Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

Tihle dva se už na plátně sešli, bylo to docela v pohodě, ale v hlavě to divákovi rozhodně nezůstalo. Tak trochu sterilní je i nový snímek Jamese Mangolda. Je to další přírůstek do rodinky všech těch Pánů a paní Smithových. Přesto jedno se musí nechat, sic je tak trochu primitivní, tak spíš tím mile sebeshazovačným způsobem. Navíc po nás Mangold chce, abychom vypnuli mozek, pěkně se uvelebili a nechali se unášet svižným příběhem po exotických lokacích, které známe a budeme znát i dál jenom z obrázků. Příběh je jen přebíháním z jedné více či méně povedené akce do druhé, a mnohdy to skutečně dře. Mangold k materiálu nepřistupuje s takovou lehkostí jako kdysi Cameron s výtečnými a tak trochu nedoceněnými Pravdivými lži (i postava Jamie Lee Curtis se tehdy poprvé tváří v tvář setkala s násilím a spoustou zbraní, zatímco její partner hromadil mrtvá těla), ale jen nabízí poměrně vtipnou a přehlednou akci, několik slušných hlášek a sympatické hrdiny. Vlastně, vždyť to přeci není tak úplně málo!!(12.11.2010)

Dělá to bum, prásk i vžúúúm a postarší Barbie s postarším Kenem tam dělají mlask mlask. A to vše se děje celkem stylově, v devadesátkovém hávu a s výtečným nápadem sledovat vše z pohledu June a nikoli Roye. Škoda jen velké nevyrovnanosti jednotlivých scén a Cruise. Není sice zlý, ale do téhle polohy by sedl spíše Ben Stiller.(7.8.2010)

• D.Moore

Chcete srovnávat se Smithovými? OK. Film Angeliny a Brada je ale lepší, a to o dost. No nic, zpátky k Zatím spolu, zatím živi (distributore, zase válíš). Tom C. a Cameron D. jsou bezpochyby hvězdná dvojka, ale potřebovali by o dost nabitější scénář s lepšími vtipy a akčními scénami, které by byly alespoň tak dobré jako jízda autem s mrtvolou za volantem. Zkrátka dost nuda... Navíc Cameron Diaz mi nikdy nepřipadala jako nějak extra pěkná žena, což zcela otevřeně přiznávám. Dvě a půl hvězdy zaokrouhluji dolů za zklamání a pryč od toho. Mangold - a nejen on - umí víc.(10.9.2010)

Správná blbina. Jako by jste nasedli do letadla a letěli zpátky do devadesátých let, kde auto vybuchovalo, když jste ho střelili do nádrže, drsňáci hláškovali a spoře oděné blondýnky na vás mrkali se suchým Martini v rukou. Tom Cruise nestárne, vypadá stejně a dělá stejné šílenosti jako před dvaceti lety. Mangold režii celkem zvládá (má to ten příjemný oldschool nádech jaký to mít mělo), ale okaté digitální triky trochu kazí celkový dojem. Občas jsem si říkal, škoda že to nedostal do pracek Greengrass. A John Powell je u hudby záruka kvality. Příjemná oddechovka.(18.10.2010)

Akční nářez! Akční scény byly přehledné a geniálně vymyšlené a propracované, takové jsem už dlouho nikde neviděl! Mezi Cruisem a Diaz to opravdu jiskřilo. Tom byl správné cool a Cameron zase správně střelená. Musím ještě pochválit hudbu Johna Powella, která byla vynikající. Dám si na Johna pozor a budu ho asi vyhledávat.(27.4.2011)

• - Patrick O'Neill původně film napsal jako akční thriller, s Genem Hackmanem a Justinem Longem v hlavních rolích. Film se měl jmenovat All New Enemies. Název se později změnil na Trouble Man a z filmu se stala romantická akční komedie s Chrisem Tuckerem a Evou Mendes. Jakmile si upravenou verzi scénáře přečetla Cameron Diaz, nabídla hlavní mužskou roli Tomu Cruisovi, který ji nakonec přijal. Scénář se nakonec dočkal dalších sedmi přepisů a nového názvu. (HellFire)

• - Jméno hlavní hrdinky June (Cameron Diaz) i její sestry April (Maggie Grace) odpovídá názvům měsíců, červnu a dubnu. (T081)

• - Film sa natáčal aj v rakúskom Salzburgu, kde rozruch spôsobil miestny občan, ktorý do bulvárneho plátku priniesol kópiu scenára nájdenú v koši! Predpokladá sa, že ho zahodil niekto z členov štábu! (BathoryMan)