• Mrkvič
  ***

  Nojo, tak z konce těžko vystříkne, jako spousta zde hodnotících, někdo, kdo četl knížky. I bez knížek se snad ale nedá průměrně inteligentní divák zmást vyjádřeními tvůrců. Závěr je tak brutálně natahovaný, že už i při tom každému dojde, kam to směřuje (ne třeba jako brutálně náhlý zvrat na krvavé svatbě). Potěšilo ohlédnutí do minulosti, ale dál si kromě draků z dílu zapamatuji jen to dlouhatánské osahávání mrtvoly, u kterého jsem usnul.(6.5.2016)

 • Eleanor05
  **

  Ty jo! To je tak strašně drsný odpravit v jednom díle narychlo několik postav! :-/ Prosím všechny, co tady rozdávají čtyři a pět hvězdiček, aby si šli zahrát střílečku, když je tak fascinuje někoho vraždit, a vzpomeňte si, prosím, že dřív byla Hra o trůny taky o příběhu a postavách jednajících na základě svých vlastností a ne proto, že jim najednou přeskočilo.(1.8.2017)

 • buzzwoody
  *****

  Jedna z nejlepších epizod celého seriálu, která nakopla šestou sérii hodně vysoko. V Jonovo oživení jsem doufal a potěšilo mně, že přišlo už takhle rychle a vůbec mi nevadilo, že to bylo tak trochu očividné, že se to stane. Aspoň to dlouho neprotahovali a nechali místo taky jiným. Trochu mě mrzelo, že nedojde k bitvě s Noční hlídkou, ale myslím, že k ní dojde stejně. Tvůrcům konečně došlo, že Balon Greyjoy má být pod kytkama (nebo spíš pod vodou) už dávno, tak nám jen honem připomněli, že existuje a poté ho odstranili. Jestli Theon opravdu od Sansy odjede, tak bude hodně rychle po smrti a rod ze Železných ostrovů se propadne do sraček. Tyrionova momentka s draky byla poměrně nudná, protože všichni věděli, že se mu nic nestane. Aryina část je snad ještě nudnější než Daenerysina, kterou tentokrát pro jistotu vynechali (možná proto byla epizoda tak dobrá). Za zmínku pak ještě stojí i Bran, který se konečně zase objevil a flashback s Lyannou odhalil největší plot twist všech dob --- Hodorovo pravé jméno a schopnost mluvit!! Nebýt tohoto detailu, tak by ale jeho chvilka slávy nebyla tak zajímavá. Nejvyšší Vrabčák už překáží příliš a měli by ho do konce série odstranit. Celkově by se ale tato epizoda skutečně vešla minimálně do top 10 ze všech ostatních epizod. 90%(2.5.2016)

 • mclenin

  Epizóda "Home" láme rekordy v hodnoteniach a zaradila sa hneď na druhé miesto po epizóde s príznačným názvom "Hardhome" (s05e08). Po vlažnom úvode, ktorý minulý týždeň len hodil háčik s návnadou prichádza obsahovo kvalitný diel, ktorý by mohol byť tým pravým úvodom, pretože až v tejto časti dochádza k skutočnému posunu v deji, miestami prekvapivému, miestami očakávanému, no bez zbytočnej vaty, s ľahko šokantným ? (vážne čakal niekto niečo iné ?) záverom. Malé štatistické okienko epizódy - počet úmrtí (6), nové kľúčové postavy (3), nahota (0), linky POV (8), "Hodor" (3)(4.5.2016)

 • Nach
  *****

  Výborný. Zvrat za zvratem a to všechno již v příběhu oproštěném od knih George R. R. Martina. Mám radost z toho, jak se vše vyvíjí a (konkrétně zde) finální "procitnutí" mi přijde jako jediný pozitivní závan, kterého se tento seriál kdy dopustil. Až mi skoro přijde líto, že to neskončilo o chvíli dříve, reálněji. Ovšem natěšenost na další díl, který mi odpoví na otázku, co toto procitnutí přinese, je maximální. Nemám co dodat. Seriálová špička a zatím šestá série jede v kvalitativní úrovni čtyřky. Tedy vrchol. 95%(5.5.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace