Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

možná trochu moc jednoduché, bez nějakých větších nápadů, ale díky úžasnému duu Diaz-Cruise film šlape jako hodinky od začátku až téměř po konec. Ten, včetně závěrečné akce, je možná trochu předigitalizovaný a hlavně se v něm dost opakuje, což mi přišlo víc trapné než zajimavé, ale jinak ultimátní zábava, dobrá akce, a několik opravdu našlápnutých momentů. Před True Lies by to bylo doceněno víc, osobně mě to bavilo minimálně stejně dobře... režisér 3:10 to Yuma se znovu trefil do mého vkusu. jen tak dál(21.9.2010)

Prvních dvacet minut má víc akce než třetí Mission: Impossible a víc romantiky než všechny letošní rom-com rychlosplašky. Pak to, za vydatné pomoci thymolinových úsměvů hlavní dvojice, začne jet z kopce... raketovým tempem! Naštěstí to není sjezd do průšvihu, spíš o dvě dekády zpátky, kdy se over the top vyskytoval jen v hyperbolických akčních filmech a vymírajících screwball komediích. Tohle má kus od každého, přičemž Mangold se za kamerou pohybuje s elegancí a staromódností člověka, který pamatuje doby, kdy Cary Grant vozil v autě leoparda. Z dokonalé iluze vás vytrhne snad jen pár digitálních triků (a taky pár digišumů v nočních scénách... použití digitálního materiálu taky filmu trochu upírá na pompéznosti, ale tu zas dohání John Powell v reprácích), ale když přistoupíte na to, že jde jen o zábavu, nikoliv o osud světa nebo hrdinů (ti vám nejsou lhostejní, jen prostě předem víte, že jim nic a nikdo neublíží), zjistíte, že tenhle film neztrácí výkon v celém spektru otáček... a zabrzdí až pár minut po závěrečných titulcích. P.S. Cameron je sexy a Tom je bůh(14.7.2010)

Dokonalá ozvěna devadesátých let a definice ‚letního filmu‘. Zápletka z ranku primitivních, přepálené akční scény a hlavně fungující ústřední duo. Cruise hraje sám sebe, takže v té odlehčené atmosféře působí zábavně v tom správném smyslu, a Diaz zase dokazuje, že zahrát naivní uječenou blondýnku není jen tak. Škoda té předvídatelnosti, resp. tušení, že vás ten film ničím nepřekvapí. John Powell nejlepší od Bourneova ultimáta. 3 a ½.(22.9.2010)

Soundtrack John Powell: 1. At The Airport ,2. Rough Landing ,3. Trouble On I-93 ,4. Running From Roy ,5. Hostage ,6. Car Ferry ,7. To The Island Of Love ,8. In Austria ,9. Galley Fight ,10. Five Star ,11. June Spies ,12. He's A Spy ,13. Rooftops ,14. The Villa ,15. Reunion ,16. Bull Run ,17. Going To Cape Horn? Take A Jacket(5.5.2011)

Jako nebylo to spatny, to urcite ne, ale cekal jsem vetsi jizdu. Kdyz je akce, tak je vse v poradku, je radne prehnana, cool a vse vybuchuje, Cruise se tvari jako nejvetsi profik, kterej vsude byl a vsechno zna a oproti nemu Diaz je urvana zmatena blondyna. A funguje to naramne, i kdyz obcas vinou ne vzdy dobre zvoleny hudby to nema takovou dynamiku, jakou to mit mohlo. Problem je, ze jakmile neni akce, pripadne neni Cruise s Diaz, zacne film lehce ztracet, brat se misty moc vazne a trochu se tahnout. Takze je to cely spis o jednotlivejch scenach. Takze celkove to sice ne uplne splnilo moje ocekavani, film je zbytecne dlouhej, ale zabava to je slusna. Slabsi 4*.(28.9.2010)

• - Tom Cruise sám opravoval mocykly, na kterých ve filmu jezdil. Stranou se údajně nedržela ani Cameron Diaz. (Čiban)

• - Jméno hlavní hrdinky June (Cameron Diaz) i její sestry April (Maggie Grace) odpovídá názvům měsíců, červnu a dubnu. (T081)

• - Natáčení některých dodatečných scén probíhalo od ledna do začátku května - tedy pouhých sedm týdnů před samotnou premiérou. (CrypzzXD)