Mechanik zabiják

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

• Isherwood

Nedomrlé. Originál nijak nezbožňuju, ale čekal jsem lepší upgrade. West evidentně už nikdy nepřekročí stín své vlastní prvotiny, i když tomu v určitých momentech nechybí švih i dostatek krve (byť je namístě otázka, zda-li je její digitální podoba definitivním standardem současného filmu). Největší problém vidím ponejvíce v motivaci hlavních postav, která mi přijde, ať se to dívám z jakékoliv kategorického pohledu, neskutečně dementní. Od toho odvíjející se nevěrohodnost nezachrání ani tradičně dobrý ‚stone-face‘ Statham i naspídovaný hejsek Foster. 2 a ½.(22.2.2011)

• Sobis87

Ben Foster se v Pandorum prokázal jako sympaťák, co dokáže bez problémů utáhnout celý film (i když tam ho ještě jistil Quaid), v 3:10 Vlak do Yumy byl za ultimátního drsňáka a v The Messenger ukázal, že zvládá i složitější postavy a časem by se mohl dočkat i nějaké té filmové ceny, co se seriózního herectví týče. Právě v posledním jmenovaném za ním Jason Statham zaostává a upřímně si myslím, že pro Fostera je účinkování po Stathamově boku ve filmech typu The Mechanic velká škoda. Ze Stathama se už pomalu stává maskot průměrných akčních fláků, a radši by co nejdříve měl začít škemrat o nějakou další roli u Guye Ritchieho, protože "drsný a neomylný a střílející a kopající" Statham se už začíná pomalu zajídat...aby brzo neskončil u direct-to-dvd filmů. The Mechanic je problematický v tom, že nadržuje Stathamově postavě, která nemá čím zaujmout, kdežto Fosterův "zelenáč", který je zajímavější, se celou dobu musí pohybovat v jeho stínu. Je sice hezké, že po dlouhé době zase v nějakém filmu cáká krev a vzduchem létají mozky (ačkoliv digitální...), ale jinak je The Mechanic jen další klišovitou a předvídatelnou žánrovkou, která je pro svou neinvenčnost místy dosti nudná. Solidní řemeslo, nic víc.(31.3.2011)

• D.Moore

Co je platná zručně natočená akce, když má člověk od začátku do konce pocit, že remake výborného Mechanika je zcela zbytečný a vznikl hlavně proto, že scénáristům už došly nápady. Téhle verzi chybí navíc to hlavní, co Bronsonův originál činí výjimečným - vykreslení přátelského vztahu mezi "učitelem a žákem". Bez něho celá ta podívaná podle mě prostě nefunguje a mění se v rutinní akční vybíjenou, která navíc v některých momentech (ano, v těch, kdy se příběh odchýlí od původního filmu) dělá z hlavní postavy nehorázného vola. K tomu všemu mám neustále problém Jasonu Stathamovi tyhle superakční chlapáky (s výjimkou filmu Expandables) věřit. Pořád se mi totiž zdá, že se narozdíl od pánů Schwarzeneggera, Stallona a Willise bere příliš vážně. A že nemá mimiku. Nebude trvat dlouho a začnou o něm kolovat vtipy. První (a nejlepší) z nich vymyslí Chuck Norris.(29.9.2012)

Jason Statham nikdy netočil vyloženě blockbustery, ale spíše takové levnější akčňáky a tento patří mezi jeho nejlepší. Film nabízí zajímavou zápletku, akční sekvence jsou také pěkné zpracované, ale tato odnož akčních filmů zjevně nefrčí...Mě to ale příjemně překvapilo...Jo a Simon West opět ukázal, proč je mé top 10 nejoblíbenějších režisérů...90%(10.12.2012)

Aspoň to nieje sklamanie ako Faster od ktorého očakával asi každý viac.No zato od The Mechanic som neočakával vôbec nič a aj keby som niečo očakával, tak to asi aj dostanem.Je to v podstate typický akčný film, ktorý je fajnovo obsadený (typický charizmatický Statham) a má celkom slušný dej.Niektoré akcie mohli byť aj trochu lepšie a mohlo byť ich aj trochu viac.92 minútová stopáž len dodáva filmu väčšie tempo a aj vďaka tomu sa človek moc nenudí. 65% - 3*(1.3.2011)

• - Všechny počítače, které ve filmu používá Arthur Bishop (Jason Statham), jsou od firmy Apple (URBAN)

• - Začiatok príbehu sa odohráva v Kolumbii, ale evidenčné čísla všetkých automobilov sú argentínske. (m.a.t.o.)

• - Po snímke Lúpež po taliansky (2003) ide už o druhý film, kde sa stretli Jason Statham a Donald Sutherland. (marciano)