Kingjiri

Už na české poměry velmi povedený trailer mě zaujal a tak jsem se i přes oprávněnou skepsi k výtvorům české kinematografie posledních let na Kajínka dost těšil. A zklamán jsem rozhodně nebyl. Už jenom vizuální a technická stránka filmu byla na českou produkci velice vydařená. Nevím, jak moc se držel scénář reálných událostí, ale děj filmu mě bavil a příjemně rychle ubíhal. Trochu mi občas vadilo až přílišné napodobování američanů (např. scéna, jak vězni urputně posilují a hrajou basket na dvoře věznice - ve vězení jsem nebyl, ale pochybuju, že to takhle u nás vypadá). Dávám trošku nadhodnocené čtyři hvězdy, abych podpořil novější českou kinematografii. Přece jenom !povedený! český akční thriller, to už tu dlouho nebylo. ()

sigf07

Po technické stránce rozhodně nadprůměr (na české poměry), ale nemůžu se zbavit dojmu, že takový vizuál by měl být v českém filmu standart. S příběhem je to ale daleko horší, Jákl neustále předhazuje divákovi před nos svou vizi Kajínkova případu a nepřipouští žádnou polemiku. Jiří Kajínek je prostě nevinný a basta. To by nebylo takovým problémem, kdyby se tvůrci zaměřili na historickou kauzu a řeknu-li to úplně cynicky, kdyby byl Kajínek po smrti. Takhle z toho vychází jen snůška spekulací a dohadů na úrovni bulváru s vynikajícím Lavroněnkem v hlavní roli. ()

umbjaz odpad!

asi sem nějak nepřišel na chuť filmům z produkce Novy..... snad pro to, že všechno překrucujou do neuvěřitelnejch senzací kvůli sledovanosti. proč si taky 75% lidí po shlédnutí týdle sračky začala myslet, že je Kájínek ne vinný? ()

Psycho.R

Nevím, jestli hodnotit můžu. Dost mi přišlo, že se z Kájínka dělá nevinný příjemný hlavní hrdina s celkem vysokou inteligencí, uhlazeným zevnějškem a dabingem, který v člověku vyvolá soucítění s Kájínkem. Kdyby šlo o film, který by nebyl založen na této postavě, dal bych i hvězdy navíc, ale takhle určitě ne. ()

E lan

Děsná tragédie, která si chvilkami na něco hraje (kamera a hudba), je absolutně nepochopitelná (scénář a režie) a v neposlední řadě pak herecké výkony (nezlobte se polští kolegové, ale to co oba protagonisté ne-předvádějí je ještě méně než podprůměrné, Vilhelmová to poté neutáhne) stojí také za ... Ostatně stejně tak jako celý film. ()

Petulka88

Jednu dobu už mi kauza Kajínek pěkně lezla na nervy. Číhala na mě všude: v novinách, časopisech, v televizi, na netu, prostě všude. Možná proto jsem s tímhle filmem tak dlouho otálel. Po jeho shlédnutí můžu říct, že to není špatný. Hlavně si cenním snahy natočit trochu jiný film než další hořkosladkou komedii (nejlépe od Jana Hřebejka). Co už je ale podstatně horší je fakt, že po mediální masáži spojené s tímto filmem by člověk očekával přece jen něco jiného a asi i lepšího. Z trailerů by jeden tipoval, že Kajínek je nadupaný akčňák (alespoň na české poměry). Nic není vzdálenější od pravdy, akce se tady rozhodně nedočkáte. Stejně tak tvrzení, že film je natočen podle kauzy nejznámějšího vězně v ČR poněkud pokulhává. A to zejména v momentě, kdy Kajínek uteče z Mírova. Co se děje potom tak trochu připomíná slabší odvar 24 hodin, s pravdou to moc společného nemá. A to stejné platí pro mediálně provařenou odhalenou scénu Alice Bendové. Nejen, že je tady úplně zbytečná, ale je tak krátká, že by ani jeden nevěřil, že plnila stránky bulvárních plátků po dobu několika dní. Celkově Kajínek rozhodně nesplnil očekávání, která do něj určitě mnoho lidí vkládalo. Na druhou stranu to mohlo dopadnout mnohem hůř... ()

Lovec prasat

Na české poměry velmi seriózně pojatý akční film se všemi možnými archetypy, klišé a náležitostmi, co k tomu patří. Za toto palec nahoru a Jákl ml. u mne stoupá rapidně v úctě. Palec dolů pak za to, že příběh Kajínka není až tak poutavý, jak se snaží film představovat, a že snad až moc vytváří konspirační obraz soukoulí, které semlelo hodného pistolníka. Lavroněnko byl sympatický i drsný, Dlouhý se zhostil role mafiána velmi dobře a když už jsme u těch palců, tak pro Vilhelmovou rozhodně a jedině (opět) nahoru. Celý článek zde. ()

danny_21

Příběh nejslavnějšího českého vězně Jiríka v režii kaskadéra Jákla. Kupodivu není to úplně njehorší, má svou atmosféru a hlavně v té dynamice a vizuálustylu emerických vzorů. Obsahově a akčně je to slabší i díky samotné předloze filmu páč tohoi nešťastníka chytli hned co pláchnul, tvůrci mohli ještě víc konspirovat - v té bídě české produkce posleních dekád Kajínek v lepším průměru samozřejmě částečně díky vlivu médií - 60 % ()

Likan7

Česká snaha o americký akční biják skončil přesně tak, jak jsem se obával. Patlanicí. Po herecké stránce je asi málo co vyčítat (je-li vůbec něco). Lavroněnko, Vilhelmová i Dlouhý jsou výborní. Problém mam ale skoro se vším ostatním. A největší problém mam patrně s tím, jak byl ve filmu Kajínek vykreslený. Celou dobu tu je vedený skoro až jako hrdina, který byl nespravedlivě odsouzený, a to se mi nelíbí. Celé to jsou jen teorie a nikdo neví jak to ve skutečnosti bylo, tudíž by měl pan Jákl udržovat trochu odstup a pokoušet se o objektivnější prezentaci případu, než to, že si vybere jednu teorii a té se drží zuby nehty. Jediný zajímavý jsou pak jen nohy Petry Bendové roztažené skoro do 180°. ()

Inozuka

Nuda srovnatelná s pobytem na samotce. Film je sice dobře nasnímaný, má takový světový šmrnc, ale obsahově je nebývale plytký. Uznávám, že je to možná tím, že Kajínka považuji za kokota a i kdyby náhodou ty vraždy nespáchal (o čemž dost pochybuji), za zbytek jeho zkurvenýho života mu pár desítek let kriminálu bez diskuze patří. Přidám-li ještě šíleně nadabovaného Boguslawa Lindu, zbývá mi jediný důvod, proč se na tenhle film koukat ... Vladimír Dlouhý a jeho talent. V tomhle je život svině ... zmetkové typu Kajínka si běhají po světě a nadějný, slušný herec již to má pár let za sebou. ()

rublik05

Zajímavý a velmi odvážný snímek, jímž Petr Jákl jasně ukázal, že není pouze výtečným kaskadérem a příležitostným hercem, ale také talentovaným tvůrcem, se kterým je nutné do budoucna počítat. Kajínek, jako jeho prvotina, má neuvěřitelně poutavý děj, čitelné a perfektně vykreslené postavy, s čímž souvisí výborné herecké obsazení, kdy mimo Konstantina Lavroněnka a Tatiany Dykové exceluje především Vladimír Dlouhý, jehož hlavní záporák je opravdu nebetyčně slizký a nechutný. Velká škoda, že už toho v životě bohužel víc nestihl. Příběh je od samého začátku poutavý, má svižné tempo a najde se zde jen minimum zbytečných scén. Dané téma dodnes vzbuzuje vášně, takže chápu, že ne každému film svým zpracováním sedne. Na druhou stranu mu nelze upřít slušná dávka kvalitního filmařského řemesla, zkrátka takový hezký pokus o americké béčkový film v našich českých podmínkách. Hodnotím jako lepší průměr, jelikož i já patřím k té skupině lidí, která má se stylem zpracování trochu problém a dost mi vadilo celkové vyobrazení samotné hlavní postavy, tedy značně zkreslené a zavádějící. Po filmařské stránce ale jednoznačně palec nahoru. 6/10. ()

web-dat

Na české poměr, max. dobrý film. Na to že se Češi specializují na dramata a sociální komedie, je tento počin veledílo. Samozřejmě že to není žádný Matrix nebo Počátek, ale pro odvahu se pustit do tohoto žánru dávám 5 hvězd. ()

venca206

Jeden z těch kvalitnějších filmů tuzemské výroby... Ze kterého mám pocit, že se celá věc dost možná opět rozhoupe a bude pokračovat ten kolotoč soudů.. Film vás i po skončení nenechá chladným a musíte myslet, jaká je ve skutečnosti pravda... ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý