Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Na 4 hvězdy to sice není, ale já je zde připálím, Mechanik mi vyloženě sednul více než kterýkoliv z posledních Stathamových filmů. Zde Statham bezproblémově utáhnul celý snímek a na pomoc si přizval mého vyšinutého oblíbence Bena Fostera. Pro milovníky bezvadné a osvěžující akce vřele doporučuju. Námět béčkový nevadí a svižné tempo je přesně podle mých představ. PS: Podruhé už to takovej nářez není, Simon West nemá na akci zrovna to nejlepší oko. Za vydařený závěr 60%(23.2.2011)

No tohle se mezi Stathamovo nejlepsi kousky nezaradi ani omylem. Pokus o drsnej thriller s cool akcnima scenama bohuzel Westovi moc nevysel. Jako thriller to moc nefunguje z duvodu hyper debilniho milionkrat videnyho pribehu, kde je vam jasnej kazdej zvrat a clovek ma chvilema chut popadnout scenaristy pod krkem. Co se tyce akce, ta je dobra, jenze je ji desne malo. Nastesti Statham je proste borec prvni tridy a Foster se taky snazi, i kdyz oproti Stathamovi je to takovej navztekanej skritek. Aspon, ze je film celkem slusne natocenej a i kdyz se vcelku tahne, akce zabavit dokaze a nuda nehrozi. Lepsi 3*.(24.3.2011)

Renesancia akčného žánru sa podľa očakávania nekoná a Simon West si tak môže v kolonke režírovaných filmov odškrtnúť ďalší zabudnuteľný počin. Priemernejšie to už totiž snaď ani nešlo. Ale čo Mechanica tiahne o stupienok vyššie je charizmatický Statham, nekompromisná akcia a prijateľná dĺžka. Ďaľšie plusy sa už každopádne nedostavili.(20.2.2011)

Myslím, že obsah filmu je zde poněkud zavádějící. "Když však zabijí jeho rádce a kamaráda Harryho, Bishop ztrácí jednu ze svých předností - nezaujatost." Jaksi tam zapomněli napsat, že ten, kdo ho zabije, bude Arthur Bishop osobně. Just detail:) Jason Statham opět dělá to, co umí nejlépe. Akčního hrdinu s řádně nabitou zbraní a drsnou, nelítostnou povahou. V tom ho směle následuje Ben Foster, jehož už přestávám vidět jako toho hodného chlapce s křídly z X-Menů. Ve spoustě filmech mě totiž utvrzuje v tom, že právě postavy typu "Bad boy" jsou ty, ve kterých jasně vede. Závěr filmu dává tušit, že Bishop to měl parádně vychytané, takže ho nějaký benzín nemůže vyřadit ze hry. A stejně vymakaně to dal sežrat příteli Steveovi. Diváci již jistě tuší, ale Ben Foster neví. Kdo se směje naposled...:)(23.5.2012)

Aspoň to nieje sklamanie ako Faster od ktorého očakával asi každý viac.No zato od The Mechanic som neočakával vôbec nič a aj keby som niečo očakával, tak to asi aj dostanem.Je to v podstate typický akčný film, ktorý je fajnovo obsadený (typický charizmatický Statham) a má celkom slušný dej.Niektoré akcie mohli byť aj trochu lepšie a mohlo byť ich aj trochu viac.92 minútová stopáž len dodáva filmu väčšie tempo a aj vďaka tomu sa človek moc nenudí. 65% - 3*(1.3.2011)

• - Auto, ktoré Arthur Bishop opravuje, je Jaguar E-Type, vyrábaný v rokoch 1961-1968. (m.a.t.o.)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Money Maker. (m.a.t.o.)

• - Hudební soustava, kterou má Arthur Bishop doma, se skládá z gramofonu Pro-Ject RPM 9.2 Evolution, zesilovače Jolida 502 BRC a reprodukorů Pinnacle BD 1000 Tower. Cena celé soustavy činí přibližně 105 000 Kč. (Saur.us)