V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

Holina

Nic extra, asi jsem čekal moc. I přes slušné obsazení i scénář, který je sice infantilní, ale platný pro dnešní kinematografii, se nějak nepodařilo z nápadu vycucat potřebnou šťávu. Hvězdy dolů i za sice zábavnou, ovšem extrémně krátkou pasáž v zemi obrů. ()

Michael2807

Jack Black, jako můj oblíbený herec a hlavně muzikant , mě zde opravdu zklamal. I když se na to podívám v rámci daného žánru, tak mi vychází velká slabota. ()

Ripley

I přes krátkou stopáž je film ztráta času.Triky jsou kvalitní,ale nezachrání to utrpení a nudu při sledování této ptákoviny. ()

XdanteX

3 za průměrnou/příjemnou srandu....jedna za krásný baby. Myslím že by to ti zdejší "experti" měli přecejen trochu brát víc s nadhledem...vždyť je to jenom další komedie s Blackem.... ()

DocBrown

Je to parodie, ne adaptace. Misty i dost zabavna, treba haseni pozaru. Bohuzel Jack cim dal vic hraje sam sebe. Nejhorsi je ale zaver, naprosto klisoidni a ten transformer uz byl moc. Kdyby ho udelali alespon v duchu steampunku. ()

kill-tec

Ach ten dabing.. uvidim jak v originále, třeba se rozzáří ještě jedna hvězdička. Každopádně film celkem dobrej, tedy co se týče Jacka Blacka. On jinak snad ani neumí. Příjemné bylo i obsazení mých dvou nejoblíbenějších seriálových postav Chrise O'Dowda a Jasona Segela. Já bejt Guliver tak se tam chovám trochu jinak, ale to už je zas jiná kapitola.. Kdybych měl vysvětit technickou stránku, tak se asi nedočkáte. Střih naprostá katastrofa, dějová linie neexistuje, klišé konec a vlastně i začátek a průběh - ale jsem na takový sračky nadrženej.. ()

Bety88

Tak hrozné se mi to zase nezdálo, předlohu to sice nectí, ale pár dobrých vtipů se tam najde. Navíc liliputi byli velice roztomilí. Rozhodně jsem se nenudila. ()

Crackonosc

Dovedu si představit, že se při natáčení tohohle opusu celej štáb skvěle bavil. Ale to se bavim i já, když točim amatérský videa s kamarádama a nikomu ty kraviny necpu. Natož za peníze! ()

iampatrik

55%% Beru to jako dobrodružnou komedii pro celou rodinu, samozřejmě existují lepší, na Gullivera rychle zapomenete, ale mě to jakštakš stačilo. Nic vysloveně nevadilo, ale ani netěšilo. ()

ThomasL

Od Jacka Blacka jsem čekal zase úplnou hovadinu a hle - omyl. Výborně jsem se bavil od začátku až do konce. Akorát mě sere, že Black je prostě nechutný slizoun, což dokazuzje v téměř každém svém filmu. ()

Teabag

Vcelku obyčejná pohádka, kde se mi asi nejvíc líbil Chris O´Dowd. Klasická látka dostala trochu neklasický kabát, ale není to nic, co by do židle posadilo. 5/10. ()

ThomasCrown

Jack Black mi ako Gulliver vôbec nevadil, práve naopak, ale film je taký akýsi zbytočný, fádny, nič nové neprinášajúci a zabudnete naň ešte pred záverečnými titulkami, ktoré sú mimochodom spolu s tými úvodnými asi najzaujímavejšie z filmu. Rockovú vsuvku ala Rush Hour si tvorcovia tiež mohli odpustiť. Jason Segel a Chris O´Dowd sú nevyužití, ale aspoň nejaké pozitívum, Emily Blunt..nádherná. ()

jasiska

Som veľmi príjemne prekvapená. Napriek tomu, že to bola strašná haluz, totálne zmenená kniha, záver bol úplné klišé a mala som cukor až za ušami, pri týchto Guliverových cestách som sa neskutočne dobre nasmiala. ()

lucijelucije

Asi takhle, nic proti tomuhle žánru, myslím, že ani není chyba v tom, že by byl tento snímek nějak zvláště chybný, je to stará dobrá komedie na motiv nesmyslných her, vtipů a rádo by romantiky..nemám tenhle žánr ráda, přijde mi to laciné, a až příliš jednoduché, proto dvě hvězdy..Mimochodem starý dobrý Jack Black jak ho známe, nepřekvapil, a to je škoda.. ()

Drirr

Ještě že se na to Swift kouká z obláčku. Protože, kdyby byl naživu, Jack Black by dostal přes držku. Naprosto nefungující pokus přiblížit legendu dnešnímu mladému publiku, které sice není určitě horší než ty předchozí, jak se s oblibou říká už tisíc let, ale rozhodně se baví dost podivnými druhy humoru. Trapné. ()

peetriss

"Výstředním" adaptacím klasických děl se přímo nebráním, ale takovýmto popkulturním zhovadilostem plných klišé smíchaných s patřičnou dávkou hlouposti, aby byl strávitelný pro generaci žeroucí Transformery, línou u filmů přemýšlet se bránit budu vždy! Za s chutí hrajícího záporáka Chrise O'Dowda, kouzelnou princeznu Emily Blunt a za opravdu sporadický dobrý nápad dávám 30%. ()

Paldiny

Jeden z najzbytočnejších blockbastrov poslednej doby, pri ktorom sa mi len potvrdilo, že Jack Black nie je herec pre hlavnú rolu. Hard Rock rovnako obľubujem, ale pchať ho do každého filmu už zaváňa trápnosťou. Scenár i napriek tomu, že hádže moderný pohľad na klasickú rozprávku, neprináša nič nové, len bez zmyslu kope do všetkého čo sa nakrútilo, alebo odohralo za posledné roky. Priehľadné triky na zážitku tiež nepridajú a jediné pozitívum tak prináša kratšia minutáž s rýchlym sledom udalostí, pri ktorom aspoň nuda nehrozí. ()

Phorbo

Počítal jsem s tím, že film s Blackem bude úlet a bude tam jakási nadsázka, na kterou jsme všichni zvyklí. Ale až takhle moc? Todle dle mě už není ani nadsázka, ale prostě kravina. Jako rodinný film pro děcka je to dobrý, ale JBho bych do tohodle přístě už neobsazoval. On prostě není dělaný na takovédle, jaksi serioznější role stavěný ( i když vlastně todle seriozni role vubec není ... echm). Naopak mě opět překvapil Jason Segel. Ten mě přesvědšil, že umí zahrát, respektive ... jak to vysvetlit, je prostě dobrý herec. Ať ho dáte kamkoliv tak bude vypadat přirozeně a ta role mu přesně padne. Guliverovy cesty jsou klasické klišé, tak jako ty předchozí adaptace. Jen je todle uděláno fakt do moderny a ... todle prostě není dle mého gusta. Takže hvězdu za Segela a druhou hvězdu za Blackův pochod když sloužil jako robot Edwarda ze začátku jeho pobytu v zemi Liliputů. 3,5/10 ()