Pilda17

Čekal jsem daleko víc a dostal naprosto obyčejné drama o Wall Street. Shia LaBeouf, i když mi jako herec nevadí, tak mi tady vůbec neseděl. Pro něj tato role byla zvláštní a já si ho nedokázal představit jako prachatého chlápka co se pohybuje ve Wall Street. Jeho osobnost se hodí do jiných filmů a obsazen na jeho roli měl být daleko zajímavější herec. Shia LaBeouf vypadá, jako by do pěti neuměl počítat a do Wall Street se ničím nehodil. Nechci být příliš kritický, protože on je dobrý herec, ale tady to prostě nešlo... 5/10 = 55% ()

Ruut

po kinonávštěvě Wall Street 2 mi asi nejvíc utkvěl v hlavě moment, kdy do mě při závěrečných titulcích vrazil nějaký týpeček v obleku a s diamantovou (???) náušnicí v uchu, mající jako dekoraci nějakou osmnáctku ... Stone je holt stále efektní kýčař :-) ()

Foox

První Wall Street jsem viděl poměrně krátkou dobu před druhým, proto se neubráním srovnání. Bohužel dvojka není tolik strhující jako její předchůdce, ale zajímavé téma stále aktuální krize to kompenzuje. Snad každý v tomto filmu předvádí prvotřídní práci, velmi vyrovnané herecké výkony na takové úrovni se jen tak nevidí. Ale na konci jsem měl stejně pocit, že Oliver Stone chtěl přeci jenom natočit film... film na který se jen tak nezapomene, jako třeba na první Wall Street, což dvojka rozhodně není. P.S. Doufal jsem, že Charlie Sheen dostane více prostoru, než jen na pozdrav. ()

HAL

Oliver Stone se snaží vrátit do první ligy? Zatím to tak nevypadá, spíš jen opatrně otvírá dveře do světa kterému dřív vládl. Do světa VELKÉHO dramatu a nesmlouvavé sociální kritiky. Kdysi totiž dokázal svými filmy přímo rvát koule, kdežto teď jen opatrně pošťuchuje - myšlenkově není jeho návrat na Wall Street úplně plytký a s chutí se opírá jak do hypoteční krize, tak i do lidí v jejím pozadí, ale stále jede jen na půl plynu. Místo skutečného inside looku zvrhává ekonomické podhoubí do napůl zelené agitace, a samotné drama "zlých" a "ne až tak zlých" pánů s kravatami se převrací do zdaleka ne tak svíravého melodramatu o rodině, smíření a oslavě zidealizované budoucnosti plné malých dětí a malého života. Ale přes to, nenudí a dokáže držet krok s dobou, dokáže být aktuální - ať už se to týká příběhu samotného, nebo režie která je opět parádní ukázkou vyspělého řemesla a důkazem že když je Stone za kamerou, tak stále ještě moc dobře ví co dělá. A stejně tak to ví i Michael Douglas, na kterého je po dlouhé době opět radost pohledět. 7/10 ()

Vavča

Více aktuální, tak nějak i reálnější, než předchozí Wall Street, stále závažné téma, které neztratí na důležitosti. Stone se rozhodl spíše klást více otázek, než dávat odpovědi, ovšem dělá to bravurně. Ukázal pár základních mechanismů a druhů lidského chování, které mohou přivést trh, tam kde jsme teď, nebo kde jsme byli, případně dokázal, jak rychle a snadno se v tom septiku problémů můžeme ocitnout. To je dech beroucí. ()

kingik

Michael Douglas je po letech propuštěn z vězení a mezi jeho osobními věcmi je mu po výkonu trestu navrácen i obstarožní mobilní telefon, který jakoby symbolizoval dobu, ve které se odehrávala jednička. Jenže namísto Charlieho Sheena (i když na jeho podařené cameo přijde také řada) je zde Shia LaBeouf, je 21. století, peníze stále znamenají velkou moc a Oliver Stone je naprosto z formy. Jeho nejnovější počin je vlastně jen takový shluk blábolů, jejichž obsah je mně vzdálený jako obchodování na Wall Street. Film přes svou značnou délku nemá ani žádný dramatický oblouk.Těšil jsem se na společné scény Douglas/LaBeouf, ale nějak neměly ten potřebný náboj. Douglas zpočátku ze sebe dělá sympatickou postavu, pak vyhraje jeho "nenažranost" a pak zase uhraje plichtu v závěrečném smíření se svou milovanou dcerou, budoucím zetěm, a v neposlední řadě s budoucím vnukem. Vědomí, že bude dědeček z něj udělá charakterního člověka a této hovadině měl divák uvěřit. Shia LaBeouf se do role vůbec nehodil a představoval bych si ho dovádět někde na plácku za barákem, ale jako burzovní makléř působil nevěrohodně. Herecky nezklamal Frank Langella, který sice ve filmu nepobyl moc dlouho, ale jako zkrachovalý obchodník, který dovedl svoji společnost do záhuby, se jevil přesvědčivě a nevyzpytatelného slizouna si v zajímavé roli vystřihnul i Stoneův oblíbenec z poslední doby Josh Brolin. Jinak jsem se perfektně nudil a film byl naprosto o ničem. Čistý propadák. ()

Anarvin

Na Wall Street 2 se docela dobře kouká. Audiovizuální stránku má Stone pevně v paži. Douglas si taky pořád ještě dokáže ukrást plátno pro sebe a Shia mu zdatně sekunduje. I když jsem v něm přeci jen pořád viděl kousek toho užvaněného floutka, které hraje obvykle. A ať už mluví tihle dva mezi sebou nebo s někým dalším, má většina dialogů švih. Zaujmou a dobře reflektují dnešní finanční svět, potažmo tedy svět obecně (protože peníze světem hýbou, ne že ne). A právě v tomhle tématu spatřuji nejsilnější těžiště filmu. V politicky korektním světě samozřejmě oficiálně existují daleko větší hrůzy, než je nějaká ekonomická krize, ale ruku na srdce. Co strašlivějšího se může stát typickému konzumentovy dnešních dní, než že mu propíchnete bublinu jeho kapitalistické reality přímo před očima? Stone silné téma bohužel jenom nadhodí. Jinak akorát opakuje to, co už řekl v jedničce a druhá polovina se už vyloženě topí pod nánosem scenáristických nedodělků, jako jsou předvídatelné zvraty, hysterické citové výlevy a mnohačetné konce, které jakoukoliv možnou údernost snímku akorát zbytečně rozmělňují. Dohromady jde tedy pouze o solidní řemeslo, které se nepodařilo ukočírovat k tak sevřenému a sdělnému výsledku, jakým byl díl první. ()

gilmore_girl

Pro me stejne tematicky nezazivna jako jednicka, ale se stejne skvostnym Douglasem, snad i skvostnejsim! Shia zpocatku taky vypadal slibne, ale ve druhe pulce se z nej stala ubrecena backora a cela nasilne nasroubovana vztahova linie film kazila. A konec uz byl i na me moc! Z kamery mi bylo misty lehce nevolno, ale to je jen mezi mym slabym zaludkem a mnou. Zato hudba me prekvapive bavila :). ()

Šakal

Žralok vždy zůstane chladnokrevným zabijákem. Je to jeho přirozenost. S měnícím se okolím se mění (resp. přizpůsobuje) i on. Je to holá nunost k přežití. Lovit přestává teprve v okamžiku, kdy umírá. Myslet si cokoliv jiného je nepřirozené. Bohužel O. Stone resp. duo A. Loeb-S. Schiff mu vymlátili z huby (téměř) všechny zuby, přesto chtějí (resp. hrozně by rádi), aby útočil (smrtelně) dál. A (u)dělat z něj „masožravého vegetariána“, také není nápad z nejlepších. Přesto se pozitiva najdou. Nenudící nápaditá režie (kamera) a M. Douglas dokazující (to zejména ve scéně, kdy mu tvůrci umožňují být zase tím „starým dobrým žralokem“- pokud se dobře podíváte, uvidíte mu (v očích) tu „strnulou mrtvolnou chladnokrevnost", přičemž v momentě, kdy se zakousne je vidět zablesknutí se), že stále umí! Být snímek (o poznání) nekompromisnější, končit o 20min dřív (tj., SPOILER, scénou ultrazvuku na CD), nemít svého předchůdce (posuzovat ho jako samostaný film), šel bych jistě výš. No jo, jenomže na kdyby se nenahraje resp. netočí. 50%, přičemž plichta není (ve fotbale) špatný výsledek. Bohužel tady jsme na burze ve světě velkých peněz a tady se počítají pouze.... http://www.csfd.cz/film/8750-vitezove-a-porazeni/ ()

Sobis87

Po žánrově i kvalitativně katastrofickém filmu World Trade Center (2006), který několikanásobně překročil hranice hollywoodského sentimentu, jsem už ani nedoufal, že by Oliver Stone – tehdejší tzv. černé svědomí Ameriky – do kin dotlačil další nekompromisní pecku a pokračování Wall Street (1987) jsem už od preprodukce vnímal jako čistý kalkul a zoufalou snahu o znovuzískání respektu skrze navázání na léty prověřenou klasiku. Osobně zaujímám podezřelý postoj k většině sequelů, ať už se jedná o rychlokvašky následující stále žhavou stopu nečekaných trháků (říkal tu někdo „Saw“? „Shrek“?), anebo o moderní upgrady zažitých klasik (všechna ta zamýšlená pokračování akčních pecek, v nichž by vysloužilí veteráni měli předávat žezlo mladší generaci, mě upřímně děsí), avšak Wall Street: Peníze nikdy nespí pro mě představuje příjemné překvapení hned na několika úrovních._____Předně se jedná o pokračování, jehož existence má velký smysl, neboť přímo reflektuje celosvětovou finanční krizi z roku 2008 – přesněji tedy její rozpuk. Ona krize doznívá ještě dnes a rok 2008 představuje z ekonomického hlediska katastrofu takových rozměrů, že bychom v této době pro film touto tematikou se zabývající těžko hledali dramatičtější událost. V momentě, kdy filmový mentor všech finančníků promlouvá k mladým posluchačům a připomíná jim, že se nemají vůbec na co těšit, neboť nemají práci, peníze ani domy a půjčky pro ně představují jediné možné řešení k životu, mi přejel nepříjemný mráz po zádech a přirovnání systému půjček k rakovině – tedy globální nemoci – bych už přímo nazval nečekaným kopancem do rozkroku, který si žádá dlouhé rozdýchávání._____ Wall Street: Peníze nikdy nespí lze vnímat jakožto klasické drama, troufl bych si říct, až antických rozměrů (profilace postav, téma pomsty, velké rodinné drama, nerovný boj proti velkému zlu, pokání,…) a já osobně takovýto přístup divákům přímo doporučuji, neboť jedině tak je možné se zcela vyrovnat s onou proklamovanou šablonovitostí příběhu. Z hlediska vyprávění zde nejsou identifikovatelné žádné modernistické ani modernizující tendence, je to vskutku klasický příběh a nechybí zde ani závěrečná katarze (i když spekulativní). Z formálního hlediska je druhý Wall Street však moderní velmi a Stone v něm dokazuje, že mu současné trendy nejsou vůbec cizí a dokáže lehce držet krok s mladou generací filmařů. V některých momentech jakoby se doslova utrhl ze řetězu a experimentuje s vizuálem se zápalem ne nepodobnému tomu, který číší z experimentálních Takových normálních zabijáků (1994) nebo U-Turn (1997). Pod Stoneovým vedením se celé to vyprávění o akciích a burzách mění v dynamickou akční jízdu, akorát že zde nepobíhají postavy v dlouhých černých kabátech střílejíc obouruč – za „superhrdiny“ jsou tentokrát soustředění finančníci v luxusních oblecích. Troufám si tvrdit, že od zmíněných Takových normálních zabijáků představuje Wall Street: Peníze nikdy nespí Stoneův formálně nejnápaditější filmů, ve kterém lze dokonce identifikovat i několik postklasických prvků – například pasáž odehrávající se na charitativním večírku, v níž si Gekko konečně promluví se svou dcerou a Jacob zjistí, že jeho projekt dostane potřebnou finanční injekci, je ukončena záběrem z ptačí perspektivy na taneční parket, který je zase ukončen kruhovou zatmívačkou – zjevná idylka. V ten moment jsem si hned vzpomněl na tvorbu Franka Capry nebo na ty uvědomělejší filmy Martina Scorseseho a moje cinefilní srdce poskočilo z čiré radosti. To, že se tato scéna vyskytovala zhruba v polovině filmu a tento předčasný happy end neměl dlouhého trvání, je už věc jiná – řekněme, že Stone a Gekko jsou podobní cynikové. Nutno ještě zmínit skvělou práci s kamerou, jejíž švenkování, nájezdy a přeostřovaní dodává i dialogovým scénám u jednoho stolu neobvyklou dynamiku a i pouhá rozprava v metru je díky tomu a střihové skladbě nadstandardně napínavou podívanou._______Oliver Stone, zdá se, konečně přestal tápat a dle mého názoru s tímto filmem překonal i původní Wall Street. Natočit film (nejen) o probouzející se finanční krizi tak dynamicky a dravě, že by spousta moderních akčních filmů mohla závidět – to je vskutku úctyhodný výkon. Až zase jednou zkolabuje celosvětová ekonomika, budu se těšit na třetí díl…a doufat, že budu mít na zaplacení lístku do kina. () (méně) (více)

Anderton

Som absolútny ekonomický laik, takže som častokrát nechápal, čo kto práve na koho kuje a ako to v reále funguje, čo je ale dobre, v opačnom prípade by bol totiž Wall street zbytočne zjednodušujúci aj pre tých nechápavejších. Zjednodušujúci určite je, je ale aj pútavý, ako tak reflektuje vznik ekonomickej krízy, neparazituje na pôvodnom filme, neobracia oproti nemu karty úplne naruby a má v dnešnej dobe svoj význam. Šajovi hlavná úloha skvele sadla, jedinú výraznejšiu výhradu mám proti scenáristickým piklom s Gekkom, jeho prerody sú príliš rýchle a nevierohodné. Pritom sa jeho plán v závere mohol ukázať ako dobročinný zámer voči dcére, totiž ako zarobiť z danej sumy desaťnásobok a urobiť tak megaboháčov z celej rodiny. Titulková rodinná scénka je už holá zbytočnosť a pripomenula mi zásahy štúdií do záverov filmov v zlatej dobe Hollywoodu kvôli morálnym kódexom. ()

teutates

Slušné... M.Douglas tu vôbec nepôsobí trápne, veľmi som tomuto pokračovaniu neveril, avšak nakoniec ako tu bolo už viackrát spomenuté elegantné, dravé, nekompromisné... "Na môj veru",dobré to bolo :) 7/10 čo ma veľmi neoslnilo, konšpiračné pozadie, ktoré mne osobne pokazilo celkový dojem. ()

swamp

První hodina filmu sice dává tušit, že Stone se ke svému předchozímu WS počinu ani nepřiblíží, ale když pak zčistajasna zazmatkuje a režisérsky a hlavně scenáristicky vybouchne (chápu, scénář psal někdo jiný, ale někdo jako Stone si snad může dovolit říct 'co to kurva..?') - vždyť měl další více než hodinu, aby to všechno ukočíroval!!! Ne, raději tam hodíme zbytečné cameo Sheena, necháme mladé (Shia příjemný průměr, pro Carey mám slabost) pitvořit se nelogicky ve svém vztahu, necháme je na tři minuty vycestovat do Švýcarska (to vypadalo jak nepovedená scéna z nějakého klonu Ocean's eleven), se slzou v oku hrajeme na city budoucímu tchánovi v Londonu, kterýžto pak za nimi dorazí jako deus ex machina, objeví se, prohodí "dojímavá" slova a uvědoměle odejde - oni si pak ihned uvědomí, že jejich problémy (a že nebyly malé), jsou tytam (holt, peníze nikdy nespí). Nestačí? V závěrečných titulkách lítají dolary s nápisem "IN GREED WE TRUST" a vidíme oslavu prvních narozenin nejmladšího Gekka, všichni jsou spokojení a snad každá nezáporná postava, která se ve filmu objevila, tam je. Prostě proto, že jsou všichni happy.. asi. Bleeeeee! A Douglasovi celkem došel dech - dobrá byla snad jen jeho přednáška ke knize - možná už by měl uvažovat o důchodu. To Brolin to dle mého tady táhnul sakra lépe. ()

nascendi

Často idem s hodnotením "proti všem", tentoraz však smerom hore. Nemusím sa zdržiavať úvahami, prečo je film tak nízko hodnotený. Ja som si ho s chuťou pozrel, považujem ho za mimoriadne zaujímavý a podnetný film, u ktorého bez problémov prepáčim záver i niekoľko nedokonalostí predtým. Je to film o ľudskej chamtivosti, ktorá je už asi prítomná aj v našom genóme. Trvá veky a menia sa iba jej formy. Zatiaľ čo v záverečnej scéne nemého filmu Greeed chamtivosť velí zabíjať pre zlato aj v beznádejnej situácii v Údolí smrti, v tomto filme je divák zasypávaný novými ekonomickými pojmami, ako hedgeové fondy, steroidné bankovníctvo a pod.. Tie ale neprispievajú k rozvoju spoločnosti, k zlepšeniu jej ekonomického vývoja, ale výlučne k usmerneniu toku peňazí na účty nebojácnych chytrákov. Výsledkom je permanentná kríza a neodvratný kolaps tejto krehkej konštrukcie bez základov. Film sa mi páčil, dokázal na malej ploche zobraziť pulz burzy, hektický život malérov i premyslený pohyb finančných žralokov cez zamínované pole. ()

Slarque

Oliver Stone se vrátil ke vděčné postavě finančního žraloka Gordona Gekka a stvořil bublinu, která má směrovat hledače pravdy na levicové internetové stránky. Návrat do starých vod se nekoná. Zbyl svět finančních makléřů a Michael Douglas, který má zase po mnoha letech pořádnou roli a dokáže si ji užít. Tak doufejme, že Shia LaBeouf nedopadne jako Charlie Sheen. :-/ ()

iamek

První Wall Street se mi strašně líbil a doslova mě fascinoval svět bankovnictví a vydělávání peněz. Druhý díl nabídl hvězdnější herecké obsazení, ale hlavně zůstal režisér a Douglas. Docela mě překvapil svým výkonem Shia, kterého v poslední době moc nemusím. Skvělá byla opět budoucí megastar Holywoodu Carey Mulligan a škoda, že větší roli nedostal Frank Langella. Parádní ve své roli byl 95. letý Eli Wallach, který snímku dodal šmrnc. Dějově jsem byl, ale zklamaný a všechno mi přišlo strašně předvidatelné. Ve filmů uvidíte i pát zajimavých cameo rolí. ()

Lenny.M

Svého žánru film dobrý, ale mě nějak extra nezaujal..Jediné z čeho jsem "byla udělaná" byl Josh Brolin.. :) ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina