classic

GORDON je späť, vyšiel z basy, kvôli podvodom, má dcéru, ktorá nie je z neho dva krát nadšená, rysuje sa mu zať. Podotýkam, že z GEKKA bude vlastne sympatický darebák, nebude za najväčšieho hajzla, ako pred 23. rokmi, túto pozíciu vystrieda tentokrát istý Bretton James. Výborný Shia, keď mu ešte nestrašilo vo veži, alebo svieža Mulligan, na ktorú sa vždy rád pozriem, či dobre obsadení vo vedľajších úlohách : Josh Brolin s Frankom Langellom, ale aj zbytočná Sarandon, ktorá ma rušila, spolu s mini cameami, samotného režiséra a Charlieho Sheena, s voľakedy sľubnou hereckou budúcnosťou... napríklad z Wall Street. Zručná réžia a kamera Prieta, ktorý si už vyskúšal, ako je to pracovať pre KAMEŇ. Gordon Gekko, to je vážení, životná úloha Michaela Douglasa, je vynikajúci aj v pokračovaní, ale to nie je nič v porovnaní - zlatého originálu, z JEDNOTKY, s majstrovským hereckým výkonom, hodným Oscara, áno, aj ho získal. Olivera Stonea mám tak rád. Za jeho prístup... ()

mcb

I když jsem se ve většině věcí neorientoval tak, jak bych chtěl, nabídl mi druhý Wall Street plnohodnotný filmový zážitek. Sice dějově prázdnější než "černobílá" jednička, ale s tolika rozpracovanými motivy, jenž se po projekci nafukují v hlavě jako bubliny, které ne a ne splasknout. Stone si po předešlých nevýrazných snímcích napravil reputaci a ukázal světu dílo, které se po formální stránce neodbytně blíží dokonalosti. Vizuálně opulentní, drzé, ale stále tak elegantní jako luxusní oblek ušitý přesně na míru. Mistrovská práce s kamerou doslova bere dech, stejně jako "výtvarné" hrátky s obrazem, které nádherně zachycují roztěkanou a všední realitu Velkého Jablka ve vší své proměnlivosti a skládají vizuální poctu Manhattanu jako takovému. Jakákoliv menší nesrovnalost nebo jen závan pochyb je smeten z povrchu hereckým obsazením. Ať už Douglas, Brolin, Langella nebo Shia - předvádějí strhující výkony, při kterých jim z tváře odsýpají pořádné porce charismatu a z úst vybroušené dialogy. Sám sobě jsem se divil, že ze světa čísel, peněz a chamtivosti se mi po delší stopáži ani nechtělo odejít. Stoneovi se podařilo efektně natočit film, který by v jiných rukou mohl dopadnout jako suchá akciová zpráva z finančního deníku, ale ve svém elegantním podání vytvořil "nablýskaný" svět, po němž mi přišla realita mnohem šedší, než ve skutečnosti vypadá. Nečekal bych, že to řeknu, ale jedná se o zdaleka nejlepší film Olivera Stonea. 9/10 a soundtrack je boží. ()

jojinecko

Podarilo sa! Oliver Stone natočil old school film v modernom háve, ktorý sa môže úplne smelo porovnávať s jednotkou, plynule a prirodzene sa ňu nadväzuje, pričom dobre funguje aj ako samostatný film. Tak perfektné dialógy ako tu si pamätám naposledy z Frost/Nixon, všetko tu sedí so všetkým, detaily slúžia v prospech celku a celok necháva vyniknúť aj drobným, zdanlivo nepodstatným detailom...či už sa jedná napr. o fetišistické zábery na nablýskanú Wall Street, na detaily náušníc noblesných dám na "charitatívnom večierku", až po príbeh samotný. Vynikajúci casting, inteligentý scenár a perfektná réžia...Dostal som oveľa viac ako som po rokoch očakával:) 4,5*/5 ()

Flego

Dokonale zhrnutá podstata finančnej krízy, atraktívne natočený kolotoč veľkých peňazí a za tým všetkým stojí veľký mág Oliver Stone. Na rozdiel od prvého príbehu z Wall Street sme ušetrení morálneho aspektu, či vkročí náš hlavný hrdina do osídiel peňazí. Výkony sú ozdobou filmu a hoci je LeBeouf výborný, akonáhle sa objaví na plátne Douglas, je jasné komu film patrí. ()

iwigirl

Nuda, nuda, nuda. Jaký ten film měl vůbec děj, proboha? Přes 2 hodiny rozcancaný film, který mě v druhé polovině vyloženě nudil a když už jsem si začala říkat, že teď začíná ta pravá akce (rozuměj: začali ničit nepřátele), tak akce zase rychle skončila a vrátili jsme se zpět k řešení rošády zlý taťka-smutná dcera. Tenhle film byl pro mě obrovským zklamáním. ()

Roman.Ticka

Excellent. Charisma Gordon je zpět ve velkém stylu a s nadhledem, ať už jde o city, peníze nebo jeho vážnou nemoc, klobouk dolů. Winnie je přirozená holka od vedle, ne žádná plastiková mandolína a Jacob (David Gahan zamlada) je nadějný talent. Příběh má koule, úroveň a varovnou ideu, není třeba ani moc číst mezi řádky. Skvělá hudba to celé příjemně a vkusně umocňuje a já jsem spokojená, závěr mi vyrazil dech... Cítím snahu o návrat k tradičním hodnotám a není to poprvé, to je velká naděje. Je dobré si uvědomit, že člověk se narodí čistý a nevinný a takový zůstane až do smrti. ()

anais

Některé záběry NY jsou skutečně dechberoucí, dialogy dostatečně svižné (a pro laika ne vždy zcela pochopitelné), herecké obsazení vynikající... ale celé to tu už jednou bylo. A nemělo to tehdy tak patetický a hloupý závěr. Michael Douglas s postavou Gordona Gekka dokonale splynul, a jestli tomuto filmu něco dává smysl, pak je to jeho skvělý výkon. ()

rikitiki

Nechci absolvovat několik semestrů ekonomiky a dívat se na film se slovníkem ekonomických pojmů. Takže fakt nevím, o čem to bylo. Jen, že na sebe vzájemně líčili různé obchodní pasti a pak do nich padali. A někdo to měl domyšlené o jeden krok před soupeři. Nuda a žádná myšlenka navíc, než že peníze tě zkorumpují. K tomu ještě moralizující závěr. ____ Jo, Shia je pohledný a Douglas má charisma - to jsou pro mě jediné dva plusy tohohle filmu. ()

MM11

Oliver Stone nešetří sžíravou kritikou (nic nového). Dělá to však stylově, s ohledem na složitost procesů přístupně a vyloženě elegantně (pro mě překvapením). Musím uznat, že tady se udeřilo přesně na kořen problému. Slovy jako lehkovážnost či chamtivost protkaný snímek je ideálním komentářem nespokojeného tvůrce, jehož názor něco znamená. Stone po sérii podle mě slabších kusů natočil film, který je soběstačný sám o sobě. Navíc mám dojem, že Stone tak potřebuje sdělit, co si myslí, že Wall Street je pouhá značka pro lepší komerční využití a film o tomto tématu mohl vzniknout bez ohledu na první díl. Pozitivní je, že režisér svou pravdu nezatlouká klínem bez ohledu na proti názor (problém Michaela Moorea, jehož poslední film však má jisté shodné rysy ohledně problému). Tady se střídají krásné záběry panorama New Yorku s efektní hrou čísel a až poté se zahájí komorní dialogové souboje. Ty výborně fungují a když nepočítám milostnou linku (Stone není režisér romancí, ale to je o té přístupnosti), tak udržují nonstop napětí. Scény jako žádání podpory pro velké giganty, kde se reálně přesvědčivě mluví o následcích, či cynický projev Gordona před studenty patří k těm, co si zapamatujete. V té chvíli je dle mého Stone Gordonem. Natočil zábavný film o mrazivé realitě, netematizuje nutně příčinu a neodvažuje se hledat východisko, jen popisuje. Prodává film jako Gordon knihu, je na vás, co s jeho snahy vyvodíte. ()

Janek

Stoneovi se to povedlo. Škoda toho konce, který je těžce divadelní (Douglas jako Deus ex machina). Ale bavil jsem se. ()

ARI50

No to je další příklad filmu který je špičkový pro mě nebo totálně o ničem a já se dost nudím což bohužel to tak je. Herecky špatný výběr na film. ()

Ištván87

Bylo mi řečeno z odborných kruhů, že je film (kromě ústředního příběhu tří lidí) vlastně přesná rekonstrukce událostí, vedoucích ke krizi v roce 2008... No, každopádně si budu muset něco našprtat. Je vidět, že jsem až doposud o krizi nevěděl vůbec nic... Po naštudování třeba ještě přidám... Prozatím souhlasím s výsledkem tady (ke dni 14. října 2010 má film na ČSFD 74%)... ()

Dharter

Oliver Stone je skutečně velmi schopný režisér (viz nadfilm Alexander Veliký), jenom škoda, že v tomto případě se nechal uplatit Evelynem Rothschildem (a jinými ilumináty). Po letech zrealizoval za pomoci nemalé finanční částky silně pro-americký film. Vůbec žádná kritika FEDu. Dřívější Wall Street byla slabší, ale alespoň neobsahovala v závěru proKLAMaci, jejímž jediným cílem je ještě víc nalhat americkému ovčanstvu. Jestliže někdo před filmem viděl samostatně tuhle proKLAMaci, a pak si i přesto pustil celý film, i včetně závěrové proKLAMace, pak nechápu, kdeže to jsme. (: Takový jedinec by musel být totál ignorant neschopný se dovzdělávat. Takoví lidé, s velikými obtížemi zvládnou ocenit jisté znalosti (já si cením Olivera Stonea na rozdíl od nich; viz má snaha, co nejvíc rozšířit do světa, že film Alexander Veliký je nadfilm). Oliver Stone zkrátka dřív natočil mnohem lepší filmy, a v nové Wall Street je akceptovatelný snad jen ten začátek ke kruhové budově, a motorce. ✔ ()

becki_tu

Oliver Stone podruhé vstoupil do řeky šedého kapitalismu, akcií a neetických finančních her a opět úspěšně. Atmosférou jsou si oba filmy velmi podobné a skoro se až nechce věřit, že je od sebe dělí 23 let. Doba se změnila, kurzy se změnily, hodnota peněz se změnila, avšak priority vlivných lidí zůstaly stejné. Is Greed Good? 85% ()

mm13

Ja neviem. Čo sa týka fungovania veľkých finančných trhov, fakt "objavné", v rovine morálky jednotlivca taky tak. Po vojne je každý generál, vy držky domýšľavé... No, ale nech je Oliver Stone aký je (a obávam sa stále senilnejší), v rozprávaní (aj tých slabších) príbehov či vedení hercov dodnes ťažko hľadá konkurenciu. ()

Morholt

Tak si tak říkám, zda by Stone druhý Wall Street natáčel, kdyby žádná krize nepřišla. Nicméně ta přišla a Oliver na ní reagoval tím nejlepším možným způsobem. Druhý WS se s prvním dílem může směle rovnat a v mých očích ho i v mnohém předčil, ačkoliv příběh veskrze kopíruje děj jedničky. Na druhou stranu dialogy jsou mnohem vytříbenější, herecké obsazení vyšperkované velkými jmény v malých rolích (zdravím Elliho Wallacha) a celková současná atmosféra Mekky všech finančníků mi byla bližší, než ta z 80tých let. Snad jen ten konec si mohl Stone odpustit a dát trošku naděje v možnou trojku. 85% ()

Lucasion

Peníze nikdy nespí, druhá část. Bez obalu řeknu, že se mi tento film líbil více než jednička. Kdysi jsem ho viděl v kině a líbilo se mi to. Talentovaný Shia LaBeouf předvádí nádherné drama opět s Michaelem Douglasem v hlavní roli. Je pravda, že příběh se trošku "opakuje". Jelikož Shia je taky trošku naivní klučina, co se zamiloval do dcery Gordona Gekka (Michael Douglas). Jeho dceru hraje nadějná Carey Mulligan, která již dle mého názoru stručně a dobře se „musí nacpat všude“. Money never sleeps tak znovu předvádí podrazy na WS v plné parádě. A upřímně, závěr a zvrat jsem nečekal. Takže za mě dvojka hrabe úspěch a né jednička. Gordon Gekko je zpět, a návrat se mu povedl. Za mě je to tedy příjemné pokoukání. (68 %) ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina