Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

Davemix

Skvělej hudební film o jedné dívčí rockové kapele ze 70. let. Skvěle zahraný a natočený s velkou autenticitou ! 80% ()

LucMosss

Dnes nehodnotím. Z roztomilé Kristen Stewart se na chvíli stala rocková, drsně vzhlížející Joan Jett, z Dakoty Fanning její věrná, avšak zoufale nešťastná přítelkyně, pobočnice, spoluzpěvačka a pomyslně blízká duše v době, kdy se vše zdálo být obtížnější... A dohromady. Dohromady se mi před očima skví podivuhodný obraz dívčí kapely, jež i přes svou originalitu a jedinečnost byla pouze jednou z mnoha, avšak 'každý o ní slyšel'. ()

HakuSaku

Film sa držal faktov, ale zopár chybám ajkeď skôr to boli len mušky menšieho rázu. Nebola to zrovna jazda plná zážitkov a film sa mi zo začiatku dosť naťahoval. Dobrá hudba a kamera a mladučká Dakota poriadne "zoženštela" :)))) ()

david666

Ono je to u podobných filmů o rockových kapelách víceméně pořád stejné - děj předvídáte dopředu. Takže aby Vás více zaujal, musí to být skvěle zahrané a musí být dobrý soundtrack. Dakota a Kristen jsou výborné, zejména u Dakoty jsem nečekal, že zahraje takovou sexbombu - přece jen jí mám ještě spojenou s postavami dětí. Hudební podklad mě ale až tak úplně nevtal - takže díky tomu je to za průměrnou známku. ()

djcremo

Skupina Runaways mi nič nehovorí a nespoznal som ani jednú ich skladbu čo boli vo filme až na I Love Rock 'n' Roll, ale to už nebola ich pesnička, ale sólový výtvor ich gitaristky. A ani ma ich tvorba nejako nedostala, aj keď som voľakedy fičal na rocku. Ináč je to autobiografický film o mne neznámej kapele zo 70. rokov, aj keď som nejako nechápal ako sa podarilo tomu producentovi s ničoho spraviť fungujúcu kapelu, lebo tie začiatky boli hrozné a som si vravel, že to nemyslia vážne, že to majú byť rockerky. Ale nejako sa mu to podarilo a s tým prišiel aj chlast a drogy, potom nezvládnutie toho náporu, keďže sa de facto jednalo o 15 ročné dievčatá a rozpad skupiny. Ani to takýmto spôsobom nejak fungovať nemohlo. Kirsten Stewart a Dakota Fanning zahrali svoje role celkom dobre a ani som počas pozerania si neuvedomil, že ide o tieto dve herečky. Ako celok nie je film zlý, taký priemer čo sa týka autobiografických filmov a ku koncu to už strácalo dych. ()

veverysiak

Divoké sedemdesiate z prostredia rockerov, tak toto keď sa chytí za správny koniec, musí byť z toho dvojhodinové tornádo, po ktorom aj nestranní diváci majú parádny hangover, niežeby sa to v tomto prípade dobre nerozbehlo, ale brodilo sa to len po viac-menej fádnej plytčine, na rádoby životopisný kúsok tam skoro celkom absentujú výraznejšie míľniky a súvislosti, dlhé pasáže psychedelických výjavov druhej triedy nepomohli ani príbehu, ani hlavným aktérkam, hlavne na Kristen som sa po upírskych tupostiach nesmierne tešil a zostal som mierne rozčarovaný, takže 55%. ()

Element2

Bohužel mě tenhle film nijak zvláště nevtáhl, takže to beru jen jako takovou jednorázovku a sebe vzdělávací snímek. Musím i uznat, že je to velmi dobře zahrané a to všemi herci. Už od prvních chvil, mi všechny postavy trhaly nervy, ale to asi patří k jednomu ze záměrů. Je to hodně průměrný film ()

vlasto24

Viac ako poldruha hodinový štýlový ale zato pozérsky videoklip, kde je každý záber podriadený starému známemu heslu "sex, drogy a rock´n´oll. Ono by to nebolo špatné, keby to nebolo také skratkové, vďaka čomu to vyznieva povrchne a lacno. Najmä začiatok s históriou vzniku kapely bije do očí, ako ľahko, až samovoľne, sa to dá. Herecké výkony ušli, Stewart aj Fanning boli presvedčivé, aj keď tá prvá trochu viac. Ale pri Shannonovi som na rozpakoch. Viem, že jeho postava bola riadne cáknutý šialenec, ale miestami mi prišlo, že hodne prehráva. Chcelo to hustejší scenár, ale na teenagerov to isto fungovať bude. A priznám, keby som mal ešte raz 16, aj na mňa by to fungovalo. ()

jopal

Skoda, ze za mojej ery, ked som mal tolko rokov co dievcata vo filme, som nemal moznost pozriet nieco taketo. Hudba znama, moje srdcovky, na ktore sme naozaj bolo namotani, takze mna ten film chytil viacej, ako tych, co to nezazili. ()

lineiy

Nějak takto by měly "životopisné" snímky vypadat. Runaways jsou výborná kapela, o tom žádná, Joan Jett je legendou. Proto vyžadovalo odvahu se tomuto snímku upsat. Ovšem co předvedla Kristen Stewart, to se vymyká všem superlativům. Je jednou z mála hereček, které ustojí jak komerční trháky, tak nízkonákladové filmy. The Runaways pro mě stojí někde na pomezí těchto kategorií. Ale celé je to pro mě uvěřitelné, autentické, dostatečně strhující a vypovídající. Dakota se pomalu vymaňuje z dětských rolí, myslím, že o ní ještě uslyšíme. Když to shrnu - je radost se dívat na někoho, kdo bojuje za to, čemu věří a na čem mu záleží, o to víc, když se díváme na někoho tak sexy. Good one. ()

bonovox

Aj napriek silnému potenciálu, ostalo stvárnenie života prvej čisto ženskej rockovej kapely nedotiahnutým príbehom. Zostáva teda pochváliť výborne herečky a samozrejme nesmrteľnú muziku. ()

Dana1926

Musím říct že o Joan Jett jsem něco málo věděla,ale o Runaways nic. Takže pro mě to bylo seznamování. A musím uznat že je to velice zajímavý a podařený počin. Film provede všemy fázemi od prvotního seznámení po nečekaný úspěch až k pádu a úplnému rozpadu. Skvělí herci Dakota Fanning cobi tak trochu nejistá Cherie Currie je skvělá ,Kristen Stewart se do Joan Jett vžila tělem i duší. Příbeh holek které měli koule dělat to co do té doby byla záležitost spíše kluků, ale bohužel sláva peníze a jiné názory je rozdělily. Což se bohužel stává často.. ()

MFZB

Kapelu ako takú nepoznám, ale tak z filmu sa dalo celkom fajne pochopiť o čo vlastne išlo, len obrovská škoda toho, že prakticky celé pôsobenie kapely bolo natlačené do necelých 100 minút a tým paádom boli niektoré fakty vynechané a niektorým sa snímok venoval len tak v rýchlosti. Aj keď si to človek dokáže domyslieť ako to chodí v takýchto rockových/punkových kapelách - drogy, chľast a podobne. Ale vidí sa mi, že režisérka si vybrala dobrú tému a tým pádom môže ponúknuť životopis kapely aj bežnému divákovi, ktorého to zaujíma, ale nevie sa možno dostať k nejakému originálnemu materiálu. Nevedel som sa rozhodnúť medzi 3/4 * ale leďže som fandom gitarovej muziky tak sa prikloním k tým 4-om. Pozoruhodné dielo, aj keď dalo by sa na ňom ešte popracovať... ()

Masai

Tyhlety "hudební" filmy mám hodně ráda a Runaways mezi ně rozhodně patří. Pouštím si ho poměrně často, dá se říct, že patří k mým nej, ale pořád mám neodbytný pocit, že se z toho dalo vytřískat mnohem mnohem víc. Přijde mi, že se celý film drží hodně při zdi na to, že je to o první divoké dívčí rockové kapele. Stejně tak obě hlavní herečky, ač se mi moc líbily tak mám pocit jako by je někdo celou dobu tak nějak držel "na uzdě". Myslím si, že do toho obě mohly dát mnohem víc páry, ale nevidím to ani tak jako problém herecký jako spíš režijní, protože například songy nazpívané Dakotou a Kristen mají v sobě přesně tu energii kterou ve filmu postrádám.Taky mi tak úplně nesedí vyprávění příběhu z pohledu Cherie, díky kterému podle mě nezbyl čas na větší i menší drobnosti, které by lépe vykreslili atmosféru nejen kolem samotné kapely, ale celé té doby. ()

Kozlowski8

Dívčí kapela Runaways byla první, která v 70. letech prolomila dosavadní tabu, že rocková kapela je výhradně záležitostí mužů. Skupina si dokázala získat rockové fanoušky z celého světa a vyrostla v ní pozdější slavná rocková hvězda Joan Jett. Ničím mimořádný snímek, co se příběhu týče. Výkony hlavních představitelek a muzika mi blízká, ale přece jen můj pohled na něj pozitivně ovlivňují. 65%. ()

freezer02

No co si budem namlouvat...kdyby v tom nehrála Dakota a Kristen, tak to zapadne někde mezi céčkovýma nezávislákama a šupajdilo by to rovnou na dvd...ale takhle je to jiná a 99% lidí, včetně mně se na to dívá jen kvůli těmto dvoum herečkám, které podaly opět skvělé výkony. Jinak hudba Runaways není zrovna můj šálek... ()

LemurKata

No nevím, asi by to stálo za ještě jedno shlédnutí, ale po prvním pokoukání mě to tedy moc nepřesvědčilo. Chápu, že fanoušky Joan Jett film jistě zaujmě (ať už v dobrém, či špatném světle - nejsem schopná posoudit jeho objektivitu nebo pravdivost), mě to ale přišlo jen jako průměrný nic moc neříkající snímek. Až na Dakotu fanning (je prostě úžasná, no jo), která dokáže zahrát jak nevinou pannu, tak provokativní, drogově závislou Cherrybomb. Za její sólo v nekližé minimálně 6 hvězd! :) ()

RoyBatty444

Hudba ma dostala aj keď som do toho išiel s tým, že Runaways nie sú v mojom zozname obľúbených kapiel. Ale nakoniec kto by nepoznal ˝I love rock´n´roll˝. Dievčatá sa snažili a aj stvárnenie Kima Fowleyho - Michaelom Shannonom bolo veľmi dobré. Nebude to klenot ani kulťák, ale pozerateľné to je v každom prípade. ()

Alair

Není to úplně můj šálek kávy. Pokud se vám někdy líbili The Runaways, tak to bude asi něco pro vás, ale popravdě po filmové stránce film nic moc. Vzhledem k tomu, že se mi Dakota Fanning a Kristen Stewart jako hlavní postavy fakt nezamlouvaly, mě film nijak moc neohromil. Za pointu filmu - lásku k muzice, která mi jako jediná ve filmu něco říkala, dávám tři hvězdičky. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky