Zatím spolu, zatím živi

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

• tron

„Varoval som ťa.“ – „Kedy?“ – „Veď som ti povedal ´Všetko zlé je na niečo dobré´.“ – „To nie je varovanie. To je dobré tak na samolepku od ananásu. Varovanie by bolo ´Ak nastúpiš do toho lietadla, zomrieš.“ Trocha čudne sa pomiešali žánre: chvíľku situačný humor, chvíľku romantika, chvíľku špionáž a potom akčná scéna s býkmi. Videl som filmy, v ktorých to fungovalo (MISSION: IMPOSSIBLE III napríklad), ale okej, ako-tak funguje aj toto. Akonáhle do toho ale raz za čas začne popletený scenárista smrteľne vážne motať psychológiu, kedy sa máme SERIÓZNE zamyslieť nad tým, čo cíti v srdci špión, tak to je troška drzé, zlato. Korunku blbosti tomu nasadzuje však až otrasne priemerný scenár z roku 1980 (všetkého schopný ozbrojený zlosyn nedokáže zastreliť hrdinu, ktorý pred ním neozbrojený kľačí na kolenách). Cruise s Diazovou sa snaží a aj mnohí iní sa snažia (režisér, kameraman, trikári). A celé je to fajn, drahé, exotické, milé a miestami som sa dokonca dobre bavil („požiarnik“). Povedal by som ale, že „dobre bavil“ je na nabúchaný vysokorozpočtový film s dvoma žiarivými hviezdami Hollywoodu málo. Vrcholom je zbytočne dlhá minutáž.(28.5.2011)

Akční nářez! Akční scény byly přehledné a geniálně vymyšlené a propracované, takové jsem už dlouho nikde neviděl! Mezi Cruisem a Diaz to opravdu jiskřilo. Tom byl správné cool a Cameron zase správně střelená. Musím ještě pochválit hudbu Johna Powella, která byla vynikající. Dám si na Johna pozor a budu ho asi vyhledávat.(27.4.2011)

Jako nebylo to spatny, to urcite ne, ale cekal jsem vetsi jizdu. Kdyz je akce, tak je vse v poradku, je radne prehnana, cool a vse vybuchuje, Cruise se tvari jako nejvetsi profik, kterej vsude byl a vsechno zna a oproti nemu Diaz je urvana zmatena blondyna. A funguje to naramne, i kdyz obcas vinou ne vzdy dobre zvoleny hudby to nema takovou dynamiku, jakou to mit mohlo. Problem je, ze jakmile neni akce, pripadne neni Cruise s Diaz, zacne film lehce ztracet, brat se misty moc vazne a trochu se tahnout. Takze je to cely spis o jednotlivejch scenach. Takze celkove to sice ne uplne splnilo moje ocekavani, film je zbytecne dlouhej, ale zabava to je slusna. Slabsi 4*.(28.9.2010)

Mission: Imbecile 3,5. Ľahko zabudnuteľná jednohubka. Niekoľko solídnych (prvá automobilová, bitka vo vlakovej kuchyni, španielske finále) a niekoľko rutinných akčných scén zlepených chabou, zúfalo predvídateľnou zápletkou. Takmer nulová chémia ústrednej dvojice, nevýrazní lotri a nefungujúce komediálne prvky. Tempo tomu dáva hlavne Powell. Aj na tie 3* musím prižmúriť jedno oko. 5/10(22.9.2010)

Knight and Day mierne asociuje Mr. a Mrs. Smith, výsledný dojem je o niečo lepší. Ide sa viac do roviny humoru, nadhľadu a akcie a všetko je to dvakrát tak prehnané ako v "bežných" filmoch. Ten vitpný a náhľadový rozmer beriem maximálne, no ako celok je to bezbrainová zábava a romantika pre staršie ročníky [nebrať prosím doslovne:)] Nesmrteľný Cruise a poblázená blondínečka Diaz sú funkční, ale scenár má svoje obmedzenia, pre ktoré je to len čistá priemerovka.(29.10.2010)

• Cameron Diaz