Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

Najviac ma fascinovalo ako tí dvaja dokázali bez problémov prežiť v obkľúčení po zuby ozbrojeného komanda, ktoré ich chcelo zabiť. Ale zase sa raz v akčnej komédii vie trafiť len hlavný hrdina. Je tu opakované len to isté ako vo všetkých podobných filmoch, nehovoriac o trikoch, ktoré boli veľmi zvláštne.(7.12.2011)

James Mangold je poměrně zkušeným řemeslníkem, který za dobu svého působení vyloženě nezklamal. Jeho poslední 3 kousky navíc byly ve svých žánrech velice vydařené a tak nebyl důvod se obávat u Knight and Day něčeho jiného. Slušná porce nadsazené akce se opravdu přiřítila. Tom Cruise se do těchto rolí vyloženě hodí, prakticky zahrál trošku vylepšeného Ethana Hunta. Klady jsou jasné: přehledná, nápaditá akce, občasný humor a Tom Cruise. K záporům bych přiřadil ač je mi to trošku nepříjemné postupující věk našich hrdinů, hlavně Cameron Diaz už není tou mladicí co bývala.(4.10.2010)

Věci mají občas svůj důvod..... Film o několika dramatických týdnech v životě agenta Millera, jenž musí agenturu zbavit krys a navzdory všem okolo létajícím kulkám políbit svoji novou lásku! Duševně nestabilní, paranoidní, násilný a nebezpečný agent T.Cruise kosí nepřátele a s vážnou tváří ,,cedí“ vtipný průpovídky, aby lehce zparodoval (ale nezesměšnil) superhrdinské vlastnosti tajných agentů. C.Diaz je husa, která skočí na ,,špek“ každýmu, kdo si řekne..... no tak lidi – JE TO JEN FILM, v normálním životě to tak nefunguje! Biják na pohodu a odpočinek po celonočním fárání jako dělaný! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem vypravěčem banálních historek typu: ,,letěl jsem v letadle s mrtvými piloty..“. 2.) Dokážu v absolutní tmě rozebrat bombu za pomoci špendlíku (zavíracího) a mentolek. 3.) Nevím, proč bych u sebe neměl nosit monočlánky. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

Akční komedie mi scházela, a je pravda, že v tomto filmu je vtipných momentů dost, a těch akčních také. Jejich poměr je dokonce dost dobře namíchaný, aby ani jednoho nebylo příliš mnoho nebo málo. Ale stejně mě výsledek nijak neuchvátil a nemám potřebu si ho zopakovat. Příběh je strašně přímočarý, a ačkoliv tohle není film, který by se snažil uchvátit diváka zrovna příběhovými kličkami, tak mi přišlo, že mohl být propracovanější. Množství motivů je naprosto nevyužitých a nabízí se otázka, jestli v tom filmu vůbec mají být (svatba a vlastně i postava Simona). Jo a narozdíl například od imfa mi začátek filmu přišel v podstatě dost nudný, celý začátek na letišti mi přišel nezajímavý, to až ve druhé polovině se film dost rozjel.(23.7.2010)

Soundtrack John Powell: 1. At The Airport ,2. Rough Landing ,3. Trouble On I-93 ,4. Running From Roy ,5. Hostage ,6. Car Ferry ,7. To The Island Of Love ,8. In Austria ,9. Galley Fight ,10. Five Star ,11. June Spies ,12. He's A Spy ,13. Rooftops ,14. The Villa ,15. Reunion ,16. Bull Run ,17. Going To Cape Horn? Take A Jacket(5.5.2011)

• - Natáčelo se ve španělském městě Sevilla, hlavním městě Andalusie. Ve filmu je pak možné zahlédnout i místní katedrálu. (sahe)

• - Než se k roli upsal Tom Cruise, jeho náhradníky mohli být Chris Tucker, Adam Sandler, nebo Gerard Butler. (HellFire)

• - Natáčení některých dodatečných scén probíhalo od ledna do začátku května - tedy pouhých sedm týdnů před samotnou premiérou. (CrypzzXD)