Zatím spolu, zatím živi

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

• Morien

Poměrně zábavná jednohubka, kde jsem obzvláště ocenila vedlejší postavy - Rodneyho, rodiče, Simona. Dějové zvraty a podobné věcičky, to už jsem zase tak nejásala, ale to už se dá zase vyřešit tak, že u toho člověk třeba štrikuje a v potřebných pasážích se zabaví sám.(10.3.2013)

Rozpočet $117miliónovTržby USA $76,423,035Tržby Celosvetovo $261,780,627Tržby za predaj DVD v USA $16,814,455 //počet predaných kusov 1,236,706 ║ Scenáristické vákuum, pri ktorom sa fakt nedá ani chvíľu rozmýšľať nad dejom a len nezáväzne sledovať tú aspoň zábavnejšiu časť filmu a to akciu, či nejaké tie zábavné gagy. Tom Cruise ešte celkom zvláda svoju úlohu aj keď na svoje lepšie časy sa nechytá ani z ďaleka, horšie dopadá jeho partnerka Cameron Diaz, tá je čistý otras, kde ani kilo make-upu nezahľadí jej vzhľad, neskutočne je to vidieť na jej očiach ako strašne za pár rokov zostarla, na takéto úlohy vábivých žien už dávno nemá. Režisér James Mangold sa vracia opäť k svojej rutinérskej práci, škoda. Plus na taký rozpočet to je dosť veľké bezvýznamné fiasko. /videl v kine: 60%/(23.8.2010)

MFF KV .. Scénář: Patrick O'Neill .. Top Cruise Agent. Vrchol.(4.7.2010)

Je to dosť dobrá akčná komédia. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá žije úplne obyčajným životom, ale všetko sa zmení, keď sa počas letu zoznámi so sympatickým mužom, ktorý je ale v skutočnosti prvotriednym agentom na úteku zanechávajúcom za sebou len mŕtvoly. To jej samozrejme úplne skomplikuje život, keďže jej začne neustále hroziť nebezpečie a zaujímajú sa o ňu nepríjemní ľudia, ale napriek tomu agentovi verí a tak spoločne čelia mnohým problémom. Spracovanie je na tom dobre, už od začiatku to pôsobí takým veľmi sviežim dojmom, takmer ako z deväťdesiatych rokov a našťastie to len pri tom dobrom pocite nezostane. Celá úvodná štyridsaťminútovka je na pomery žánru až prekvapivo dobrá, jedna vydarená sekvencia strieda druhú, obe hlavné postavy sú výborne zvládnuté, pričom chémia medzi nimi funguje bezchybne a príjemne to osvieži aj tento zaujímavý nápad brať tento typ zápletky nie primárne z pohľadu akčného hrdiny, ale hlavne z jeho novej známosti, čo celkovú dynamiku našťastie nenarúša. Po tejto fáze sa to síce trochu ukľudní a už to nepôsobí až tak nápadito a bláznivo, ale aj tak sa na to stále pozerá viac než dobre, s postavami sa dá zoznámiť ešte o trochu lepšie, pár situácií je stále výborných, hlavne to občasné preberenie počas rôznych dobrodružstiev a finále sa ešte o niečo vylepší. A tak ma nakoniec vôbec nemrzí, že zápletka ohľadom zdroja energie ma prakticky vôbec nezaujímala, film funguje aj bez toho a v rámci žánru je to až prekvapivo dobrá zábava. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Našťastie tiež pôsobí v štýle deväťdesiatych rokov, preto je výborne natočená, kde o nejakom neprehľadnom strihu nemôže byť ani reči, dostatočne veľkolepá, takže rozpočet bol úplne ideálny, poteší pár výborných momentov a dobre je zvládnutá všetka akcia, takže súboje, prestrelky, ale aj rôzne naháňačky. Najviac sa mi páči úvod v lietadle, naháňačka na diaľnici, ale aj finále s býkmi. A dosť spokojný som aj po stránke humoru, síce ťaží hlavne zo zaujímavého vzťahu hlavných postáv, ale bavil som sa veľmi dobre. Herecké obsadenie je na tom dobre, Tom Cruise mi sedí a nesklamal ani tu, bavil ma v akcii, kde poteší aj pár zaujímavými kaskadérskymi kúskami, ale aj ten jeho celkový odľahčený prístup sa skutočne vydaril, Cameron Diaz v jednej zo svojich najlepších úloh a nesklamú ani záporáci. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, až na pár zbytočných digitálnych trikov výborná vizuálna stránka a sadla mi aj atmosféra, toto sa vydarilo. Síce akčné komédie až tak moc neobľúbujem, ale Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive sa vydarilo až prekvapivo dobre, rozhodne jedna z najlepších za veľmi dlhú dobu. 75%(18.5.2014)

Ideální letní popcorn. John Powell je současný král filmové hudby. Cruise s Diazovou výborní. A spolu s Kick-Ass nejlepší akční scény letošního roku.(4.7.2010)

• - Natáčení některých dodatečných scén probíhalo od ledna do začátku května - tedy pouhých sedm týdnů před samotnou premiérou. (CrypzzXD)

• - Ve scéně, kdy jsou Roy Miller (Tom Cruise) a June Havens (Cameron Diaz) u kontejneru pod palbou agentů, si Roy přebije zásobník a nenabije, přesto dál střílí. (dc125)

• - Tom Cruise ani Cameron Diaz nebyli ve filmu zastoupeni dabléry. (Čiban)