Lov na Gluma

(neoficiální název)
  • Velká Británie The Hunt for Gollum
Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy
Velká Británie, 2009, 38 min

Dědic Isildurov, obávaný hraničář Aragorn a čaroděj Gandalf Šedý se pokoušejí chytit Gluma, jenž je nebezpečný, jelikož zná místo, kde se nachází jeho největší poklad "prsten". Tento stav ohrožuje celou Středozem a všechny jeho bytosti, protože temný lord Sauron po onom prstenu neúnavně pátrá s pomocí svých skřetů.
Lov na Gluma je inspirován dodatky ke knižní trilogii Pán prstenů a nepřímo osvětluje, jak se Glum ocitl v Sauronově mučírně a jak se tomu snažil Aragorn zabránit. (Bakllazaan)

Davies182

Nemám slov - po dlouhé době jsem se opět alespoň na půl hodiny ocitnul ve Středozemi: originální hudba, výtečná atmosféra, a záběry jako kdyby na ražisérské sesli seděl sám velký PJ! Dokonce i zimomriavky byly!!! A to jsem o tom do dneška neměl ani nejmenší tušení... ()

Reiniš

Některé záběry vypadají, jako by je před pár lety ze slavné trilogie vystřihl sám Peter Jackson, některé jsou nechtěně směšné. Na amatérský film, ale překvapivě povedené a z nostalgie hvězdu přihodím. ()

Tom_Lachtan

Skvělý! Krásně natočený střípek, který se krásně doplňuje s filmovým pánem prstenů. Těmhle amatérům se povedlo Jacksonovo dílo napodobit tak, že místy opravdu vypadá jako dvd bonus a ne jako záležitost od party fanoušků, která stála obrovské úsilí a spoustu pobíhání v lese. Bojové scény jsou skvěle natočené a rozhodně fungují, jen by setkání s černým jezdcem nemuselo být tak potemnělé. Místy možná nepřehledné, ale pořád... Sakra... S tak malým rozpočtem takhle obdivuhodný film? ()

Arbiter

Moc děkuji tvůrcům snímku, za možnost kouknout do Středozemě, ještě předtím, než světlo světa pozná Hobit. Výborná atmosféra a nerušící vizuální efekty... Někdo si s tim musel opravdu vyhrát a to pro radost... ()

Phobia

Půlhodinová jednohubka pro fanoušky "Pána Prstenů", každopádně velmi povedená na bandu amatérů. Audiovizuální stránka se snažila co nejlépe napodobit filmovou trilogii a vzhledem k rozpočtu se to podařilo výborně. Herci jsou pochopitelně tak trošku mimo - Gandalf mi svou bujnou kšticí připomínal Hagrida z Harryho Pottera, Aragorn vůbec neměl sundávat kapuci a Glum je z pochopitelných důvodů 99% děje uzavřen v pytli:-). To všechno by se dalo překousnout, zamrzí však plytkost příběhu, scénář je zkrátka o ničem. A pro mě nastává dilema, zda v hodnocení zohlednit nezištnou práci několika nadšenců nebo chtít kvalitní podívanou, aniž by mě zajímalo, kolik peněz za snímkem stojí. Pro tentokrát budu hodná a sáhnu ke kompromisu: 70%. ()

darkrobyk

Krátký příběh z prostředí Středozemě není nijak dějově strhující, nemá ani originální zápletku. Přesto má šanci potěšit zejména ty, kdo Tolkienovu světu propadli. Jisté zklamání můžou způsobit postavy, které přirozeně hrají jiní herci - zvyk je železná košile a znalý divák stále bojuje s tím, že vidí neznámé představitele. Navíc při prvním objevení se Gandalfa jsem se lekl, že ho hraje zmrtvýchvstalý J.Sovák. A nyní ke kladům - vizuál, stejně krásné krajiny, hudba a souboj Aragorna se skřety. Ten byl opravdu dobře udělaný, leckterý béčkový film by ho mohl závidět. Zajímavé bylo, jak si tvůrci poradili se ztvárněním Gluma, vědomi si toho, že po trikové stránce nemají šanci vyrovnat se Weta Digital. Jako doplněk rozrůstající se rodiny snímků ze Středozemě to není vůbec špatné. ()

Shakers

Na amatérsky film veľmi slušná práca, fajn kostýmy, dobra hudba, herci tiež neprekážali a príbeh, ktorý doplňuje Gandalfove pátranie po prsteni pekne doplňuje film. 65% - 3* ()

Rosomak

Proč to nemá pořádný příběh? Proč ty obrázky dohromady nedávají smysl, každý vypadá úplně jinak? Tenhle film dojíždí na svou amatérskost - snaží se předvést všechno, co nadšení filmaři dokážou, ale dohromady to působí strašně roztříštěně... Je pěkný, když se člověk naučí pracovat v After Effectech, naučí se klíčovat - jenže to neznamená, že se to budu snažit dát do většiny scén. ()

Cappuccino

Povedal by som, že fajn, ale nie zas toľko fajn. Po stránke hereckej oukej (i keď ten Aragorn, no..), kostýmy oukej, soundtrack tiež oukej, ale scenár.. nebol dva krát vyšperkovaný. Dialógy síce v žiadnom prípade niesu suché a otravné, ale ich prednes, nevhodné a nesystematické rozloženie do kadejakých prazvláštnych scén ma fakt na kolená nepoložil. Celkovo sa jedná o dobrý amatérsky počin, ale keď už sa do toho autory raz pustili, nebolo by odveci zapracovať na každej stránke filmu, nielen na bojových scénach a efektoch (ktoré boli mimochodom na amatérčinu naozaj slušné). ()

666teen

Nechápu nic! Parta nadšenců tímto dílkem dokazuje všem pochybovačům, že z hovna se bič uplést dá. A dá se s ním i pěkně nahlas zapráskat. ()

liskam

Překvapivě kvalitní 40 minutovka, která dává nahlédnout do zákoutí a stínů plánů které měli Gandalf a Aragorn s Frodo Pytlíkem a jedním prstenem. Film jako takový se mi opravdu zalíbil. Nenucený, mysteriozní, dojemný, přirozeně plynoucí, a i ta jediná bojová scéna byla dobře udělaná. (jediné co by se dalo filmu vytknout, byla mírná nepřesnost, oproti knižní předloze, a né úplně dobře vybraní herci) I díky tomu, že se jedná o fanouškovský film, nemám jinou možnost než dát 5 hvězd. Za mě 90% ()

Webb

Pána prstenů považuji za jednu z nejpřeceňovanějších trilogií a tuto amatérskou práci za povedenější kus, který mě stejně jako předchozí trilogie moc nebavila. Za ty peníze by se to jen stěží natočilo lépe a proto je toto dílo lepší ve snaze a prostředkách než díly Pána prstenů. ()

Carol Pifková

Jasné, že sa dalo čakať, že Aragorna nebude hrat Vigo ale kriste na nebi to bol tak nechutný Aragorn, že sa mi hnusil viac ako Vigo, hovoril jak priteplený (navyše tak aj vyzeral) a polku filmu len prešuškal jak dáka bojazlivá žena.... ale tak dobre na amatérov dosť dobré kostými aj čo sa týka orkov a aj makeup mali celkom slušný..... Čo sa týka kvality tak samozrejme nedá sa to porovnávať z LOTR ale tak nebolo to to najhoršie z kraťasov, taký celkom slušný priemer. ()

teutates

Na istú chvíľu zavládla nostalgia a atmosféra prsteňa potešila... samozrejme nie je to Lord of the Rings, avšak aj snaha sa cení. 6/10 ()

Okara

Ukázkový příklad toho, co všechno dokáže vzejít ze schopností zapálených dobrovolníků a menšího obnosu peněz. Nepříliš chytlavý příběh byl zpracován s neuvěřitelnou precizností a zakládáním tvůrců na detailech. Masky skřetů, úchvatné záběry skalní krajiny a majestátní hudba, to vše zapříčinilo, že jsem se zejména v ozbrojeném střetu cítil jako při sledování LOTR trilogie. Obrovský palec nahoru a nejen fanouškům doporučuji, tento kraťas by mě vejít ve všeobecnější známost. 70% ()

predators

...a já si myslel, že po Trilogii už nic podobného neuvidím! A je to tady znovu, sice zdaleka né v takové kvalitě, ale je. A to je hlavní. PS: Některé momenty by hravě obstály i v původním Pánu prstenů! 70% ()

Němi

Lov na Gluma - amatérský film z kategorie, která už téměř stírá rozdíly mezi originálem a fanoušky. Bez nadsázky říkám, že půlka scén by nebila do očí a v pohodě se ztratila v Jacksonově trilogii. A to vše za 3000 liber. Poměrně slušný výběr herců (až na Arwen) lehce napravuje jejich očividnou nezkušenost, za Glumův projev tleskám (zpívání mě dostalo) a za hudbu, ač stopro vykrádající, také. Bohužel to celé působí jako pro "nulové tempo vystřižená scéna". Začátek to nemá, prostředek zaplňuje podařený boj, konec také není. Masky skřetů se povedly, kolorovat umí v PC moc pěkně, za kostýmy něco určitě utratili, digitální Glum dal jistě hodně práce, ale... pod vypipláváním vzhledu asi zapomněli, proč do toho šli. Nadšení ze Středozemě se někde vytratilo... ()