Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

Za Zdí (S07E06)

(epizoda)
  • USA Beyond the Wall
Trailer

Jon se skupinou uvízne za zdí a volá Daenerys o pomoc. Arya se Sansou jsou v rozporu. (KajusaK)

Trailer

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Společenstvo prstenu dosáhlo svého cíle. Zuřivý medvěd a horda nemrtvých. Draci. A mezi tím nějaké to plánování a vyjasňování si názorů. Zahořklá Arya a zoufalá Sansa. Modré oko. Nechápu jen stálý pláč nad původní Martinovou předlohou. Už jsem se pomalu smířil s tím, že jeho finále si nepřečtu. Martin je lempl a já děkuji HBO, že se pokusilo rozjetý epos dotáhnout do konce za mistra, který nemá na psaní čas, jelikož má příliš mnoho aktivit. Ještě že S.King měl ke čtenářům větší zodpovědnost, když psal svoji Temnou věž. A to měl překážky v psaní nepoměrně větší. ()

akisha

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedávno jsme si dali "re-watch" GOT (záměrně jsme vynechali osmou sérii, takovej teror bych si znovu nezpůsobila) a prostě musím vypíchnout tady tuhle epizodu, kde mi došlo, že se GOT začal srát už dlouho před osmou sérií a tohle je asi nejhorší epizoda, než ji trumfly všechny ty z osmé "burn in hell" série. Předně ten nápad, to musel vyplodit tak chorý mozek, že se člověku chce až brečet. Tyrion odsunem na Essos přišel o veškeré IQ. Ale co mě vytočilo doběla, to je prakticky vzorek toho, co charakterizuje celý scénaristický vývoj posledních sérií. Takže, naše partička neohrožených je obklíčena armádou bílých chodců na malý skalce v jezeru, jo. A chodci nemůžou přes vodu, super. Takže naši pardálové tam stojí a mrznou jim zadky a čekají, až Gendry přeběhne pár kontinentů a vyšle pomoc (WTF... WTF?!!!). Přijde ráno, chlapci přešlapují a dýchají si na ruce (to fakt stačí v zemi věčného ledu, aby člověk zůstal naživu? nehledě na to, že příchod bílých chodců, respektive jejich kápů, přinesl vždycky ještě větší mráz?). Jezero už postupně zamrzlo, ale chodci zatím jenom stojí a čumí (a kápové taky, voeeee, asi 100m od ostrůvku, to je takovej shit!!). A při psaní scény zřejmě mezi scénáristy dementy proběhl následující rozhovor: "jak dáme ty chodce do pohybu, až jezero zmrzne?" odpověď: "já nevim, to je fuk, ne? Necháme třeba Ohaře, ať po nich hází chvíli šutry a jak narazí na led, tak to těm chodcům dojde." EEE!!! Ohař, nejvíc cool postava Westerosu, nebyl nikdy idiot. A tohle by udělal jenom idiot. Jenom totální idiot by nedomyslel, že házením voe šutrů na led by chodcům mohlo dojít, že led již zmrznul. A touhle scénou to prostě pro mě domršili, to je tak neskutečně líný psaní. Stačilo by se zamyslet o minutu dýl a dal by se vymyslet milion způsobů, jak to udělat líp, ale ne, tohle fakt vyhrálo? R.I.P. kdysi nejlepšímu seriálu svojí doby. Za takový domršení fakt měli někoho zavřít. ()

Psychor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

K zármutku všech fanoušků Martinovy geniální předlohy je nutno konstatovat, že se seriálová adaptace od poloviny šesté série začala transformovat v obyčejnou Hru pro blbce. Tuto epizodu se mi podařilo zhlédnout v té nejvyšší obrazové kvalitě, díky čemuž jsem si mohl povšimnout tropických teplot, které s přicházející zimou na severu za Zdí překvapivě panují. Jak jinak si vysvětlit, že se Jonovi a spol. vůbec nekouří od úst? Jestliže Benioff s Weissem vystudovali alespoň základní školu, nepochybně se museli dozvědět o existenci rosného bodu. Nebo se snad jedná o další z mnoha superschopností postav a nikdo z nich nemusí dýchat? Jedno je jisté - Westeros buduje olympijský tým a k potápěči Bronnovi se tak může přiřadit i maratonec Gendry, který se po odplutí z Dragonstone věnoval vytrvalostnímu sprintu ve sněhových bouřích. Ani jeden z těchto elitních sportovců však nemůže konkurovat jednoznačně nejlepšímu oštěpaři galaxie. O Night Kingovi nebylo v uplynulých sériích příliš slyšet a nyní víme proč. Stáhl se do ústrání za účelem tvrdého tréninku a jeho vypracovaná paže nyní dokáže hravě zastoupit obří římské balisty, jelikož vrhá oštěp do výšky několika stovek metrů. Chápu, že se chtěl sejmutím letícího Viseriona předvést před sličnými kostlivkami, ale přímo před sebou měl takřka nehybného Drogona s Daenerys na hřbetě. Proč si však situaci zjednodušovat? Což platí i opačně. Proč se Daenerys nepokusila spálit Night Kinga na uhel a raději vzala do zaječích? Abychom se dočkali osmé série. Scénář již od úvodu epizody opět nemá hlavu ani patu, což bohužel musíme považovat za signifikantní prvek sedmé série. Kdo například nasadil potopenému Viserionovi řetězy, jestliže si nemrtví s vodou absolutně netykají? Zkrátka jedna díra v logice za druhou. A mimochodem někdo se tady v komentáři k minulému dílu mohutně rozčiloval, že nic jako teleport neexistuje a mezi jednotlivými scénámi prý může ve skutečnosti uběhnout i celý uherský rok. Jak dlouho tedy čekal Jon za dané bezvýchodné situace na přílet Drogona? Dny, týdny či snad měsíce? ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokiaľ ste sa báli, že vzhľadom na pokojnejšiu piatu epizódu sa už akcie nedočkáme, tak proste ste sa mýlili. Predposledná časť je opäť akčná až na povalu a čo ma teší ešte viac, bojuje sa v zovretí ľadu a snehu a tie ľady budú aj praskať. Obkľúčenie trochu pripomenulo Spoločenstvo prsteňa v Morii, záverečná scéna záverečnú scénu z prvého Hobita, ale napríklad samotná bitka a problémy s praskaním ľadu zase Alexandra Nevského. Je tu skrátka pre každého niečo. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Působivé finále s králem nemrtvých vs. draky. Jinak víceménně vyrovnaná epizoda, výhradně severská, kde snímání decberoucích přírodních scenérií překonává snad jen závěrečná bitva a za zmínku stojí i nezvykle velké množství humorných vsuvek narozdíl od předešlých dílů, což trochu odlehčuje hutnou a temnou atmosféru, avšak není úplně na škodu. ()

• V jedné ze scén, v níž nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)
  • Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)
  • Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání před nemrtvými uprostřed zamrzlého jezera, tak v určitý moment je v pozadí vidět jeden z divokých, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)