Francouzská pevnost Diên Biên Phu, jeden z pilířů koloniální vlády, je dějištěm krvavé bitvy v roce 1954, jež ukončí přítomnost Francie v této oblasti. Dnem i nocí je posádka pevnosti masakrována vietnamskými jednotkami a přežijí jen někteří... Strhující válečný film podle skutečných událostí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Inozuka

Neuvěřitelně nezvládnutý film ... přišlo mi, že to bylo celé točeno na opiu. Tématicky rozhozené, snažící se stát někde mezi válečným filmem a jakousi moralitkou. Ani jedna z těch poloh nefunguje, filozofické přemítání připomíná blábolení ožralců v hospodě po půlnoci a záběry z bojiště jsou naprosto o ničem. Celé je to zmatené, nudné a často nepochopitelné. Občas to oživí hezký záběr na Dakotu nebo na Hellcata, ale kvůli těm fakt nestojí za to strpět celkových 125 minut. ()

Tormentor665

Jako zajímavé historické drama to funguje na 100%. Jako válečný film tak na 50%. Na jednu stranu všudypřítomné bahno, smrt a atmosféra neodvratné pořážky působí věrohodně, ovšem jinak jsou bojové scény o ničem, neuvidíme tam jedinný pořádný útok Viet Minhu (i když je pravdou, že Vietnamci se snažili se jich vyvarovat). Na rok vzniku v tomhle ohledu slabota. Ovšem Deleruova hudba je na svém vrcholu, bez ní by film nebyl ani poloviční. Velký skladatel se rozloučil ve velkém stylu. Přál bych si umřít na vcholu své tvorby. Zabijte mě někdo! ()

Blazkowicz

Zásadní událost ve Vietnamu a dopadne to takto. Francouzi jsou totálně zmatení, morálka na bodu mrazu a nepřítel nikde. Takže vlastně klasická francouzská armáda. Kdybych o tom nevěděl něco víc, tak normálně řeknu, že asi bojovali mezi sebou. Jak někdo může natočit válečný film plný výbuchů a zraněných vojáků, ale nedat tam boj s nepřítelem, to nechápu. Stejně tak nechápu to francouzské velení. To vypadalo že tam vlastně nikdo nevelí. Tak hlavně že si zajdem na operu. Konec je pak očekávaný, prostě standartní postoj francouzské armády. 2* ()

cinema_cz

Jednostranně francouzský a přespříliš konverzační snímek pluje po povrchu žánru a bez větších potíží, ale i přidané hodnoty končí výčtem počtu obětí. (Ci 06/2008) ()

karlos-rio

tohle mohl být naprosto skvělý válečný film, ale pan reřisér by se měl jít zakopat s Vietnamcema a nevracet se , děj filmu-výbuchy ani nevím kolikrát to se nedá spočítat, pak bezpředmětné tlachání většinou v baru no a takhle se scény střídají téměř celý film, a pořád dokola, a až v samém záběru zahlídnete Vietnamce kteří se rojí jak mouchy a vykopávají jak krtkové ()

pafka

Ten film mel jakysi dej nedej, bez jakehokoliv vyznamneho vyvoje. Je to nuda od zacatku do konce. Snad jen par zajimavych zaberu z hor. JInak nic. ()

da.rk

Nutné a roztahané. U válečného filmu si dokážu představit lepší záběry, než jen na pohledy do zákopů. ()

aannemer odpad!

"Strhující válečný film podle skutečných událostí!" Opravdu? - Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem film DVD projížděl rychloposuvem, abych snad už konečně narazil na scénu, kde se trochu něco děje, abych tu padesátku, co jsem do filmu vrazil, nevyhodil tak úplně z okna. Poté ale sisk opravdu do odpadků putoval. Frantíci, jděte s tím struhujícím dramatem do Paďous! ()

peaceNwar

Neuveriteľná prázdnota. Žiadna akcia, žiadny boj, žiadna zápletka, žiadne rozumné dialógy. Za pozretie stojí snáď len posledných dvadsať minút, kedy sa francúzske jednotky vzdávajú a popritom hrá krásna hudba. ()

Saxos

To se moc nepovedlo. Průběžné koukání na vzdálené výbuchy kolem kót pevnosti Diên Biên Phu, občasné uvedení data události, nesmyslné tlachání v zázemí, určitě neudělá koukatelný a zajímavý válečný film. A přitom téma velmi dobré. Pro Francii znamenala prohraná bitva, trvající skoro dva měsíce, konec kolonizace Indočíny. Odhaduje se cca 4000 mrtvých na straně vítězů, 2300 na straně Francouzské unie a jejich spojenců. Početní síla vojska severního Vietnamu byla skoro šestinásobná. ()

PatrikP4

Tohle není moc dobrý valečný film... Koukal jsem na to a vůbec netuším co bylo na začátku když jsem došel na konec... ()

blekekeke

Na to, jak je tento snímek reálný, je v něm až příliš nudy ... A přeskakování z místa na místo, tomu taky moc nepomohlo. ()

Winster

Trošku nůďo, nepřátele nevidět...Radím si předtím alespoň přečíst článek na Wikipedii...jinak se v tom člověk absolutně nemá šanci vyznat. + ústřední melodie. ()

Cubah

Vizuálně pěkné, hudebně také, válečné scény poměrně výpravné a přece naprosto nefunkční, řekl bych nejen kvůli scénáři ale také na můj vkus hodně zmatenému střehu, který kontinuitě filmu opravdu příliš nepřidal... ()

volodan

3 hviezdičky dávam len kvôli zvolenej téme a záverečným titulkom s venovaním. Škoda, že dej je tak strašne roztržitý bez jasnej línie, lebo scenár mal značný potenciál. Inak bolo by zaujímavé natočiť film o československých príslušníkoch cudzineckej légie, ktorí bojovali v Indočíne po boku francúzov... Bolo ich tam tuším okolo 2 tisíc... ()

sibskyn

Film, který je jistě zajímavý svým tématem, ale zpracování je příšerně táhlé, že to musí dokonce unudit každého intelektuála. Některé záběry jsou velice povedené, ale to bohužel nemůže zachránit ty ybylé dvě hodiny prázdnoty. ()

Sa.sa

Nechápu tak nízké hodnocení, :/ film podle skutečnosti není nějaké americké béčko s nekonečným zásobníkem! Ale pouze bahno, smrt, zmar a beznaděj...! Vietnam byl pro Francouze a Amíky stejná katastrofa :) Holt je rozdíl jestli někdo bojuje pro peníze či svobodu, ale nejsmutnější je, že si nevzali žádné ponaučení :( 5 hvězd a 100% ()

ado7

Rozhodne tento film drží rekord v počte výbuchov za minútu. Síce nikto nevie odkiaľ a kto strieľa, ale explózií je tam tolko, že by to stačilo aj na ďalšie 3-4 vojnové filmy :)) ()