Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

Ti dva se k sobě absolutně nehodí, navíc ona je mi krajně nesympatická (ale upřímně jsem tomu nevěnovala plnou pozornost, takže jsem se na ten její milý obličejík tolik nekoukala). On v mém žebříčku sympaťáků také není zrovna na vrchních příčkách. Ale jako film, u kterého nepotřebujete víc jak 70 bodů IQ, to krásně obstálo. Bavila jsem se, utíkalo to, obešlo se to bez patetických keců. Řekla bych, že film je slušným zástupce ve své kategorii – nechci přemýšlet, chci se bavit a dát si něco dobrýho na zub.(4.1.2014)

Svěží a ztřeštěná akčně komediální podívaná, která na mě byla místy až moc přitažená za vlasy. Nemohu si pomoct, ale já Tomu Cruisovi akční role moc nevěřím! Jako Ethana Hunta jsem jej ještě zkousnul, ale na tuto roli mi až tak neseděl, čímž ovšem netvrdím, že se jí ujal špatně. Naopak. Nejlepší scény v tomto snímku byly ty v Evropě a na malinkém ostrově - bydlišti Roye. Zatím spolu, zatím živi jsou příjemnou záležitostí za pěkné 3*.(2.1.2011)

J. Mangold má za sebou pár výborných filmov, takže má jeho meno podpísané pod takouto nenáročnou oddychovkou dosť zaskočilo. Réžia je zručná, funguje aj humor, no často sa počas filmu pozastavíte nad tým, že toto už trošku prehnali. Hlavne akčné scény treba brať s poriadnym nadhľadom, a ako to už v podobne ladených filmov býva, divák vie minimálne hodinu pred záverom, ako sa to skončí. Tu výnimočne dokážete uhádnuť dokonca aj poslednú vetu, ktorá vo filme zaznie. Tento film má jednoznačne za úlohu pobaviť, na nič iné sa nehrá, čo sa mu aj celkom podarilo, ale na štyri hviezdy to u mňa nebolo. 60%.(7.5.2011)

Sejmi mě hadrem! Kdo by to byl býval čekal? Nečekaná pecka, které vládne ústřední duo - motivace nemotivace. A nemá na tom podíl jenom festivalové publikum v KV. Na podruhé totiž Knight and Day funguje úplně stejně ne-li líp. Tudíž si zaslouží bumper sticker coby: "Nejlépe fungující návrat do minulosti letošního roku!"(23.10.2010)

[imdb: 6.6/10] | me: Spomienka na roky minulé s hviezdnym obsadením, ktoré je hlavným plusom filmu. Je to divočina, ktorá sa vyhýba logike presne ako sa na takýto žáner patrí, lenže celkovo sa drží na úrovni priemernosti. Film je dosť nevybalansovaný - v jednej chvíli plný dobrých gagov, inokedy nudný a vlažný ako nedeľné popoludnie. Celkovo však divák dostane presne to čo očakáva, žiadne prekvapenia sa nekonajú ... ale to predsa až tak nevadí.- niekedy je proste dobré vyplniť čas len tak - jednoduchou akčnou zábavou.(12.10.2010)

• - Natáčení některých dodatečných scén probíhalo od ledna do začátku května - tedy pouhých sedm týdnů před samotnou premiérou. (CrypzzXD)

• - Během automobilové honičky je auto řízené Cameron Diaz s Tomem Cruisem na střeše „přeskočeno“ jiným vozidlem. O pár chvil později řízené auto rozrazí neporušené lešení a až teprve za ním se nachází auto, které je přeskočilo. Proč je tedy lešení nepoškozené? (Luigi.K.)

• - Než se k roli upsal Tom Cruise, jeho náhradníky mohli být Chris Tucker, Adam Sandler, nebo Gerard Butler. (HellFire)