Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Je to celkom dobrý akčný thriller s Jasonom Stathamom. Má dosť dobrý príbeh o špičkovom nájomnom zabijakovi, ktorý dostane za úlohu zabiť svojho najlepšieho priateľa, čo splní a rozhodne sa zaučiť jeho syna. Časom zistí, že bol ohľadom jeho priateľa oklamaný a tak sa postaví spoločnosti, ktorá ho najala. Spracovanie nie je najhoršie, ale sklamalo ma. Tempo filmu je pomerne pomalé a rozbehne sa až ku koncu, ale kvôli krátkej dĺžke aspoň nenudí a celý čas si film dokáže udržať pozornosť. Akcie tu nie je málo a nie je zlá, ale ani ma moc nezaujala. Nájdu sa tu niektoré dobré nápady a drsnejšie momenty, ale potenciál Stathama je tu využitý len minimálne, akčné scény sú väčšinou krátke a nanešťastie čím je akcia obsahovo bohatšia, prípadne veľkolepejšia, tým je horšie natočená a menej prehľadná. Takže ked´ sa má odstrániť jeden človek, tak to vyzerá veľmi dobre, s menšou skupinou je to už horšie, ale stále dobre a záverečná akcia s množstvom strieľania, zrážok a výbuchov je už na tom dosť zle. Najviac sa mi páči akcia na streche a pri jazere, ale sú príliš krátke. S hereckým obsadením som dosť spokojný, Statham sa do tejto úlohy hodí veľmi dobre a aj Ben Foster je tu lepší, ako som čakal a okrem nich tu už nemá nikto viac priestoru. Réžia a technická stránka sú na tom väčšinu času výborne, ale ako som spomínal, niektoré akčné scény sú nezvládnuté. Rovnako ako originál mi aj tento remake prišiel ako lepší priemer, ale tu bola predsa len o niečo lepšia akcia a aj záver sa mi páčil viac. Ale celkovo v rámci akčného žánru alebo aj v Stathamovej filmografii si nezaslúži väčšiu pozornosť. 61%(22.2.2011)

Rutinní akční thriller s předvídatelným vyústěním, v němž si "užijeme" několik zajímavých vražd a pár napínavých akčních scén. Charismatičtí herci Jason Statham a Ben Foster zkrátka nemůžou sami utáhnout film, který je pouze tuctovým "vyfiltrovaným" thrillerem, postaveným hlavně na vizuální stránce.(26.7.2011)

• xxmartinxx

Průměr tak průměrný, že mu nejde dát ani průměrné hodnocení. Nijaká akce, nedotažený příběh, nezajímavé postavy. Není tu sice nic, co by mohlo někoho urazit, někomu vadit, zrovna tak ale chybí jakákoli složka, který by měla šanci potěšit a zaujmout. Ve výsledku je tedy Mechanic veskrze zbabělým produktem, jehož existence nemá většího smyslu, než stát se sobotním filmem týdne na některé z komerčních televizí, kde neurazí babičky ani dětičky.(10.2.2011)

• teutates

Toš Mechanik je práca ťažká, vyžaduje mnoho zručnosti, vytrvalosti, odhodlania, sebazaprenia, znalosti v rámci oboru no to najdôležitejšie je samostatnosť a účelnosť. Nauč borca remeslu a ten ti to vráti aj s úrokom, ojebe o všetky drobné a myslí, že stebou vyjebe... no, ale roky praxe sú roky praxe aaa Jason je Jason a s ním nikto nevyjebe! 4/10(27.2.2011)

Jason Statham nikdy netočil vyloženě blockbustery, ale spíše takové levnější akčňáky a tento patří mezi jeho nejlepší. Film nabízí zajímavou zápletku, akční sekvence jsou také pěkné zpracované, ale tato odnož akčních filmů zjevně nefrčí...Mě to ale příjemně překvapilo...Jo a Simon West opět ukázal, proč je mé top 10 nejoblíbenějších režisérů...90%(10.12.2012)

• - Televizní spoty na propagaci snímku byly z důvodu zobrazovaného násilí pro některé diváky nepřijatelné. Na trailer, vysílaný v průběhu reklamního bloku v seriálu Glee (od r. 2009), přišlo celkem třináct stížností. Anglická BBC poté trailer rovnou zakázala. (Terva)

• - Spoiler: Počet mrtvých v tomto filmu je 25. (Mr.Hudson)

• - Ochrankára sediaceho s Deanom v aute, ktoré Arthur Bishop naberie smetiarskym vozom, si zahral režisér filmu Simon West. (m.a.t.o.)