Mechanik zabiják

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

• Payushka

Esence akčních filmů se sympatickým zabijákem v hlavní roli. Jason Statham je těsně vedle výbuchu auta, a nic se mu nestane. Jason Statham nastoupí do cizího jeepu a nastartuje ho během pár vteřin. Jason Statham odjíždí do zapadajícího slunce. Kdyby tu byl aspoň The Rock nebo někdo, kdo chápe, že z podobných klišé se má dělat sranda, a ne je brát vážně, pak by měl Mechanik zabiják po filmařské stránce smysl. Takhle jde jen o patvar s výborně nasnímanými souboji muže na muže, povedenou hudbou a ucházejícím výkonem sidekicka Bena Fostera.(11.11.2011)

• Sobis87

Ben Foster se v Pandorum prokázal jako sympaťák, co dokáže bez problémů utáhnout celý film (i když tam ho ještě jistil Quaid), v 3:10 Vlak do Yumy byl za ultimátního drsňáka a v The Messenger ukázal, že zvládá i složitější postavy a časem by se mohl dočkat i nějaké té filmové ceny, co se seriózního herectví týče. Právě v posledním jmenovaném za ním Jason Statham zaostává a upřímně si myslím, že pro Fostera je účinkování po Stathamově boku ve filmech typu The Mechanic velká škoda. Ze Stathama se už pomalu stává maskot průměrných akčních fláků, a radši by co nejdříve měl začít škemrat o nějakou další roli u Guye Ritchieho, protože "drsný a neomylný a střílející a kopající" Statham se už začíná pomalu zajídat...aby brzo neskončil u direct-to-dvd filmů. The Mechanic je problematický v tom, že nadržuje Stathamově postavě, která nemá čím zaujmout, kdežto Fosterův "zelenáč", který je zajímavější, se celou dobu musí pohybovat v jeho stínu. Je sice hezké, že po dlouhé době zase v nějakém filmu cáká krev a vzduchem létají mozky (ačkoliv digitální...), ale jinak je The Mechanic jen další klišovitou a předvídatelnou žánrovkou, která je pro svou neinvenčnost místy dosti nudná. Solidní řemeslo, nic víc.(31.3.2011)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $29,121,498Tržby Celosvetovo $76,636,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,725,900Tržby za predaj DVD v USA $12,799,512║ Priamočiare béčko z neprehľadnou akciou, škoda, čakal som viac od nádejnej dvojice Jason Statham a Ben Foster, k tomu Statham už začína byť riadne okukaný, režisér Simon West len potvrdzuje že je maximálny rutinér bez nápadu. /40%/(4.1.2012)

• Wacoslav1

Tady uz to jde se Stathamem trochu z kopce neni to vylozenej pruser jeste se jedna o koukatelnej film ale od Westa bych cekal trochu naslaplejsi a drsnejsi akcnak prvni pulka je dost nuda pak se to sice trochu rozjede ale stejne to staci maximalne tak na slabej prumer vedlejsi postavy mne tu nejenom ze nebavili ale prisli mi vylozene zbytecny az otravny a celej ten film je takovej nijakej unylej holt rok 2011 je symbolem pocinajiciho Stathamova upadku Elitni zabijaci jsou jeste slusny ale tohle uz je o stupen slabsi a to horsi melo teprve prijit...(30.8.2013)

• D.Moore

Co je platná zručně natočená akce, když má člověk od začátku do konce pocit, že remake výborného Mechanika je zcela zbytečný a vznikl hlavně proto, že scénáristům už došly nápady. Téhle verzi chybí navíc to hlavní, co Bronsonův originál činí výjimečným - vykreslení přátelského vztahu mezi "učitelem a žákem". Bez něho celá ta podívaná podle mě prostě nefunguje a mění se v rutinní akční vybíjenou, která navíc v některých momentech (ano, v těch, kdy se příběh odchýlí od původního filmu) dělá z hlavní postavy nehorázného vola. K tomu všemu mám neustále problém Jasonu Stathamovi tyhle superakční chlapáky (s výjimkou filmu Expandables) věřit. Pořád se mi totiž zdá, že se narozdíl od pánů Schwarzeneggera, Stallona a Willise bere příliš vážně. A že nemá mimiku. Nebude trvat dlouho a začnou o něm kolovat vtipy. První (a nejlepší) z nich vymyslí Chuck Norris.(29.9.2012)

• - Keď si Arthur prezerá zoznam zákaziek, ktoré hľadajú "Mechanika", nájde medzi nimi aj ponuku na odstránenie Harryho M. McKennu. Z nej je možné vičítať, že Harry sa narodil 9. novembra 1947, no Donald Sutherland, ktorý Harryho McKennu hrá, je v skutočnosti starší o takmer 12 rokov. (m.a.t.o.)

• - V samotném závěru zachytí bezpečnostní kamera na čerpací stanici Jasona Stathama a zobrazí se datum 28. ledna 2011. V tento den měl film celosvětovou premiéru. (Kritiq)

• - V jednej zo scén je v spomalenom zábere vidieť vystrelenú slepú nábojnicu. (carAnthony)