Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

canucks333

Tento film z neznámych dôvodov nemám rád. Natočený je výborne, ale nepríde mi ničím výnimočný. Navyše duo Hanks - Ryan mi akosi nejde dohromady. Pod 3* by som však nešiel. Je to aj vec vkusu 50% ()

Rathalos

Meg Ryan a Tom Hanks by mali byt spolu nielen vo filmoch,ale aj v reale,oni sa k sebe neskutocne hodia,ktovie ako by im to fungovalo,to neviem,ale viem,ze na obrazovkach im to ide ako po masle...:-) ()

patr

Špička v žánru "romantická komedie" s velkou zásluhou "chemie" u hlavních představitelů. (I když já mám nejradši Foxe - otce :) ()

Empire

Jeden z filmů, který jsem viděl v noci v autobuse se školou. Byl jsem přesvědčen o opaku, ale příjemně mě potěšil a to ve všech směrech. ()

Leoric

Protože i já mám svoji zkušenosti s internetem, zajímalo mne, jestli i tato epizoda skončí tak fatálně, ale jak se dalo tušit, dopadla na výbornou, protože nejde o život, ale o holywoodský film:) Naštěstí je celý příběh prostoupen příjemnou zamyšlenou atmosférou, a je jen škoda, že děj se neodehrává na podzim, stal by se tím jedním z mých nejoblíbenějších romantických filmů. ()

saltonsea?

Nadprůměrná romantická komedie s výbornými hlavními představiteli, která dle mého názoru předčila Samotáře v Seattlu. ()

pravo

Romantické filmy majú človeka chytiť za srdiečko a hlavu nechať oddychovať čo sa tomuto filmu podarilo splniť . T. Hanks a M. Ryan sú pekná dvojica a internetové zoznámenie je dnes už dosť bežné. Film však nijako nevybočuje z radu množstva romantických komédií, ktoré nám každoročne Hollywood naservíruje. Táto komédia ma nijako hlboko nezasiahla a nepoznačila a tak sa začlenila do radu priemernosti. Niekedy mi proste nestačí M. Ryan a stokrát použitá myšlienka v trocha novšom šate. ()

ex.it

Opravdu povedený film, kterému právem patří žánr "romantická komedie". A navíc Tom Hanks a Meg Ryan? Dokonalé. ()

Redix

Totální nuda a špatné herecké obsazení. Hanks by si měl hrát radči na vojáčky nebo na statečnýho kosmonauta kde hrál dobře. ()

Dimo

Zív. Tehdá objevné, dnes trošičku úsměvné. E-maily? Ty už jsou trochu mimo mísu, ne? Safra, co ale bude za 10 let??? ()

the_bitch

Klasický americký romantický príbeh, avšak Tom Hanks a Meg Ryan tomu dodávajú ten správny šmrnc. Romantická komédia na upršané večery, pričom diváka neomrzí ani keď si to pozrie niekoľko krát. ()

nikushaa

Romantické komédie mám rada a túto obzvlášť. Príbeh je jednoduchý, pekne a kľudne plynie svojim tempom, neotravuje nás žiadnymi na silu vnútenými vtipmi, všetky prirodzene zapadajú do deja, ktorý je ešte aj sprevádzaný príjemnou hudbou a navyše mu pomáhajú aj dobre zvolení herci . Meg Ryan ako Kathleen, ktorá je síce krehká a romantická, no zároveň aj neoblomná a pevne odhodlaná ochrániť svoj obchod a Tom Hanks ako Joe, navonok tvrdý busisnessman, ale vo vnútri milý a vtipný chlapík, zaľúbený do Kate, úprimne sa snažiaci získať ju a ja mu pri tom zakaždým fandím, sú pre mňa najlepším romantickým duom všetkých čias – celý čas to medzi nimi iskrí a neuveriteľne sa k sebe hodia :) A ako sa tak film blíži k záveru a ja presne viem, čo sa ide stať, do očí sa mi natisnú slzy a priblblo sa usmievam, lebo ten záver je taký krásny a mňa vždy dostane :) Na koniec sa len bez ostychu priznávam, že toto je môj najobľúbenejší film, 100 krát som ho videla a 100 krát si ho ešte pozriem :) 5* ()

Kingjiri

Z romantických komedií mám v poslední době spíše hrůzu. Všechny jsou jak přes kopírák a romantiky je tam občas až přespříliš. Tahle ta je přece jenom ale trochu jiná, než ostatní. Je natočená s citem a taky pěkně odehraná od obou hlavních protagonistů. Jinak bylo trochu zvláštní, jak se byla ochotná Kathleen najednou přátelit s Joem, když jí připravil o živobytí, ale každý film má své mouchy. Jenom je ještě škoda, že děj začínal ke konci trochu ztrácet dech. Přišlo mi, že to klidně mohlo být o nějakých patnáct minut kratší, protože jsem se trochu nudil. Jinak však v rámci žánru nadprůměrná podívaná. ()

Jajar

Krásná romantická komedie Nory Ephron natočená podle toho nejtradičnějšího stylu klasických hollywoodských filmů. Ryan i Hanks válí, přestože stárnou a vlastně vůbec nevadí, že Láska přes internet v podstatě vykrádá Shop Around the Corner (1940). ()

figliar

Vždy keď beží v telke tento film, tak si ho rád pozriem. Ako malý som si ho dokonca púšťal pravidelne na VHS. Výborná romantická komédia, kde si každý nájde to svoje, či mladšie, alebo staršie publikum. ()

J.M.Novak

Možná jsem při hodnocení silně ovlivněn participací Toma Hankse na tomto filmu, jako člověka/diváka, který ale jak my říkáme "romarťárny" nerad, jsem filmem, který jsem viděl snad už stokrát, dnes konečně poprvé v celku, mile překvapen. Občas možná není na škodu sáhnout k filmu, který patří do té kategorie romantických filmů, je ale podán lidsky, mile a nevtíravě :-) ()