Zatím spolu, zatím živi

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

• Arachneuss

Fucking boredom! First few minutes were fine, but what a fucking retarded shit happened afterwards? I wished I could fall asleep, but due to neverending screaming of that fucking cunt called Cameron Diaz it just seemed as almost impossible thing. CGI was fucked up, story was fucked up, Jamese's Mangold's directing stood for a shit. The only star goes to stylish Tom Cruise. Thanks to him I didn't want to leave before that fucking movie ended. By far the most boring a fucking stupidity I've seen in past six months. ZZZzzzZZZzzzZzz! [MFFKV / Kvůli míře sprostých slov a na*ranosti psáno v anglickém jazyce](4.7.2010)

Rozpočet $117miliónovTržby USA $76,423,035Tržby Celosvetovo $261,780,627Tržby za predaj DVD v USA $16,814,455 //počet predaných kusov 1,236,706 ║ Scenáristické vákuum, pri ktorom sa fakt nedá ani chvíľu rozmýšľať nad dejom a len nezáväzne sledovať tú aspoň zábavnejšiu časť filmu a to akciu, či nejaké tie zábavné gagy. Tom Cruise ešte celkom zvláda svoju úlohu aj keď na svoje lepšie časy sa nechytá ani z ďaleka, horšie dopadá jeho partnerka Cameron Diaz, tá je čistý otras, kde ani kilo make-upu nezahľadí jej vzhľad, neskutočne je to vidieť na jej očiach ako strašne za pár rokov zostarla, na takéto úlohy vábivých žien už dávno nemá. Režisér James Mangold sa vracia opäť k svojej rutinérskej práci, škoda. Plus na taký rozpočet to je dosť veľké bezvýznamné fiasko. /videl v kine: 60%/(23.8.2010)

Docela mě překvapuje, nakolik je ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI (2010) svorně přijímáno jako návrat o dekádu až dvě zpátky, jako potenciální odpověď na PRAVDIVÉ LŽI (1994) či PAN A PANÍ SMITHOVI (1996, seriál). V rámci zacílenosti na určitou diváckou skupinu se nemůže více jednat o dobově příznačnější projekt, jelikož na místo oslovování mužského a ženského publika stejnou měrou (popř. je pánům dávána přednost) jde o ryzí chick-flick, čemuž je přizpůsoben jak přístup k žánru, tak i forma celého díla. Protože je vše uzpůsobeno pohledu a vnímání hlavní hrdinky, jsme tak z valné většiny scén omezeni na ni, co se týče informací ve vyprávění, upřednostňována je osobní rovina nad tou pracovní, dominují scény vzájemného jiskření mezi představiteli na úkor akce, která se odehrává v elipsách (výpustkách), dílčí i cílové body jsou rozmělňovány... Tak by se dalo pokračovat i v případě stylu, kdy hudba rytmizující dění je spíše rozverně hravá než akčně dravá, kamera se opájí tím, co je potěchou spíše pro ženské oko (lokace se střídají jako exotické dovolenkové destinace) a ostrost záběru a práce s více plány odpovídá pohledu hrdinky, intenzita zvuku je určována jejím stavem a umístněním v prostoru. Závěr výše zmíněné jenom stvrzuje, a tak jde o další z řady současných snímků, které jsou určeny ženskému publiku, které jinak podobné žánry příliš nemusí (STMÍVÁNÍ, SEX VE MĚSTĚ...). Vlastně se nejedná o žádné žánrové experimentování, na jaké je člověk u Mangoldových neambiciózních titulů zvyklý, i když je pohled na špionážní akční thriller odlišný od předchozích souputníků, ale v rámci oslovování konkrétního diváckého spektra jde o zdaleka nejzdařilejší titul (nejenom ze zmíněných).(31.8.2010)

Na tomhle filmu se mi líbí to, jak hlavní postava (Tom Cruise) bere všechno strašně moc v klidu. I v krizových situacích dělá, jako by o nic nešlo a ještě k tomu vtípkuje. Postava Cameron Diaz tomu všemu dává šmrc a přidává filmu na atraktivitě. Je s podivem, že vždy agent Roy vyvázne ze všeho tak hladce a dovolí si udělat dokonce i romantickou scénu, kdy jde políbit June a přitom na něj zezadu pálí chlápci s bouchačkami, kteří se né a né trefit.(23.8.2011)

[imdb: 6.6/10] | me: Spomienka na roky minulé s hviezdnym obsadením, ktoré je hlavným plusom filmu. Je to divočina, ktorá sa vyhýba logike presne ako sa na takýto žáner patrí, lenže celkovo sa drží na úrovni priemernosti. Film je dosť nevybalansovaný - v jednej chvíli plný dobrých gagov, inokedy nudný a vlažný ako nedeľné popoludnie. Celkovo však divák dostane presne to čo očakáva, žiadne prekvapenia sa nekonajú ... ale to predsa až tak nevadí.- niekedy je proste dobré vyplniť čas len tak - jednoduchou akčnou zábavou.(12.10.2010)

• - Patrick O'Neill původně film napsal jako akční thriller, s Genem Hackmanem a Justinem Longem v hlavních rolích. Film se měl jmenovat All New Enemies. Název se později změnil na Trouble Man a z filmu se stala romantická akční komedie s Chrisem Tuckerem a Evou Mendes. Jakmile si upravenou verzi scénáře přečetla Cameron Diaz, nabídla hlavní mužskou roli Tomu Cruisovi, který ji nakonec přijal. Scénář se nakonec dočkal dalších sedmi přepisů a nového názvu. (HellFire)

• - Při natáčení scény s útěkem před býky ve španělské Pamploně (natáčení ovšem neprobíhalo na severu Španělska, ale v Cádizu) byly zraněny dvě ženy a natáčení muselo být přerušeno. (Andresito)

• - Tom Cruise ani Cameron Diaz nebyli ve filmu zastoupeni dabléry. (Čiban)