Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

"Takže na tři zahájím krycí palbu a poběžíme tady tudy k těm regálům, jo? - Jo! - Jedna,.." Bum, prásk, áááá.. "Mám začít na nižším čísle?" .. Tom a Cameron nejsou zrovna moji oblíbenci, takže jsem neměla dost dlouho chuť pustit si akční film s nimi. Ale jednou to přijít muselo a jsem za to ráda. Dlouho jsem se tak nenasmála a Cameron fakt bavila od začátku až do konce a Tom vypadal dokonce sexy? Svět už nebude normální :D Akční horská jízda, která se s ničím nesere a hlavně si na nic nehraje, ale jen baví a baví :o) Já mám dokonce chuť si to pustit znovu :D(31.7.2013)

Tihle dva se už na plátně sešli, bylo to docela v pohodě, ale v hlavě to divákovi rozhodně nezůstalo. Tak trochu sterilní je i nový snímek Jamese Mangolda. Je to další přírůstek do rodinky všech těch Pánů a paní Smithových. Přesto jedno se musí nechat, sic je tak trochu primitivní, tak spíš tím mile sebeshazovačným způsobem. Navíc po nás Mangold chce, abychom vypnuli mozek, pěkně se uvelebili a nechali se unášet svižným příběhem po exotických lokacích, které známe a budeme znát i dál jenom z obrázků. Příběh je jen přebíháním z jedné více či méně povedené akce do druhé, a mnohdy to skutečně dře. Mangold k materiálu nepřistupuje s takovou lehkostí jako kdysi Cameron s výtečnými a tak trochu nedoceněnými Pravdivými lži (i postava Jamie Lee Curtis se tehdy poprvé tváří v tvář setkala s násilím a spoustou zbraní, zatímco její partner hromadil mrtvá těla), ale jen nabízí poměrně vtipnou a přehlednou akci, několik slušných hlášek a sympatické hrdiny. Vlastně, vždyť to přeci není tak úplně málo!!(12.11.2010)

Na začátku roku 2010 byly tři filmy, o kterých jsem věděl, že by se eventuálně mohly stát letními trháky - The Losers, A-Team a Knight and Day. Poté, co The Losers (pro mě z nepochopitelného důvodu) propadli a nedotáhli to ani do kina (což je sakra škoda) se "boj" omezil na A-Team a tento snímek. A můžu říct, že právě tento film se pro mě osobně stává vítězem. Knight and Day je pro mě krásný příklad toho, co může vzniknout, když si pohráváte s žánrovými klišé (ano, vy tomu klidně říkejte kiksy a zaseknutí v 80's, já tomu říkám perfektní hrátky s žánrovým klišé "hrdinu téměř nic netrefí a jeho účes je stále super"), přidáte dva skvělé herce a hodně moc přestřelek :-) Tenhle film je pro mě ohlédnutím za těmi starými, dobrými filmy, které si na nic nehrály a chtěly jen pobavit. Mám takové tušení, že u mě to rozhodně nebylo naposledy, co jsem tento snímek viděl. 95 %. [Kvůli míře krásných slov a spokojenosti psáno v českém jazyce.] ;-)(20.11.2010)

Jako nebylo to spatny, to urcite ne, ale cekal jsem vetsi jizdu. Kdyz je akce, tak je vse v poradku, je radne prehnana, cool a vse vybuchuje, Cruise se tvari jako nejvetsi profik, kterej vsude byl a vsechno zna a oproti nemu Diaz je urvana zmatena blondyna. A funguje to naramne, i kdyz obcas vinou ne vzdy dobre zvoleny hudby to nema takovou dynamiku, jakou to mit mohlo. Problem je, ze jakmile neni akce, pripadne neni Cruise s Diaz, zacne film lehce ztracet, brat se misty moc vazne a trochu se tahnout. Takze je to cely spis o jednotlivejch scenach. Takze celkove to sice ne uplne splnilo moje ocekavani, film je zbytecne dlouhej, ale zabava to je slusna. Slabsi 4*.(28.9.2010)

Mission: Imbecile 3,5. Ľahko zabudnuteľná jednohubka. Niekoľko solídnych (prvá automobilová, bitka vo vlakovej kuchyni, španielske finále) a niekoľko rutinných akčných scén zlepených chabou, zúfalo predvídateľnou zápletkou. Takmer nulová chémia ústrednej dvojice, nevýrazní lotri a nefungujúce komediálne prvky. Tempo tomu dáva hlavne Powell. Aj na tie 3* musím prižmúriť jedno oko. 5/10(22.9.2010)

• Cameron Diaz

• - Ve scéně přistávání letadla zazní v kamionu skladba "Here I am" od skupiny Scorpions, která v podání Toma Cruisa zazněla také ve snímku Rock of Ages (2012). (Bobik99)

• - Tom Cruise sám opravoval mocykly, na kterých ve filmu jezdil. Stranou se údajně nedržela ani Cameron Diaz. (Čiban)

• - Motocykly značky Ducati vybral do filmu sám Tom Cruise. (Čiban)