lennyd

Poté, co skupina Norských polárníků nalezne hluboko v ledu něco podivného, přivolají si na svoji stanici i paleontoložku Kate Lloyd (Mary Elizabeth Winstead). Společně zjišťují, že podivná věc v ledu je mimozemská kosmická loď, a nedaleko najdou i zmrzlé tělo návštěvníka z vesmíru. Po prvních testech těla návštěvníka z vesmíru si ale uvědomí, že takový to objev nebude úplně zadarmo - zvlášť když mimozemský organismus ožije, a začne likvidovat vše, co se na základně hýbe. Navíc se svou schopností replikovat cokoliv živého, nemůže nikdo nikomu věřit... Původní film mám docela rád, a tak jsem byl zvědav, jak se s remakem (a současnými možnostmi digitálních efektů) v Hollywoodu vypořádají. A musím říct, že se jim to vcelku povedlo. Jasně, rýpalové si vždycky najdou něco, proč film (a to jakýkoliv) zkritizovat, ale mně se Nová Věc docela líbila a těch pár detailů s klidným srdcem dokážu překousnout. Líbila se mi hutná atmosféra na arktické stanici, i nové způsoby zjišťování kdo je a kdo není člověk (sice ty vědce taky mohlo napadnout "stará" dobrá metoda s ohněm a krví) i samotná vizuální stránka filmu (dvouhlavá obluda mne bude strašit asi ještě dlouho).. ()

TKKMR

38 miliónový rozpočet sa tu určite nestratil, naopak na vizuálnej a trikovej stránke filmu je vidieť každý investovaný dolár. Som spokojný, takýchto ponurých sci-fi-horrorov nikdy nie je dosť. ()

Tomes83

Jak už to u novodobých hororů bývá špatným zvykem, opět se tvůrci více soustředili na vytváření vizuálních efektů než na budování atmosféry - pocitu napětí a strachu z neznáma! Navíc já osobně zůstanu navždy zastáncem a obdivovatelem staré poctivé práce filmových maskérů a proto se příště podívám už jen na VĚC od mistra Johna Carpentera! ()

elanius

(51/2012, BluRay1080p) / Slušne odvedená prácička. Nič prevratného, ale keďže to stojí na tak parádnej antarktickej zápletke je to pozerateľné. A s takým parádnym monštrom to na slušné *** vydá v pohodičke. (6/10) ()

neoBlast

Nevím jestli jako slovní hodnocení stačí "čekali jsme, že to dopadne hůř", ale u nové Věci to sedí jako nikdy předtím. Má naštěstí co nabídnout i kovaným fanouškům Carpenterovy klasiky. 60 % ()

ywo666

Celkom dobrý sci fi horor. Starú verziu som nevidel, takže remakovanie mi nevadilo. Herci dobe zvolený. Film mal napätie. Nenudil. Žiadny master piece, ale bavil som sa. 3 a pol * ()

Jazzzz

Jsem v celku potěšen. Film mi nabídl to co jsem čekal: nejistotu, podezřívání a kupodivu velice vymazlené speciální efekty, které mě velice potěšili. K legendárnosti filmu z roku 1982 stále kapka chybí, ale i tak velice zdařilé. ()

pytlik...

Mně se to líbilo víc jak první film, čímž tedy nechci říct, že by v něm bylo míň nelogičností. Třeba mi moc není jasné, jak mimozemský tvor, kterej je taak fyzicky zdatnej, silnej, když dokázal vyskočit z ledový krychle jak poručík Beran, když ho napíchli na rožeň, rychlej jak Usain Bolt po požití mlíka a kyselých okurek, kterej evidentně ke svýmu životu nepotřebuje oděvy, páč dokáže přežít jak obrovské mrazy, tak velká vedra, a nepotřebuje ani nijaký nástroje, aby si chytil kořist, dokáže vybudovat kosmickou loď a rozsáhlý podzemní komplex. Asi v sobě musí mít neskutečnou touhu po zdokonalování, páč objektivně ho k těmhle budovatelským výkonům nic nenutilo. Taky je pravda, že vzhledem k počtu jeho končetin mu musí jít jakákoli práce hezky od chapadla. Tenhle mimozemšťan má taky zajímavej životní cyklus... Zatímco když se promění v nějakýho člověka, udělá to strašně nenápadně, bez známky bojů, maximálně po sobě zapomene uklidit amalgámy na podlaze, když se z člověka klube, aby mohl nakazit další oběť, dělá to s plnou parádou, s úžasným zvukovým a obrazovým doprovodem a zanechává po sobě děsnej čurbes. A má taky značně sebedestruktivní sklony, jak prokázal závěr, kdy zuřivě spolupracoval na svým zničení, než ho jeden blbej malej kroužek prozradil. ()

Maagggdddda

Napínavé a nechutné. Dost špatný zvuk a super závěrečné titulky. Napůl tleskající sál. The Thing z roku '82 jsem neviděla, ale potřebuju. A mám tušení, že ti, kteří ano, novou "Věc" strhají. ()

Brandon

Neznám sice osobně žádnou paleontoložku, ale ta Heijningenova byla podivně nebojácná, chladná, zbraním rozumící a vůbec nějak moc v pohodě. Trochu víc se bát zabijáckého ufona a být normální ženskou by nebylo na škodu. Závěrečná potyčka absolutně bez invence, to nejde naložit s monstrem jinak než....? Zbytek OK 3,5* ()

JohnSmith

Co budete čekat od filmu, u kterého víte, jak to všechno dopadne. Budete se těšit na to,jak si filmaři pohrajou. No tak si nepohráli. Dalo by se říct,že jde o celkem okopírovaný původní film, přičemž až v samotném závěru se "navazuje" na původní film. Triky jsou sice o něco lepší, ale to je tak vše. Škoda, že se Carpenter nepodílel na scénáři, bylo by to pro film určitě příznivější. ()

Aven

V podstatě stejné jako Carpenterův kousek, jen s povedenějšími triky a s podstatně horší atmosférou. Dát do hlavní role nevýraznou ženskou nebyl vůbec dobrý nápad, random týpek z norské partičky by filmu dal úplně jinou šťávu - a vůbec, Ripleyová je prostě jen jedna. Ale závěrečné titulky potěšily. ()

hroubek

Příjemné překvapení.Na novou Věc jsem se nechtěl kouknout jelikož jsem se bál co z toho může vzejít.Pak přišli první recenze a hodnocení ale pořád jsem nebyl přesvědčen.Pak mě můj dobrý kamarád řekl něco na tenhle způsob, že to není vůbec špatný a malinko u toho spoileroval.Tak jsem se rozhodl do nové Věcí jít.A jedno se musí uznat hned na začátek a to, že se jedná o jeden z nejlepší remake,prequelů či sequelů za posledních pár let v rámci žánru samozřejmě.A to nejlepší na tom je, že originálu nedělá ostudu,příjemně rozšiřuje mytologii z prvního dílů a je dělán fandami, kteří vědí co chtějí.A proto zamrzí jediný velký nedostatek filmu a to jsou postavy.Nejen, že jich je moc ale kvůli jejich vizáži Vám budou vesměs připadat stejný a jen těžko si k některé najdete sympatie krom hlavní hrdinky.Hodně se mi líbilo samotné zpracování Věci, protože bylo velmi kreativní a krásně využívalo efekty.I ta mrazivá atmosféra tam byla sice nebyla tak dobrá jako ve 30 dní dlouhé noci ale byla tam.Očekával jsem to mnohem horší a ve výsledku jsem byl příjemně překvapen. ()

swe

Osmdesátá léta. Norská antarktidská základna. A v ní Norové. A Američani. A černoši. A ženské. K dokonalosti tomu chyběl ještě nějaký ten indián, asiat, Rom, muslim, žid, katolík, protestant a husita. Od Počátku se všichni chovají jako blbci, virus se přenáší dotykem jen občas a (co čert nechtěl) plamenomet se zasekne v nejhorším. Atmosféra absentuje, za to si v dávkách větších než malé množství můžeme vychutnat pikantní metamorfozy ústředního bubáka, což je paradoxní, protože efekty stojí za gumové hovno. Jedním slovem ZBYTEČNOST. ()

Hennesy

Menej unikátne, menej skľučujúce, menej nápadité a trocha aj strohé....ale stále je to The Thing - mrazivá, napínavá s absurdne nechutnými zrúdami. Síce táto nemá Kurta Russela, ale zato má Edgertona a hlavne Mary Elizabeth a tí sa vedia ohánať horáčikom takmer ako MacReady za mladi :) Jednu vec ale treba určite pochváliť - stále je to nepríjemná podívaná, a to Vec jednoducho musí byť. ()

drake31

Mrazivé prostredie, prijateľná atmosféra, sympatický cast, a neľútostne monštrum ... čo si viac priať od priemerného hororu. ()

Petr23

Nebylo to tak špatné jak jsem si myslel. Jen škoda že je to tak americké. Nejvíce mě zklamaly postavy, byly příliš ploché a nezajímavé. Původní Věc byla postavena na atmosféře, jenže tady se ji pokoušejí jen napodobit a podle mě ne moc dobře. Potěšila mě dobová stylizace, přeci jenom se jedná o prequel, dalším potěšujícím faktorem je přítomnost Norštiny a s tím spojené anglické titulky, takový jev se dnes moc nevidí. ()

Danny F.

Návaznost perfektní. ''Věc'' se objevuje až příliš často a právě proto zde odpadl ten mrazivý strach a obavy z neznámého. Styl se drží hranice původního filmu a nevybočuje do žádné divoké akce. A to je jen dobře. Sice ta správná atmosféra originálu zde není, za to je tu vizuál v moderním kabátku dobře vykreslen. 85% ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu