Mol

ANYONE ELSE WITH PORCELAIN FILLINGS OR CLEAN TEETH? Mě se teda tenhle remake líbil dost a koukám jak z jara na tak slabé hodnocení. Atmosféra, hudba, to vše tu šlape na výbornou a Katy s plamenometem je prostě neskutečně sexy. Zase zamilovanej. Digitální monstrum a finále v lodi jsou asi jediné výtky, které bych měl, ale film to dohání ve všech ostatních aspektech a tak půjdu na silné 4 hvězdy! ()

Sabrewulf

Sice mi vadila hlavní hrdinka, která (krom toho, že se tam vůbec nehodila) jakožto američanka musí být ze všech nejchytřejší a rozdávat rozkazy kam se jen podívá, sice mi vadila zbrklost ve stylu "dáme tam 15 lidí - sakra to je nějak moc, tak musí umírat po trojicích a rychle za sebou", nebo to, že všichni hned na začátku viděli, jak jednoho z nich Věc pohltila a všechno se celkově vykoumalo moc rychle, sice mi vadilo pár dementních "džžžn!" lekaček, vadilo mi CGI, které se prostě loutkám nevyrovná a nesedly mi ani poněkud divné útoky Věci, které připomínaly spíše laciné vyvražďovačky (a jak se mohla dostat z ledu?), ALE přes to všechno by se na to koukat dalo a klidně bych to viděl i na 7/10, jenže to by tu nesměl být jeden obrovský problém, který všechno ostatní totálně přebil. A tím problémem je remake převlečený za prequel! Čekal jsem, že se v jistém smyslu bude film podobat Carpenterově verzi, protože v uzavřeném prostředí odříznuté základny na Antarktidě nějaký megaodlišný scénář vymyslet nelze. Jenže tohle bylo moc. Naprosto stejné postupy a scény, akorát trošičku pozměněné. Pro ty, co neznají verzi 82´ SPOILER - neklidný pes, příprava na test, sabotáž testu, test, dramatické vyhrocení, během kterého je jeden člověk zdravotně v indispozici, přičemž právě on je Věcí, hromadný chaos v místnosti, během kterého se Věc snaží zachránit, zabíjí ostatní a zrovna v té chvíli se pokazí plamenomet, finální hod výbušniny atd. atd. atd. Takže tvůrci měli přiznat remake a já bych se ani nenamáhal na to koukat, protože takhle zkopírované to stejně geniální 82ce nesahá ani po špínu na patě, snad jen titulky se jí trochu přibližují. P.S.1 - U poslední čtvrt hodiny jsem byl myšlenkama úplně jinde (u Carpenterovky a přehrával si v hlavě ty výborné scény). Zbytečný a rychle zapomenutelný film P.S. 2 Tetris v lodi jsem nepochopil. ()

3n3my

Viac-menej premiéra pána režiséra - tak sa dalo čakať, že sa to k pôvodnej Veci len ťažko kvalitatívne priblíži. Už len to herecké obsadenie je na zamyslenie, o atmosfére ani nehovoriac. Škoda, že sa toho nechytil niekto zručnejší, nostalgia by zafungovala a mohol to byť podarený remake. ()

okkac

Takový "prequeloremake", který není úplná sračka, ale k průměru mu také trochu schází. Škoda, že bandu norských vikingů musela doplnit ta americká grupa. Raději, kdyby to zůstalo kompletně na Norech. A čeho jsem se obával nejvíc, se splnilo. Prostě nahradit animatroniku nedokonalým CGI hlavní příšery totálně vytrácí její odpornost, i když morfuje do celkem zajímavých tvarů. Bylo by to za 4/10, ale za tu poslední scénu, která to propojuje s Carpenterovou Věcí, a opravdu se dalo záležet i na detailech, a která má více atmosféry, než celá předchozí stopáž dohromady, tak přidám bod. 5/10 ()

tomeek

Ai, caramba! To, co se solidně rozjelo v duchu původní Věci, šikovně navázalo na původní atmosféru (scéna s plombama), ale následovala exhibice technického zpracování "věci" (oproti jedničce jí tam bylo vidět až moc) a to ufo na konci už šlo moc za hranice žánru, řekl bych. Jako jedna z nejlepších věcí z filmu mi paradoxně připadá právě pasáž v závěrečných titulcích, která tvoří spoj mezi novým a starým filmem. Zklamání - trailer byl totiž skvělý. 2*...2,5. PS: Co se jako stalo nakonec s Kate?? ()

bartias

Myšlenka natočit prequel Carpenterovy Věci nebyla tak kacířská, jak se na internetu hartusilo. Ale i tak byla od začátku odsouzená ke zkáze. Na Věci je dobré, že se do ní pustili fanoušci, kteří se maxiálně snaží napodobit vizuální podobu i tísnivou atmosféru a odpichují se od otázky "Co se stalo v táboře Norů?" První vychází více, druhé méně a co se týče třetího, odkazy typu "Aha, takže takhle se tam zasekla ta sekyra..." celý film neudělají. Nová Věc není úplnou ztrátou času, na konci se ale neudrží a jde okoukanou hollywoodskou cestu větší - lepší. Legendárí sci-fi horor nakonec žádnou předehru prostě nepotřebuje. ()

Nivenx

Můj očekávaný film Věc - počátek na který jsem čekal. Nejdříve napíšeme klady pak se vrhneme na nějaké ty zápory, které mi opravdu vadily a překouknout nešli. Od filmu jsem dostal celkově naservírováno co jsem očekával, nedělal jsem si naděje, že to bude mega bomba, ale že to přeci bude dobré, když místo remaku zvolili díky bohu prequel. Líbili se mi příšery, akce a drobet i artmosféra, ale natu Carpiho to nemá. Chyběly mi dialogy a drobet více o postavách, v původní Věci nebyl problém poznat kdo je kdo a že ten se jmenuje tak, ale tady ti herci byli hodně často úplně sticha a když se v půlce filmu objeví černoch, tak už jsem nevěděl jak se jmenoval. Čekal jsem třeba, že mezi sebou budou říkat co kde bylo, co se dělo, když to a to, ale ono nic, místo toho hlavní hrdinka řekla a tak to bylo a všichni držely huby. Aby nebyla nuda hurá pošleme tam příšeru. Celkově dobrý film na který se dobře kouká, ale žádný zázrak. 60% ()

Radiq

Někdo by řek zbytečnej film, což možná aji jo, ale na druhou stranu ty "Věci" byly udělany poměrně slušně. Jinak je to film hlavně pro plamenometčíky a žháře. Mě se to taky docela libilo, ale čím víc se blížil konec, tím míň. Taky logika šla místy do háje... i když nevim, jak je možny, že na Antarktidě je háj... Jo a jinak místo tlamy kundu, navíc zubatou, to sedí... Jinak vůbec by mi nevadilo, kdyby se tohle odehrávalo ve stejném univerzu, jak Vetřelec (z kterého si to snad i určité znaky vypůjčilo - hlavní hrdinka ženská, plamenomety, mimozemská loď, záběry nestvůr - třeba když se objeví za ní...). Po druhém skouknutí a obzvlášť v porovnání s Carpenterovou verzí musím konstatovat, že scény s Věcí měly dva nedostatky - buď byla Věc moc rychlá (takže je vidět často dost špatně) nebo digitální (takže vypadá blbě). Ale Mary Elizabeth Winstead a Joel Edgerton, stejně jako ostatní členové základny, to byl dobrej výběr a celkově z filmu převládá spíš dobrej pocit, když nepočítám ten pocit, že na jejich místě bych nechtěl být... ()

panMartin

V podstatě spokojenost. Místy dokonce napínavé, ba dokonce nápadité, jinak ale průměr. Přesto že celý film se odehrává na Antarktidě,nebudete se nudit ani minutu,atmosféra některých scén byla napínavá, a stále čekáte kdy to na vás zase vybafne.Zde je krásně vidět, jak geniální je myšlenka mimozemšťana vytvářejícího kopie takhle odporným, nechutným způsobem. Možná efekty byly trošku slabší, ale to se dá překousnout. ()

stOKYi

A toto má byť akože čo? Ak je to prequel, tak som sa v podstate nič "čo bolo predtým" nedozvedel. Ak je to remake, tak potom kde je atmosféra? Kde je napätie? Je to len nepodarená kópia už aj tak podľa mňa dokonalého Carpeterovho diela. Zbytočný výtvor ktorý nič nové neponúkol. Príšerky síce nápadité (to boli už v prvej Veci), ale z môjho pohľadu tento film o tomto byť nemá. Tu ide o paranoju ktorá je medzi posádkou. Tu sa človek ani nestihol identifikovať z postavou a už bola mŕtva. No pre mňa nepodarené maškarné divadlo. Vec (82) dala veľa otázok a na málo ich odpovedala. Neodpovedala na otázky ktoré mi chodili po mozgu ešte niekoľko dní po odpozeraní. Vec (2011) dala zopár otázok, na ktoré ma nezaujímajú ani odpovede. ()

Deyw

Naprosto vporadku sequel...bavilo me to a filmarsky to bylo hodne dobry..a vy co tomu davate odpad! si ztoho prdel nedelejte - jedna se o skutecne udalosti. PS: je to dobry, par hloupouckych veci tam bylo ale jinak okej, a uz vim ze cubka z cloverfieldu tady hraje hlavni housle! :D ()

Vecko99

Od tohoto remake/prequelu jsem čekal horší podívanou. Ve finále vzniknul docelý dobrý horor, který kdyby nebyl porovnáván s Carpenterem, tak by dopadnul určitě lépe. Zatímco Carpenter si výborným způsobem dokázal připravit atmosféru, Heijningen často raději vsadil na efektní triky, které v kombinaci se zasněženou pustinou nepůsobí stejně. Líbila se mi přímá dějová návaznost na Carpentera a i těch pár fórů co ve filmu byly, tak nebyly špatné. *** ()

TheBalrog

nemůžu dát ani víc ani míň, dvě hvězdy jsou zcela zasloužené.. jedna je za různé varianty kreatůry a ta druhá za to, že režisér neměl tolik finančích prostředků a dokázal z toho udělat aspon tohle + to že Norské vědce hrají opravdu Norští herci. To jsou asi jediné klady. A zápory, všechen zbytek který vás napadne :) ()

Cedr

Prequel ke 30 let starému hororovému remaku 50 let starého originálu? Inu proč ne. Háček je v tom, že Carpenterova The Thing je naprosto bez debat nejlepším hororem všech dob. Bez debat. Naprosto bez debat, ok? ... Takže od začátku muselo být jasné, že v nevyhnutelném srovnání budento tento prequel mít pozici opravdu těžkou. Tvůrci si toho byli zřejmě plně vědomi a veškeré snahy o překonání "originálu" z roku 1982 předem vzdali. Hloupé trailery plné spoilerů očekávání navíc také moc nepřidaly. Mimořádné slabé CGI jako nahrážka původních "skutečných" modelů, masek a efektů způsobila to, že prequel vypadá většinu času jak céčkový direct-to-video počin a MNOHEM hůře než o třicet let starší předchůdce, respektive tedy následovník. Nulová invence ve scénáři příliš nevadí, protože má naprosto totožnou kostru jako Carpenterova verze a ta neomrzí nikdy. Problém je v tom, že Carpenter zvládl filmu vdechnout mnohem lepší a vyváženější tempo (pacing) - tudíž i atmosféru. Ok co dál? Nic proti Mary Elizabeth Winstead, ale bez jakéhokoliv šovinismu si je nutno přiznat, že Věc (1982) je prostě chlapskej film :) a fungovala lépe bez žen. Ve srovnání s ostatní hororovou produkcí The Thing (2011) působí přesto přeze všechno velmi svěže, paradoxně právě pro to, že jde o odfláknutou kopii třicet let starého geniálního hororu. Závěrečný tie-in se ale povedl na výbornou a The Thing (2011) hořkou pachuť nezanechá. Starší bratříček je však úplně jiná liga. ()

Doudis19

Komorní, sklíčená atmosféra je vystřídána moderní formou žánru, kdy emzák ukáže veškeré své možnosti na úkor stupidního osazenstva tábora. Přitom se projevují drobné nedostatky v dotaženosti triků i vyrovnanosti tempa, zapříčiněné poněkud jednoduším scénářem, který pouze opakuje řadu scén a vlastní slušné nápady tím lehce shazuje. Pravdou je, že pocitu de-ja-vu se nezbavíte po celou dobu trvání filmu. Nikdo nemohl čekat, že by se nová Věc mohla byť jen přiblížit kvalitám Carpenterovi klasiky, a proto je tahle lehce nadprůměrná vyvražďovačka i díky nulovým očekáváním poměrně důstojným sequelem, jednoho z nejlepších hororú všech dob. ()

Estrellita

Průměrná vykrádačka Vetřelce s velmi hezkými efekty, příjemnou hudbou a sympatickou bandou fousatejch Norů, kterým není rozumět ani slovo. Konec mě nezklamal, jenom byl trochu předvídatelný... Ale co, ztráta času to nebyla. 60% ()

Script

Když jsem narazil na filmové databázi na Věc, tak jsem si řekl, že se na to podívám, jak by to správně mělo jet za sebou. Pochopitelně jsem začal tímto dílem. Začátek byl snesitelný. Parta vědců objeví signál pod ledem, propadnou se skrze led a objeví vesmírnou loď. Pak jak se děj zaměřil na Mary Elizabeth Winstead (hlavní hrdinku tohoto filmu) tak scénář začal působit zmateně, protože způsob konverzace, který vedli během pitvy na začátku filmu mi přišli hodně nereálné (rozhodně za to mohlo to jak se postavy vyjadřovali). Tohle se pak táhlo celým filmem až do konce. Jako kdyby se herci ztratily na ostrově, kde neví co se děje, ale nejen mezi ostrovem a herci. Spíše to vypadalo, jako kdyby po ztroskotání si herci zapálili doutník místo toho, aby skutečně začali panikařit. - Neberte to doslova. Je to spíše něco jako přirovnání. Když dojde na zápletku, že ta věc se začala mezi tu posádku rozšiřovat a my jsme viděli co to s lidmi dělá, tak jsem trochu nevěděl, která bije, protože jsem během té scény, kdy se začalo něco dít usnul, protože mě to unavovalo sledovat. Pak jsem se, ale zase dostal do obrazu a to velmi rychle. Děj potom už přestával postupně být zvláštním a začal být předvídatelný, ale hezky se sledovalo. Závěr byl zbytečně zdlouhavý a později i zmatený. Ve finále po titulcích jsem to pochopil. Kdyby film měl aspoň nějak ty scény méně předvídatelný a více napínavější, tak bych určitě zvedl laťku, ale už tím, že to nebylo vůbec napínavé, tak to nepůsobilo jako horor. ()

Motinski

Vlastne celkom vydarený sequel. Má svoje silné aj slabé stránky, scenár nie je objavný a esenciu prvého dielu necítiť. Depresívna atmosféra je fuč, no ako príjemná moderná žánrovka čo vie byť napínavá a ťaží hlavne z prostredia kde sa odohráva, úplne v pohode. Digitálne pasáže mi ale trochu vadili. ()

ivan_drago

Jediný problém tohoto filmu je, že už to předtím natočil "Tesař" a stala se z toho kultovka. Tím film dost ztrácí a tvůrci si zaslouží obdiv už jenom proto, že do toho šli. Stísněná atmosféra odříznuté základny zde celkem funguje, napětí se stupńuje a "Věc" je taky patřičně děsivá... Ale třeba jen to testování bylo v originále vrcholnou scénou a tady to bylo takové odfláknuté. Otevři hubu a to je všechno... ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu