Reklama

Reklama

Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (636)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Myslím, že obsah filmu je zde poněkud zavádějící. "Když však zabijí jeho rádce a kamaráda Harryho, Bishop ztrácí jednu ze svých předností - nezaujatost." Jaksi tam zapomněli napsat, že ten, kdo ho zabije, bude Arthur Bishop osobně. Just detail:) Jason Statham opět dělá to, co umí nejlépe. Akčního hrdinu s řádně nabitou zbraní a drsnou, nelítostnou povahou. V tom ho směle následuje Ben Foster, jehož už přestávám vidět jako toho hodného chlapce s křídly z X-Menů. Ve spoustě filmech mě totiž utvrzuje v tom, že právě postavy typu "Bad boy" jsou ty, ve kterých jasně vede. Závěr filmu dává tušit, že Bishop to měl parádně vychytané, takže ho nějaký benzín nemůže vyřadit ze hry. A stejně vymakaně to dal sežrat příteli Steveovi. Diváci již jistě tuší, ale Ben Foster neví. Kdo se směje naposled...:) ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No tohle se mezi Stathamovo nejlepsi kousky nezaradi ani omylem. Pokus o drsnej thriller s cool akcnima scenama bohuzel Westovi moc nevysel. Jako thriller to moc nefunguje z duvodu hyper debilniho milionkrat videnyho pribehu, kde je vam jasnej kazdej zvrat a clovek ma chvilema chut popadnout scenaristy pod krkem. Co se tyce akce, ta je dobra, jenze je ji desne malo. Nastesti Statham je proste borec prvni tridy a Foster se taky snazi, i kdyz oproti Stathamovi je to takovej navztekanej skritek. Aspon, ze je film celkem slusne natocenej a i kdyz se vcelku tahne, akce zabavit dokaze a nuda nehrozi. Lepsi 3*. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Teď na Vás vypíšu takovou odměnu, že když se uvidíte v zrcadle, budete se chtít zastřelit." Znám bezpečnější činnosti než nasrat nájemnýho vraha. Třeba takovej nasranej Bishop je vynikající a já mám slabost pro jeho zabijáckej ksicht plnej ušlechtilý dobroty a tak mi zase až tak moc nevadí, že Mechanikův remake má stejně nulovou originalitu jako prezidentskej novoroční projev. Takže nic novýho pod filmovým sluncem, ale já přesto dávám přednost Stathamově profesní pohodovosti před Bronsonovou utrápenou utahaností. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Průměr tak průměrný, že mu nejde dát ani průměrné hodnocení. Nijaká akce, nedotažený příběh, nezajímavé postavy. Není tu sice nic, co by mohlo někoho urazit, někomu vadit, zrovna tak ale chybí jakákoli složka, který by měla šanci potěšit a zaujmout. Ve výsledku je tedy Mechanic veskrze zbabělým produktem, jehož existence nemá většího smyslu, než stát se sobotním filmem týdne na některé z komerčních televizí, kde neurazí babičky ani dětičky. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Mechanic sviští po nalinkované dráze a neuhne z ní ani píď, jako kdyby si jí předem jednou dvakrát pomalu projel. Všechno je dáno, jak to dopadne, víme téměř od začátku, na druhou stranu nuda se zde nevyskytuje, protože ji Jason uškrtil páskem od kalhot, naopak je to svižné, akční, zábavné, avšak ničím výjimečné. Několik scén pokukuje po přihrádce ´over the top´, nakonec se do ní (možná škoda) nezařadí žádná. Po blamáži s názvem Faster zase příjemný návrat k tomuto druhu filmu. 40 miliónů dolarů(rozpočet)/51 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Galerie (109)

Zajímavosti (21)

  • Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom Money Maker. (m.a.t.o.)
  • Jorge Lara (James Logan) nosí hodinky značky Audermars Piguet Royal Oak Alinghi a Arthur Bishop (Jason Statham) nosí Panerai PAM204. (dyfur)
  • Začiatok príbehu sa odohráva v Kolumbii, ale evidenčné čísla všetkých automobilov sú argentínske. (m.a.t.o.)

Související novinky

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (více)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)

Reklama

Reklama