Pitryx

Takto nějak by mělo vypadat sci – fi. I když některé pasáže se mi zdály zbytečně dlouhé. Triky nápad měly, i když ne nejnovější, ale rozhodně stály za vidění. Pro mne lehce nadprůměrný film. *** A PŮL ()

murkl

Jsem dokoukal originál a měl chuť na další sliz ale s lepšími triky. Dostal jsem nějakou digitální špagetové monstrum a žádný sliz. Norský tábor tábor kde všichni mluvili amerikánsky, až na jednoho Nora co uměl jenom norsky. Dál tu máme 2 Američany co přežijí pád helikoptéry a dojdou pěšky během bouřky zpátky nezranění jako by se nic nestalo. S helikoptéře byl ještě jeden Nor, ale protože to byl Nor, tak neměl šanci přežít. Ženská hrdinka, která jako jediná přemýšlela hlavou a všichni chlapi na základně jenom stáli a nechali se zabít, zatím co Ripleyová přežije úplně všechno, ale byla moc pěkná, tak jsem ji dost fandil. ()

adamix

Nie tak zlé, ako všetci kydajú. Nie je to ani tak úderné, ako pôvodný film, na ktorý začne nadväzovať až v záverečných titulkách. Postavy sú síce šablonovité, ale Winstead je sympatická zástupkyňa Kurta Russella a triky sú trošku poslabšie, ale gore je šťavnato nechutné a netvorovia sú skutočne odporní, ale samozrejme tie božské praktické efekty, ktoré urobili z Veci žánrovú legendu, tu citeľne schádzajú. Film má však miestami aj napínavú atmosféru, sci-fi záver s vesmírnou loďou sa mi tam akosi nehodil, ale s postavami to nejako dobre zasa nedopadlo, takže ani tu sa (chvalabohu) nedočkáme žiadneho happyendu. Ľahký nadpriemer, ale do hlbokých podpriemerných vôd by som to nepotápal. Za mňa 70%. ()

PlysovyMacko

Mimozemšťan, ktorý imituje živé bytosti a zaujímavý spôsob ako ho odhaliť. Výborne triky a dosť nechutností. Príbeh je vyvrazdovacka ako to ma byt. Film kde plameňomet vyrieši všetky problémy. Zaujímalo by ma aká je pôvodná forma mimozemšťania. To co našli v ľade? Ma vôbec nejakú?  Podarený horor s výborným koncom. ()

Hyperbolic

Paranoia a bezmoc v arktické základně. Nečekal jsem, že bude prequel k jednomu z mých oblíbených hororů tak dobrý. Tvůrcům se povedlo přenést z originálu tu děsivou atmosféru nejistoty, kdy nemůžete věřit nikomu ani hlavní hrdince (MEW opět tahounka a scream queen <3, skoro srovnatelná přeživší a operátorka plamenometu jako Kurt Russell). Jediné minus - CGI, vážně chabé, praktické efekty z původního filmu vypadaly tisíckrát uvěřitelněji. Fire stunty ovšem famózní, body horror taky. Když ukázali mrtvého mimozemšťana s těmi všemi drápy a chapadly, vzpomněl jsem si proč byl originál tak dobrý. Závěrečná mezititulková scéna byla nádherné pomrknutí. ()

mrLotus

Je to jako,když se těšíte na milování se svou dávnou láskou a najednou zjistíte,že už jste o třicet let starší.A tak si řeknete nebylo to špatný,ale tenkrát to bylo lepší!!!! ()

Cechyno4

Já jsem se sice moc nebál, ale dostatečně dobře jsem se bavil. Film je příjemně koukatelný, pořád se v něm něco děje (samá akce). Pěkně zpracovaný byl i mimozemský virus. Líbily se mi útoky těch malých příšeřek a samozřejmě dvouhlavého monstra. Jediné co mě trochu zklamalo byl konec filmu. Jinak dobré. Zatím co jedinčka se snažila být docela atmosférická, dvojka u mě vyhrála akcí, ztvárněním příšer a zábavou. Tak 3,5 hvězdiček ! ()

DonBraso

Ruku na srdce,každý z nás čekal propadák a ono to tak špatný nebylo.Šel bych klidně i víc nahoru s hodnocením,ale tan konec filmu byl se vším tím přímo hrůza.Myslel jsem,že koukám,jak si přílítnul Predator na lov,ještě,že se akční pasáž neodehrála venku,to by jsme tu měli čistě pro znalce scénku kdy to zazdil Paul W.S. Anderson v Aliens Vs Predator.Nevim proč,ale hrozně mě to tak připadalo.Nebral jsem ohled na Věc z roku 1982,protože dneska se točí prostě úplně jiný filmy a dostal jsem dobrý film,kde partička Norů(hráli dva) šli věštit z koule a dostali na plac pozlátko ve formě ledu s překvapením.Musim říct,že místama to mělo atmosféru velmi dobrou a i ta hudba byla výborná,jenomže pak to bylo takový více na oko ,než abych se bál,co se komu stane.Úplně chyběla invence scenáře a všem to bylo putna mě přišlo v tom filmu.Takže do těhle zimních období film sedne jako ulitý,kdy Vás aspoň zahřeje menší ohýnek .60% ()

VanBradley89

Včera shlédnuto a dnes zapomenuto. Je smutné, že 24 hodin po projekci si z filmu pamatuju akorát postavu Larse ( v záplavě tolika lidí jsem se opravdu špatně orientoval ) a titulkovou scénu ( každý jí chválí a já nebudu vyjímkou přišla mi geniální ) Snažil jsem si filmu dát šanci a možná jsem si říkal, že budu ještě mile překvapen jak jsem se mýlil v předběžných soudech, ale bohužel. Vše vyšlo tak jak jsem si myslel. A jen mě to urvrdilo v tom, že jsem opravdu nepotřeboval vědět co přesně se odehrálo na Norské stanici. Protože to bylo to samé co se dělo na americké akorát v horším podání a v méně tísnivé atmosféře. ()

djbarrel

Hned zkraje chci říct, že po shlédnutí filmu jsem se rozhodoval zda se přiklonit ke čtyřem hvězdám a nebo dát jen tři. Nakonec se rozhoduji pro tři a mám k tomu několik pádných důvodů. Tenhle prequel, nebo spíš remake více méně kopíruje Carpenterovu věc a vlastně i původní Thing From Another World z roku 1951. V případě Carpenterovy verze šlo o znatelný a radikální posun k lepšímu (samozřejmně i v důsledku lepších technik a efektů) a ve finále vznikl jeden z nejlepších sci-fi hororů, tak v tomhle případě o posun k lepšímu nešlo. Taková laťka se stěží překračuje, ale je nutno si uvědomit, že kromě kompletně digitálního monstra a nahrazení hlavního hrdiny hrdinkou film nepřináší nic nového a to je zklamání a velké. Proto, ačkoliv se jedná o dobrý, atmosférický horor se zajímavým monstrem, uděluji jen 3 hvězdy, protože film nepřinesl nic, kvůli čemu by bylo nutné ho shlédnout. Toho kdo neviděl Carpenterovu Věc bude film bomba, ale takhle je moc zbytečný. 67 % ()

Kazisvet III.

Horor? Ani omylem. Jedná se o dosti slabé sci fi s hromadou blbostí a chyb jak ze strany rejži, tak scénáristy, který vyústí v jatka všech na základně. Všechny scény vtom filmu na mě působily až moc účelově. Původní film si už moc nepamatuju, ale vím, že jsem se u něj bál - tady to nehrozí. 2,5/5 ()

tricktrick

Poněkud slabší odvar Carpenterovi Věci, kterou ovšem v několika málo momentech skvěle doplňuje. Věc samotná je daleko čitelnější a předvídatelnější, mrazivá paranoidní atmosféra úplně vymizela a Kurt Russell se změnil v ženu - asi takto stručně by se dal film charakterizovat. ()

M.Šalda

V kontextu s balíčkem "comebackových" pokračování slavných hollywoodských trháků typu Predátor, Vetřelec (AVP), Terminátor, Rambo, Indiana Jones aj. patří tento počin rozhodně - pochopitelně čistě z mé perspektivy:-) - k těm zdařilejším dílkům! Ačkoliv musím konstatovat, že prvotní názory na film, které se tu na CSFD objevily, mi poněkud zmrazily úsměv na tváři, s chutí jsem sledoval další průběh, který původně poměrně dosti pesimistické hodnocení vyvažoval, až jej posunul nad hrancii 60%. Je tedy patrné - a tak tomu bylo i u PREDATORS - že se fanoušci původního díla opět rozdělili na dva tábory: ty, kteří nový počin odsuzují a ty, kteří s ním jsou spokojeni. Sám se mohu zařadit do druhé skupiny... Musím říct, že po shlédnutí Věci: Počátku jsem byl příjemně překvapen a litoval snad jen toho, že měl film tak krátkou stopáž (ačkoliv ta se držela Věci 82´), protože dějový potenciál mohl být rozveden do více rovin, než jen do převažující subjektivní optiky hlavní hrdinky Kate. Zároveň je nutné podotknout, že tato režisérem zvolená metoda je vcelku logická a velmi funkční. Rychlý sled děje pak navozuje atmosféru autentičnosti, jež mi zde byla bližší než v Carpenterově Věci, ale zároveň jsem se jím cítil poněkud ochuzen. Ještě před samotným shlédnutím filmu jsem si říkal, které prvky bych na místě tvůrce chtěl do příběhu rozhodně zasadit... Prvním bylo zachytit psychologický aspekt odrážející se na člověku zasaženém invazivním průnikem cizího organismu do jeho těla, a to ve smyslu pozvolné smrti způsobené touto "nemocí" (virem), jež bizarně přetváří svého hostitele k obrazu svému. Pokusit se v divákovi navodit alespoň nástin pocitu, který by člověk cítil ve chvíli, kdyby byl takto postižen. A podobné prvky, když se na ně budete soustředit, jsou právě vlastní tomuto filmu. Stačí se zamyslet nad scénou proměny ženské členky týmu v první části filmu, které, byť je z ní "monstrum", jež právě hostuje na další lidské oběti, zůstává jaksi lidsky vyděšený výraz v očích - a ač to může znít pateticky - se slzami na krajíčku. Ve stejné chvíli, co páše "zlo", jaksi prosebně vzhlíží k přihlížejícím šokovaným lidem. Dalším z prvků, který bych jako tvůrce zařadil do nového filmu o Věci, by bylo jakési "filozofické randezvous" mezi mimozemskou formou života a námi, lidmi. A k tomu takřka došlo v samotném závěru filmu, kdy zástupce mimozemské rasy, jenž byl prozrazen, seděl v lidském hávu v kabině sněžné rolby, zatímco zástupce lidstva na něj mířil plamenometem a oba věděli, že právě došlo k blízkému (oboustranně vědomému) setkání třetího druhu. Nicméně nezbyl prostor k hlubší konfrontaci, kupř. na základě jakéhosi sociálního "thingovského" darwinismu. Avšak náznak se objevil, byť potenciál nebyl využit. Jedna skutečnost ve vztahu k Věci 82´ mne však přece jen zkalmala, a tou bylo romzrznutí ledové pokrývky nad vesmírnou lodí působením žáru z trysek... Vždyť ve Věci 82´ je na videozáznamech vidět, že pokrývku ledu (s největší pravděpodobností, spekulace jsou zde samozřejmě možné) odkryli Norové výbuchy s tryskajcími gejzíry sněhu do vzduchu, a vše pečlivě připravili, vyměřili, vypraporkovali apod... Celkově vzato mne však film velmi nadchnul a musím říct, že ve mne probudil mnoho pocitů, které se ve mne ještě dlouhou dobu po shlédnutí filmu převalovaly. Ale kdo ví, možná mne nakazila sama atmosféra filmu a kontaminovala můj úsudek, přetvářejíc jej k pozitivnímu hodnocení sebe sama. 80% () (méně) (více)

toomm

V podstatě se jedná o dobrý film. Díky bohu, že tvůrci se k původní Věci zachovali s úctou. To je sice na jednu stranu hodně omezilo, přeci jen hlavní dějová linie byla nechtěně, ale jasně načrtlá Carpenterovým originálem, ale na druhou stranu je to vlastně to nejlepší co mohli udělat proto, abych dnes nemusel být naštvaný za další zprzněnou hororovou klasiku. Hlavní ženská hrdinka prostě do Věci nefunguje a fungovat nebude, ačkoliv jsem si před zhlédnutím myslel, že by to nemusel být žádný problém. S atmosférou se dalo také udělat více. Také postavy si nezapamatujete tak, jako ty z originálu. Ale čert to vem. Triky jsou na slušné úrovni (ačkoliv Carpenter jasně dokázal, že o tricích to vůbec není). Celkově jsem spokojený. 70% ()

lucccaso

Vzhledem k tomu, že film The Thing (1982) patří u mě k „best of " filmům, nečekal jsem nic zázračného.Ale docela mě to mile překvapilo!Napětí je již od začátku a fim se ubírá dobrým tempem.Potěšilo mě i to, že to perfektně navazuje na zmiňovaný snímek s Kurtem Russellem.Dávám plných 5*! ()

Fiijay

Dát téhle věci tří hvězdy, to bych musel dát originálu tak 10.Doufám, že do budoucna nebudou lidi , nazývat takovýhle filmy horory , protože to už se opravdu nemám čeho bát. Čistej akčňák spíše na motivy hry ,než filmu od Carpentera. ()

krivkin

Ach jo, proč se pořád točí remaky všeho možného...? Film nenabízí zhola nic nového oproti původní Věci, takže vůbec nemá smysl se na něj dívat - odešel jsem od toho po 20 minutách, ani krásná Mary Elizabeth Winstead mě u toho neudržela. P.S. Tak jsem to konečně dotrpěl až do konce a musím říct, že tu hodinu času navíc jsem mohl klidně věnovat sepisování oslavné ódy na původní Věc a pořád by to byla menší ztráta času... Dějově to předchází původní Věci, ale jinak film v podstatě kopíruje originál ve stejném sledu jednotlivých scén. Žádný strach necítíte, napětí se nedá ani nahmatat, natož krájet a, ať se na mě nikdo nezlobí, tzv. lekačky jsou dobré tak do Harry Pottera, Dne nezávislosti či jiného filmu pro pubertální mládež, ale ve "vážně míněných" hororech působí opravdu dost infantilně... Prostě hodnotím v relaci k původnímu filmu, který zbožňuji a viděl jsem ho již mnohokráte a určitě ještě uvidím než shořím v pekle... ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu