Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

Akční komedie mi scházela, a je pravda, že v tomto filmu je vtipných momentů dost, a těch akčních také. Jejich poměr je dokonce dost dobře namíchaný, aby ani jednoho nebylo příliš mnoho nebo málo. Ale stejně mě výsledek nijak neuchvátil a nemám potřebu si ho zopakovat. Příběh je strašně přímočarý, a ačkoliv tohle není film, který by se snažil uchvátit diváka zrovna příběhovými kličkami, tak mi přišlo, že mohl být propracovanější. Množství motivů je naprosto nevyužitých a nabízí se otázka, jestli v tom filmu vůbec mají být (svatba a vlastně i postava Simona). Jo a narozdíl například od imfa mi začátek filmu přišel v podstatě dost nudný, celý začátek na letišti mi přišel nezajímavý, to až ve druhé polovině se film dost rozjel.(23.7.2010)

Soundtrack John Powell: 1. At The Airport ,2. Rough Landing ,3. Trouble On I-93 ,4. Running From Roy ,5. Hostage ,6. Car Ferry ,7. To The Island Of Love ,8. In Austria ,9. Galley Fight ,10. Five Star ,11. June Spies ,12. He's A Spy ,13. Rooftops ,14. The Villa ,15. Reunion ,16. Bull Run ,17. Going To Cape Horn? Take A Jacket(5.5.2011)

Rozpočet $117miliónovTržby USA $76,423,035Tržby Celosvetovo $261,780,627Tržby za predaj DVD v USA $16,814,455 //počet predaných kusov 1,236,706 ║ Scenáristické vákuum, pri ktorom sa fakt nedá ani chvíľu rozmýšľať nad dejom a len nezáväzne sledovať tú aspoň zábavnejšiu časť filmu a to akciu, či nejaké tie zábavné gagy. Tom Cruise ešte celkom zvláda svoju úlohu aj keď na svoje lepšie časy sa nechytá ani z ďaleka, horšie dopadá jeho partnerka Cameron Diaz, tá je čistý otras, kde ani kilo make-upu nezahľadí jej vzhľad, neskutočne je to vidieť na jej očiach ako strašne za pár rokov zostarla, na takéto úlohy vábivých žien už dávno nemá. Režisér James Mangold sa vracia opäť k svojej rutinérskej práci, škoda. Plus na taký rozpočet to je dosť veľké bezvýznamné fiasko. /videl v kine: 60%/(23.8.2010)

možná trochu moc jednoduché, bez nějakých větších nápadů, ale díky úžasnému duu Diaz-Cruise film šlape jako hodinky od začátku až téměř po konec. Ten, včetně závěrečné akce, je možná trochu předigitalizovaný a hlavně se v něm dost opakuje, což mi přišlo víc trapné než zajimavé, ale jinak ultimátní zábava, dobrá akce, a několik opravdu našlápnutých momentů. Před True Lies by to bylo doceněno víc, osobně mě to bavilo minimálně stejně dobře... režisér 3:10 to Yuma se znovu trefil do mého vkusu. jen tak dál(21.9.2010)

Docela mě překvapuje, nakolik je ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI (2010) svorně přijímáno jako návrat o dekádu až dvě zpátky, jako potenciální odpověď na PRAVDIVÉ LŽI (1994) či PAN A PANÍ SMITHOVI (1996, seriál). V rámci zacílenosti na určitou diváckou skupinu se nemůže více jednat o dobově příznačnější projekt, jelikož na místo oslovování mužského a ženského publika stejnou měrou (popř. je pánům dávána přednost) jde o ryzí chick-flick, čemuž je přizpůsoben jak přístup k žánru, tak i forma celého díla. Protože je vše uzpůsobeno pohledu a vnímání hlavní hrdinky, jsme tak z valné většiny scén omezeni na ni, co se týče informací ve vyprávění, upřednostňována je osobní rovina nad tou pracovní, dominují scény vzájemného jiskření mezi představiteli na úkor akce, která se odehrává v elipsách (výpustkách), dílčí i cílové body jsou rozmělňovány... Tak by se dalo pokračovat i v případě stylu, kdy hudba rytmizující dění je spíše rozverně hravá než akčně dravá, kamera se opájí tím, co je potěchou spíše pro ženské oko (lokace se střídají jako exotické dovolenkové destinace) a ostrost záběru a práce s více plány odpovídá pohledu hrdinky, intenzita zvuku je určována jejím stavem a umístněním v prostoru. Závěr výše zmíněné jenom stvrzuje, a tak jde o další z řady současných snímků, které jsou určeny ženskému publiku, které jinak podobné žánry příliš nemusí (STMÍVÁNÍ, SEX VE MĚSTĚ...). Vlastně se nejedná o žádné žánrové experimentování, na jaké je člověk u Mangoldových neambiciózních titulů zvyklý, i když je pohled na špionážní akční thriller odlišný od předchozích souputníků, ale v rámci oslovování konkrétního diváckého spektra jde o zdaleka nejzdařilejší titul (nejenom ze zmíněných).(31.8.2010)

• - Tom Cruise sám opravoval mocykly, na kterých ve filmu jezdil. Stranou se údajně nedržela ani Cameron Diaz. (Čiban)

• - Ve scéně, kdy jsou Roy Miller (Tom Cruise) a June Havens (Cameron Diaz) u kontejneru pod palbou agentů, si Roy přebije zásobník a nenabije, přesto dál střílí. (dc125)

• - Ve scéně přistávání letadla zazní v kamionu skladba "Here I am" od skupiny Scorpions, která v podání Toma Cruisa zazněla také ve snímku Rock of Ages (2012). (Bobik99)