sta

naprosto orgastické dílo pro dvě skupiny diváků - první jsou milovníci obalů desek Cannibal Corpse (samozřejmě ne těch z německa, kde jim je zatrhli) a diváci druhé skupiny si neustále sjíždějí záběry z tragédie v Kaprunu... první film vizuálně tematizující tuto smutnou událost... ()

Freemind

Hm, tak na tohle jsme čekali třicet let. Bohužel se nespokojím s výmluvou "jsou i horší remaky", když jsem před týdnem nadšeně výskal u nové "Planety Opic". I když je tedy tento prequel vcelku solidně natočený horror, který se nesnaží slepě kopírovat kultovní předlohu, "The Thing" by si zasloužilo mnohem víc. Chápu, tlak producentů je sviňa. Nemuseli ale narvat do norské stanice amíky a dusit jakékoliv pokusy o vytvoření atmosféry rozmáchlými CGI efekty. Na nějakou psychologii postav můžete rovnou zapomenout. Nová "Věc" ale postrádá ještě jeden velmi důležitý aspekt, a to černý humor - všichni jsou k po*rání vážní, kromě kostrbatého vtipu na začátku se v celém filmu nevyskytuje ani jedna hláška, kterými se stará "Věc" tak hemžila. No nic. Laťka byla vysoko, náš sportovec to asi vzdal hned na rozběhu. ()

Macejko

"Prehra so cťou", ale zároveň aj "nič proti ničomu". Rozhodne to má svoje dobré a vcelku atmosférické momenty, ale jednoducho... jednoducho je to stále iba odvar Carpenterovho majsterštyku. Film sa snaží variovať motívy originálu, ale robí to pomerne nezaujímavo, takže nakoniec vo mne zostal dojem, že tie filmy sú v stavbe svojich príbehov takmer totožné. Taktiež sa nekonala žiadna osemdesiatková atmosféra a čo je zďaleka najtristnejšie - z Joela Edgertona (ktorý naozaj výrazne pripomína Kurta Russella!) sa vo filme stal iba pramálo využitý pricmrndávač a prím hrá (bohužiaľ) čím ďalej tým menej zaujímavá a sexy Mary Elizabeth Winstead, ktorá mi vo svojej úlohe "silnej ženskej hrdinky" neprišla ani cool, ani drsná, ale naopak vyslovene otravná. Môže za to hlavne fakt, že scenár z nej urobil bezmála intelektuálnu polobohyňu - na úplne všetky fakty a stratégie, týkajúce sa Veci, príde výhradne ona sama. A na záver to najpodstatnejšie - v recenzii nemenovaného renomovaného recenzenta som čítal, že triky nie sú výhradne CGI, ale že ich podstatou je stále práca s poctivými modelmi a latexovými kostýmami. Nič také som vo filme nevidel. Nová Vec (teraz mám na mysli samotné monštrum) síce predvedie pár zaujímavých "dizajnov", ale inak je iba zreteľne digitálnou patlaninou, ktorá sa geniálnej hmatateľnosti (a z nej vyplývajúcej desivosti) trikov originálu nemôže rovnať. Ako som však povedal - vyhrať sa to nedalo, ale je to prehra čestná a záverečný záber mi vnukol myšlienku, že pozrieť si Vec z 2011 a Vec z 1982 v chronologickom poradí by mohol byť sakra zaujímavý zážitok. ()

vorheese

Nezvratný důkaz toho, že znásilnění klasiky by mělo být trestným činem se spodní sazbou 5 let zákazu činnosti v oboru kinematografie. ()

Alementina

Mně se to líbilo a už ted mám pocit, že bych se za to měla obhajovat. Když jsem někomu říkala, že na to jdu, tak se mě pak zeptal, jestli mám ráda horory, horory nesnáším, řekla jsem, že tohle za horor nepovažuju (fakt ty kategorie filmu jsou tu občas trochu zavádějící), že spíš to považuju za sci-fi alá Vetřelec, což se mi i potvrdilo. Samozřejmě, že to nemá atmosféru Vetřelce, ale přesto jsem chvílemi skutečně byla napjatá. Jediný,co bych vytkla je, že mě nic nepřekvapilo a že vlastně ve filmu nebylo nic originálního. Není to bomba, po které by člověk zustal sedet s otevřenou pusou, ale dle mého dobře odvedená filmařská a triková práce. Original si bohuzel nepamatuju, i kdyz dle traileru mam pocit, ze jsem to v detstvi asi videla. 4,5* ()

AlThorKremser

Starou verzi jsem bohužel neviděl, nemůžu tedy srovnávat. Tenhle film nebyl nic extra ,ani neurazil. Winsteadová a Edgerton dobrá hlavní dvojice. Ikdyž hodně mně překvapil konec (podle mně jednoho ještě nedostali). Nevadí ,na nudné odpoledne dobrý film. 70% ()

Žralok

Prequel vynikajícího filmu Věc (1982). Původní snímek nastavil laťku skutečně velmi vysoko a tento film za ním v ničem nezaostává. Sice se pochopitelně původnímu filmu nemůže rovnat, ale zdatně mu sekunduje a nedělá žádnou ostudu. Po shlédnutí originálu jsem měl na tento film vysoké požadavky a kupodivu jsem se dočkal příjemného překvapení. Skvělé dějové zvraty. Vynikající příběh který přesně sedí na dějově přímo navazující Věc Johna Carpentera. Pokud se vám původní film líbil. Určitě se podívejte i na tento. Kde zjistíte co se vlastně stalo v Norským táboře. ()

suicide

Možná mám nezanedbatelnou výhodu v tom, že jsem nikdy neviděl Carpenterovu klasiku, k níž van Heijningen natočil prequel. Rozhodně jsem po východu ze sálu nesdílel pocity mnohých, kteří pseudointelektuálně trousili poznámky typu: "To byla hovadina, sračka..apod.." Film určitě nějaké chybky měl, možná se až přespříliš vyžíval v digitálních tricích namísto většího důrazu na uvěřitelnost. Nicméně jsem byl i přesto spokojen - napětí, občas vtip, dobré charaktery jednotlivých postav - jen tedy chvílemi jsem si připadal jako ve Vetřelci - Ripleyová jako by z hvězdné lodi vypadla, ta mi už ve Vetřelci pila chvílemi krev. ()

topi

Rozhodoval jsem se, jestli mám na film zajít do kina, nakonec jsem si ho pustil doma v HD kvalitě a rozhodně jsem zklamaný nebyl. Tak především se nejedná o remake, ale o prequel, což není žádný spoiler, to každý fanoušek Věci z roku 1982 ihned pozná. Je tam tolik různých odkazů, které se pak objeví v původní Věci, že mě to hrozně bavilo sledovat. Atmosféru to tak silnou nemá, ale napětí stále pěkně houstne. Nemám moc rád digitální efekty, některé mě zde dost vadily a bily do očí, naopak některé byly hodně dobře zvládnuté a skvěle provedené. A ten konec, naprosto perfektní a návaznost na The thing - 1982 naprosto dokonalá!!! ()

movieband

Věc : Počátek je podle mě ten nejpodařenější prequel jaký kdy byl natočen. Vše skvěle zapadá do dějové linky s původním filmem a dává to smysl. Končí to přesně tam, kde Věc z 82 začíná. Zpracování monstra je stejně podařené jak v původním filmu, akorát už ne tak slizké. Krvavé scény už nejsou tak brutální, ale taky vcelku solidně zamávají s žaludkem. Herci v čele s Joelem Edgertonem a Mary Elizabeth Winsteadovou byli sympatičtí a dobře vybraní. Film měl podařenou atmosféru a napětí, ale nedosahovalo to kvalit původního filmu. Škoda. Jinak je to podle mě sakra podařený filmový sci-fi nářez a pro mě je to jeden z nejpodařenějších, brutálních sci-fi hororů za poslední 10-ti letí. ()

Philcze

Viditelně se snažili, ale s tunou digitálních efektů tu stejnou dusivou atmosféru originálu (resp. originálů) zkrátka nevytvoříte a k dosažení úspěchu bohužel nestačí, když jen necháte herce kolem dokola máchat plamenometem. Nicméně jako prequel k mnohonásobně lepšímu filmu... proč ne. 60% P.S. Už celkem dlouho jsem neviděl tak zbytečný rádoby hororový finální twist. ()

Vampireman

Ve srovnání s "původní" Carpenterovou Věcí to prohrává na všech frontách. Z funkčního hororu se stala směšná tuctovka s debilním gore (krev 0 a mutace mě nedostaly). Nezatracoval bych však van Heijningena, který mě potěšil citem pro detail a skvělým intrem (zahrnující i 1981 hit Who Can It Be Now?, byť bohužel jediný prvek dokreslující atmosféru počátku 80.let). ()

Helo

Oproti Carpenterovo Věci tohle postrádá atmosféru, téměř to rezignuje na nějakou práci s postavama, respektive vztahy a hlavně nejistoty mezi nima, a CGI triky tady dost zestárly a naprosto tak přestaly bejt jakkoli působivý, což se 40 let starý loutkový verzi, jíž je tohle prequelem, nestane nikdy. Pochvala za obsazení, přednavázání na pokračování, pár dobrých nápadů a poměrně povedený vysvětlení toho, nad čím se Kurt Russel na norský základně podivoval, třebaže nějaká nekonzistence mezi oběma dílama je. PS: Při sledování filmu jsem byl poprvý v životě rád za svoje pospravovaný zuby :) ()

stration

Nejvíc mě potěšilo, že mrazivá atmosféra zůstala víceméně zachována. Stísněný pocit a strach z toho, že "to může být kdokoliv z nás" určitě filmu přidává. A taky dík za závěrečné titulky. ()

Thomassi

V prvopočátku jsem se obával, že to bude zase jen remake, kterej bude prznit dnes již kultovní horor. Pak ale přišly informace, že se bude jednat o prequel a rázem jsem se na další Věc těšil. No a nedopadlo to vůbec špatně, ba naopak, dopadlo to překvapivě dobře. Děj se odehrává těsně před původním filmem, takže sledujeme dění na norské stanici a vůbec to, jak to bylo s tou Věcí. Vizuál a mrazivé prostředí Antarktidy je dokonalé pro film tohoto typu. I když mi to jako horor moc nepřišlo, byly tam sekvence, kdy jsem se opravdu lekl. Co ale bylo dotažený k dokonalosti, byl závěr, kdy si divák po závěrečné scéně může pustit originál a jízda může pokračovat. Herci sice potěšili, ale zde se jedná především o děj, a ten se povedl. Palec nahoru :-) ()

Herr_Flick

Konečně jsem se dostal ke zhlédnutí prequelu k trháku s názvem The Thing. Originál mám moc rád, takže jsem se hodně těšil, ale raději byl připravený i na propadák. Vsadit na dobré jméno, které má zajistit vytoužené tržby, přitom k němu natočit důstojný film, to není jen tak. Zvlášť když máš dodržet spoustu detailů, navázat koncem tam, kde jednička začíná a zároveň nechceš diváka zklamat prosťoučkým vyvrcholením. V první řadě mi vyloženě sedli herci v čele s mým oblíbencem Adewale Akinnuoye-Agbajem a.k.a. „Jdu vždycky první pod kytky.“ Druhým plusem je pěkně zpracované prostředí, ať už monumentální jeskyně nebo loď, třetím pak je úplný konec filmu. Jsem taky rád, že se filmaři zdrželi dnešní hororové klasiky, kdy se člověk bojí jedině o obsah svého žaludku. Ale i když pominu drobné odlišnosti nebo malé chybičky, dvě věci přece musím vytknout. Neuvěřitelně lacinou záležitost v lodi s granátem a místy děravější scénář, díky němuž jsem už chvíli myslel, že všechno to zabíjení bylo kvůli těch polských povidel. 70% ()

kovi55

Ve výčtu trošku poztrádám chybějicí žánr, kterým je komedie. Některé scénky byly tak vytvořené, tak absolutně nechápu proč tam není uvedená! Dovednosti, kterýma byla hlavní hrdinka obdařená, by jistojistě záviděli i jiní nadpřirozené bytosti, neboť hlavní postava věděla jak si vždycky počít. U filmu jsem se nenudil, ale celkový dojem z něho mám špatný, nýbrž absurdita, která se ve filmu objevuje, je hodně za hranicí. 40% ()

salalala

Vlastně vůbec to nebylo tak špatné, jak jsem se bál. Záměrně jsem si před projekcí připomenul originál, takže jsem ho měl čerstvě v hlavě a můžu srovnávat. Tenhle prequel / remake (vyberte, jak je libo) je fajn v tom, že v pár scénách doslova cituje předobraz a v některých momentech na něj hezky a při tom nenásilně odkazuje. Také se mu musí připočíst k dobru, že v první půlce má velice slušnou atmosféru, hezký záběry na izolovanou základnu zasypanou sněhem a podařila se tu docela zachytit i ta nedůvěra mezi členy týmu. Dál už to tak fajn není. Lekačky se znalostí originálu nefungují vůbec (bez jeho znalosti pak po chvíli), atmosféra se v druhé polovině ztratí a hlavně se to v závěru zbytečně mění ve slasher, kdy se jen prchá před Věcí. Logiku tu taky moc nemůžeme hledat, což ale většinou tolik nevadí (i když někdy to bije do očí). Režisér si bohužel taky myslel, že tunou až moc digitálních efektů to celé zachrání, ale opak je pravdou - všeho moc škodí. Hudba taky o třídu níž než u originálu. Chybí tu taky podobně hutná scéna, jakou je v originále zkouška krve (i když uznávám, že kontrola zubů má taky něco do sebe). Winstead neni špatná, ale holt Russel to není, no. Ostatní herci průměrní a zaměnitelní. S povděkem naopak kvituji zařazení o norštinu a velice dobrou sekvenci u závěrečných titulků. Nikoho neurážející průměr. 60% ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu