Reklama

Reklama

Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (630)

verbal 

všechny recenze uživatele

Nájemná vrahařina je drsný chlebíček! Jediné, co ty sexisty u pohovoru zajímá je, jaký máte kalibr. Flexibilní pracovní doba je sice určitou výhodou, která je však degradována tím, že furt musíte trajdat někde po služebkách a běda vám, není li klient s vaší terénní prací spokojen! To pak vypoví zaměstnavateli smlouvu a váš šéf, mimochodem pěkně bezskrupulózní, kariéristický debil, se po vás bude pěkně vozit. Třeba popelářským autem. Plat je sice fixní a celkem asi i o něco málo překračuje celostátní průměr, nicméně na jakékoliv další benefity můžete rychle zapomenout! Diety veškeré žádné, ani blbé SODEXky vám ta zatracená držgrešle neposkytne, zdravotní pojištění minimální a navíc u Všeobecné kremační, která nekryje ani blbý průstřel břicha, a chcete li si v těchto nelidských podmínkách založit nějakou pěknou odborovou organizaci a trochu si zastávkovat, dá vám zaměstnavatel okamžitě nůž na krk (nebo devítku ke spánku) a prý hned "Děkujeme, odcházíte!". Nohama napřed. Jinak film je to tupý, povrchní a jednoduchý, přesně tak, jak to máme my, hloubaví milovníci Tarkovského rádi! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Tááákže... zase nič. Mohla to byť dobrá kombinácia osobnej drámy a akcie, obsadenie ústredného dua sľubovalo oboje. Môžete zvesiť penisy, návrat akčného žánru na výslnie sa nekoná. Je to škoda, pretože zápletka je fajn (bodaj by nie, keď pochádza zo 70. rokov) a réžia snaživá - zo začiatku pracuje so zvláštnou, skoro melancholickou atmosférou, ktorá keby pekne vygradovala do akčného bombardovania, bolo by to super. Lenže... lenže scenár. Čudujem sa, že Foster (ktorý má talentu minimálne ako James Franco či Ryan Gossling) kývol na túto postavu, ktorá nedostane priestor na nič. Buddy-chéma so Stathamom prakticky nulová, pritom by stačilo zopár bodrých vzájomných hlášok alebo aspoň jedna scéna, ktorá by ukázala, prečo vlastne "Mechanik" stráca čas s tým tvrdohlavým "spratkom". Logika v hajzli. Navyše tá úvodná atmosféra sa naťahuje dobrú hodinu, takže kvôli nezaujímavým postavám začne fest nudiť. No a potom zrazu, zhurta, bez poriadneho gradačného nábehu, začne finálne 20-minútové akčné peklíčko, v ktorom strieka krv a lietajú mozgy. Nie je to márne, ale aby si to človek mohol vychutnať, potreboval by predtým kvalitný príbeh a sžitie sa s postavami, čo je tu nedostatkový tovar. Láme mi to srdce, ale nemôžem ísť vyššie ako na 5/10. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film tvrdej jak Rosenbergovo péro. Už tak nějak automaticky očekávám, že Jason Statham nehraje v žádnejch teplárnách, ale naprosto jsem nečekal, že Ben Foster se Jasonovi v drsňáctví tak vyrovná, ba co víc, mnohdy i předčí. Vynikajcí biják, ve kterým se dva romantici zaměřují na export ostatních fešáků i nefešáků do věčných lovišť a že chlapcům při výkonu exportace nevadí přesčasy nemusím snad ani dodávat. Film se bude určitě hodně líbit všem feministkám, protože ženy tady mají stejně důstojnou roli jako maj chlapi v akčních filmech s Angelinou Jolie :) a výkonejm exportérům nestojej ani za to, aby se jim po šukačce představili. Prej "Můžu alespoň vědět jak se jmenuješ? " "Jo, jsem Artur" "To bylo dobrý, ale ty se nejmenuješ Artur " "Měj se." Druhý romantik se po sexu s mluvením neobtěžoval pro jistotu vůbec, vzal láhev a šel exportovat. V mnohým mě tenhle biják připomínal chlapácké akce starých dobrých 80. let. Rozhodně víc jak např. Postradatelní a Bena Fostera si po tomhle už budu pamatovat, ostatně to už jsem měl od 3:10 Vlak do Yumy ....."Víš, já se ti chci za všechno omluvit." "Znáš mě, na tohle já ti seru." ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Rutinní akční thriller s předvídatelným vyústěním, v němž si "užijeme" několik zajímavých vražd a pár napínavých akčních scén. Charismatičtí herci Jason Statham a Ben Foster zkrátka nemůžou sami utáhnout film, který je pouze tuctovým "vyfiltrovaným" thrillerem, postaveným hlavně na vizuální stránce. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Nedomrlé. Originál nijak nezbožňuju, ale čekal jsem lepší upgrade. West evidentně už nikdy nepřekročí stín své vlastní prvotiny, i když tomu v určitých momentech nechybí švih i dostatek krve (byť je namístě otázka, zda-li je její digitální podoba definitivním standardem současného filmu). Největší problém vidím ponejvíce v motivaci hlavních postav, která mi přijde, ať se to dívám z jakékoliv kategorického pohledu, neskutečně dementní. Od toho odvíjející se nevěrohodnost nezachrání ani tradičně dobrý ‚stone-face‘ Statham i naspídovaný hejsek Foster. 2 a ½. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (20)

  • Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Money Maker. (m.a.t.o.)
  • V jednej zo scén je v spomalenom zábere vidieť vystrelenú slepú nábojnicu. (carAnthony)
  • Keď si Arthur prezerá zoznam zákaziek, ktoré hľadajú "Mechanika", nájde medzi nimi aj ponuku na odstránenie Harryho M. McKennu. Z nej je možné vičítať, že Harry sa narodil 9. novembra 1947, no Donald Sutherland, ktorý Harryho McKennu hrá, je v skutočnosti starší o takmer 12 rokov. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama