Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

ifa

Absolutně absolutní romantická komedie pro krásný večer, která je chytrá, vtipná, svěží jak podzimní vánek, má charisma jak atomová elektrárna, dva herce, mezi kterými to jiskří, jako když se dobrušuje chytrý dialog.Nejlepší New York, přesahující atmosférou Woodyho. Prostě nezaměnitelná záležitost, zaslouží si víc než malou pozornost. Je potřeba objevit to kouzlo, kouzlo chytlavosti děje, kdy po druhém vidění citujete a víte, že je to TEN film.....Mám chuť nakupovat školní potřeby, pokaždé trnu jak to s Elizabeth a panem Darcym dopadne, pozoruji motýly, kteří si nakupují klobouky, ale to je chyba, tak jak to s klobouky obvykle bývá, mouka se vznáší ve vzuchu,vysílám otázky do prostoru, citujeme Kmotra, milujeme Lásku přes internet. ()

DruidKarel

Von ten Tom Hanks je opravdu génius, kterej dokáže zahrát úplně cokoliv. A tady mu navíc víc než zdatně asistovala Meg Ryan. 4* ()

C0r0ner

Kéž by tak ty romantické komedie nebyly všechny tak moc předvídatelné, šablonovité a jednotvárné. Co pak naplat, že jsou herci fajn, je to celkem i zábava, člověk se u toho nenudí, ale pořád ještě po pěti minutách ví, jak to celé bude a nepřekvapivě to tak i je. 70% ()

Wormboy

Velmi mila romanticka komedia,urcite jedna z najpodarenejich za posledne roky...Nora Ephron to proste s romantikou vie:) ()

lakikaki

Romantické filmy v láske veľmi nemám, ale tento mi pripadá... iný. Videl som ho už 3x a ešte stále som nemal problém dopozerať ho. Mam z neho nejaký čudný pocit, ale predsa len musím skonštatovať, že nie je vôbec zlý. ()

sulimo

Pro mě snad, po Pýše a předsudku ta nejkrásnější romance, jakou jsem kdy viděla. Tuhle záležitost jsem viděla snad tisíckrát a stejně mě ještě neomrzela. Skutečně, nádherný film, kde z velké nenávisti vzniká ještě větší láska, a to velice originální a vtipnou cestou. EF-Ó-IKS ()

pufina

"Máte mail - jak přitažlivá slova." Pěkný romantický film.. Meg Ryan a Tom Hanks se k sobě skvěle hodili :-) ()

pakobylka

Vtipná, milá, kultivovaná komedie s trefnými dialogy, která se ke své vlastní škodě ve druhé polovině poznenáhlu promění v jednostrannou hru, která působí jako pouhé východisko z nouze. Hru, která není fér a o které nemůžu říct, že by se mi líbila - tím pádem nejsem ochotná jejímu bezkonfliktnímu závěru na sto procent uvěřit ... 3,5* ()

laik_60

neviem či som niekde videl tých dvoch hrať tak presvedčivo a uvoľnene. Film do rodinnej pohody, vo chvíľach voľna. kedykoľvek možná repríza. ()

emo

Jedna z najlepších romantických komédií 90tych rokov. Veľkú zásluhu na tom má sympatická dvojica Hanks-Ryanová, silne podporovaná kvalitným scenárom! ()

c.tucker

Film, který jsem už viděl nepočítaně a můžu ho vidět znovu a znovu. Pokaždé mě rozesměje ("Jestli se odsud dostanu, asi pujdu na plastiku očí!", ale i další), ale zároveň i dojme (hlavně konec, ale i jiné pasáže). Meg Ryan je kouzelná a Tom Hanks jí výborně doplňuje. "Až se odsud dostanu, půjdu na plastiku očí." ()

Šimpy

Romantické komedie mám rád a tohle mi spousta lidí doporučila, ale jsem snad jedinej, komu ten závěr přišel tak přitaženej za vlasy, až to není možný? Vždyť Hanks už od půlky filmu ví o identitě své milované a ona se mu v závěru vrhne do náručí, místo toho, aby ho pořádně sjela za to, že ji celou dobu tahal za fusekli. ()

WolfR

Těm dvěma tenhle románek neuvěřitelně sedl. Tom Hanks je sekáč, jako obvykle a Meg Ryan zase okouzlující. Pěkná nenásilná romantika, která citově nevydírá, a přesto z vás dokáže vytáhnout nějaké emoce. Svěží a neokoukané, 4 hvězdy. ()

otík

Pohodová a klidná romantická komedie se skvěle vybranými herci, kde hlavní roli hraje emailová pošta. ()

smrt.ka

"Takže jemu odpustíš, že ti dal dvakrát kvinte a mě neodpustíš... že jsem tě zruinoval." Zbožňuju tuhle sentimentální kravinku právě proto, že se nevydává za nic jiného a ještě se u toho tváří nonšalantně. A navíc má člověk pocit, že vidí v televizi konečně normální lidi z masa (ne z gumy). ()

Rockwood

To je přesně jeden z těch filmů, kdy už víte na začátku jak to dopadne, ale i tak mi nedalo a musel jsem to zkouknout. Je to moc pěkný romantický film s dobrými herci, ikdyž Tom Hanks a Meg Ryan... nevím no, mám z toho lehce smíšený pocity, ale tak dejme tomu. Koukat se na to dá a to je hlavní. ()