Strike

The Thing meets Aliens.Joel Edgerton vypadá jak mladý Kurt Rusel a Mary Elisabeth Winstead by mohla být jasnou volbou do remakeu Vetřelce, protože jako by Ellen Ripley z oka vypadla. Jinak solidní retro (triky, kulisy...). SPOILER Konec v mimozemské lidí byl dosti divný a docela bez atmosféry KONEC SPOILERU. ()

Caine

Jsem spokojenej. Nakonec kdyby to bylo až moc podobné na Carpentera, tak by mi to přišlo zbytečné. Takhle to byla zajímavá variace. Logika sice dostávala chvílema docela na frak, ale u hororu mi to tak neva. A titulkový závěr už byla jenom taková třešnička na dortu. ()

Lachvos

Kdyby nebylo "vsákování/vstřebávání/spojování" hlavní potvorou (myslete si něco o jednoduchosti, já si pak bude myslet něco o vás :D), na tomhle místě byl byla recenze jiného chlapíka či slečny a moje hodnocení by znělo "Odpad"...jen pro pořádek ;) ()

M1k9

Je s čím srovnávat a upřímně jsem čekal vyspělejší zpracování. Za každý rok, který uběhl od natočení The Thing (1982) by se slušelo přihodit něco navrch. Je to klasické béčko, které se až příliš nápadně podobá zmiňované první části. Jedná se o prequel. Masakr předchází masakru. To je super definice, ne? :) V něčem měli tvůrci svázané ruce. Nevím co přesně měli v úmyslu. Eliminace posledního nečlověka byla působivým tahem. 4/10 ()

waits

Bez znalosti Carpenterovy klasiky by šlo o lehký nadprůměr co se týče zpracování a o nápadu by člověk popřemýšlel ve smyslu, že je velmi dobrý, ale mírně nedotažený. Když jste ale Věc viděli (parametry: nápad výtečný, zpracování výtečné), vzpomenete si na starý vtip: "Nakladatel k autorovi: Ve vaší knize jsou nové a zajímavé pasáže. Děkuji, skromně na to autor. Nakladatel: Ale ty zajímavé pasáže jsou už staré a ty nové nestojí za nic." A tak je to i tady, zajímavé nápady už jsme viděli už u Carpentera, tady jsou jen jinak, a ne zrovna invenčněji, podány a ty nové (závěr) působí rozpačitě. V poslední třetině šel můj zájem o snímek rychle dolů, napětí, bylo li jaké, vyprchalo. Nezlobím se na sebe, že jsem film viděl, ale podruhé už se to nestane. ()

Chosé85

Neštěstí sequelů a prequelů se i tentokrát opakuje. Opravdu netuším s jakým pocitem do toho tvůrci šli. Jestli si opravdu mysleli, že vytvoří důstojný film rovnající se původnímu snímku. Samozřejmě se stalo to, co v drtivé většině. Atmosféra osamocenosti minimální, herci nezajímavý, digitální potvora spíše k smíchu a nakonec trapná dívčí hrdinka. Potěší jedině náznak nosného hudebního doprovodu původního filmu a závěrečné titulky... ()

kamil.i

Vec: Počiatok vôbec nie je taký zlý film, ako som pôvodne očakával. Trikoví majstri sa príliš nepochlapili, no ich práca nestojí na kvalitnom zobrazení premenlivej tkaniny Veci, ale na fascinácii jej bizarnosťou. Herecké výkony taktiež neurazia. Predstavujú lepší priemer, čo je v danom žánri viac ako uspokojujúce. Beltramiho hudba nie je tak pamätateľná ako Morriconeho znelka, no svojou jednoduchosťou a podmanivosťou ju aspoň pripomína. Scenár nie je žiadna genialita, ale aj tak je to podľa môjho názoru najlepší aspekt filmu. Na jednej strane tvorí pojítko k dianiu Carpenterovej Veci a na druhej strane na ňu niektorými scénami pekne odkazuje. K tomu obsahuje niekoľko invenčných momentov, ako napríklad prehliadka mimozemskej lode, či pitva mimozemského organizmu. Réžia kvalitatívne kolíše podobne ako celý film, no v konečnom dôsledku je to pozerateľný a dôstojný celok. Dianie zostrihané so záverečnými titulkami, ktoré priamo prepájaja van Heijningenovu Vec s Carpenterovou- to je jedna radosť! ()

Nolanofil

V rámci súčasnej pop-kultúrnej tvorby, popri Paranormal activity a podobných nezmysloch, jemný nad priemer. Ale v rámci hororového univerza a na základoch aký Vec staval,j e to jemný pod priemer. Jednoducho sme to všetko už niekde videli a v lepšom prevedení. Načo to teda pozerať znova? V horšom prevedení?! ()

Blue.Shark

Původní Věc zůstává nepřekonána. Popravdě tenhle prequel není vůbec špatný, ale to, co mě tak přitahovalo a zároveň odpuzovalo na klasice z dvaaosmdesátého, byly ty naprosto nehumanoidní, slizké, zubaté a mnohonohé bytosti. Ano, tady byly taky, ale nějak to nebylo ono. Bylo to jiné, takové...bezkoulé. Možná za to může animace, která stále není na takové úrovni, aby se vyrovnala reálným rekvizitám. Když ale odhlédnu od triků, film bohužel oplývá napětím jen ve třech scénách, jinak je to spíš taková lehce tupá vyvražďovačka. Hlavní poznatek z filmu: Mary Elizabeth Winstead je roztomilá, ňuňuňu. Film ucházející, ale jednou stačilo. ()

Hepy13

V rámci současné hororové nabídky to není vůbec špatný film. Ale v porovnání s původní Carpenterovou věcičkou tahle věc nemůže stačit. Protože chybí ta schopnost budovat napětí, a to Carpenter uměl. No a taky samozřejmě Kurt Russell, jehož absence je o to víc znát. Protože tahle skupinka je mimo a nemá žádné charisma, které hlavní postava potřebuje v tom aby jste ji mohli fandit! ()

Flopik

žiadne prekvapenie a povedal by som že na chlp také isté ako jednotka.Akurát jednotka bola originálna.Príšerky boli celkom v pohode , občas aj hnusné.Herci pohoda , príbeh zbytočne dlhý.Našťastie tam bolo toľko postáv lebo v priebehu chvíľky vykapali skoro všetci.Koniec ničím nezaujal ale ani nepohoršil proste čistý priemer. ()

Lilloos

Nádherné záběry na krajinu a bujará norská společnost načínají snímek poměrně slibně. Jenže když přijde na řadu hlavní aktér, neubráním se srovnávání s Carpenterovou věcí, z čehož tenhle mladší bratříček nevychází dobře. Nezajímá se o souvislosti, něřeší, co se stalo mimo kameru, kdo zmizí, zmizí a nikdo se neptá jak. Pravda, nemají na to moc času, když jim po domě běhá ultraodpudivá stvůra, ale to pro mě není výmluva, já bych se s radostí obešela bez ní. Abych filmu nekřivdila, nesmím opomenout snahu o inovaci, která ale nakonec nějaké plusové body stejně nenažene, protože působí příliš nepatřičně (viz závěrečné sci-fi talířové drámo). A konec vlastně jen potvrzuje má slova. Určtitě to bylo myšleno dobře, ale kvůli již zmiňovanému nedostatku vysvětlených souvislostí vyznívá celá ta snaha o propojení až moc nuceně. PS. Jsem vděčná za svoje plombami poseté zuby. ()

Gulde

Za jedno shlédnutí to stojí, ale aby se to dávalo do latě s původní Věcí, kterou považuju za perfektní horor, na to to jednoduše nemá. A hodně tomu škodí CGI animace, která působí prostě uměle, neopravdově, a tedy až na pár vyjímek nemá ten úžasně hororovej nádech, kterej má původní Věc se svou starou dobrou prací "maskérů". Některé věci prostě počítačově nejde udělat tak procítěně, jako je to u klasické staré dobré ruční práce. ()

mateas.matt

Film s peknym potencialem.. zel, asi nemam rad emzaky co se nejak spatlaji... a rozhodne nevypadaji, ze by byly schopny postavit vesmirnou lod. Original jsem jeste nemel cest videt, tak snad sem si to timhle nezkazil. ()

kluk z Na

Jako jednohubka super. Jako něco co mělo předcházet původnímu filmu to bylo ubohý. Měly udělat po prostu remake a nebylo by tam tolik logických failů. ()

Snake.Charmer

Zatím nemůžu srovnávat s původní Věcí od Carpentera, takže pro mě byla nová verze celkem solidní hororovou sci-fi. Jednoznačně nejhorší složkou filmu byl přepálený zvuk. Nejvypjatější pasáže s vysokými tóny byly na hranici snesitelnosti (možná už za) - a to nejsem co se týče hlasitosti žádná cimprlína. Největšími trumfy filmu jsou jednoznačně výborné digitální efekty, pořádně hustá ledová atmosféra a hodně lekaček. Závěrečná titulková scéna mě přesvědčila o 4-hvězdičkovém hodnocení a zároveň navnadila na "pokračování" z roku 1982. 67% ()

HouseMK

Věc se má tak: Není to tak dlouho, co jsem viděl Věc z roku 1982. Naprosto mě dostala - atmosférou, efekty, hudbou, věcností... A přestože to je dnes film téměř 30 let starý, na Věci to nic nemění. Ani nevím, jaké Věci jsem si sliboval od Počátku, ale dostal jsem skoro totéž. Tedy druhý nálev mého oblíbeného ledového čaje, ovšem hodně vlažný a přeslazený digitálními efekty, místy mírně zhořklý vypařující se logikou. Což není u skororemaku zas tak překvapivé, ale je to poněkud zbytečné. Některé Věci mi prostě nesednou. Radši bych si místo novinky pustil původní Věc ještě jednou. Ale to je Věc názoru... ()

End3R

Genderová rovnost je zachována aneb Kurt Russell oblékl sukni a plamenomet vyměnil za geologické kladívko. Jinými slovy, Mary Winstead mi v hlavní roli generála organizující skupinu hurónských Norů prostě neseděla, a to i po tom co jsem se všemi silami pokusil odvrhnout svoje stereotypní maskulinní uvažování ve prospěch nekonvenční, kulturně nepodmíněné a nedeterminované představy toho, jaké funkce má zastávat to či ono pohlaví. Možná mělo jít o topos, který byl použit ve Vetřelci s Ellen Ripleyovou (závěrečná scéna je silným argumentem pro). Film samotný je čistým středem, hollwoodským zplozencem tovární pásové výroby, cheesburgerem v McDonaldu, který ve vás v podstatě nevzbudí žádné pocity. Pro mě je toto naprosto zbytečný remake, který není vysloveně špatný, nebo vysloveně nudný, jen postrádá důvod ke své existenci. Kdo si vzpomene na Leibnizův princip dostatečného důvodu, pousměje se, že by čtyřista let mrtvý filosof nespíš z tohoto filmu skákal jak čertík z krabičky, že tu byl jeho postulát tak očividně a bez osytchu porušen. ()

KOZEL84

Žádně velké Věci sem nečekal,ale i přes blbé ohlasy se dost těšil.Je jasné,že mistr Tesař je jen jeden a dnešní banda kečupářů se mu nevyrovná ani kdyby live vyvraždili půl Ameriky..Horor to moc není,ale to nebyl ani tehdá.Tehdá šlo o atmošku a o to,že ''to může být kdokoli'',což tady hoši vzali doslova.To mohl být třeba úplně v jiném baráku hele a už se šklebil.Patvara taky mohli pořešit jako nějakého vedlejšího nebo černého pasažéra,páč tenhle by zhučel i z trojkolky.Ne tak aby nás natíral v kosmickém programu.Logika je u ledu.Na druhou stranu Antarktida hele-stanice uprostřed bílého pekla a celkem hezký pašmejd z vesmíru...no není to hnus?Teda nádhera?Nenudilo.PS:napodruhé po letech klidně přihazuju čtvrtou.Je to dobré ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu