Kathleen Kelly, majitelka malého knihkupectví Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu. Je jím Joe Fox, spolumajitel velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií, ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen. Přestože si dokonale rozumí, ani jeden z nich netuší, že se ve skutečnosti stali úhlavními nepřáteli. Joe totiž otevírá další knižní supermarket v těsném sousedství jejího obchůdku a tím ohrožuje jeho existenci. Nenabízí dokonalé znalosti dětských knih, ani dokonalou péči o zákazníka, ale je levnější. Citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnáší. Netuší ale, že je to právě on, kdo jí radí, jak bojovat proti konkurenci. Praktický Joe zase pohrdá starosvětskými názory Kathleen, ale netuší, že jí přes internet radí, jak má proti němu bojovat. Vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka se Kathleen pustí do boje za záchranu svého obchůdku. Ohlas je sice veliký, nicméně tržby neustále klesají. Zoufalá žena souhlasí, že se se svým internetovým přítelem sejde. Joe, který poslal na výzvědy kamaráda, tak zjistí, že jeho internetovou přítelkyní je Kathleen. Využije toho k dalšímu jízlivému setkání, ale stále jasněji si uvědomuje, že je do ní zamilovaný. (TV Nova)

eLeR

Milujem tento film. Film na Vianoce ako stvorený, výborne oblečená Meg, milovníkov kníh tak trošku pohľadí po duši. S radosťou si ho pozriem kedykoľvek. ()

FrodoF

Skvělá romantická komedie se sympatickými hlavními představiteli a originálním námětem. Jen ten trochu protahovaný konec bych zkrátil, ale to je jen detail. ()

klerik

O trochu uveriteľnejšie ako (moje obľúbené) BEZSENNÉ NOCI V SEATTLI, ale humor je trochu menej ostrí - aj keď o to inteligetnejší. Veľmi príjemá romantika... ()

heyda

Krásný romantický filmeček s mojí oblíbenou herečkou Meg Ryan a vždy výborným Tomem Hanksem. Do dokonalosti už moc nescházelo. Krásné 4 hvězdičky. :-) ()

MM11

Námět docela zajímavý, ale abych řekl pravdu, některé dialogy a jednání postav (ať už pro romantické komedie typické) mě připadalo až moc přehnané a sráželo celkový dojem, a nakonec mě nutilo sklouznout k úsporným třem hvězdičkám. Třeba Tom Hanks se kvůli idiotským replikám často ztrapňoval. Lépe dopadala Meg Ryanová (tu nemusím, ona však tyhle role umí). Určitě bych to také zkrátil, nechápu jaký účel hrálo posledních cca. 20.minut, ale takový blábol, který ke konci nastal, škoda slov.... Nedostal jsem sice tak úžasnou komedií, za jakou jí mnozí považují, ale oddychovka to určitě je (podruhé bych jí ale, už vidět zřejmě nechtěl). ()

Xeelee

Ten film je vlastně strašně blbej, ale to co předvedli Tom Hanks s Meg Ryan je radost se slzou v oku sledovat. Když ti dva nejsou spolu, tak vždycky kvalita snímku prudce klesne. ()

eraserhead666

Z trojice filmů dvojice Ryan-Hanks je tenhle jednoznačně nejlepší. Když v sedmé minutě zazní Dream od Cranberries, film mě měl na lopatkách. Dost mě bavily postavy obou budoucích ex... ()

SOLOM.

Meg Ryan patřila svého času mezi moje velmi oblíbené herečky a taky se mi v nejlepších letech líbila vzhledově. Teď už se na ní podepsal čas, ale tento film jsem si pustil hlavně kvůli ní a samozřejmě Tomovi, protože i Hanks patří mezi moje oblíbence. A ač romantické filmy zrovna moc nemusím, tak tady rozhodně neodcházím zklamán. Místy jsem se u toho pobavil, bylo tu dost vtipných situací, herecké výkony samozřejmě slušné, příběh taky nebyl zrovna marný. Lepší průměr – 60%. ()

Ištván87

Jak už byl vidět ve skvělém Samotáři v Seattelu, Tom Hanks a Meg Ryanová se k sobě coby romantický pár náramně hodí. Není nad to, vidět v hlavních rolích romantického filmu kvalitní herce. ()

Bauer

Určitě nejsem příznivcem romantických filmů, jelikož většinou jsou to přeslazené dojákyy, které jsou šíleně moc naivní. Naštěstí existuje jen pár romantických komedií, které za to stojí a stojí i za to, že se na ně člověk podívá kdykoliv rád znovu. Láska přes intenet mezi ně patří! Režisérka Nora Ephron má na takové filmy snad čuch, protože Samotář v Seattlu patří mezi mé TOP romantické filmy . Tento film není žádná "popelkovská" romantická pohádka, ale jedná se o moderní film, jenž je i originální. Kdo by v dnešní době neznal chatování a nebo různé internetové seznamky? A převést to na plátno byl výborný nápad. Inteligentní humor tato komedie rozhodně nepostrádá. Občas se dočkáme i nějaké té hlášky. V Samotáři v Seattlu hráli spolu Tom Hanks a Meg Ryan. O pár let si spolu zahráli znovu v tomto snímku a nutno podotknout, že jim to spolu velmi sluší. Toma Hankse moc nemusím, ale je pravdou, že film s ním jsou vždy zárukou dobré kvality a to samé platí i o jeho hereckém výkonu! Meg Ryan je taktéž výborná, ale narozdíl od Hankse je strašně moc krásná a neuvěřitelně roztomilá (hlavně v jejím pyžamu). Prostě jedna z nejlepších romantických komedií, co jsem kdy viděl!!! ()

ScarPoul

Takmer dokonalé. Meg Ryan a Tom Hanks sú skvelý. Sympatický, roztomilý a hlavne prirodzený. Nora Ephron natočila vrcholný príbeh svojej kariéry, ktorý sa môže pochváliť jednoduchosťou a typickou New Yorskou atmosférou, ktorú vie takto podať jedine Woody Allen. Príbeh plný úsmevných momentov a dojímavého konca, ktorý patri, k jedným z najkrajších. Naozaj jediná vec, ktorú tomu môžem vytknúť je neschopnosť vykresliť vedľajšie postavy do takej miery aby neboli rušivé. Chcel som rozhodne viac vzájomného vzťahu Hanksa a Ryanovej a nepotreboval som vidieť smutného pracovníka v knihkupectve, ani najlepšiu kamarátku a už rozhodne nie otca. Lebo nech ich postavy akokoľvek dotvárajú svet hlavných hrdinov, nikdy im neporadia nič, alebo ich neusmernia natoľko aby tam boli skutočne potrebný. A je ich tam na môj vkus až príliš veľa. Inak sa jedná o naozaj skvelý film, z neskutočne krásnou atmosférou a dokonalou romantickou líniou. Jedna z topky romantických komédií rokov 90. ()

Khalesi

No áno, dnes už nie je nič výnimočného, že sa touto cestou dávajú dohromady ľudia, ktorí by sa za bežných okolností normálne ani nestretli. Tým netvrdím, že si majú všetci nezadaní okamžite sadnúť za pc:) Chcem len napísať, že je určite zmysluplnejšie zamilovať sa najprv do duše a až potom pustiť k slovu fyzickú stránku osobnosti, ktorú považujem za o veľa menej podstatnú. Krása zovšednie, uvädne a potom muži opúšťajú ženy.. Ale ak milujete dušu a cítite súznenie, tak či má vaša láska krivé nohy, alebo na nose pehy-je vám ukradnuté. Toto je posolstvo, ktoré som si z filmu vybrala pre seba. Po ostatných stránkach boli hlavní predstavitelia sympatickí a ľudskí, ako sa len dá. Scenár bol priemerný, ale práve vyššie zmienené z neho urobili viac, než som pôvodne čakala, takže čistokrvné 4*. ()

BoPo

Zopakovalo sa obsadenie z filmu Samotář v Seattlu. Znesiteľná romantická komédia, ktorá nemá tupý scenár. Ani nemá nestráviteľnú dávku nereálneho romantizovania. A aj keď by určite sadla kratšia minutáž, tak v rámci žánru nemám vlastne žiadne zásadné námietky. Ak teda nerátam pomerne časté depkové momenty. Jednoducho sázka na istotu, ktorá dopraje nežným polovičkám potrebnú dávku nádeje a zarostlým polovičkám dopraje celkom vydarený návod, ako byť dobrý stalker, ako úspešne klamať a manipulovať, aby získali ženu svojich snov. ()

Mr. Lobo

A pan Fox byl (možná) pyšný..a slečne Kellyová měla (pravděpodobně) předsudky. A New York byl okouzlující (v každé roční době). Film (snad nejhlouběji) ukotven v mém srdci. ()

zablaga

Originálna komédia na vysokej intelektuálnej úrovni:-) Také pekné a tak z tohto sveta...super príjemní herci, veeeľa kníh, skvelé dialógy a nádherný koniec. Najmä kvôli tomuto filmu túžim zažiť New York v podzime a mať vlastné kníhkupectvo. Vždy rada pozriem znova a znova:) Classic! ()