Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

xxlch

Tak todle je naprosto béčková historická podívaná-bohužel pouze na jedno použití.Autentický je snad pouze námět ale jinak je to jakási barbarská fantasy se spoustouu skorokrve a usekáváním všeho co jde na člověku useknout.Jediné co mně zaujalo byl né pohádkový konec ale politické řešení v závěru filmíku,kde se jakýkoliv nezdar, nepřemožitelné říše,musí ututlat a smést z povrchu zemského. ()

kubas369

Na bečkoví film nadprůměrná podivaná s pořádnou dávkou krve a slušnými herci. Jediný co mi nesedí tak to je Olga Kurylenko ty to nevěřím ani minutu. ()

jafuska

historický film opět zářila Velká Británie, jak ta to dělá, že umí taktéž točit dobré filmy, že by to bylo rozpočtem na filmy, nebo scénáristi? kdoví, velmi podařené dílko z dob Ŕímského impéria a jejich boj za slávu a hrdost a dobytí svých práv, ()

Marcus.das

Film= lehky nadprumer. Olga Kurylenkova z nej ale neco neskutecneho-sakra neco tak sexy jsem uz dlouho nevidel. Kdyby se jeji fotka ztohohle filmu objevila na krabickach Viagry, rozhodne by se zlepsila jeji prodejnost i ucinnost:) ()

migele

Akční, dobré kulisy a rekvizity, sympatičtí herci, poutavé, vše co má mít správný film. Nejvíc mě baví ty hlášky co se tam sypou. Akorát jsem byl zmaten stranou dobra a zla. 4 * . ()

OldaB

Už dlouho jsem nebyl tak znechucený, tohle se vyloženě nepovedlo. Vadil mi především scénář, který byl sepsán snad během pauzy na oběd. Bod za sympatickou čarodějku. ()

gicous

Děj od začátku uhání zběsilou rychlostí. Pořád se něco děje, a pořád je na co se dívat. Nicméně postupně se akce stávají čím dál víc šroubovanější a děj zpomalí. Herci a jejich činy jsou minutu od minuty pochybnější. Jakoby si Marshall nevěděl rady jak film ukončit, a nakonec ho utnul způsobem, který kazí celkové vyznění filmu. Tam kde scenárista Marshall selhal, režiser Marshall zachraňuje co se dá. Exteriéry, bitvy i herci jsou vyborní. Zvláště syrové ztvárnění bitev a soubojů si zaslouží pochvalu. Herci jsou obsazení typově bez chyby, a v kombinaci s již zmíněnými souboji tvoří nejsilnější stránku filmu. Jaká škoda scénaře, ale i přesto slušný historický film. ()

petrik11 odpad!

Ďalší z filmov, kde sa tvorcovia musia červeňať. Dať dokopy takýto paškvil. Je mi jasné, že Britovia musia nájsť vo svojej histórii aj čosi pozitívne, ale takto? To je vrchol nevkusu. Ak by Rimania bojovali takto, to nedobyjú ani susednú dedinu. Z Rimanov tu urobili kopu slabochov. Disgusting. ()

bujnmi

Oproti Orlu deváté legie se Centurion dostal do rukou profesionálních hollywoodských filmařů. Filtrování tu hraje všemi stupni šedi, potlačená sytost zdůrazňuje ponurou atmosféru. Akci na vysokém ohnisku ostrost nechybí, a ani tu moc s kamerou netřepou. Není důvod zakrývat kvalitní souboje. V podstatě jde o jednoduchou podívanou o prchajících Římanech v krásné skotské krajině a s lehkou inspirací Jánošíkem. ()

nmarca

Na áčko slabý příběh (cesta odněkud někam, občas někdo umře), na béčko málo poutavé a kýčovité. A ta Rusajda ve skoro hlavní roli piktské bojovnice je zoufalá, i když (naštěstí) nemluví. Fassbender si asi chtěl do sbírky přidat římskou legionářskou zbroj (nebo snad vydělat na nájem?). ()

Swayne

Pre veľkých fandov mečov, kožušín, neumytých zubov a podobných stredovekých prkotiniek je tento film asi zaujímavejší než bol pre mňa. Mal niečo do seba, nenudil som sa až tak veľmi ako som myslel, že sa budem nudieť, ale aj tak... réžia slabá, dosť slabá - takmer žiadne gradovanie príbehu a to nie je okej. ()

Ajka1

Běh o přežití, který ani nenadchne ani neurazí. Příjemné záběry přírodních scenérií vylepšené o tmavé filtry, které dodávají atmosféře ještě mrazivější příchuť, sympatičtí herci, destruktivní souboje se spoustou prýštící tepenné krve, letmé políbení blonďatou čarodějkou, zrada ve vlastních řadách a ve finále i samotným Římem...hmm, nakonec, proč ne? A čůrat si na snídani je opravdu nevhodné :) ()

zrx

Tak tohle je na mě trošku moc. Parta borců co nejí, nespí, vlastně nic jen běží. A když je přestane bavit běžet tak všechny co je loví pozabíjí. Nějak nechápu že to neudělali hned na začátku, když to bylo tak v pohodě :-) A ještě tu máme romantickou vsuvku s čarodějkou. Nejslabší film, který jsem v poslední době viděl. Kdo má rád krev a filmy o ničem, tak doporučuju. ()

Mykhaluu

Tak to bylo hodně krvavé zpracování hlavní bitvy s chladnými zbraněmi! Brrr!!! Nu, jinak se mi film líbil natolik, že při hodnocení odhlédnu od účasti slečny Kurylenko, která děsila už v traileru! Ani ne tak svým válečným pomalováním, jako naprosto směšnou nepatřičností! Kdybych to hodnotil i s ní, tak čenichám skoro odpad! Bylo tam pár konkrétních blbůstek, kdy si pomáhal scénář přežít (scéna po bitvě, kde byl jen jeden pikt) a taky pár překvapivých momentů (podseknutá šlacha běžci). Nu a celkově snaha natočit takhle solidně historickou podívanou se u mě cení! Stejně je fascinující, že Římská říše ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Starov%C4%9Bk%C3%BD_%C5%98%C3%ADm ) vydržela tak dlouho! Bylo to vážně dlouho, když se podíváme jak se měnila Evropa třeba za posledních 300. let! Nu, i když Řím se taky měnil... ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)