Mechanik zabiják

Mechanik zabijak

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2011, 93 min

Aspoň to nieje sklamanie ako Faster od ktorého očakával asi každý viac.No zato od The Mechanic som neočakával vôbec nič a aj keby som niečo očakával, tak to asi aj dostanem.Je to v podstate typický akčný film, ktorý je fajnovo obsadený (typický charizmatický Statham) a má celkom slušný dej.Niektoré akcie mohli byť aj trochu lepšie a mohlo byť ich aj trochu viac.92 minútová stopáž len dodáva filmu väčšie tempo a aj vďaka tomu sa človek moc nenudí. 65% - 3*(1.3.2011)

• imf

Chtěl jsem, aby se mi ten film líbil. Fakt jo... všechno hrálo pro něj - obsazení, akční scény (byť je jich relativně málo a nejsou nějak přehnaně spektakulární, nízký rozpočet se prozradí rychle), oprášení staré klasiky. Jenže ani bručící Statham nemůže utáhnout všechno jen na svých zádech. Foster svou postavu před divákem pořád schovává (co a jak mu v hlavě tiká se prostě nedozvíte), slovní a olověné výměny nejsou ani chytré, ani zábavné, což jsou jediné dvě škatulky, které mohou zachránit chatrnou zápletku. Mechanik ale jede v rozštelovaném autě na půl plynu. A to mu příliš dobrou reklamu nedělá. (přesně stejná dvouapůl hvězdička jako u spousty zklamaných duší kolem)(5.3.2011)

Nic jsem nečekal a byl jsem příjemně překvapen skvělou zábavou, kterou snímek nabízí. Všeho je tu akorát, napínavé momenty se střídají s průměrnými dialogy a několika (skvělými) akčními scénami... Úsměvné na tom všem je, že Foster snadno překonává Stathama po herecké stránce a skoro si krade film pro sebe. Kolem dokola velmi solidní zabiják nedělního večera, který rozhodně neurazí - prostě typická stathamovka!(8.5.2011)

Thriller, který mě nějak nechal chladným. "Mechanik" je ve filmu výrazem pro nájemného vraha. A Jason Statham jedním takovým "mechanikem" je. Po poslední zakázce od svého nepříliš důvěryhodného klienta zapráskl muže, se kterým ho pojilo trochu víc, ale nedá se říct, že by ho za zabití vozíčkáře tížily nějaké zvláštní výčitky svědomí. To, že vycvičil jeho pozůstalého syna na vraha (skoro) profesionální úrovně, se dá nazvat restem, který za svou kariéru už nebude muset více absolvovat. Rovnou přiznávám, že film by se bez Stathama klidně obešel, protože už jsem unavený jeho koženým ksichtem, který vláčí film od filmu. Obrovitým tahounem se podle mých očekávání stal naprosto vynikající Ben Foster, který je stokrát lepší herec. Pravda scéna, kdy jdou společně do akce splnit další zakázku (bohužel do společné akce jdou spolu jen jednou) byla dynamická, ale Foster se neztratil ani ve svých solo scénách a zkrátka byl ve všem lepší. S akcí se film nijak nepřetrhl, a když přišla na řadu, byla solidně dynamická, působivá, ale nenapínavá, protože už bylo předem jasné, jak dopadne. Napětí se dostavilo až v samotném závěru, kdy Foster zjistí, kdo mu odpravil fotříka a myslel jsem, že dojde na nějaký zběsilý závěrečný souboj Statham vs Foster, kdy si ti dva pekelně rozmlátí fasády. No nestalo se, film se tomuto střetu vyhnul, a závěrečné zúčtování bylo převážně o tom, kdy jeden toho druhého víc přechytračí. Filmu se nedaří přijít s něčím, co by ho dělalo zajímavým. Záporák Tonyho Goldwyna je slizký, jak je jeho dobrým zvykem, Foster je neuvěřitelně dobrý a Statham nijak nevybočil ze svého běžného standardu. Film na jedno podívání s několika neotřelými scénami v příjemné stopáži. 60%(22.2.2011)

• Cervenak

Tááákže... zase nič. Mohla to byť dobrá kombinácia osobnej drámy a akcie, obsadenie ústredného dua sľubovalo oboje. Môžete zvesiť penisy, návrat akčného žánru na výslnie sa nekoná. Je to škoda, pretože zápletka je fajn (bodaj by nie, keď pochádza zo 70. rokov) a réžia snaživá - zo začiatku pracuje so zvláštnou, skoro melancholickou atmosférou, ktorá keby pekne vygradovala do akčného bombardovania, bolo by to super. Lenže... lenže scenár. Čudujem sa, že Foster (ktorý má talentu minimálne ako James Franco či Ryan Gossling) kývol na túto postavu, ktorá nedostane priestor na nič. Buddy-chéma so Stathamom prakticky nulová, pritom by stačilo zopár bodrých vzájomných hlášok alebo aspoň jedna scéna, ktorá by ukázala, prečo vlastne "Mechanik" stráca čas s tým tvrdohlavým "spratkom". Logika v hajzli. Navyše tá úvodná atmosféra sa naťahuje dobrú hodinu, takže kvôli nezaujímavým postavám začne fest nudiť. No a potom zrazu, zhurta, bez poriadneho gradačného nábehu, začne finálne 20-minútové akčné peklíčko, v ktorom strieka krv a lietajú mozgy. Nie je to márne, ale aby si to človek mohol vychutnať, potreboval by predtým kvalitný príbeh a sžitie sa s postavami, čo je tu nedostatkový tovar. Láme mi to srdce, ale nemôžem ísť vyššie ako na 5/10.(20.2.2011)

• - Ve filmu vystupuje smyšlená společnost Cobol Engineering. Stejně pojmenovaná společnost figurovala i v Počátku. (Kailo)

• - Spoiler: Počet mrtvých v tomto filmu je 25. (Mr.Hudson)

• - Natáčení začalo v říjnu roku 2009 ve Virginii, Michiganu, Louisianě a Washingtonu D.C. Závěr filmu se natáčel v Itálii, konkrétně v provincii Kampánii ve městě Neapol. (Kuzmik)