Reklama

Reklama

Tajný agent Roy Miller (Tom Cruise) změní v okamžiku život obyčejně vypadající June Havens (Cameron Diaz) v neuvěřitelnou jízdu... a na oplátku ona jemu. June se v letadle dá do řeči s okouzlujícím a poněkud tajemným spolucestujícím – Royem. Chvíli nato se vše změní. Letadlo nečekaně spadne do kukuřičného pole a havárii nikdo další nepřežije. June nemá ani vteřinu, aby alespoň pořádně popadla dech a už se ocitá na neuvěřitelně divoké cestě kolem světa – vyhýbá se střelám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a utíká před býky v Seville . To vše ve společnosti na první pohled nečitelného a asi nestálého, přesto totálně okouzlujícího tajného agenta. Dva rozdílní lidé z naprosto odlišných světů jsou uprostřed životu nebezpečného dobrodružství nuceni začít dělat to, čeho se chtěli za každou cenu vyvarovat, a to: důvěřovat si. Od teď už nikdy nebude nic jako dřív – jedinečný, super tajný agent zjistí, že je oslabený obyčejnou láskou a normální žena si s překvapením uvědomí, že je schopná naprosto mimořádných věcí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (15)

Recenze (1 002)

verbal 

všechny recenze uživatele

Živá reklama na scientology a paní s výrazem chcípajícího káčátka slibovali neuvěřitelnou jízdu! A místo toho se tenhle film přede mnou skoro dvě hodiny impotentně převaloval, jako frigidní romská prostitutka před obtloustlým Němcem. Opravdu jsem ne(u)věřil! Tomík Zábavníplavba by potřeboval nový audit, protože takovým engramem mohl pana Hubbarda akorát tak nasrat... ()

imf 

všechny recenze uživatele

Prvních dvacet minut má víc akce než třetí Mission: Impossible a víc romantiky než všechny letošní rom-com rychlosplašky. Pak to, za vydatné pomoci thymolinových úsměvů hlavní dvojice, začne jet z kopce... raketovým tempem! Naštěstí to není sjezd do průšvihu, spíš o dvě dekády zpátky, kdy se over the top vyskytoval jen v hyperbolických akčních filmech a vymírajících screwball komediích. Tohle má kus od každého, přičemž Mangold se za kamerou pohybuje s elegancí a staromódností člověka, který pamatuje doby, kdy Cary Grant vozil v autě leoparda. Z dokonalé iluze vás vytrhne snad jen pár digitálních triků (a taky pár digišumů v nočních scénách... použití digitálního materiálu taky filmu trochu upírá na pompéznosti, ale tu zas dohání John Powell v reprácích), ale když přistoupíte na to, že jde jen o zábavu, nikoliv o osud světa nebo hrdinů (ti vám nejsou lhostejní, jen prostě předem víte, že jim nic a nikdo neublíží), zjistíte, že tenhle film neztrácí výkon v celém spektru otáček... a zabrzdí až pár minut po závěrečných titulcích. P.S. Cameron je sexy a Tom je bůh ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Dokonalá ozvěna devadesátých let a definice ‚letního filmu‘. Zápletka z ranku primitivních, přepálené akční scény a hlavně fungující ústřední duo. Cruise hraje sám sebe, takže v té odlehčené atmosféře působí zábavně v tom správném smyslu, a Diaz zase dokazuje, že zahrát naivní uječenou blondýnku není jen tak. Škoda té předvídatelnosti, resp. tušení, že vás ten film ničím nepřekvapí. John Powell nejlepší od Bourneova ultimáta. 3 a ½. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $117miliónovTržby USA $76,423,035Tržby Celosvetovo $261,780,627Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,773,179Tržby za predaj DVD v USA $23,112,700║ Scenáristické vákuum, pri ktorom sa fakt nedá ani chvíľu rozmýšľať nad dejom a len nezáväzne sledovať tú aspoň zábavnejšiu časť filmu a to akciu, či nejaké tie zábavné gagy. Tom Cruise ešte celkom zvláda svoju úlohu aj keď na svoje lepšie časy sa nechytá ani z ďaleka, horšie dopadá jeho partnerka Cameron Diaz, tá je čistý otras, kde ani kilo make-upu nezahľadí jej vzhľad, neskutočne je to vidieť na jej očiach ako strašne za pár rokov zostarla, na takéto úlohy vábivých žien už dávno nemá. Režisér James Mangold sa vracia opäť k svojej rutinérskej práci, škoda. Plus na taký rozpočet to je dosť veľké bezvýznamné fiasko. /videl v kine: 60%/ ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Mission: Imbecile 3,5. Ľahko zabudnuteľná jednohubka. Niekoľko solídnych (prvá automobilová, bitka vo vlakovej kuchyni, španielske finále) a niekoľko rutinných akčných scén zlepených chabou, zúfalo predvídateľnou zápletkou. Takmer nulová chémia ústrednej dvojice, nevýrazní lotri a nefungujúce komediálne prvky. Tempo tomu dáva hlavne Powell. Aj na tie 3* musím prižmúriť jedno oko. 5/10 ()

Galerie (56)

Zajímavosti (16)

  • Ve scéně, kdy June Havens (Cameron Diaz) jede na letišti po eskalátoru, si lze všimnout, že se za ní nachází pokaždé někdo jiný. V záběru ze strany je to muž s novinami, naopak v záběru zepředu jsou to dva pánové v košilích. (Jirka1111)

Reklama

Reklama