Jedna z nejlepších epizod celého seriálu, která nakopla šestou sérii hodně vysoko. V Jonovo oživení jsem doufal a potěšilo mně, že přišlo už takhle rychle a vůbec mi nevadilo, že to bylo tak trochu očividné, že se to stane. Aspoň to dlouho neprotahovali a nechali místo taky jiným. Trochu mě mrzelo, že nedojde k bitvě s Noční hlídkou, ale myslím, že k ní dojde stejně. Tvůrcům konečně došlo, že Balon Greyjoy má být pod kytkama (nebo spíš pod vodou) už dávno, tak nám jen honem připomněli, že existuje a poté ho odstranili. Jestli Theon opravdu od Sansy odjede, tak bude hodně rychle po smrti a rod ze Železných ostrovů se propadne do sraček. Tyrionova momentka s draky byla poměrně nudná, protože všichni věděli, že se mu nic nestane. Aryina část je snad ještě nudnější než Daenerysina, kterou tentokrát pro jistotu vynechali (možná proto byla epizoda tak dobrá). Za zmínku pak ještě stojí i Bran, který se konečně zase objevil a flashback s Lyannou odhalil největší plot twist všech dob --- Hodorovo pravé jméno a schopnost mluvit!! Nebýt tohoto detailu, tak by ale jeho chvilka slávy nebyla tak zajímavá. Nejvyšší Vrabčák už překáží příliš a měli by ho do konce série odstranit. Celkově by se ale tato epizoda skutečně vešla minimálně do top 10 ze všech ostatních epizod. 90%(2.5.2016)

Nojo, tak z konce těžko vystříkne, jako spousta zde hodnotících, někdo, kdo četl knížky. I bez knížek se snad ale nedá průměrně inteligentní divák zmást vyjádřeními tvůrců. Závěr je tak brutálně natahovaný, že už i při tom každému dojde, kam to směřuje (ne třeba jako brutálně náhlý zvrat na krvavé svatbě). Potěšilo ohlédnutí do minulosti, ale dál si kromě draků z dílu zapamatuji jen to dlouhatánské osahávání mrtvoly, u kterého jsem usnul.(6.5.2016)

• JohnMiller

Ako spomínajú kolegovia v komentároch " Väčšina dejových liniek vyložene sľubuje veľké veci" to je síce fakt, ale to už sľubujú desiatky epizód, a ak si dobre spomínam.. dva krát ma dej skutočne tak bavil, že som s povedal vááu. Táto epizóda ma ako aj predošlá ničím nenadchla. Samozrejme až na úplne posledné sekundy, ktoré nechcem vyspoilovať. A práve kvôli tomu sa teším na ďalšiu epizódu doslova teším.(14.10.2016)

• mclenin

Epizóda "Home" láme rekordy v hodnoteniach a zaradila sa hneď na druhé miesto po epizóde s príznačným názvom "Hardhome" (s05e08). Po vlažnom úvode, ktorý minulý týždeň len hodil háčik s návnadou prichádza obsahovo kvalitný diel, ktorý by mohol byť tým pravým úvodom, pretože až v tejto časti dochádza k skutočnému posunu v deji, miestami prekvapivému, miestami očakávanému, no bez zbytočnej vaty, s ľahko šokantným ? (vážne čakal niekto niečo iné ?) záverom. Malé štatistické okienko epizódy - počet úmrtí (6), nové kľúčové postavy (3), nahota (0), linky POV (8), "Hodor" (3)(4.5.2016)

Konec byl na můj vkus až příliš očekávaný, jako by se tvůrci seriálu zkrátka podřídili fanouškům. Tato závěrečná scéna byla i dosti neoriginálně natočená. Záběr na mrtvolu, záběr na mrtvolu, další záběr na mrtvolu, bum, otevře oči! Ovšem jinak byl díl výborný! Greyjoyové jsou zpátky a na jejich dějovou linku se těším, sice vím, jak se to s nimi bude vyvíjet díky knize, ale uvidíme, jak se toho tvůrci seriálu zhostí. Tyrion je pořád stejně skvělý a největší novinka tohoto dílu... tudududů! Hodorovo dětství asi nebylo plné jen slova Hodor... Ramsey se stává v očích většiny čím díl tím rychleji nejnenáviděnější postavou (téměř se vyrovnává Joffreymu) celého seriálu a já ho mám čím dál tím raději. Jeho dějovou linku považuji v tomto díle za nejzajímavější...(8.5.2016)