Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

Rozpočet $117miliónovTržby USA $76,423,035Tržby Celosvetovo $261,780,627Tržby za predaj DVD v USA $16,814,455 //počet predaných kusov 1,236,706 ║ Scenáristické vákuum, pri ktorom sa fakt nedá ani chvíľu rozmýšľať nad dejom a len nezáväzne sledovať tú aspoň zábavnejšiu časť filmu a to akciu, či nejaké tie zábavné gagy. Tom Cruise ešte celkom zvláda svoju úlohu aj keď na svoje lepšie časy sa nechytá ani z ďaleka, horšie dopadá jeho partnerka Cameron Diaz, tá je čistý otras, kde ani kilo make-upu nezahľadí jej vzhľad, neskutočne je to vidieť na jej očiach ako strašne za pár rokov zostarla, na takéto úlohy vábivých žien už dávno nemá. Režisér James Mangold sa vracia opäť k svojej rutinérskej práci, škoda. Plus na taký rozpočet to je dosť veľké bezvýznamné fiasko. /videl v kine: 60%/(23.8.2010)

• verbal

Živá reklama na scientology a paní s výrazem chcípajícího káčátka slibovali neuvěřitelnou jízdu! A místo toho se tenhle film přede mnou skoro dvě hodiny impotentně převaloval, jako frigidní romská prostitutka před obtloustlým Němcem. Opravdu jsem ne(u)věřil! Tomík Zábavníplavba by potřeboval nový audit, protože takovým engramem mohl pana Hubbarda akorát tak nasrat...(20.9.2010)

"Takže na tři zahájím krycí palbu a poběžíme tady tudy k těm regálům, jo? - Jo! - Jedna,.." Bum, prásk, áááá.. "Mám začít na nižším čísle?" .. Tom a Cameron nejsou zrovna moji oblíbenci, takže jsem neměla dost dlouho chuť pustit si akční film s nimi. Ale jednou to přijít muselo a jsem za to ráda. Dlouho jsem se tak nenasmála a Cameron fakt bavila od začátku až do konce a Tom vypadal dokonce sexy? Svět už nebude normální :D Akční horská jízda, která se s ničím nesere a hlavně si na nic nehraje, ale jen baví a baví :o) Já mám dokonce chuť si to pustit znovu :D(31.7.2013)

Mission: Imbecile 3,5. Ľahko zabudnuteľná jednohubka. Niekoľko solídnych (prvá automobilová, bitka vo vlakovej kuchyni, španielske finále) a niekoľko rutinných akčných scén zlepených chabou, zúfalo predvídateľnou zápletkou. Takmer nulová chémia ústrednej dvojice, nevýrazní lotri a nefungujúce komediálne prvky. Tempo tomu dáva hlavne Powell. Aj na tie 3* musím prižmúriť jedno oko. 5/10(22.9.2010)

Asi tak 2 hodiny pred tymto filmom som videl Felliniho dramu pod nazvom 8 1/2, takze tato popcornova akcno-romanticka bondovska jazda s francuzskou hudbou bola pre mna presne tym, co som po tak narocnom filme potreboval. Jednoducho vypnut mozog a zabavat sa. Tomuto filmu o nic ine, ako o zabavu neslo a je tu dostatok superakcnych scen, pri ktorych by uz obycajny smrtelnik davno zomrel, ale takych filmov je natocenych viac, nez dost. Mozno to ale v tomto filme reziser James Mangold trosicku prehnal, ked sa napriklad rozhodol nechat hlavneho hrdinu prejst pomalym krokom ku Cameron Diaz v ostrej palbe, pri ktorej by davno zahynul a toto sa uz nepacilo ani divakom v kine. Ako som sa z dnesnych nemeckych medii dozvedel, v USA bol tento film prepadak, takze pokracovanie asi nehrozi a tak sa rozhodol Cruise podporit film aspon navstevou v Berline priamo pri premiere. Uvidime, ako a ci vobec sa mu bude darit. Cruisa som videl naposledy v drame VALKYRA (2008) a v malej ulohe na nepoznanie zamaskovaneho hrdinu v komedii TROPICKA BOURE (2008), takze po dlhsej prestavke by to chcelo akysi rozbeh v jeho kariere, mozno sa mu to podari v stvrtej casti MISSION: IMPOSSIBLE IV (2011). Cameron Diaz som uz tiez dlho od romantickych PRAZDNIN (2006) alebo MEJDANU V LAS VEGAS (2008) nevidel, takze divat sa na jej krasne modre oci ma potesilo :-) Mimochodom Tom si s Cameron zahral aj vo VANILKOVOM NEBI (2001) alebo aj v malickej ulohe v MINORITY REPORT (2002)... 22.07.2010 ________ Tom Cruise - (Roy Miller) +++ Cameron Diaz - (June Havens) +++ Peter Sarsgaard - (Fitzgerald) +++ Jordi Mollá - (Antonio) +++ Viola Davis - (Šéfka CIA George) +++ Paul Dano - (Simon Feck) +++ Maggie Grace - (April Havens) +++ Produkcia: Arnon Milchan +++ Hudba: John Powell +++ (Videl v kine 21.07.2010) +++(22.7.2010)

• - Tom Cruise sám opravoval mocykly, na kterých ve filmu jezdil. Stranou se údajně nedržela ani Cameron Diaz. (Čiban)

• - Při natáčení scény s útěkem před býky ve španělské Pamploně (natáčení ovšem neprobíhalo na severu Španělska, ale v Cádizu) byly zraněny dvě ženy a natáčení muselo být přerušeno. (Andresito)

• - Natáčelo se ve španělském městě Sevilla, hlavním městě Andalusie. Ve filmu je pak možné zahlédnout i místní katedrálu. (sahe)