Zatím spolu, zatím živi

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

• D.Moore

Chcete srovnávat se Smithovými? OK. Film Angeliny a Brada je ale lepší, a to o dost. No nic, zpátky k Zatím spolu, zatím živi (distributore, zase válíš). Tom C. a Cameron D. jsou bezpochyby hvězdná dvojka, ale potřebovali by o dost nabitější scénář s lepšími vtipy a akčními scénami, které by byly alespoň tak dobré jako jízda autem s mrtvolou za volantem. Zkrátka dost nuda... Navíc Cameron Diaz mi nikdy nepřipadala jako nějak extra pěkná žena, což zcela otevřeně přiznávám. Dvě a půl hvězdy zaokrouhluji dolů za zklamání a pryč od toho. Mangold - a nejen on - umí víc.(10.9.2010)

Rozpočet $117miliónovTržby USA $76,423,035Tržby Celosvetovo $261,780,627Tržby za predaj DVD v USA $16,814,455 //počet predaných kusov 1,236,706 ║ Scenáristické vákuum, pri ktorom sa fakt nedá ani chvíľu rozmýšľať nad dejom a len nezáväzne sledovať tú aspoň zábavnejšiu časť filmu a to akciu, či nejaké tie zábavné gagy. Tom Cruise ešte celkom zvláda svoju úlohu aj keď na svoje lepšie časy sa nechytá ani z ďaleka, horšie dopadá jeho partnerka Cameron Diaz, tá je čistý otras, kde ani kilo make-upu nezahľadí jej vzhľad, neskutočne je to vidieť na jej očiach ako strašne za pár rokov zostarla, na takéto úlohy vábivých žien už dávno nemá. Režisér James Mangold sa vracia opäť k svojej rutinérskej práci, škoda. Plus na taký rozpočet to je dosť veľké bezvýznamné fiasko. /videl v kine: 60%/(23.8.2010)

James Mangold je poměrně zkušeným řemeslníkem, který za dobu svého působení vyloženě nezklamal. Jeho poslední 3 kousky navíc byly ve svých žánrech velice vydařené a tak nebyl důvod se obávat u Knight and Day něčeho jiného. Slušná porce nadsazené akce se opravdu přiřítila. Tom Cruise se do těchto rolí vyloženě hodí, prakticky zahrál trošku vylepšeného Ethana Hunta. Klady jsou jasné: přehledná, nápaditá akce, občasný humor a Tom Cruise. K záporům bych přiřadil ač je mi to trošku nepříjemné postupující věk našich hrdinů, hlavně Cameron Diaz už není tou mladicí co bývala.(4.10.2010)

Knight and Day. Film, ve kterém jsou postavy Toma a Cameron permanentně sjeté, na mě působí dojmem, že se tripy museli konstantně ládovat i osoby za kamerou. Totiž scénárista, producent, režisér a nakonec i reální Diaz s Cruisem. Výsledek jejich práce jsem osobně překřtil na Lascivně Snovou Destrukci - fyzikální zákony se redefinují, vzdáleností se zkracují/prodlužují, myšlenkové i fyzické schopnosti se maximalizují a pěstěné chrupy září silou tísíců sluncí. Nevím, jakým zázrakem se podařilo Mangoldovi sehnat peníze na tento over the over the top kinotrip. Nevím, jak přesvědčil dvě vysloužilé hollywoodské stálice, aby vklouzly do rolí akčních figurek jak z nelimitované edice Hasbra. Mission impossible ale byla splněna. Jedinou vadou na kráse jsem tedy nakonec já. V plném vědomí jsme si opojnou jízdu napříč kontinenty neužil tak, jak jsme původně chtěl - aneb není nic horšího než být střízlivý a koukat na film, ve kterém není střízlivá ani jedna složka. Příště to musím napravit! 70%(14.11.2010)

Knight and Day mierne asociuje Mr. a Mrs. Smith, výsledný dojem je o niečo lepší. Ide sa viac do roviny humoru, nadhľadu a akcie a všetko je to dvakrát tak prehnané ako v "bežných" filmoch. Ten vitpný a náhľadový rozmer beriem maximálne, no ako celok je to bezbrainová zábava a romantika pre staršie ročníky [nebrať prosím doslovne:)] Nesmrteľný Cruise a poblázená blondínečka Diaz sú funkční, ale scenár má svoje obmedzenia, pre ktoré je to len čistá priemerovka.(29.10.2010)

• Tom Cruise

• - Natáčení některých dodatečných scén probíhalo od ledna do začátku května - tedy pouhých sedm týdnů před samotnou premiérou. (CrypzzXD)

• - Motocykly značky Ducati vybral do filmu sám Tom Cruise. (Čiban)

• - Při natáčení scény s útěkem před býky ve španělské Pamploně (natáčení ovšem neprobíhalo na severu Španělska, ale v Cádizu) byly zraněny dvě ženy a natáčení muselo být přerušeno. (Andresito)