Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Petulka88

Film, který jednoznačně nejvíc sráží jeho nepochopitelná chaotičnost. Je to škoda, protože nápad to nebyl nejhorší a Colin Farrell má (jako vždy) charisma na rozdávání. ()

danny_21

Další příklad toho, co se může stát, když se někdo pokouší o "originální" dílo a vyleze z toho zmatená, nefungující, gulášovitá nuda, kde ani samotní herci ( chudáci ) vlastně nemají co hrát, o ději samotném a jednání postav ani nemluvím. Od odpadu to zachránila povedená hudba a profesor vyučující obranu proti černé magii, pan Thewlis - 15 % ()

Doski

Prvních 75min nudného příběhu avšak s výbornou hudbou a docela dobrým prostředím. Poslední půlhodinka by byla na 5*****, ale bohužel je to jenom střep z celého filmu. Pro mě veliké zklamání. Já si představoval, že Londýnský gangster by měl být takový, jako je v té poslední půlhodince celý život, nicméně.. radši se koukněte na RocknRollu, tam jsou praví English gangsteři. Tomuhle říkám neuvěřitelné plýtvání potenciálem a vším, co máte k dispozici. Strašný zmatek a nejasnosti pro diváka a možná i pro režiséra. Krásná Keira a dobrý Colin v tomhle filmu vůbec nezáří.. však David Thewlis dobrý. Za Kasabian soundtrack bych si přidal půl hvězdičky. 60% ()

007.

David Fhewlis si svoji roli evidentně vychutnával, ale film má dvě linie, které do sebe nezapadají a obě jsou takové nijaké. 46% ()

Chosef76

Přesně tohle je " můj šálek kávy ". Mám rád role "gangsterů s dobrým srdcem", kteří chodí po hraně ..občas vystřelí, občas podají pomocnou ruku, ale zejména si uchovávají svoji hrdost, nezlomnost a osobitou eleganci. Keira ode mne nedostane žádnou hvězdu, Colin pět hvězd....Bezva biják. ()

Edith17

Už dlhšie som si chcela pozrieť tento film, no po jeho zhliadnutí som zostala sklamaná. Jediné, čo u mňa bodovalo, bola Keira a pesničky od skupiny Kasabian. Inak veľmi slabý priemer. ()

Inozuka

A abyste věděli, mě to bralo... Co na tom, že to už tady kolikrát bylo, já prostě tenhle britskej styl miluju. Úsporný násilí, perfektní kecy, vyfetovaný palice, špína Londýna a parádní hudba. Colin Farrell, David Thewlis a Ray Winstone hrajou jako o život. Nejvíc mě bavil Ray Winstone, který mi připomínal Jana Wericha. Přestavte si tuhle ikonu laskavého českého humoru v roli homosexuálního násilnického bose a pochčijete se smíchy.... Jdu proti proudu a dávám pět. Má snad někdo něco proti? ()

bearmeedek

Divákům často stačí málo. A potom se stane, že se na zbytečný film podívá i někdo jiný. Tento okamžik podpoří i pár známých jmen. Londýnský gangster - už ten název je zavádějící. Chlapíka znalo jen pár lidí v jedné čtvrti a "gangsterem" se stal ve chvíli, kdy si řekl: "Tak, a od teď to jsem". Film je nudný a hrozně suchý. Ke konci trochu ožívá a samotný konec je ihned spláchnutý rádoby překvapivým průjmem. A jiný divák, než těch 9 tisíc, kteří vytvořili nadprůměrné hodnocení, si řekne: "Proč???" ()

dustur

Keira Knightley je dobrá herečka, ale sem mi nepasovala, a už vôbec nebola v tomto filme charizmatická čo je škoda, ale Colin Farrell by som povedal že ťahal sám , ale zas Colin Farrell je veľmi dobrý herec a aj táto úloha gangstra sa mu docela hodila čo v podstate za mňa zachraňuje celý film, a samozrejme musím spomenúť aj charizmatického Raya Winstona ktorému veľmi slušne sa hodia úlohy šéfov podsvetia ktorých si vie krásne užiť. A čo sa týka samostatného filmu , tak vďaka Colinovi Farrellovi a Rayu Winstonovi dávam filmu slabé 3 / 5. ()

štíple

Někdy si říkám, že bych ty scénáře mohla psát. Tak tenhle bych nenapsala. Protože se jednalo zčásti o britský film, absenci happy endu jsem očekávala. Nicméně i tak mě závěr překvapil. Gangsterky zrovna nejsou můj šálek kávy. Ale tahle byla fakt dobrá. Ještě teď se mi z toho třesou ruce. Nenechte si ujít závěrečné titulky. ()

john.h

Pro mě film předčil očekávání. Moc fajn anglická gangsterka, ve stylu Podfucku a od Podfucku vlastně i nejlepší v tom stylu. ()

deric

Výborný herecký výkon Colina Farrella a hezká Keria Knightley, jinak film nemá moc co nabídnout, scénář je hrozná smotanice a dialogy nějak postrádají šmrnc a smysl. ()

stiewe

Neoslní, neurazí tudíž zůstane v zapomnění. Průměrná podívaná jejichž jedinou světlou stránkou je Colin Farrell jenž si jako obvykle ukrádá skoro celou pozornost jen pro sebe. Scénář ve kterém jsou díry jak do babičina cedníku se nesnaží ani náznakem o vysvětlení spousty spojitostí. Sice mám rád tyhle černé komedie a můžu se na ně s úsměvem dívat pořád, ale tenhle konec se mi opravdu něják příčil. Doufám, že čistokrevný gangsterky budou v budoucnu točit jen lidé kteří na to mají nadání, nadhled, notnou dávku černého humoru a koule. Těch je bohužel méně než šafránu. ()

Euchrid

Předloha nemusí být špatná, protože hlavní linka příběhu v sympatickém podání Farrella způsobila to že jsem mu prostě a primitivně fandil a to často ke spokojenosti stačilo. Pak už je jenom škoda, že scénarista sice naučil postavy mluvit, ale občas je jim nevysvětlil v čem spočívá to kouzlo a že by to aspoň mělo dávat smysl. Pak všechny smysluplné repliky vyždibe Colin a ostatní postavy kradou jenom koušíčky divákových sympatií. Tak možná teplý mafiánský Boss by mohl někoho bavit, ale mě teda nijak obzvlášť. A konec, to je teda pěkná kudla do zad!! ()

odvedle

Málo napätia, aspoň som čakal, a určite nie len ja, viac a už aj keď niektorá zápletka graduje, zastaví sa pred pomysleným vrcholom, beztak príjemný film na večer pri pive, má svižný, rýchly záver, skvelé herecké obsadenie. ()

Adei

Další parádní gangsterka se skvělým hereckým obsazením, a ještě lepším soundtrackem. Colin mi do těhle rolí prostě sedí a potěšil mě stejně jako ve filmu In Brugges. Bohužel tady, oproti zmiňovanému filmu, chyběl vtip a dialogy se špetkou černého humoru, které by tomu dodaly tu správnou "šťávu". Výběř hudby ale excelentní. ()

Paviozo

Protože mám rád gangsterky a mám rád Colina i Keiru, tak se mi film líbil. Ale z tohohle námětu a s tímto obsazením z toho mohli dostat mnohem více. Nejlepší herecký výkon zřejmě David Thewlis, jehož postava i scénky vynikající. ()

LudkovaLevaRuka

Zasmušilý Layer Cake, navíc se zásadním životním ponaučením: fotbalisti jsou hajzlové a když už je máš na mušce, neváhej! Po většinu filmu jsem měl stejný slastně zajíkavý pocit, jako když Ray Liotta v Goodfellas roztloukl rypák tomu klukovi ze sousedství za to, že mu sáhl na holku. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)