Dokonalý svět

• Slovensko Dokonalý svet

Epizody(16)

Děj seriálu Dokonalý svět se odehrává v redakci módního časopisu Grace. Jeho hrdinky a hrdinové žijí život stejně nablýskaný, jako jsou obálky časopisu, pro který pracují.
Tak jako se různí jejich věk a postavení, liší se i problémy, které je trápí. Ambiciózní a sebevědomá módní ředitelka časopisu Michelle (Jitka Čvančarová) se v soukromí mění v oddanou milenku, která nikdy nepřestává doufat, že bude jednou povýšena na post manželky. “Moje postava profesionální módní redaktorky nebude v tom seriálu úplně kladná. Popravdě řečeno, bude to nepříjemná ženská na první dobrou. Nakonec se ale snad ukáže, že má dobrý lidský charakter,“ sdělila Jitka Čvančarová. “Netajíme se tím, že Dokonalý svět bude tak trochu Ďábel nosí Pradu po česku, nebo možná tak trošku Sex ve městě”.
Šéfredaktorka Andrea (Tereza Brodská) se naopak všemožně snaží skloubit manžela, děti a zaměstnání.
Zralá redaktorka Alžběta (Jana Hlaváčová), pro kterou je Grace vším, se snaží všemožně zachránit starý svět před novými pořádky.
Ředitel časopisu David v podání Saši Rašilova je snob, který má přehled, rád se poslouchá a moc dobře ví, že se líbí ženám.
V módní redakci nemůže rozhodně chybět talentovaný stylista Oscar, v jehož mužském těle sídlí ženská duše – citlivá a zranitelná. (TV Nova)

Pajky3

Po prvnim díle: Nesnesitelná Norisová, nesympatická Čvančarová, Brodská stejná jako v Ulici. Co bude dál, uvidíme jestli uvidíme... ()

dr.fish

Ty zástupy hodnocení "odpad" mne navnadily. Takto jednomyslné zatracování a plamenné horování proti úpadku seriálové tvorby, to je vždycky výzva. Takže jsem si Dokonalý svět pořídil. Můžu rozdělit na dvě poloviny. Prvních sedm až deset dílů je zábavný příběh s nadhledem, pak úpadek až rozpad. V každém případě první půlka je výborně napsaná a hlavně je vidět, že to herce fakt baví hrát. Každá postava je zajímavá a hlavně propracovaná. Chápu, že zdejší fórum nemůže z principu přijmout seriál o sprostém konzumu navíc natočený bulvární televizí. Jde ale o velmi dobře udělanou telenovelu pro lidi, kteří vyžadují trochu víc než tupé dialogy všech těch nekonečných seriálů. Já se tedy bavil dobře. Překvapila Hlaváčová, Hybnerová, Brodská, Čvančarová a taky neřízená střela Norrisová. 85% za první půlku, 40% za druhou. ()

Noviik odpad!

Já přísahám, že jsem se pokusil to shlédnout a dokonce jsem celý první díl vydržel. Ale ty dialogy a ta jakoby nadnesenost nad ostatními vypadá spíše jako trapnost a hrůznost. Připomnělo mi to seriál Letiště a ty rozhovory... ()

COF_666

Jako žádnej zázrak ale pořád asi tak o dvě třídy vejš než Ulice a o asi tisíc tříd než slavná Ordinace. ()

Lolita

Tohle nemá být závratné dílo, které má vyvolávat monstrózní prožitky, emoce, a působit na nás svou hloubkou. V každém díle nemá být obrovské morální ponaučení, které pohne něčím v každém z nás blá blá atd atd... Tenhle seriál má především bavit, já se u něj bavím, a baví mě i ti co ho tu haní, a mají ty řeči o zblití a o tom, jak může být řeč o nějaké české úrovni, a házejí tento seriál do stejného pytle jako rádoby hlubokomyslné a moralizující dramatické sračky typu RPčka, Růžovka, VKvčka, Pojišťovna.. Pozastavila bych se ještě nad tím, že vyloženě kladné postavy v seriálu, jako např. hlavní postava Marie, mě trochu nudí.. oproti tomu postavy jako pan vydavatel, Kruťanda, nebo má oblíbenkyně Michelle (jejíž humor a cynimus mi byl sympatický až vlastní..) stojí za to. Že Rašilov je vskutku prapodivný to je pravda, nicméně to tak asi má být, stejně tak jako má být Noriska až protivná svou blbkovostí. Někdo ty podivíny a tupý krávy hrát musí (mimochodem Zuzi, nebejt Rebelů, tak fakt pochybuju o tom, že to "hraješ"). ()

JimmyII

Tady se a priori nadává na všechny seriály, které vzejdou z české produkce, ale proboha, hodnoťme objektivně, podle toho, jak seriál vychází ve srovnání s konkurencí. V první řadě, Dokonalý svět obstojí technicky, protože je to jeden z mála seriálů (s Okresním přeborem a oběma Kriminálkami), na který se dá koukat - slušná kamera, normálně nasvícené, kulisy nejsou z bakelitu a často i v exteriéru. Ano, stejně jako všechny seriály je i DS příšerně nazvučen, ale na to jsme si jaksi zvykli a stojíme k televizi nastavení uchem... Scenář je prostě průměrný, ale má tu nespornou výhodu, že než aby ho chladně a bez zájmu spíchl kolektiv tv pisálků, napsala ho žena, která si světem módy prošla a vložila do něj něco autentického a psala ho s nadšením. Herci jsou vybráni sympatičtí, naštěstí se neobjevují žádní typičtí seriáloví lumeni. Koukat se na to prostě dá, místy hloupé, místy vtipné, na české poměry nadprůměrné. A kdo tu o tom píše, aniž by se pořádně zamyslel, nebo to vůbec viděl, nebo si uvědomil kontext nejen české seriálové tvorby, než to hodnotil, je vůl. ()

lucieK

Moc mě mrzí, že většina chytráku tady na csfd nepochopila jednu základní věc, a to, že tento seriál není o nápaditém scénáři a nebo skvělém hereckém obsazeni (ikdyž není tak špatné), ale jedná se o seriál, který je zaměřený na módu a styl. Jenom s politováním můžu prohlásit , ze se opět potvrdilo to, co si jen nerada přiznávam - češi jsou módně zakrnělý, hodnotitelé csfd nevyjímaje. Jinak opravdu nelze vysvětlit proč má tento seirál méně jak 40%, když už i filmy jako Program na ochranu princezen, 2bobule, Vím kdo mě zabil atd. jsou na tom o poznání lépe. Nebudu tady vypisovat co dalšího je na tomto seriálu, kromě módy přinejmenším dobré, protože by to bylo jako házet perly.........O nadhledu tohoto seriálu se už zmiňovala spousta lidí, takže já už jen dodám, že tento seriálu tu (na csfd a v ČR) zůstane bohůžel nedoceněnný jako třeba Gossip Girl a nebo Sex ve městě. ()

Freefinger odpad!

Jakýkoliv pořad na kabelovém programu pro kojence Bebe TV má oproti této slátanině nervydrásající děj, brilantní zápletku, skvělé herecké výkony, oceněníhodný scénář, ale hlavně úroveň... ()

plechulka

Koukám, že se tady strhla pěkná bitva mezi krajními hodnoceními.....! Nemíním nikomu své nározy vnucovat, ale vím, že autorka scénáře Mirka Vopavová byla několik let šéfredaktora časopisu MARIANNE a tudíž jí "silně podezřívám" z toho, že ví, o čem píše! Navíc mne tam neskutečně baví dialogy (hlavně Michel !) a opět jedna ztřestěná variace Zuzky Norisové - "pindulína". Na Ordinace, VKV apod. nekoukám, ale přiznám se, že kdyby k tomuhle natočili další řadu, vůbec bych se nezlobila! ()

Nihlathak

Vykastrovaný Ďábel nosí pradu. Se Sexem ve městě se to srovnávat dá, protože to je sračka. Já prostě nevěřil svým očím, vždyť je to naprostá katastrofa, jak je to opět celé takové "rádoby" a polovina stopáže je slovní průjem zaručeně platících životních mouder. Také se musím podivit nad dlouhodobým talentem seriálů z Novácké produkce, který spočívá v pojmenovávání postav. Jakoby ta Ordinace nestačila na pravidelný příděl povrchnosti, idiocie a špatného vkusu. A ať se na to dívá kdokoliv, sleduje nejnovější dno močálu české televizní seriálotvorby. A přestaňte prosím to, že se vám to líbí, svádět na fakt (domněnku), že je to "na české poměry" fakt dobré, to je přece k smíchu. Nějaké poměry. Stejně tak můžem říct, že Krysy: Noc hrůzy je na italské filmové poměry druhé poloviny dvacátého století, co se týče filmů o postapokalyptickém světě, fakt špica, a proto mu dám 5* a to nikoliv proto, že bych to považoval za "tak idiotské, až fajn". Ubohost na n-tou. PS: Tyto typy seriálů a filmů už ve mě nevyvolávají čirou škodolibou radost, jak je to stupidní, ale považuju to za reálnou hrozbu. Když nezničí svět tyhle měkčiče mozků, tak co jiného. editace 9.10.10 - duch Vojty Dyka tomu dal korunu. Na druhou stranu ale přiznávám, že jsem zvědavý na další díly. Přišlo mi zprvu dobré, že je to "vyprávěné", ale to teď musím pohanět. Už to začíná být trapné, a to nemálo. Postavy Juraje Kukury, Vandy Hybnerové a Jitky Čvančarové vydávají každá na jednu *, protože kde je málo, ceníme si i toho. Naopak postava Rašilova působí tak primitivně, až je mi z něj skoro špatně. Ustálím to na dvě hvězdy a budu to dál pozorovat. Samozřejmě vás všechny strašně zajímá, co si o tom zrovna já myslím, a tak budete sledovat další editace mého stanoviska :). Ještě jednou stráčně k průjmu životních mouder od královny patosu a marasmu Jany Hlaváčové - pomoc! ()

Compadre odpad!

Seriál z nejodpadovějších "On je žana" tenhle blábol přechcal ve všech směrech. Debilnost všech postav je maximální. Bud všichni přehrávají nebo se fakt plánovitě předbíhají v tom, kdo bude působit nevěrohodnějc a nesympatičtějc. Občas se objeví křečovitá snaha o nějaké hláškování (to je poslední dobou hodně rozšířeno) a vtip, ale všechno vyznívá naprázdno a strašně. Tohle už nikdy víc! ()

Danny F.

Něco málo jsem viděl a dobře jsem při sledování relaxoval. Zatím mě to pobavilo, ale nemohu si pomoci že jde o kopii ošklivky Katky. 50% ()

venalce

V tomhle případě mě Nova víc než překvapila. První díly sice nic moc, ale postupně se seriál natolik zlepšil, až mi nakonec bylo líto, že skončil. Poslední asi tři díly by si určitě zasloužily i 5*, ale hodnotím průměrem. Bylo to tak chytře vtipné, že jsem se až divila, jak je tohle u Novy možné. A nebylo to jen těmi herci, tenhle seriál má tu záhadnou jiskru navíc, která většině ostatních chybí. Dokonalý svět si rozhodně zaslouží pokračování. ()

R´Hell

Naše komerční televize na nás chrlí tolik protivných a hloupých telenovel, že když jednou za čas vystřelí něco dobrého, stačíte to odpískat dříve, než se to vlastně rozjede. Dokonalý svět není dokonalý seriál, na naše poměry je ale velmi zábavný, s jistým odstupem by se dal přirovnat ke stylu "zoufalých manželek". Oceňuji kvalitní herecké obsazení (tedy s výjimkou zbytečně agresivního ředitele Kukury a nezajímavé Márie) a zároveň příjemný nadhled. Pro mě je to velmi milý seriál. ()

Mr.Dogman

Naivní, barevné a přehnaně optimistické? No a co, člověk občas potřebuje jiskru naděje, že ho třeba někde čeká zajímavý a bezchybný (přiměřeně samozřejmě) život. Dokonalý život, dokonalý svět. ()