpěvačky. Zasmál jsem se třikrát což je na český seriál naprostý nadstandart. Bavila mě hlavně Čvančarová a Hybnerová - roli si vyloženě vychutnávají. Zdaleka né tak špatné jako seriály ČT. ()

ondey

Nadhled lidi, to chce nadhled:) ale ne nad seriálem, ale životní :)) protože jestli se takhle dokážete rozčilovat jen kvůli seriálu, je u vás vážně něco špatně :D Ironie, vypravěčská zkratky, stylizace některých scén, ale taky výborně tvrdý fory a podle mě naopak skvělý herecký výběr. Být pohrdavě inťoušskej a házet odpad něčemu, co nevysílá ČT2 je hodně in a má to STYL, že děcka? ;) ()

Guinivieve

Musím tam dát i tu pátou hvězdu už kvůli těm odpadům tady. Ty si tenhle seriál opravdu nezaslouží. Viděli jste vůbec pár dílů?! Perfektně vybrané obsazení, konkrétně Jitka Čvančarová je úžasná, u jejího projevu brečím smíchy a Vanda Hybnerová...:-)), no to se prostě musí vidět. ()