Za Zdí (S07E06) (epizoda)

Beyond the Wall

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 1 h 10 min

• paddy35

Jestli předchozí díl, dělal z diváků blbce, tenhle z nich dělá retardované idioty. Tolik nelogických kravin pohromadě jsem neviděl ani v Kobře 11 a jestli tohle schválil G. R. R. Martin, tak musel být víc ožralý než Thoros z Myru. Nehledě na to, že už šest dílů se opakují pořád dokola ty samé problémy jako třeba věrnost Lordů na Severu nebo chování Dany, bez toho, aniž by se to někam hnulo, pořád se o tom tlachá znovu a znovu, aby náhodou člověk nezapomněl to, o čem se mu po nocích už i zdá. Tohle je vážně propadák a pevně vkládám své naděje do osmé série The Walking Dead a doufám, že nebudu zklamaný.(16.8.2017)

Mno, tak se nám to stává čím dál tím víc přímočařejší, než to bylo do teď. Navíc jsme v tomto dílu viděli jenom sever. Mohli to zkusit proložit něčím z jihu. Bylo by to asi zajímavější. Jinak děj byl díky své přímočarosti docela předvídatelný, aspoň v části za zdí. To bylo něco, co jsem měl na tomhle seriálu rád, nepředvídatelnost. Je škoda, že se trocha vypařila.(25.8.2017)

Komentar muze a bude obsahovat SPOILER Jo, bylo to super, ALE (a berte to tak, jak v nekterem z predchozich dilu Jon Snow (tusim) rekl, vsechno pred "ale" jsou sracky), jakto, ze v takove zime se jim nekouri od pusy? Jakto, ze tam praska led, vzdyt to je kurnik zamrzly desitky a stovky let a ne, opravdu nechodte na me s tim, ze to je nejakej teplej proud kdoviodkud. Par vtipnych konverzaci to fakt nezachranuje a ja si rikam, jestli tvurci radsi nemeli s tim hura pokracovanim skoro bez autora, trochu pockat, protoze to zacina vazne pokulhavat. Zacina me taky pripadat, ze hlavni postavy uz neziji ve fantasy svete, ale spis ve sci-fi svete, kde teleportace neni zadny problem a takhle by se dalo pokracovat. Fakt, ze Jon na tuhle bomba vypravu vyrazil me stval a psal jsem to uz v komentari u minuleho dilu, ale ted kdyz se za to 5x omluvil, tak ten pocit docela vyeskaloval, protoze to navic zacalo pripominat nejakou telenovelu ci co. O maratonci Gendrym(ten s tim kladivem), ktery v tech -xy °C prebehne pul zemekoule uz snad ani nema cenu se zminovat.. P.S.: Jsem rad, ze to s tou "magickou, velkou a ledovou zdi" aspon tak nejak trochu obesli, kdyz uz to tam takhle vymnoukli (ohledne premistovani (ne)mrtvyho).(17.8.2017)

• Sidonka

Naděje některých kritičtějších diváků a doufání v to, že poslední dvě epizody nám vynahradí všechny slabší kousky série se nadobro rozplývají. Pořádně rozjet už se může jen poslední epizoda a to je z mého úhlu pohledu poněkud málo. Podle někoho je řešit logiku jednání postav a výstavbu celého děje zbytečné. Hlavně že se tam bude válčit s draky a zima se blíží. Bojové scény prý na pěknou fantasy stačí. Takže pořád je to naprosto úžasné? Ne, opravdu není. Píšu to už asi podruhé: mně tohle NESTAČÍ.(16.8.2017)

Budget investován do akce, měl být investován hlavně ale do scénáře. Jinak: Psychore, chápu, že chceš bejt novej verbal, ale to hulení tvýmu mozku neprospívá. Opravdu se v každém komentáři usvědčuješ sám z toho, jak jsi hloupý, a to už je - u tak jednoduše napsaného seriálu, jakým je sedmá řada GoT - co říct. Přesně pro vyhulené rádoby cool mozky dneska Benioff s Weissem ukázali, že Westeros má ukrutně rychlé havrany, kteří dokážou přeletět půl kontinentu přes noc a Daenerys má ukrutně rychlé draky, kteří dokážou za půlku dne ten kontinent přeletět taky. Jinak pro rádoby cool vyhulence je Murukův komentář jak dělaný, byť samozřejmě neobhajuje lacině napsaný scénář.(21.8.2017)

• - Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání nemrtvým na jakémsi ostrově uprostřed zamrzlého jezera, v jedné scéně v pozadí je vidět jeden z divokých, který výpravu doprovázel, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)

• - V jedné ze scén, kdy nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)

• - Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)