V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

Doggy3344

Ze začátku mi to přišlo celkem koukatelný, jako nedělní komediální oddychovka, nic moc jsem nečekal, ale čím déle jsem se koukal, tak tím víc mě ten film zrazoval.. 2,4* ()

rossi001

Opravdu nechapu tady ta nizka hodnoceni ! prijemna rodinna komedie, kdy Jack Black oprasuje klasiku:-) Muzika paradni, odkazy na starwars, kiss, Toma Jonese avatara a spoustu jinych filmovych a hudebnich klasik. No jo jenze to by tad yzas enesmeli radit radoby kritici, kteri si mylsi ze by dokonaly film natocili sami.. 77% ()

mosnak

Trapné a naprosto nevtipné - vrchol kreténismu :-( Jack Black je tragický. Kam ty komedie jdou? Já bych věděl.... ()

Matros

Horký adept na nejhorší film Jacka Blacka. A pro mě osobně je to velké zklamání. Taková skvělá herecká sestava se jen tak nevidí, ale se ctí nakonec odešel jen Chris O´Down. Nebýt (místama velice vtipných) popkulturních odkazů, tak to balím po půl hodině. Všechen ostatní humor je trapný, dětinský a vlezlý. A když na konci přišla zpívací / taneční vsuvka, začal jsem hledat revolver. Hodně slabé dvě hvězdy. Pokud nenávidíte Jacka Blacka, tak při sledování tohoto filmu nejspíš zemřete. ()

Ollie235

Naivní, nevtipný film s neskutečně přehnaným dějem. To, co mělo předpoklady pro pohodový, i když třeba průměrný film, tvůrci přepálili na nesmyslný a stupidní. Nejblbější částí jsou pak dialogy, ve kterých převládá klišé a naivita. Co se týče herců, Jack Black mě po několika povedených komediích nemá čím zaujmout, ale Jason Segel se mi líbil dost. Emily Blunt a Chris O'Dowd sice v menších rolích než prvně zmiňovaná dvojice, ale pochvalu si jistě zaslouží. Škoda jen, že se nesešli v jiném filmu, tento je pro mě totiž zatím jedním z propadáků roku. ()

Martin_W

Zajímavé pojetí s parádním Jackem Blackem, které mohlo být lepší jako animovaný film. Občasné náznaky kvality však jen nestačí a ani Jason Segal, či Chris O'Down Guliverovi nepomohli. 63% ()

1945

Klasický film s Jackem Blackem... Asi jsem měl slabou chvilku, protože mě tahle expedice po jednom dlouhém dni docela příjemně pobavila ()

Oyer

Filmeček s jakýmsi zřejmě novodobým (??) humorem, kterému moc nerozumím. Z Gullivera je šašek a obtloustlý trouba. Škoda. Samotný závěr s agitační mírovou písničkou vzal filmu veškerou hrstku důstojnosti, která mu ještě mohla zbýt. ()

kritiklon

Jedna z dalších tuctových blbůstek s Jackem Blackem která navíc nevhodným způsobem znevažuje literární, dobrodružnou klasiku Jonathana Swifta, svými trapnými, rádobyvtipnými scénkami. Pokud dnes ještě žijí jeho potomci, divím se že neustřelili hlavu tvůrcům, Blackovi a nakonec sobě! 2* za 44% ()

Santino7

Kreatúru menom (snáď len umeleckým) Jack Black príliš v obľube nemám, rovnako tak jeho osobitý humor mi väčšinou nie je zrovna po chuti, avšak raz za čas (rozumej ako celú večnosť) sa predsalen objaví akýsi záblesk či iskrička nádeje, že tentokrát by to konečne mohlo fungovať. Komédií, kde JB hrá prím, som mal možnosť vidieť už hŕstku, no dosiaľ nikdy sa z toho nevykľulo nič lepšie než priemer či jemný nadpriemer. A ak mám byť úprimný, i to bolo skôr výnimkou ako pravidlom. Práve Gulliverove cesty na prvý pohľad pôsobili tak, že tentoraz by to hádam už konečne mohlo vyjsť, a že sa teda dočkám - keď už nie svetovej - tak aspoň obstojnej oddychovky, pri ktorej sa schuti nasmejem (hodnotenia na čsfd som preventívne vopred odignoroval). A výsledok? Začiatok ma mierne povzbudil, štýl, akým sa rozhodli popasovať so Swiftovou predlohou vyzeral byť prinajmenšom zaujímavý, no a taktiež ten humor spočiatku prekvapivo vcelku i fungoval. Lenže nebol by to Black, keby sa časom nedostavili typické, dokola sa omieľajúce a už otrepané "fórky", ktoré, zdá sa mi, stále len recykluje a recykluje - opäť sa dozvedáme o jeho úchylke v súvislosti s rockom (keby náhodou niekto zabudol, či ešte o tom nejakým nedopatrením nevedel...), postupne sa dostaví aj viacero trápností, kedy nezostáva nič iné, len okázalo prevracať očami. Pridajme si k tomu ešte záver, ktorý je v rámci trápnosti už len akousi pomyselnou čerešničkou na torte, a máme tu to, čo už niekoľkokrát predtým. Menovite teda podpriemernú záležitosť, ktorá, hoci obsahuje hneď niekoľko fajn nápadov (napočudovanie ani tá romantika tentoraz nebola zvládnutá najhoršie, tá vyznela, v porovnaní s humorom, vskutku dobre), celkovo je to tak či tak opäť len podpriemer, navyše ešte aj silne nevkusný. 2/5 ()

lili6

Od komedie obsazené Jackem Blackem nemůžeme čekát žádné intelektuální zázraky, pouze komedii okořeněnou trochou té jeho "originality". Gulliverovy cesty mají dobrý nápad, průměrné provedení, naprosto šílené zakončení, které dosahuje až na špičku trapnosti. Takže za nápad a pár vtipných scén dávám **. ()

O_o

Sklamanie...Infantilné, nudné a bez kúska nápadu. Vďaka vizuálnym efektom pre malého diváka určite celkom pekná ukážka. Chris O'Dowd ako záporák funguje slušne, záverečná pesnička o tom že vojna je úplne k ničomu je moc pekným odkazom nielen pre tých najmenších pre ktorých je film určený, avšak pre filmových "fajnšmekrov "bude tento film veľmi ťažko stráviteľný. ()

JK-Stinger

Naprosto průměrná komedie vyprávějící, jak jinak než v dnešní době modernizovaně, příběh o pohádkovém Gulliverovi. Původní knížku příliš detailně neznám, ale vsadím se, že kromě motivu obra v zemi pidilidí moc jiné inspirace snímek nenačerpal. Vcelku obyčejnou zápletku a několik vtipných scének zvládá výborné herecké obsazení s přehledem, až bych řekl, že je ho pro takový film škoda. Nicméně mě potěšilo vidět IT Raye taky v něčem jiném, než v IT Crowds a možná je to jeden z důvodů, proč nedám hvězdičky jen dvě. Jack Black už je prostě okoukaný a pokud nezačne hrát trochu jiný styl rolí, nevidím to s jeho budoucností moc pozitivně. Jako jednohubka fajn, ale hlad neuspokojí a víckrát už si to nejspíš nepustím. ()

LukyNike

Spíše fantasy (než dobrodružný) a to dost hloupě natočené. Jedna hvězdička za to, že jsem se i já párkrát zasmál, ikdyž to byl hodně uhozený a stupidní humor. Takové filmy už netočit. ()

Lyrik

Je to škoda .. Námět skvělej, herecký obsazení taky super .. Jen se z toho dalo vyždímat minimálně dvakrát tolik! Film pobaví (Gavatar, Stolní fotbálek s liliputány, Black jako panenka v sexy růžovejch šatičkách .. :)) ale měl jsem to režírovat já .. chyběli tomu koule .. a ty si tenhle film zasloužil. *škoda* ()

lardko

Docela dobrej komediální fill , ale někdy to bylo strašně blbý a dali do filmu strašně hodně debilních scén. ()

deRewn odpad!

Chvíli jsem přemýšlel, jestli by film nezískal alespoň jednu *, kdybych ho neviděl v dabingu ale v originále...a ne, nezískal... ()

KOZEL84

a půl.Spíš jedna z těch Jackových trapnějších,ale stejně mi u toho bylo tak nějak příjemně.Swift by čučel ;).PS:Mimochodem změna je shit.Tak obecně jako ;) ()