Reklama

Reklama

Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

(více)

Videa (15)

Trailer 3

Recenze (1 048)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Mission: Imbecile 3,5. Ľahko zabudnuteľná jednohubka. Niekoľko solídnych (prvá automobilová, bitka vo vlakovej kuchyni, španielske finále) a niekoľko rutinných akčných scén zlepených chabou, zúfalo predvídateľnou zápletkou. Takmer nulová chémia ústrednej dvojice, nevýrazní lotri a nefungujúce komediálne prvky. Tempo tomu dáva hlavne Powell. Aj na tie 3* musím prižmúriť jedno oko. 5/10 ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Sejmi mě hadrem! Kdo by to byl býval čekal? Nečekaná pecka, které vládne ústřední duo - motivace nemotivace. A nemá na tom podíl jenom festivalové publikum v KV. Na podruhé totiž Knight and Day funguje úplně stejně ne-li líp. Tudíž si zaslouží bumper sticker coby: "Nejlépe fungující návrat do minulosti letošního roku!" ()

Reklama

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Správná blbina. Jako by jste nasedli do letadla a letěli zpátky do devadesátých let, kde auto vybuchovalo, když jste ho střelili do nádrže, drsňáci hláškovali a spoře oděné blondýnky na vás mrkali se suchým Martini v rukou. Tom Cruise nestárne, vypadá stejně a dělá stejné šílenosti jako před dvaceti lety. Mangold režii celkem zvládá (má to ten příjemný oldschool nádech jaký to mít mělo), ale okaté digitální triky trochu kazí celkový dojem. Občas jsem si říkal, škoda že to nedostal do pracek Greengrass. A John Powell je u hudby záruka kvality. Příjemná oddechovka. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Myslíte si, že skoro 50letý Cruise a bloncka Diazová jsou už za zenitem? Tak to se pekelně mýlíte, protože tenhle film je skvělá jízda, při které skoro nic nedrhne./// Režisér J. Mangold není žádný nováček, nyní však poprvé přichází s akční komedií a oživuje kariéru dvěma už lehce vyčpělým hercům. Tvoří zajímavou dvojici, ze které sice nečiší sex-appeal jako z Pana a paní Smithových, ale jsou stokrát lepší než trapné duo z Exmanželky za odměnu./// Cruise svými hláškami baví a tahle role mu opravdu sedí. Lehce psychopatické chování a šílený škleb fungují dokonale. Viz např. scéna s postřeleným hasičem./// Štáb se zřejmě rozhodl, že zcestuje svět. Nevím totiž, jak jinak si vysvětlit tolik natáčecích lokací. Několik měst v Americe, rakouské Alpy, španělská Sevilla... Příběh na sebe časem nabaluje zbytečné vrstvy, dvojice pořád někam cestuje. Film jako kdyby snad byl oslavou dopravních prostředků. Použijí snad všechno od auta, letadla a vlaku přes motorku až k vrtulníku. Skákají, běhají, zkrátka dynamika jedna báseň, takže vlastně není, nač si stěžovat./// Oba se vtipně pošťuchují, např. když Roy oblékne June do plavek, zatímco je v bezvědomí. Metoda uspávaní se osvědčí, tak ji použije ještě několikrát. June totiž velmi špatně snáší stresové situace. Kolem ní se nemilosrdně střílí, po agentovi jdou mafiáni a podobná cházka. Diazová občas piští trochu moc, ale nepůsobí to trapně nebo strojeně. Nepadne agentovi ihned do náručí, jak to bývá v jiných filmech. Akce je nadprůměrná. Automobilová honička se řadí mezi ty špičkové - je nejenom nadupaná, ale také vtipná. Další skvělá scéna je, když ujíždějí před býky a pronásledovateli navrch./// Příběh začíná trochu váznout po hodině, když oba vystoupí v Rakousku. June uvažuje, zda Roye naprášit agentům, nebo ne. Mluví se a moc se neděje. Ale že bych se vyloženě nudila, to zas ne./// Pochválit je třeba OST. J. Powell zkomponoval svěží hudbu, která je dobrá, aniž by se neustále vtírala hlasitými tóny, jak tomu u dnešních špektáklů bývá. I přes drobné nedostatky a sladký happy end, se jedná o film, který rozhodně stojí za vidění. A na konci vám bude líto, že Roy není aspoň váš postarší strejda, co by vás bral na psycho-vejlety. Nebo spíš milenec, protože zábava je s ním skvělá a k tomu je ještě pořád charismatický a sexy! 75% Shot yout through and through, no bone, nowhere near the femoral artery. It´s all good. You´ll probably get a promotion. Good? ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Svěží a ztřeštěná akčně komediální podívaná, která na mě byla místy až moc přitažená za vlasy. Nemohu si pomoct, ale já Tomu Cruisovi akční role moc nevěřím! Jako Ethana Hunta jsem jej ještě zkousnul, ale na tuto roli mi až tak neseděl, čímž ovšem netvrdím, že se jí ujal špatně. Naopak. Nejlepší scény v tomto snímku byly ty v Evropě a na malinkém ostrově - bydlišti Roye. Zatím spolu, zatím živi jsou příjemnou záležitostí za pěkné 3*. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (17)

  • Ve scéně, kdy jsou Roy Miller (Tom Cruise) a June Havens (Cameron Diaz) u kontejneru pod palbou agentů, si Roy přebije zásobník a nenabije, přesto dál střílí. (dc125)

Související novinky

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)

Reklama

Reklama