Rok 117 našeho letopočtu. Římské impérium se rozprostírá od Egypta k Španělsku, na východě sahá až k Černému moři. Jen v severní Británii se nedaří dobýt území obývané divokým a krutým kmenem Piktů, bojujících proti organizovaným římským jednotkám partyzánskými metodami. Quintus (Michael Fassbender), který jako jediný přežil piktský útok na římskou pevnost, táhne spolu s legendární Devátou Legií pod vedením generála Virila (Dominic West) na sever, aby splnili jasně znějící rozkaz – sprovodit Pikty ze světa a zničit jejich vůdce Gorlacona. (oficiální text distributora)

Knor

I přes poměrně dost menších výtek, které bych měl, tak jsem ve finále docela spokojenej. V historických faktech se hrabat nechci, bitvy byly správně prokrvený, odseklo se hodně končetin, hlav a krev stříkala na všechny strany, to se mi líbilo :-) akorát bych trochu zjebal střihače za ty bitevní scény. Taky je škoda, že film nešel víc do emocí a do postav, Marshall chtěl evidentně akční film a je to trochu škoda, s Fassbendera by šlo vymačkat určitě víc a Kurylenko byla skvělá sviňucha, ze který šel respekt. I přes všechny ty nedostatky mě to bavilo, samoúčelná brutalita, boj o přežití, sympatická herecká parta, takhle mi to stačilo :-) ()

tartan

Je to špinavé, je to drsné, je to krvavo prepečené. Príbeh je však trochu pripečený a záver (možno) až príliš presladený. Celý film (nielen) vizuálne pripomína úvodnú bitku s Germánmi z Gladiátora, tá však sama o sebe v pohode strčí celého Centuriona do kapsy. Stále je to však o konskú míľu lepšie než trebárs nepodarený Kráľ Artuš. ()

RobbieM@N

I s předchozím Doomsday Marshall potvrdil, že chce točit zábavné filmy pro široké publikum a Centurion takovým filmem je. Hloubat nad debilním scénářem je zbytečné, už od prvních záběru tu jde hlavně o drsnou rubanici plnou R-kové krvavé lázně a akce se zdá velice blízká tehdejší možné realitě. Plus Michael Fassbender je na jisté cestě stát se obrovskou akční hvězdou - ten chlap má svaly, charisma a je to neskutečnej tvrďák. ()

ramislav

Abych řekl pravdu, čekal jsem od filmu mnohem více adrenalinové jízdy, epické bitvy a hodně násilí. Ale bohužel nic z toho se nekonalo a já měl pocit, že místama sleduji nějaký historickoromantický malorozpočtový seriál. Svým způsobem mě film zklamal, ale nebýt krásné Rusky bez jazyčiska, film by dopadl podstatně hůře. 50%. ()

Pepeto

Podobná rozprávka ako Kráľ Artuš, ale na túto sa pozerá lepšie, i keď strih tu mi liezol dosť na nervy...až na tú poslednú, prehnanú bitku a ten koniec, celkom solídny film...zo začiatku to proste vyzeralo nádejnejšie ()

ratpile

Bez emocí, hlubších postav, s logikou děravou jak cedník. Přesto, jakožto dobová řež, snímek poměrně funkční. Pozor, vhodné jen na jedno použití. ()

MeatFly_cz

Moc jsem od toho filmu nečekal, ikdyž jsem si říkal, že úplně špatné to nebude podle traileru. O to více jsem byl pak překvapený, film mi totálně vyrazil dech. Akce byla brutální a syrová, celý příběh a atmosféra byla hodně temná prakticky od samého začátku, pomalu jsem se nestačil divit, všechno do sebe tak nádherně zapadá. Tento film řadím mezi 300 bitva u Thermopyl mezi nejlepší historický film který jsem kdy viděl, kromě zmíněných 300 se tomu nic nevyrovná. Neil Marshall nezklamal, po špičkových Psích vojácích a Pádu do tmy, nám naservíroval další syrovou řezničinu s poutavou výpravou a hutnou atmosférou, klobouk dolů a doufám, že se od něj dočkám dalších filmů. Bez přemýšlení dávám 100% nebo-li chcete 5* ()

Soubi

Vůbec to nebylo špatné....temné, špinavé, s dobrými herci (zvláště piktská stopařka potěšila), solidní výpravou a nádhernou přírodou. Děj byl možná až příliš jednoduchý, na druhou stranu se v něm nemůže nikdo ztratit :D. Objektivně vzato 3*, pro momentální děsivé pusto v tomto žánru lehce nadhodnotím. ()

DJ Kritik

Je to mystické dielo, zaváňajúce tajomnom. A prináša jeden z mnohých pohľadov na "stratenú rímsku légiu". Musím povedať, že ma príbeh oslovil a aj keď to nebola "historická smršť" rád si to pozriem opäť. Mierne mi vadili práve choreografie bojov, ktoré sú veľmi neprehľadné a chaotické, ale nič to nemení na celkovom príjemnom pocite z filmu. Vykreslenie postav, je výborné dokonca a svete čuduj sa vynechali tu erotické scény, ktoré momentálne tlačia snád aj do večerníčkov. ... ... ... ... .... .. .. .. .. Vtiahnutie do deja: ***** Realita: ** Historičnosť:**** Akcia: *** Mystika: ** ()

JardaBauer

Nečekejte velkolepý výpravný historický film, ale 97 minut dlouhou brutální akční řežbu, při které se létajícími rukami, nohami a hlavně hlavami opravdu nešetří. Je to především příběh o odvaze, cti a sekání do všeho, co se hýbe. Parta přeživších římských legionářu utíká před naštvanou partou Piktů, kteří jsou vedeni ještě naštvanější Olgou Kurylenko. Se scénářem se sice Neil Marshall příliš nepatlal, je to v podstatě jedno velké klišé a když některý z Římanů otevře pusu a něco řekne, je to takové moudro a takové klišé, že to je občas člověku až k smíchu. Ale všechno je to kompaktní, dohromady to funguje a Marshall zvládá akční scény víceméně na jedničku, takže sice né až příliš objektivní, ale přesto čtyři hvězdičky. Nemůžu si pomoct, ale dost mě to bavilo:). ()

L3G1ON4R

Spíše politická tahanice s maňásky, plna intrik a samozřejmě neočekávaných zvratů. Centurion nebyla nijak zvláštní vojenská jednotka, spíšs velící důstojník. No a tady z této vojenské šarže máme hned speciální jednotku, původně jako gladiátora. Celé to nemá moc hlavu a patu. Spousta nesrovnalostí a velké množství polovtipných gegů, navíc je zde hodně připomínající scénky z jiných filmů na tuto tématiku, a to je velkým mínusem... ()

vieriX

Poutává atmosféra a napětí dostává tento film hodně vysoko v mých očích. Místy až krvavě zachycené bitvy které když se ale tak zamyslím asi prostě k té době patřili a barbaři nikdy nebudou jednat s nikým v rukavičkách. Rozhodně po dlouhé době historický film který mě upoutal. Je vidět že nemusí být k dispozici jen 200 milionový rozpočet. Z mého pohledu velmi pěkné 4*. Ps: Olga Kurylenko je tam opravdu svině jen jsem čekal když už jí konečně uřežou hlavu sice jsem se nedočkal ale zapíchl ji pěkně. ()

Peter-1307

Práve som dopozeral. Musím povedať priemerný film, s priemerom napätia aj akcie a nejako mi miestami unikala dejová os. Drsnosť akcií bola podmazom pre vykreslenie divokosti doby - to bolo "good", ale ak už tam bolo toľko digi krvi tak už aspoň mala byť lepšie "naporcovaná a spracovaná". Na čom som sa zasmial: naivita scény prepadu vojenského konvoja. Tak to teda nie p.Marshall. Rímske légie také blbé určite neboli. Hereckým "skvostom" bola Olga Kurylenko; no bez jazyka to jej herectvo len mimikou bolo úplne vedľa, no na Xeniu by ani s jazykom nemala. Jej opakom bol herecky najvýraznejší Michael Fassbender. ()

intro

Centurion není špatný film, ale od Neila Marshalla jsem čekal asi o něco víc. Film má podle mě pár hluchých míst a obsazení zlé stopařky v podání Olgy Kurylenkové taky nepovažuji za nejlepší. Ovšem koukat se na to dá. Slušný průměr. ()

Pharlap

Ale jo.. nechám tři, ale myslím na tři a půl. :-) Docela slušné tempíčko to mělo. I příběh. A nasledně i smutný dovětek. Slušné herecké výkony. Takže spokojenost. Trochu mne překvapily ty výtrysky dobarvené krve. Ale dalo se na ně zvyknout. Celkově však průměrné historické drama, kt.stojí za to shlédnout, ale Gladiátorovi, který mi vytane na mysli, to nesahá ani po kotníky. ()

Solverino

K pěti hvězdičkám tomu chyběla atmosféra! Jinak slušná a celkem realistická historická řežba. Slušný nadprůměr! Chci víc takových filmů! A ještě lepších! Ano, ano, ano! ()

blacktomas

Jeden z mála filmů, kde štvanou zvěří je dobyvatel, tedy Říman. A to je více než sympatické, řekl bych nejsympatičtější co jsem mohl dostat. Jinak jsem dostal spoustu digikrve, digirealismu a syrovinu a tu já tuze rád. Co na tom, že se zde dá číst jako v otevřené knize. Hollywood ať se jde opět bodnout. A Hadrián se svým valem taky. Nazdar. ()

Romeroo

Já vůbec nemám problém dát 5*….tohle mě prostě dostalo ze vším všudy…je mi naprosto šumák, že to není nic nového a převratného a že je celý film vystavěn na 1000x viděných základech…je to prostě historická dobrodružná pecka co chytne a nepustí…88% ()

Crupier

Přesně tenhle styl filmů mi vůbec nevadí je to progresivní řežba, se spoustou useknutých hlav, končetin, krve a vnitřností. ()

Bartex

Mám rád historicky-válečné filmy, mám rád ty jatka. Tohle byl sestřih jatek - vražd...byl jsem spokojen, ale celková náplň filmu se točila okolo prchajících vojáků po hezkém prostředí, které mě už tolik nefascinovalo. Hezké momenty: Řadoví vojáci házící si mincí o to, kdo usmrtí zajatce. Ponechání přítele vlkům pojetím "abych získal čas pro sebe". Propíchnutí lebky skrze ústa... :-D ()

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

Neil Marshall a další bitva o Západozemí

09.07.2013

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

Neil Marshall: Profesionálové nebo emzáci?

30.03.2011

Skotský béčkař, od něhož jsme naposledy viděli (pseudo)historickou řezničinu Centurion, dlouho snil o celovečerním remaku kultovního seriálu Profesionálové. To už neplatí. Film se pořád připravuje,… (více)

Jana Eyrová jako gotický horor

Jana Eyrová jako gotický horor

23.11.2009

Ano, všechno teď bude goth a emo. 260 miliónů za první víkend je 260 miliónů za první víkend (vy víte, o kterém filmu je řeč). Dokonce i klasika Charlotte Brontëové bude v nové filmové adaptaci… (více)