Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Dost dobrý akční Thriller. Příběh je solidní, hudba lehce nadprůměrná, akčních scén je tu dost především v druhé polovině filmu. První půlka filmu je působivý ničím ale nezajímavý Thriller, zato druhá půlka filmu je akce - a to dost dobrá. To je zvláštní u tohoto filmu - to rozdělení, jednou thriller, podruhé akce. Přesto mi to ale moc nevadilo. Film je správně drsnej. 84% = ****(8.10.2012)

Typický akční film se skvělým Jasonem Stathamem. Tady je jasně vidět, že si Jason roli užívá a filmy, kde může rozmlátit všechno, co se mu zlíbí, mu sedí. Do toho ho dobře doplňoval Ben Foster. Hodně momentů bylo perfektní a ukázkových hlavně ten povedený závěr. To co jsem očekával Mechanic splnil a já mohu jít dál... 7/10 = 75%(28.2.2011)

Nebyla jsem nijak překvapena, že byl sál úplně prázdný. Na tenhle film jsem neviděla jedinou reklamu a nebýt čsfd, asi bych o něm ani nevěděla. Statham se mi konečně jeví jako dobrý herec. Musím uznat, že nějaké charizma a drsnost v sobě má. Film působil dost reálně a nepřehnaně. Při scéně s drtičem odpadu jsem si zakrývala oči. Stejně ale musím vytknout nudný začátek. Herecké obsazení dobré, konec nadstandartní. Tak nějak se mi nabízí srovnání s Američanem..tady mi chybělo pěkné město a atmosféra. Na druhou stranu byl Mechanik drsnější a zapeklitější. Možná tomu napomohlo to prázdné kino, ale film hodnotím nadprůměrně..3,5*(17.8.2011)

Mám slabost pro Stathamův zabijácký ksicht plný ušlechtilé dobroty a tak mi zase až tak moc nevadí, že Mechanikův remake má stejně nulovou originalitu jako prezidentský novoroční projev. Takže nic nového pod filmovým sluncem, ale já přesto dávám přednost Stathamově profesní pohodovosti před Bronsonovou utrápenou utahaností.(19.2.2012)

• imf

Chtěl jsem, aby se mi ten film líbil. Fakt jo... všechno hrálo pro něj - obsazení, akční scény (byť je jich relativně málo a nejsou nějak přehnaně spektakulární, nízký rozpočet se prozradí rychle), oprášení staré klasiky. Jenže ani bručící Statham nemůže utáhnout všechno jen na svých zádech. Foster svou postavu před divákem pořád schovává (co a jak mu v hlavě tiká se prostě nedozvíte), slovní a olověné výměny nejsou ani chytré, ani zábavné, což jsou jediné dvě škatulky, které mohou zachránit chatrnou zápletku. Mechanik ale jede v rozštelovaném autě na půl plynu. A to mu příliš dobrou reklamu nedělá. (přesně stejná dvouapůl hvězdička jako u spousty zklamaných duší kolem)(5.3.2011)

• - V samotném závěru zachytí bezpečnostní kamera na čerpací stanici Jasona Stathama a zobrazí se datum 28. ledna 2011. V tento den měl film celosvětovou premiéru. (Kritiq)

• - Natáčení začalo v říjnu roku 2009 ve Virginii, Michiganu, Louisianě a Washingtonu D.C. Závěr filmu se natáčel v Itálii, konkrétně v provincii Kampánii ve městě Neapol. (Kuzmik)

• - Fotka v internetovej zložke Harryho McKennu, na ktorej je Donald Sutherland, bola urobená počas galavečera filmového festivalu v Palm Springs v roku 2009. (m.a.t.o.)