Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

pend

Tahle romantická komedie obsahuje všechna možnmá klišé, které se dají v tomto žánru vidět, včetně dua Hanks - Ryanová. Ale dívat se na to dá. ()

Sista

Milá podívaná se sympatickými hlavními představiteli. Obzvlášť ráda mám scény z knihkupectví Na růžku - "Dal ti kvinde?":) ()

Zeek

Další obyčejná americká romantická komedie, kde spolu už poněkolikáté hrají Tom Hanks a Meg Ryan. ()

outsider

Ničím překvapující a z řady nevybočující romantická komedie. Na začátku mě navnadily celkem nápadité titulky, ale pak už nic. Krásný New York, spousta keců (sice krásně a poeticky řečených, ale většinou o ničem), mnohokrát viděný příběh, příjemná hudba, sympatické postavy, dobří herci... Dost mě rušil dabing Meg Ryan, ale to je můj problém, měla jsem si dát víc práce a sehnat si originál. Stručně řečeno, film na melancholické odpoledne zachumlaná v dece s čajem...nepřekvapí, neurazí. ()

Eva_Krejcova

Je to velmí milý a příjemný film hlavně před Vánocemi navodí tu správnou atmosféru a člověk se příjemně naladí. Tom Hanks a Meg Ryan tak ty nikdy nezklamou. Pěkně to mezi nimi jiskří ale řekněte všichni jim fandíme aby byli spolu. ()

Silencia90

Zase tak úžasné to nebylo, ale já prostě miluju ten příběh, ať je zasazen do jakéhokoli prostředí. Navíc tohle bylo hodně povedený - knihy, internet... Český dabing teda, slušně řečeno, "děs". A ten soundtrack teda taky nic moc. Přesto to mám moc ráda. ()

Amper01

Klasikáááá! Kdo tuto romantiku miluje tak jako já, doporučuji skouknout i slovenskou verzi - jednak je to zajímavé vidět to zase trochu jinak a celkově je dabing o dost smysluplnější :) ()

rexino

Americké romantické komédie nie sú vtipné a ani romantické. A často je hlavná hrdinka škaredá a hlavný hrdina mizerný herec. A keď je to na tému typu prezidentova dcéra chce ujsť pred ochrankou, tak naozaj sa mi otvára nožík vo vrecku. Tu máme ale Toma Hanksa v hlavnej úlohe a o tom som si istý iba jednú vec. Nikdy nehraje v hovadine a dá si záležať, aby ten scenár nebola úplná hlúposť. Ak by som vyučoval na múzických umeniach (bože chráň) režisérsku robotu, tak tento film by som predložil ako návod na romantickú komédiu. Nie je to o nasladkastých rečiach a neskutočných vyznaniach lásky, ktoré zaberú hodinu filmu a vždy si koledujú o zlatú malinu (uvedomujem si že rozprávam o Star Wars 2, ale čo už). Príbeh drží v napätí a aj keď proste nemáte radi tento žáner, tak musíte to dopozerať, inač to nejde. Unikátny film žánru, ktorý keď ide v TV, vždy si ho rád pustím. ()

mls

Hodnotiť tento film iba v rámci žánra, dal by som mu určite niečo vyššie, ale ja čistú romantiku vážne nemusím. Inak sa dalo celkom očakávať, že niekto natočí podobný film s danou tematikou, doba si to priam vynucovala a nakoniec musím povedať, že z toho vznikol celkom dojímavý a sem-tam aj celkom smiešny slaďák. ()

wictoria

Z filmů kde se do sebe zamilují Hanks a Ryan je tento určitě nejlepší. Je takový svěží, vtipný, romantický... prostě ho můžete vidět víckrát a nikdy nezklame ()

Rokle

Neselhávající Hanks, stále ještě moooc příjemná a hezká Meg Ryanová a hlavně dopisování skrz internetovou síť. Jedna z nejlepších romantických komedií 90. let. A to i ve skvělém českém dabingu (velká škoda Vladimíra Dlouhého :( ()

figliar

Vždy keď beží v telke tento film, tak si ho rád pozriem. Ako malý som si ho dokonca púšťal pravidelne na VHS. Výborná romantická komédia, kde si každý nájde to svoje, či mladšie, alebo staršie publikum. ()