VOD (1)

Jon se skupinou uvízne za zdí a volá Daenerys o pomoc. Arya se Sansou jsou v rozporu. (KajusaK)

Trailer

akisha

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedávno jsme si dali "re-watch" GOT (záměrně jsme vynechali osmou sérii, takovej teror bych si znovu nezpůsobila) a prostě musím vypíchnout tady tuhle epizodu, kde mi došlo, že se GOT začal srát už dlouho před osmou sérií a tohle je asi nejhorší epizoda, než ji trumfly všechny ty z osmé "burn in hell" série. Předně ten nápad, to musel vyplodit tak chorý mozek, že se člověku chce až brečet. Tyrion odsunem na Essos přišel o veškeré IQ. Ale co mě vytočilo doběla, to je prakticky vzorek toho, co charakterizuje celý scénaristický vývoj posledních sérií. Takže, naše partička neohrožených je obklíčena armádou bílých chodců na malý skalce v jezeru, jo. A chodci nemůžou přes vodu, super. Takže naši pardálové tam stojí a mrznou jim zadky a čekají, až Gendry přeběhne pár kontinentů a vyšle pomoc (WTF... WTF?!!!). Přijde ráno, chlapci přešlapují a dýchají si na ruce (to fakt stačí v zemi věčného ledu, aby člověk zůstal naživu? nehledě na to, že příchod bílých chodců, respektive jejich kápů, přinesl vždycky ještě větší mráz?). Jezero už postupně zamrzlo, ale chodci zatím jenom stojí a čumí (a kápové taky, voeeee, asi 100m od ostrůvku, to je takovej shit!!). A při psaní scény zřejmě mezi scénáristy dementy proběhl následující rozhovor: "jak dáme ty chodce do pohybu, až jezero zmrzne?" odpověď: "já nevim, to je fuk, ne? Necháme třeba Ohaře, ať po nich hází chvíli šutry a jak narazí na led, tak to těm chodcům dojde." EEE!!! Ohař, nejvíc cool postava Westerosu, nebyl nikdy idiot. A tohle by udělal jenom idiot. Jenom totální idiot by nedomyslel, že házením voe šutrů na led by chodcům mohlo dojít, že led již zmrznul. A touhle scénou to prostě pro mě domršili, to je tak neskutečně líný psaní. Stačilo by se zamyslet o minutu dýl a dal by se vymyslet milion způsobů, jak to udělat líp, ale ne, tohle fakt vyhrálo? R.I.P. kdysi nejlepšímu seriálu svojí doby. Za takový domršení fakt měli někoho zavřít. ()

mclenin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cítiť úbytok G.R.R.-a, a postupne sa začína ukazovať scenáristická neschopnosť kreativity, ktorá by sa aspoň priblížila podstate a charakteru tvorby Martina. Žiaľ kvantita, "dizajn", hra na efekt a všeobecný "hype" zaobaľujúci sériu GoT prevalcoval to čím si seriál dokázal pôvodne získať a vybudovať tak širokú základňu fanúšikov - neomalený príbeh so surovými reáliami takmer realistických rozmerov. To všetko je zrejme minulosťou a príbeh speje k ľahko predvídateľným záverom, s lacnými scenáristickými barličkami á la DEUS EX MACHINA a klišé nad klišé, kedy mám skôr pocit, že tvorcovia už toho majú plné zuby a chcú sa tejto látky čím skôr zbaviť. Áno epizóda bola pozerateľná, bola efektná, bola dokonca aj vtipná, snáď jedna z najlepších, ale v konečnom dôsledku sa mi na záver chcelo "grcať" (pardon za výraz). Svojím spôsobom mi to totiž skôr pripomínalo Hobbita. Dávam 3* zo zhovievavosti a ako vyjadrenie nádeje, že ešte nie je všetko stratené. ()

ArsenalEagle

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obsahuje spoilery. Dva dny po vypuštění pátého dílů "unikl" další díl a se spoustou spoilerů nešlo čekat do pondělí. 95 % dílu se odehrává na Severu, z toho více jak 80 % na sever od Zdi. Takový díl jsme už zažili, a ruku na srdce, Hardhome byl úchvatný, a to neměl k dispozici draky. Nevěřil bych, že mě GoTko opět nahlas rozesměje a opět za to mohl Tormund (kterému skvěle sekundoval Ohař a nepřítomná Brienne of Tarth). Ale k něčemu věcnému. Jon je z prominutím debil, když je schopný podniknout takovou kravinu. Naproti tomu jsem po dlouhé době pocítil obdiv a upřímné sympatie k Daenerys (Dany se jí prý nelíbí!), za to, jaký ryzí charakter dokázala ukázat. To co se děje na Zimohradu je věc druhá. Nevěřil bych, že je Littlefinger schopný zmanipulovat nejen Sansu, ale i Aryu, která pak naprosto zbytečně přímo i nepřímo vyhrožuje vražděním. Malíček po dlouhé době rozehrál svou hru, která mu zatím vychází. Co jsem se dočetl, poslední díl série by nemělo být typickým finále a mělo by spíše jen uvodit osmou sérii, jíž se nedočkáme dobrý rok. PS: i přes výborné scény, vtipné dialogy a Malíčkovu mindgame jde asi o nejslabší díl této série - na(ne)štěstí nedokážu být u GoTka zrovna 100% objektivní a snažím se vyrovnat hodnocení, které přispěje Psychor a jemu podobná individua. PSS: poprvé je znát špatný časoprostor - přeci jen zvládnout trojboj: běh(jezero-Zeď), havran(Zeď -Dragonstone), drak(Dragonstone-jezero) za cca den už docela do očí bije... u předchozích dílů osobně problém nevidím, neboť šlo o prosté posunutí děje, nikoliv portál, časovou smyčku či cestování časoprostorem. ()

micle21

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pořád pecka, ale 4 díl to u mě nepřekonalo. Ale asi za to mohl i můj stream (že by hbo go bylo přetížené, nedivil bych se). Dráček mrtvý, filmová řeč jede na plné obrátky s tim zachraňováním na poslední chvíli, ale vůbec to nevadí. Myslel jsem, že bude 8 dílů, ale finále už příště, snad to zas neunikne. ()

Teg

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nové dno. Vše co bylo řemeslně špatné v předchozích epizodách, je zde ještě horší. Scénář neřeším. Bylo jasné, že heroická akce krále severu za zdí, jenom proto, aby možná získal nemrtvého, který možná přesvědčí Cersei kdoví k čemu, bude mít nějakou podobnou dohru :-). Každopádně chudák Martin. Myslím, že tímto dílem seriál dropnu. Už je to delirium. ()

• Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání před nemrtvými uprostřed zamrzlého jezera, tak v určitý moment je v pozadí vidět jeden z divokých, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)
  • Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)
  • V jedné ze scén, v níž nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)