Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

James Mangold je poměrně zkušeným řemeslníkem, který za dobu svého působení vyloženě nezklamal. Jeho poslední 3 kousky navíc byly ve svých žánrech velice vydařené a tak nebyl důvod se obávat u Knight and Day něčeho jiného. Slušná porce nadsazené akce se opravdu přiřítila. Tom Cruise se do těchto rolí vyloženě hodí, prakticky zahrál trošku vylepšeného Ethana Hunta. Klady jsou jasné: přehledná, nápaditá akce, občasný humor a Tom Cruise. K záporům bych přiřadil ač je mi to trošku nepříjemné postupující věk našich hrdinů, hlavně Cameron Diaz už není tou mladicí co bývala.(4.10.2010)

[imdb: 6.6/10] | me: Spomienka na roky minulé s hviezdnym obsadením, ktoré je hlavným plusom filmu. Je to divočina, ktorá sa vyhýba logike presne ako sa na takýto žáner patrí, lenže celkovo sa drží na úrovni priemernosti. Film je dosť nevybalansovaný - v jednej chvíli plný dobrých gagov, inokedy nudný a vlažný ako nedeľné popoludnie. Celkovo však divák dostane presne to čo očakáva, žiadne prekvapenia sa nekonajú ... ale to predsa až tak nevadí.- niekedy je proste dobré vyplniť čas len tak - jednoduchou akčnou zábavou.(12.10.2010)

Rozpočet $117miliónovTržby USA $76,423,035Tržby Celosvetovo $261,780,627Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,773,179Tržby za predaj DVD v USA $23,112,700║ Scenáristické vákuum, pri ktorom sa fakt nedá ani chvíľu rozmýšľať nad dejom a len nezáväzne sledovať tú aspoň zábavnejšiu časť filmu a to akciu, či nejaké tie zábavné gagy. Tom Cruise ešte celkom zvláda svoju úlohu aj keď na svoje lepšie časy sa nechytá ani z ďaleka, horšie dopadá jeho partnerka Cameron Diaz, tá je čistý otras, kde ani kilo make-upu nezahľadí jej vzhľad, neskutočne je to vidieť na jej očiach ako strašne za pár rokov zostarla, na takéto úlohy vábivých žien už dávno nemá. Režisér James Mangold sa vracia opäť k svojej rutinérskej práci, škoda. Plus na taký rozpočet to je dosť veľké bezvýznamné fiasko. /videl v kine: 60%/(23.8.2010)

• verbal

Živá reklama na scientology a paní s výrazem chcípajícího káčátka slibovali neuvěřitelnou jízdu! A místo toho se tenhle film přede mnou skoro dvě hodiny impotentně převaloval, jako frigidní romská prostitutka před obtloustlým Němcem. Opravdu jsem ne(u)věřil! Tomík Zábavníplavba by potřeboval nový audit, protože takovým engramem mohl pana Hubbarda akorát tak nasrat...(20.9.2010)

Na tomhle filmu se mi líbí to, jak hlavní postava (Tom Cruise) bere všechno strašně moc v klidu. I v krizových situacích dělá, jako by o nic nešlo a ještě k tomu vtípkuje. Postava Cameron Diaz tomu všemu dává šmrc a přidává filmu na atraktivitě. Je s podivem, že vždy agent Roy vyvázne ze všeho tak hladce a dovolí si udělat dokonce i romantickou scénu, kdy jde políbit June a přitom na něj zezadu pálí chlápci s bouchačkami, kteří se né a né trefit.(23.8.2011)

• - Patrick O'Neill původně film napsal jako akční thriller, s Genem Hackmanem a Justinem Longem v hlavních rolích. Film se měl jmenovat All New Enemies. Název se později změnil na Trouble Man a z filmu se stala romantická akční komedie s Chrisem Tuckerem a Evou Mendes. Jakmile si upravenou verzi scénáře přečetla Cameron Diaz, nabídla hlavní mužskou roli Tomu Cruisovi, který ji nakonec přijal. Scénář se nakonec dočkal dalších sedmi přepisů a nového názvu. (HellFire)

• - Jméno hlavní hrdinky June (Cameron Diaz) i její sestry April (Maggie Grace) odpovídá názvům měsíců, červnu a dubnu. (T081)

• - Aby se mohl zúčastnit natáčení filmu, vzdal se Tom Cruise hlavní role v The Tourist (2010). (HellFire)