Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

cab

Dva majitele (Tom Hanks a Meg Ryan) ruzne ambicioznich knihkupectvi s odlisnym smyslenim jsou ti sami lide, kteri si prostrednictvim emailu a chatu dopisuji v utkvele predstave, ze clovek na druhe strane je ten, ktereho by radi meli po svem boku. Co se muze stat pri prvnim setkani a jake bude zaverecne resume? Romantika jako poleno se sviznym prubehem a vtipnymi dialogy je presto neschopna presahnount prah prumernosti a stin lepsi konkurence. 65% ()

Honzick

Tento žánr většinou vůbec nevyhledávám ale přesti mě tato roztomilá komedie uchvátila. Toma Hankse také moc nemusím ale tato role mu absolutně sedla a očividně si ji užíval. Meg Ryan byla standartně výborná takže pro mě bylo toto zdánlivě nevinné dílko ohromným a zároveň příjemným překvapením a důkazem že i ženy mohou točit filmy...:) ()

divak84

jedna z těch vydařených romanťáren, díky kterým tento žánr předem neodsuzuji :D . většinu filmu se prakticky mluví o ničem ale tak nějak vás to baví, tak nějak se dokážete vžít do toho new yorku. Hlavně scena v kavarně, kde Meg čeká na napadníka a přijde Tom je fajn, nebo když je Meg nemocná a přijde Tom. ()

dopita

Nejlepší film Nory Ephronové, nejlepší film Meg Ryanové a jeden z nejlepších filmů Toma Hankse. Kouzelná romance nepostrádající humor i famózní atmosféru podzimního New Yorku. K tomu je potřeba připočíst i nadprůměrný scénář. Pravda, je trochu zvláštní, že když Kathleen (Meg Ryanová) přijde o živobytí, nijak se nehroutí a víceméně v poklidu se seznamuje se svým úhlavním nepřítelem. Asi by měla spíš řešit co dál a Joea (Tom Hanks) posílat do řitě. To je trochu zjednodušený, ale jsme v romanťáku, tak co. Zklamal mě jen trochu překotný happy end. Těch posledních asi patnáct minut je nejslabších z celýho filmu. Ale výsledný dojem z filmu rozhodně nezkazí. Jeden z nejlepších romaťáků a film, na který se vždycky rád podívám. ()

Paity

Pro mne jedna z nej romantických komedií s Meg Ryan. Scenář nijak komplikovaný, zasazený do moderního prostředí internetu uprostřed New Yorku funguje. Příběh po celou jeho dobu nic nekomplikuje, od sledování proto nic neodvání pozornost. Příjemná je i hudba, která neruší, ale podtrhuje celkový romantický ráz. Dokonce se do role "záporáka" a byznysmana hodí i Tom Hanks, kterého jinaka vnímám jako herce pro zcela jiný typ filmů. ()

Radim

Romantická komedie se stokrát obehraným příběhem. Přesto z ní přítomnost hvězd Meg Ryan a Toma Hankse dělají příjemné dílko, na které se vždy rád podívám a které mě vždy spolehlivě dojme. ()

Sairina

Film, jehož námět se často vyskytuje. Přesto překvapí svou jemnou originalitou a potěší párem hlavních hrdinů, kteří se k sobě hodí. ()

jasiska

Toto bude pre mňa naveky jeden z prototypov lovestory a má to veľa dočinenia s jeho obsadením a veľmi príjemným scenárom. ()

Wishkah

Docela pohodová romatnická komedie s předvídatelným koncem i průběhem. Plusem oproti ostatním je hlavně obsazení hvězdami, které předvádí pohodové výkony a mezi ústřední dvojicí to krásně jiskří ()

Piškotka

Hezky romantické a hezky zamilované. Tahle láska je dnes aktuální a snad se tomu dá i uvěřit, že i takhle se lze seznámit. Pro Meggie mám slabost, je mladistvá a dokáže zahrát všechny polohy. Hrála dobře. Tom Hanks se dal. ()

Hanes88

Velice dobrá romantická komedie. Vždy, když běží v televizi, rád se na ni kouknu. Tom Hanks i Meg Ryan ve svých rolích skvělí. 75%. ()

J*A*M*A*L

Jedna z nejkrásnějších romantických komedií všech dob.Já mám radši ty vážné romantiky myslím ty kde zrovna je žánr romantický, drama, ale toto byl nádherný film o lásce a ještě k tomu skvělá zábava.Zde se ukazuje že i přes ten vysoce nebezpečný internet může sehnat i láska na celý život.Toto bych doporučil snad všem protože milovníci romantiky si to bezproblémově vychutnají a pro fandy Toma Hankse to bude jeden z jeho nejoblíbenějších filmů, ale pokud nevíte co si pusti tak doporučuji toto.Protože to je zkrátka nádhera.99% ()

Rozjimatel

[4,5*]     Určite jedna z najlepších romantických komédií, ktorá neprestáva baviť ani po mnohých pozretiach. Veľký podiel na tom ma charizma a skvelé herectvo Toma Hanksa (Joe Fox), ktorému výborne sekunduje sympatická Meg Ryan (Kathleen Kelly). Dôležité je, že chémia medzi nimi funguje perfektne, čo spolu s vtipným scenárom robí film veľmi príťažlivým pre diváka. Nora Ephron dokázala, že je v tomto žánri majsterkou (hlavne ako scenáristka), hoci úroveň jej vrcholného diela When Harry Met Sally... (1989) už nikdy potom nedosiahla. ()

spiritus

Pro mě je to průměrná romantická komedie, ničím nevybočující. Standart. Vhodné spíše pro zadané ženy ;-)..60% ()

Cement73

Tuším už štandartná "romantická dvojica" Ryan-Hanks si tentokrát píše mailom nevediac, že by sa navzájom v biznese pozabíjali... Veľmi milé a ukludnujuce story z jasným koncom (už od začiatku). Meg Ryan ma tým svojim nevinným a zvodným usmevom vždy dostane :) ()