Reklama

Reklama

Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (636)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jason Statham to tam sypal. Byl tvrdej jako svině, hustej jak párátko po vyčištině zubů a něžnej asi jako kurva před akcí. Tenhle film byl prostě akční náhul a dalo se na to koukat, protože všecko bylo takové, jak má být. Akce, hlášky, postavy...Plnej počet ze mně nevypadne jenom proto, že Jason Statham prostě není Arnold Schwarzenegger, Jean Claude Van Damme nebo Sylvester Stallone. U něj mi hrozně chybí emoce. Ale fakt je, že jednou se na ten post asi dostane. Z těch současných akčních herců má k tomu nejblíž. No, uvidíme. Mechanik zabiják zatím zabodoval. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Dostal som chuť na kvalitne natočený akčný film. No nechcelo sa mi pozerať na staré klasiky so Sylvesterom Stallonem, Arnoldom Schwarzeneggerom či Bruce Willisom. Chcel som niečo novšie, ale podobne drsné. A tak som si spomenul na Jasona Stathama. Preklikal som si jeho kinematografiu a vybral titul "Mechanik zabiják". Moja voľba sa ukázala ako správna. Zhliadol som dosť dobre natočený akčný thriller. Amat victoria curam. Victory loves preparation. Víťazstvo praje pripraveným. *** ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Dosud nevím, jestli je to akční film s dramatickými prvky nebo dramatický film s akčními prvky. Film stojí a padá na Jasonu Stathamovi, který po dlouhé době předvádí nějakou uvěřitelnou akci. Sekundují mu zde stařičký Donald Shutherland a můj oblíbený Ben Foster. Jedná se zde o netradiční cestu za pomstou, což je gró celého filmu. Nic víc z filmu nevymačkáme. Samotný závěr je trochu přitažený za vlasy a slouží snad jen k budování kultu nesmrtelného Stathama. Statham, kterému mnozí chtějí marně přisoudit titul: Novodobý Bruce Willis (!), jen potvrzuje, že role tichých zabijáků jsou vrcholem jeho kariéry. Námět filmu je více než zajímavý a je proto škoda, že jej tvůrci nevytěžili na maximum notabene, když se jedná o remake (předělávka filmu s Charlesem Bronsonem). Přesto film doporučuji, poslední dobou, aby člověk takové filmy pohledal. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Celý film je morálně špatně (chladnokrevný nájemný vrah coby hlavní hrdina?), ale porovnám-li ho s dalšími Stathamovými akčními sériemi jako "Kurýr" či "Zastav a nepřežiješ", vyhrává u mě "Mechanik zabiják" na celé čáře. Není ani šablonovitý jako první zmiňovaný, ani tupý jako druhý zmiňovaný, některé dějové kotrmelce mě docela překvapily a řežba to byla taky v celku solidní. ()

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

Skvělá ústřední dvojce, která když chce, tak to dokáže pořádně rozjet a fakt je na co koukat. Akční scény jsou zmáknutý dokonale. I zápletky jsou vcelku fajn, i když je člověk dopředu tak nějak tuší. Ale tý akce mohlo bejt sakra víc, protože je tam dost nudný vaty i na to, že má film jen hodinku a půl. ()

Galerie (109)

Zajímavosti (21)

  • Jorge Lara (James Logan) nosí hodinky značky Audermars Piguet Royal Oak Alinghi a Arthur Bishop (Jason Statham) nosí Panerai PAM204. (dyfur)
  • Ochrankára sediaceho s Deanom v aute, ktoré Arthur Bishop naberie smetiarskym vozom, si zahral režisér filmu Simon West. (m.a.t.o.)
  • Všechny počítače, které ve filmu používá Arthur Bishop (Jason Statham), jsou od firmy Apple (URBAN)

Související novinky

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (více)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Reklama

Reklama