O štipku slabšie ako predchádzajúca časť. Avšak s podareným úvodom a záverom, plus zvyšok časti tiež rozhodne nenudil. Za zmienku stojí najmä postava Jaimeho, ktorá sa nám zaujímavo vyvíja a jeho "spoveď" podtrhuje, že nie všetko je čierno-biele tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Škoda len, že tvorcovia doposiaľ nevyužili viac z širokej palety zaujímavých a nevyužitých postáv, aby sa takto zahrávali s divákovými sympatiami. Snáď si to nechávajú do ďalších častí...(27.7.2016)

Pátá epizoda vůbec nebyla špatná, ale oba předešlé díly byly o něco málo lepší. Daenerysina linie už byla zase bez děje a na okraji zájmu, podobně to dopadlo za Zdí, protože se tvůrci tentokrát soustředili na Bratrstvo, Jamieho a Královo Přístaviště.(12.12.2017)

Jedna z mála epizod jejíž začátek navazuje přesně na konec té předešlé. A rovnou tou nejdramatičtější scénou z celé epizody. Souboj Ohaře a Berica. Minimum severu, kde v jedné hlavní scéně paradoxně roztají ledy. Vše kolem Starka je zamotané a nepřehledné, naopak neutuchající intriky a veletoče v hlavním městě jsou přehledné dokonale. Skvělý vstup lady Olenny.(13.5.2017)

• JohnMiller

Ako som už spomínal, postava Hounda, ktorú som v začiatkoch nemal vôbec rád, sa po čase vyvinula (ale vo svojej podstate sa nezmenila) tak, že som tomuto odpadlíkovi držal palce. Aj v tejto epizóde keď bojoval o svoj život a hoci to vyzeralo všelijako, nakoniec vyhral a bol som rád. Čo ma tu ešte celkom prekvapilo bol Tywin Lannister. ktorý rozdal zostávajúcim pre-živším Lannisterom úlohy aby udržali strategicky kráľovstvo pre seba. Správal sa ako kráľ, pri tom nemá až toľko kompetencii.(11.7.2016)

9/10(25.4.2016)