Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Jason Statham je momentálne pánom akčňákov a to splnil i Mechanikom. Vynikajúco mu sekunduje Ben Foster, ktorý opäť potvrdil, že charizmy má viac ako hlavný hrdina. Po sklamaní z výborne obsadeného Dwaynovho návratu k akčnému žánru v The Faster má The Mechanic body k plusu, že nie je len krvavý ale aj akčný. Simon West svoj vstup na scénu už nikdy neprekoná, ale to som ani nečakal, no rozhodne sa zmohol k niečomu slušnému a Jasonovi šitému na mieru. Najlepšia scéna: Fosterova bitka s o hlavu väčším nájomným vrahom, ktorou sa snažil vyrovnať a prekonať Stathama. Najprekvapivejšia scéna: ruka v drtičke =).(27.2.2011)

,,ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM.....“/// Je nejlepší a dává věci do pořádku. Statham hraje ještě většího drsňáka než obvykle a musím se přesvědčovat, že to je to, co vlastně chci (od něho, od rejži, od filmu). Maká na zakázkách (jako každej opravář) a na své si přijdou milovníci různých fintiček. To nej (zákonitě) PŘICHÁZÍ, až když poruší ,,profesní etiku“. To se teprve začne střílet, běhat a všude hořet – prostě BÉČKO. Prostě STATHAM. Bez něj by to bylo za 2*! Jedině on totiž dostává zakázky, který by se mohli zvrtnout…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci rozluštit hádanku: ,,Chová se jako Kurýr a není to kurýr“. 2.) Hledám mechanika. 3.) Zjistím, jestli jsem typ chlápka, od kterýho by chtěla holka nařezat (na holou). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(27.3.2011)

Jason Statham to tam sypal. Byl tvrdej jako svině, hustej jak párátko po vyčištině zubů a něžnej asi jako kurva před akcí. Tenhle film byl prostě akční náhul a dalo se na to koukat, protože všecko bylo takové, jak má být. Akce, hlášky, postavy...Plnej počet ze mně nevypadne jenom proto, že Jason Statham prostě není Arnold Schwarzenegger, Jean Claude Van Damme nebo Sylvester Stallone. U něj mi hrozně chybí emoce. Ale fakt je, že jednou se na ten post asi dostane. Z těch současných akčních herců má k tomu nejblíž. No, uvidíme. Mechanik zabiják zatím zabodoval.(20.8.2012)

Není pochyb, že Bronson prováděl svou práci mechanika podstatně tišeji, ale tím pádem byl divák u originálu více náchylný k upadnutí do spánku. To West vše oděl do podstatně akčnějšího hávu a i když osoba B.Fostera i vývoj postav nabízely možnosti k hlubšímu pojetí, režisér na něj totálně rezignoval. Já říkám správně, protože kdo chce zažít hloubku, ať zkusí sportovní potápění nebo Rosenberga a nehledá ji v šmirgl-papírovém universu pana Stathama.. Když jsme u toho srovnávání s originálem, najde se jedna zajímavá odlišnost. Zatímco ve Winnerově snímku žák svého učitele předčil a on mu mezitím zařídil vyloučení ze školy za špatné chování, tak v remaku musí student na tabuli 100x napsat "Nebudu si hrát se zapalováním", načež zjistí, že pokud věří na reinkarnaci, může někdy opakovat ročník. A co je hlavní, panu učiteli začínají prázdniny..(3.2.2012)

Solidní žánrovka s několika moc pěknými momenty. Únik na vozíčku patří k takovým těm neuvěřitelně zábavným scénám co jste chtěli někdy vidět. Akce je pěkná ale úsporná, scénář děravý a Simon West nemá dost fištrónu na to aby to dohnal jinde. Ještě že Jason je Jason a Foster je Foster a tanečnice hot as hell.(23.4.2011)

• - V samotném závěru zachytí bezpečnostní kamera na čerpací stanici Jasona Stathama a zobrazí se datum 28. ledna 2011. V tento den měl film celosvětovou premiéru. (Kritiq)

• - Hudba, kterou si pouští Bishop (Jason Statham) na gramofonu, je Franz Schubert – „Piano Trio No. 2“ (Misha.d)

• - Spoiler: Počet mrtvých v tomto filmu je 25. (Mr.Hudson)