Reklama

Reklama

Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (1 049)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Ti dva se k sobě absolutně nehodí, navíc ona je mi krajně nesympatická (ale upřímně jsem tomu nevěnovala plnou pozornost, takže jsem se na ten její milý obličejík tolik nekoukala). On v mém žebříčku sympaťáků také není zrovna na vrchních příčkách. Ale jako film, u kterého nepotřebujete víc jak 70 bodů IQ, to krásně obstálo. Bavila jsem se, utíkalo to, obešlo se to bez patetických keců. Řekla bych, že film je slušným zástupce ve své kategorii – nechci přemýšlet, chci se bavit a dát si něco dobrýho na zub. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Zvláštne ako s odstupom piatich rokov ostáva Mr. & Mrs. Smith neprekonaný. A pritom z tohtoročných Killers a The Bounty Hunters mal práve Knight and Day na to ich prekonať. No ten sa príliš sústreďuje na ústrednú dvojicu a žiadnej vedľajšej postave nedáva šancu to už ozvláštniť svojimi eskapádami ako to bolo v prípade Killers a The Bounty Hunters, všetko ostáva na smrteľne vážnych agentoch a bezradných záporakoch. ()

Reklama

Mertax 

všechny recenze uživatele

Myslíte si, že skoro 50letý Cruise a bloncka Diazová jsou už za zenitem? Tak to se pekelně mýlíte, protože tenhle film je skvělá jízda, při které skoro nic nedrhne./// Režisér J. Mangold není žádný nováček, nyní však poprvé přichází s akční komedií a oživuje kariéru dvěma už lehce vyčpělým hercům. Tvoří zajímavou dvojici, ze které sice nečiší sex-appeal jako z Pana a paní Smithových, ale jsou stokrát lepší než trapné duo z Exmanželky za odměnu./// Cruise svými hláškami baví a tahle role mu opravdu sedí. Lehce psychopatické chování a šílený škleb fungují dokonale. Viz např. scéna s postřeleným hasičem./// Štáb se zřejmě rozhodl, že zcestuje svět. Nevím totiž, jak jinak si vysvětlit tolik natáčecích lokací. Několik měst v Americe, rakouské Alpy, španělská Sevilla... Příběh na sebe časem nabaluje zbytečné vrstvy, dvojice pořád někam cestuje. Film jako kdyby snad byl oslavou dopravních prostředků. Použijí snad všechno od auta, letadla a vlaku přes motorku až k vrtulníku. Skákají, běhají, zkrátka dynamika jedna báseň, takže vlastně není, nač si stěžovat./// Oba se vtipně pošťuchují, např. když Roy oblékne June do plavek, zatímco je v bezvědomí. Metoda uspávaní se osvědčí, tak ji použije ještě několikrát. June totiž velmi špatně snáší stresové situace. Kolem ní se nemilosrdně střílí, po agentovi jdou mafiáni a podobná cházka. Diazová občas piští trochu moc, ale nepůsobí to trapně nebo strojeně. Nepadne agentovi ihned do náručí, jak to bývá v jiných filmech. Akce je nadprůměrná. Automobilová honička se řadí mezi ty špičkové - je nejenom nadupaná, ale také vtipná. Další skvělá scéna je, když ujíždějí před býky a pronásledovateli navrch./// Příběh začíná trochu váznout po hodině, když oba vystoupí v Rakousku. June uvažuje, zda Roye naprášit agentům, nebo ne. Mluví se a moc se neděje. Ale že bych se vyloženě nudila, to zas ne./// Pochválit je třeba OST. J. Powell zkomponoval svěží hudbu, která je dobrá, aniž by se neustále vtírala hlasitými tóny, jak tomu u dnešních špektáklů bývá. I přes drobné nedostatky a sladký happy end, se jedná o film, který rozhodně stojí za vidění. A na konci vám bude líto, že Roy není aspoň váš postarší strejda, co by vás bral na psycho-vejlety. Nebo spíš milenec, protože zábava je s ním skvělá a k tomu je ještě pořád charismatický a sexy! 75% Shot yout through and through, no bone, nowhere near the femoral artery. It´s all good. You´ll probably get a promotion. Good? ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tihle dva se už na plátně sešli, bylo to docela v pohodě, ale v hlavě to divákovi rozhodně nezůstalo. Tak trochu sterilní je i nový snímek Jamese Mangolda. Je to další přírůstek do rodinky všech těch Pánů a paní Smithových. Přesto jedno se musí nechat, sic je tak trochu primitivní, tak spíš tím mile sebeshazovačným způsobem. Navíc po nás Mangold chce, abychom vypnuli mozek, pěkně se uvelebili a nechali se unášet svižným příběhem po exotických lokacích, které známe a budeme znát i dál jenom z obrázků. Příběh je jen přebíháním z jedné více či méně povedené akce do druhé, a mnohdy to skutečně dře. Mangold k materiálu nepřistupuje s takovou lehkostí jako kdysi Cameron s výtečnými a tak trochu nedoceněnými Pravdivými lži (i postava Jamie Lee Curtis se tehdy poprvé tváří v tvář setkala s násilím a spoustou zbraní, zatímco její partner hromadil mrtvá těla), ale jen nabízí poměrně vtipnou a přehlednou akci, několik slušných hlášek a sympatické hrdiny. Vlastně, vždyť to přeci není tak úplně málo!! Hodně slušné tři hvězdy. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Toto kinoleto to pozorujem asi najmarkantnejsie. Bud som sa zhladiska vnimania filmu definitivne zasekol v teenage veku, alebo naopak, uz zacinam byt stary. O co viac som bol trailerom "odradovany" z chuti vidiet cely film, o to viac som si vychutnal regulernu celovecernu verziu. Od uvodnych minut som nastupil na linku "back to the edge of 80´s - 90´s" a s usmevom som vystupil z tohto mixu akcie a komedie az s chytlavym songom v zaverecnych titulkach. Mangold a spol (za vyrazneho prispenia Powella) vytvorili film, ktory by som si osobne predstavoval ako odpoved nejakeho studia v roku 1995 na Cameronov flak True lies z roku 1994. Vediac, ze hoc dokonalost spominaneho nedosiahnu, aspon uspesne obslahnu cely koncept, ktory naspat (resp. dopredu) v roku 2010 posobi ako vyrazne pohodova tequila v zaplave umelych splaskov z automatu. Spominany koncept je v svojej jednoduchosti ucinny. "Over the top" sceny v mojom pohlade spolahlivo uvedu do modu a pravidiel hry predkladaneho konceptu, v ktorom som si mix velmi dobrej akcie, spravne casovaneho humoru ale i fungujuceho iskrenia medzi hlavnymi predstavitelmi s radostou vychutnal aj napriek faktu, ze v detailoch na tvar ustredneho dua zub casu neoklames. Apropo nacasovanie -> ta nonsalantna hrava elegantnost funguje nielen na poli humoru, ale vyborne graduje aj spominanej akciu v previazani s hudbou. A na tvrdenie, ze tento film by sa mozno uzivil v dekade 90´s, ale v sucasnosti nema sancu a nema tu co robit, odkazujem iba jedine. Nechajte si svojich Iron Manov, A-Team a spol., ja si s radostou beriem Toma s Cameron. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (17)

  • Natáčení některých dodatečných scén probíhalo od ledna do začátku května - tedy pouhých sedm týdnů před samotnou premiérou. (CrypzzXD)
  • Ve scéně, kdy June Havens (Cameron Diaz) jede na letišti na eskalátoru, si lze všimnout, že se za ní nachází pokaždé někdo jiný. V záběru ze strany je to muž s novinami, v záběru zepředu jsou to dva pánové v košilích. (Jirka1111)
  • Motocykly značky Ducati vybral do filmu sám Tom Cruise (Roy Miller). (Čiban)

Související novinky

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)

Reklama

Reklama