provitamin

Romanťárna skôr pre tínedžerov, pri niektorých scénach mi bolo až trapne, niektoré boli naopak fajn, niektoré zase úplne klišoidné. Film je natočený aj z pohľadu chalana, aj z pohľadu baby. Najprv chalan rozpráva istú príhodu z jeho života, ktorá nejako súvisí s tou babou a potom zase baba rozpráva túto istú príhodu z jej pohľadu. Ono je to celkom dobrý nápad, bavilo ma vidieť tie isté situácie podané z dvoch rôznych, odlišných pohľadov. Avšak výsledok filmu je asi ten, že dievčatá sú nežné, rozumné a chápavé stvorenia a chlapci sú totálni idioti. 70% ()

iampatrik

80% Flipped není ničím originálním, přesto je něčím jiným, lepším.. Začínající puberta, různé rodinné problémy obyčejných lidí, dětstká láska, kamarádi - to vše ovlivňuje vzájemné sympatie a vztah Julie a Bruce podaný divákovi očima obou mladých. Jak jsem psal, vypadá to na další z hromady podobých si puberťáckých romantický filmů, jenže není tomu tak. Již zmiňovaný vyprávěčský styl, dobré "mladé" herecké výkony, první dětská láska (kterou snad zažil každý), obyčejné starosti obyčejných lidí, vše v retro stylu, to vše do sebe správně zapadá a dělá tak neobyčejným snímkem.. ()

Crackonosc

Setkají se jako malí, ona ho má ráda, on jí nenávidí... Krásná oddechvka ve které se na každou situaci nahlíží vždy z pohledu obou dětských hrdinů (tak trošku "Dokonalý trik" bez kouzel :-D) díky čemuž film získává dost nevšední nádech - jasně to už tu bylo, ale furt to není tak častý koncept, takže pořád potěší... Navíc mám rád (kromě robotů co ničej města) tyhle malý křehký a trošku naivní romance, takže pro mě -i když to neni film století- velice ale VELICE příjemně strávený čas. ()

Frecklie

Jeden z filmů, ve kterých je něco NĚCO a vy nedokážete popsat co to přesně je. Možná to, že se po něm, i při něm, cítíte tak hezky, nebo to, že každý přece někdy zažil něco aspoň trochu podobnýho. Možná je to v tom, vidět ten příběh z obou pohledů. A třeba je to tohle všechno dohromady. Je to film, co ohromně potěší a donutí vás těm dvěma tak pěkně přát, aby spolu byli už napořád :) ()

venom14

Tohle je jeden z malých filmů, který i přes svou maličkost vezme za srdce :-) Celkově je film velice příjemný a milý, vyprávění probíhá v naprosté vyváženosti a i když zde není žádná známá herecká hvězda, herci hrají opravdu dobře. Prostě z tohohle filmu jsem měl pozitivní náladu, moc pěkný romantický film. ()

Hanes88

Velice krásná a příjemná romantická komedie. No komedie spíše ne, raději řeknu příběh. Oba dva hlavní herci i přes svůj mladý věk zahráli velice dobře a hlavně se mi líbilo zpracování tohoto příběhu z pohledu obou hlavních postav. Opravdu povedené. 85%. ()

.baris.

Je sobota večer. V televizi dávají Stmívání (ne, že bych byla vyloženě jeho odpůrce, ale díky, jednou stačilo), 4. díl Shreka (kam se hrabe na první dva díly) a pořad s Vladimírem Menšíkem (nic proti tomuto velikánovi českého filmu, ale přece jen, sobotní večer si představuji strávený trochu jinak). Říkám si, že se snad raději půjdu učit (což už by bylo skutečně velmi krizové), ale v tom mi zrak padne na Má mě rád, nemá mě rád. Název mě nijak extra nezaujal, ale co už... Zkusím to tedy (v nejhorším skončím usínáním nad tou šílenou bichlí, co se mám do čtrnácti dnů naučit). Přišlo za mnou velmi příjemné sobotní překvapení! Tisíckrát natočené téma, ale tentokrát je to všechno najednou úplně jiné! Milé, nevtíravé a místy velmi vtipné, má to šmrnc a grády! Chválím za úžasný nápad "dvou světů", skvěle vystižené myšlení chlapa a ženské, originálně podané a zabalené v hercích, kteří mi na své role sedli jak... no, sedli mi na ně hodně :). A navíc mě postava Juli velmi zaujala klasickou pravdou, že "být odlišný se neodpouští". Tohle se moc a moc povedlo a já jsem dojatá :). ()

peetriss

Pro mne svého času a dodnes naprosté zjevení a mistrovské dílo romantického žánru. Film, na který se rád kouknu opakovaně. Je neuvěřitelné, s jakou lehkostí a bravurou natočil Rob Reiner rozkvět první lásky i počátečního odmítání mezi dvěma školáky ze sousedství, s jakým kouzlem a jak dospěle vykreslil vesmír dětských citů. Přitom se umně vyhýbá přeslazené prvoplánovitosti se zachováním divácké poutavosti především díky formě vyprávění postupnou optikou obou stran. Základ úspěchu tvoří skvělý výběr představitelů hlavní dvojice, a především u Madeline Carroll jsem zvědav, jak se vyvrbí, protože už nyní má výrazně našlápnuto do klubu mých nej hereček, protože je sympatická a nejednou mě přesvědčila, že herecké umění ovládá. Pro mne, romantickou duši, je Flipped překrásným filmem, který řadím do absolutní topky romantického žánru. V mých očích je Rob Reiner lídrem v oblasti romantických filmů, nikdo je neumí lépe (dalším důkazem budiž Když Harry potkal Sally). ()

IvoB

Film seskládaný z úplně obyčejných epizodek ze života dvou dospívajících, vyprávěn střídavě z obou perspektiv. Jednoduchý nápad v jednoduchém provedení, který sám o sobě funguje bez problémů, pokud od něj tedy nečekáte něco víc, než jen příjemnou oddychovku – 4* (7/10). ()

Prochy38

Kouzelná romantická záležitost. Hrozně moc příjemné, milé, čisté. Rád se kouknu znovu, kdykoliv. M. Carroll tyhle role zvládá skvěle a myslím, že o ní ještě dost uslyšíme. Za mě 80% ! ()

Rozjimatel

[2,5*]     "I guess it's something about his eyes... or maybe his smile." "Well, what about him?" "What?" "You have to look at the whole landscape."     Táto romantická komédia vo mne vyvolala silné rozpaky. Počas jej sledovania som si neustále hovoril, že film môjho obľúbeného režiséra (najmä v rokoch 1986 až 1990 tvoril len samé výborné diela), ktorý má ešte k tomu aj vysoké hodnotenie (momentálne 82 %, 959. najlepší film), predsa nemôže byť takou limonádou. Miestami ma to aj už-už začínalo vťahovať a rozpoznával som tam nejaké tie náznaky tvorivej geniality, vzápätí však vždy prišla nejaká totálna banalita, ktorá to všetko pochovala. Vývoj jedného romantického vzťahu trvajúceho prakticky od detstva je zaujímavo podaný striedavo z dvoch odlišných perspektív, čo prináša zaujímavé momenty s celkom milými pointami. Ja mám síce takéto citlivé, vzťahové filmy rád, tu som sa však nedokázal zbaviť pocitu, že je to presladené, vtieravé (ako hlavná hrdinka Juli Baker) a že vďaka prehnane divným postavám to pôsobí nevierohodne (tak trochu (dosť) šibnutá Juli, debilný kamarát Garrett, otec totálny idiot). Tak ma napadá, že ešte aj ten strýko Daniel mi pripadá v porovnaní s niektorými postavami normálny a dokonca dejová línia s ním je pre mňa jedna z najzaujímavejších vecí z celého filmu. A keďže sa ani herci nejako zvlášť nevytiahli, filmu proste musím prideliť iba priemerné hodnotenie.     "Garrett was surprisingly sensitive in matters of the heart." "Are you freaking mental? Juli Baker? You hate her." ()

Zejf3da

Příběhu nemůžu nic vytknout, protože ve filmu v podstatě žádnej nebyl:) ale tentokrát mi nesedl styl vyprávění. Mám hrozně rád tenhle americkej retrostyl a na Flipped jsem se moc těšil, ale kvality Stand by me to rozhodně nedosáhlo. Ono s pořádnou předlohou se natáčí asi o něco snadněji. ()

Kacitr

Filmy odehrávající se v dobách 60. let mám ráda. A Flipped je ještě k tomu vyjímečný. Zobrazovaný jak z pohledu Juli tak i Bryce Loskiho. Film mě překvapil i dojal. Soundtrack bezchybný, prostě nádherný. Litovala jsem, že už je konec, neboť jsem se ani na chvilku nenudila a film příjemně plynul kupředu. Navíc z tohohle podívání mám i jedno ponaučení; "Celek je lepší než jen součet částí." ;) ()

Cement73

Krásny príbeh o priatelstve, laske a o rodine... take pomale pohodove a nenarocne. Krasne bolo aj podanie udalosti z dvoch stran, od neho aj od nej. Velmi pekne ()

Martin_W

Ehm.. Přeceňovaný, ukňouraný a celkově natahovaný film. Nepřišlo mi nic tak zajímavé, abych dal lepší hodnocení. 62% ()

yuppie

Zrovna skončily závěrečné titulky a já se usmívám. Ani nevím proč. Asi tou celkovou atmosférou, který tenhle film pro mě měl. Hezký film :-) ()

Imrwere

Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám hodnotit pěti nebo čtyřmi hvězdičkami. Dvě propletené verze jednoho krásného příběhu. Až jsem si zavzpomínal na svojí dětskou lásku, hihi :)) úplně jsem se do filmu vžil. Nakonec tedy hodnotím "pouze" čtyřmi hvězdičkami, z důvodu pro mě suchého konce. Čekal jsem něco trošku víc, tohle bylo tak nějak nemastné a neslané. Jinak ale dílo kvalitní a opět před panem Reinerem smekám. ()

gocatgo

Silné, silné, velmi silné. Počátek vztahu z obou pohledů, včetně všech trablů a nedorozumění - tenhle film mě prostě totálně pohladil, aniž bych to na začátku čekal. Skvělé vypravěčství, celková vizuální stránka i herecké výkony v městě, kde nikdy neprší. A ten platan rozhodně ulici nehyzdil... ()