Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

Svěží a ztřeštěná akčně komediální podívaná, která na mě byla místy až moc přitažená za vlasy. Nemohu si pomoct, ale já Tomu Cruisovi akční role moc nevěřím! Jako Ethana Hunta jsem jej ještě zkousnul, ale na tuto roli mi až tak neseděl, čímž ovšem netvrdím, že se jí ujal špatně. Naopak. Nejlepší scény v tomto snímku byly ty v Evropě a na malinkém ostrově - bydlišti Roye. Zatím spolu, zatím živi jsou příjemnou záležitostí za pěkné 3*.(2.1.2011)

Dělá to bum, prásk i vžúúúm a postarší Barbie s postarším Kenem tam dělají mlask mlask. A to vše se děje celkem stylově, v devadesátkovém hávu a s výtečným nápadem sledovat vše z pohledu June a nikoli Roye. Škoda jen velké nevyrovnanosti jednotlivých scén a Cruise. Není sice zlý, ale do téhle polohy by sedl spíše Ben Stiller.(7.8.2010)

• gudaulin

Nenáročná oddechovka, která staví na hereckých typech a tvářích Toma Cruise a Cameron Diaz. Cruise si podobných nezranitelných a nezničitelných agentů zahrál slušnou řádku a tady vlastně může využívat herecké rutiny a očekávání diváků. Stejně tak Cameron Diaz si podobných naivek zahrála ve své kariéře bezpočet. S tímhle druhem filmů mám problém v tom, že jsou zoufale předvídatelné a mají strašně šablonovitý a jednoduchý scénář. Ve scéně v letadle Cruise vyřídí deset protivníků, aniž by se zadýchal, ale divák moc dobře ví, že kdyby bylo letadlo plně obsazené a stálo proti němu 150 nepřátelských agentů, výsledek by byl nevyhnutelně stejný. Pár slušných hlášek a dvě tři zajímavé scény, kdy se na moment příběh odkloní od šablony, jako je scéna, kde náš hrdina vpálí kulku do nohy svého soka, 3* nezachrání. Zatím spolu, zatím živi, je přesně ten film, kde zlomek sekundy poté, co se objeví nová postava, dokážete identifikovat, že půjde o hlavního padoucha, i když tohle "překvapení" si scénárista nechává až na závěr. Celkový dojem: 40 %.(3.1.2011)

Akční nářez! Akční scény byly přehledné a geniálně vymyšlené a propracované, takové jsem už dlouho nikde neviděl! Mezi Cruisem a Diaz to opravdu jiskřilo. Tom byl správné cool a Cameron zase správně střelená. Musím ještě pochválit hudbu Johna Powella, která byla vynikající. Dám si na Johna pozor a budu ho asi vyhledávat.(27.4.2011)

Dokonalá ozvěna devadesátých let a definice ‚letního filmu‘. Zápletka z ranku primitivních, přepálené akční scény a hlavně fungující ústřední duo. Cruise hraje sám sebe, takže v té odlehčené atmosféře působí zábavně v tom správném smyslu, a Diaz zase dokazuje, že zahrát naivní uječenou blondýnku není jen tak. Škoda té předvídatelnosti, resp. tušení, že vás ten film ničím nepřekvapí. John Powell nejlepší od Bourneova ultimáta. 3 a ½.(22.9.2010)

• - Při natáčení scény s útěkem před býky ve španělské Pamploně (natáčení ovšem neprobíhalo na severu Španělska, ale v Cádizu) byly zraněny dvě ženy a natáčení muselo být přerušeno. (Andresito)

• - Než se k roli upsal Tom Cruise, jeho náhradníky mohli být Chris Tucker, Adam Sandler, nebo Gerard Butler. (HellFire)

• - Jméno hlavní hrdinky June (Cameron Diaz) i její sestry April (Maggie Grace) odpovídá názvům měsíců, červnu a dubnu. (T081)