Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

ruhebitte2010

Hezká příroda ještě nedělá dobrý film. Dialogy jsou místy docela dost hloupé, ale jednou to člověk vidět může. Kurylenko se takovým výkonem asi do lepších filmů nedostane, naopak Fassbener udržuje filmu určitou důstojnost. ()

Bohemák

Béčkovej válečnej biják, jehož jedinou přidanou hodnotou jsou moderní snímací technologie a triky při bojových scénách. Jinak historka k neuvěření. Zaujmou 3 ženské role. Všechny jsou barbarky naprosto dokonalého chrupu a souměrných postav. Dvě z nich ohromné bojovnice jako z Tarantinových filmů. A co je nejhorší? Že v téhle drsné historce o brutálních bojích se ti dva nakonec vezmou...:-) ()

Corpsegrinder

Kromě odfláknutý bitky na konci a nesmyslnýmu konci je to celkem slušná historická řežba. Nevzpomenu si na moc filmů kde bylo víc krve a useknutejch hlav než právě zde. Navíc je to celý točený v chladným barevným filtru což docela přidává na atmosféře vzhledem k prostředí kde se to odehrává. ()

Merkin

Způsob, jakým Marshall vyobrazuje násilí, a dále "sebezpytující" alias "obranný" alias věruhodný závěr sice snímku nějaký ten kladý bodík vybojovaly, nicméně vše ostatní od nudného scénáře po průměrné až podprůměrné herecké výkony spíš zklamaly. ()

Paity

Nebýt trapného konce a zbytečně krvákových scén, které ale neměly opodstatnění, tak by to bylo i na čtyři hvězdičky. Takhle jde jen o film s dobrou atmosférou, na jehož projekci se vyplatí jednou přijít. Po té už ale chodit nemusíte. ()

Junglista

Náhodou to bylo v tv a dokoukal sem to. Docela ok, jen sem doufal, že Kurvylenko na konci minimálně naporcujou na plátky. ()

aquiver

Nejen obrovská nuda, ale tohle historické drama je tak špatně napsané i natočené, že jakákoli bitva působí jako z laciného béčkového filmu. I když ono to vlastně béčko je... 35 % ()

Bety88

Ačkoli jsem viděla odpadnout a propíchnout snad všechny části lidského těla, tak se mi to líbilo. Mělo to tempo, spád a skvělou hudbu. A hlavně film neobsahovalo ty hluché místa, kde se divák může nudit. Navíc hlavní hrdina byl vcelku fešák, takže i v tomhle směru se moje oko zatetelilo radostí. ()

FARGO

Zatím nejpodařenější film Marshalla. Syrový v nádherné krajině a dost akční a přehledný aby se člověk nenudil. ()

iampatrik

65% PLUS: bitva, která byla poměrně detailní a brutální (bohužel jediná ve filmu); ostatná souboje nebyly špatné MÍNUS: ničím není zvlášť originální POZN.: film (popř. režisér) ze sebe určitě mohl vyždímat více ()

Prochy38

Jako student historie budu upřímný. Parádní odpočinková historická podívaná. S pohodovým příběhem, skvělou volbou herců, dokonalou hudbou a celkovým vývojem tak suprovým, že já byl opravdu nadšený. No a co, že to nesedělo s daty reálnými, to neseděl ani Gladiátor. Opravdu nadmíru spokojen. Krátké, odpočinkové, ale prostě luxusní. Film pro mě. Moc nepřemýšlíte, jen si to užíváte. Nejsilnější scéna filmu je určitě čekájí na poslední boj v opuštěné pevnosti. Jinak poprosím ty, co hodnotí film po 30 minutách, aby tím nekurvili relativní hodnocení filmu, díky:). Nemůžu to neříct, O. Kurylenko, jak není pěkná, tak tady byla skvostná! ()

Standito

Drsné dobrodružstvo, štipka romantiky, nádych mystiky s až nadprirodzenou schopnosťou jednej postavy. Čo je na tom zlé? Centurion sa ani nechce tváriť ako pravoverný historický film, ide si svojou priamočiarou cestou a na rozdiel od Scottových spektáklov ani nechce prepisovať históriu... ja Marshallov živočíšny štýl môžem, možno nie je nejak skvelý režisér, ale je jediný, kto niečo takéto natočí. A atmosféru stále zvláda na jednotku (už od úvodných titulkov s veľmi slušnou hudbou). Veľkú zásluhu na úspechu majú v mojich očiach aj uveriteľní a vhodne vybratí herci. ()

Ještěřák

Jeden z těch serióznějších a kvalitnějších akčních filmů l. p. 2010... Viděl jsem letos kompletní Velký vypatlaný čtyřúhelník (EXPENDABLES - PREDATORS - MACHETE - CENTURION), ale byl to kupodivu jenom relativně nezkušený ušák Neil Marshall, kdo nakonec předvedl víc, než nasliboval. CENTURION patří kvalitou, obsahem a cílovým zaměřením spíš mezi klasické historické filmy "velmi volně podle historické předlohy" GLADIATOR nebo BRAVEHEART. A všecky ženské zde zahrály velice dobře. ()

Rendiss

Bavilo mě to asi 10minut, potom jsem jenom čekal, až všem usekají hlavy a napíchaj je na kůly. Lehce pravdivej příběh z barbarskejch dob. ()

ondrula

Pro mě asi největší očekávání a největší zklamání roku 2010. Poměrně efektivním trailerem se asi režisér pokusil ukázat, o co mu původně šlo, nicméně samotný film je ve výsledku dost bída. ()

Lionheart

Po dloooouhé době film o Římanech, za který se tvůrci nemusí stydět. Naturalistické záběry soubojů střídají krásné výjevy drsné přírody. V každém okamžiku cítíte tu úzkost "hlavních hrdinů", kteří prchají před nemilosrdnýma očima Olgy Kurylenko. Myslím, že s tímhle námětem to nemohlo dopadnout líp. ()

vander19

Keďže mám velmi rád tieto typy filmov tak na centuriona som sa veľmi tešil. A musím povedať, že to bola paráda....Super príbeh ma dostal hneď na začiatku a putovanie partičky kolegov naprieč divokými Britskými ostrovami som si doslova užíval. Charizmatická Kurylenko v postave stopárky mala hlavu aj pätu....Určite že sa to nedá porovnávať s Gladiátorom, ale u mňa veľmi dobrý film, ktorý ma pobavil, akčné scény boli svižné, krv strieka na všetky strany, film sa vyhýba zbytočne dlhým monológom. 6,5/10 ()

Teabag

Kdyby Centurion obsahoval víc akce a míň běhání po horách a lesích, tak bych dal 4*, protože jinak se mi tenhle film moc líbil. Fassbender je výborný jako vždycky a z dalších herců se mě docela zaujal Liam Cunningham. Každopádně nečekejte nějaké epické bitvy. Centurion je totiž poměrně "komorní" příběh o skupině římských vojáků, která se po prohrané bitvě snaží dostat zpátky domů, což jim znepříjemňují jejich piktští pronásledovatelé. Za mě palec nahoru (už za tu nádhernou přírodu). ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)