Za Zdí (S07E06) (epizoda)

Beyond the Wall

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 1 h 10 min

OK, tu už bola teleportácia trochu pritiahnutá za vlasy, lebo očividne medzi scénami neboli dni, týždne ani mesiace... Ale kašľať na to, dostali sme čo sme chceli. Už nie je čas na politiku a dlhé epizódy, kde sa všetci len rozprávajú. Nepriateľ je skutočný. Prílet troch drakov bol epický, rovnako modré očko na záver. Hlavne nech sa Rhaegal vráti čím skôr, nech má Jon na čom jazdiť.(16.8.2017)

až tu někdo bude psát nesmyslné komentáře, že to není dílo martina, ale scénaristů, tak si uvědomte, že v knize se píše o proroctví, že přijde azor ahai a porazí bílé chodce. Kdo jiný podle vás by měl být právě zmíněný Azor Ahai, pokud ne Jon Snow? Ano, seriál se už ASI nedrží knihy, protože žádná kniha není, vy kreténi, ale to není podstatné. Konec bude stejný, kdo v to nevěří, tak je hloupý. Jen v knize je více postav a budou jiné cesty k tomu, než se dojde do cíle. A jestli si myslíte, že seriáloví tvůrci udělají konec seriálu úplně jinak, tak jste na omylu. Věřím v to, že konec bude stejný jako v knihách, tak či tak povstane Azor Ahai a porazí chodce, jen bude muset zabít svoji lásku.(17.8.2017)

Působivé finále s králem nemrtvých vs. draky. Jinak víceménně vyrovnaná epizoda, výhradně severská, kde snímání decberoucích přírodních scenérií překonává snad jen závěrečná bitva a za zmínku stojí i nezvykle velké množství humorných vsuvek narozdíl od předešlých dílů, což trochu odlehčuje hutnou a temnou atmosféru, avšak není úplně na škodu.(21.10.2017)

Pro kritiky tohoto dílu: Kde vzali White walkers řetězy? - Mohli je vzít v Hardhome nebo kdekoliv jinde, kde dřív pobývali divocí. Gendry je maratonec? - Ano, je strašně divný, že člověk v nejlepší formě dokáže uběhnout pár kilometrů za pár hodin, když jde o osud celého světa. Jak to stihl havran na Dragonstone a Daenerys s drakem za zeď? - Oni tam byli obklíčený od odpoledne do rána dalšího dne, pokud si někdo nevšiml. Mám pocit, že Thoros kvůli tomu umrznul. To je jako Night King mistr světa v hodu kopím? - A proč ne, nadpřirozenosti typu draci, zombie, Hora mačkající lebku na padrť nám nevadí, ale z tohodle se všichni můžou posrat. A proč ten oštěp nehodil po Drogonovi, kterej byl v klidu a seděli na něm hrdinové? - Možná proto, že v ten okamžik Viserion pálil na sračku tisíce nemrtvých. Proč Benjen nenasedl na koně? - Možná, že je napůl White Walker a už by neměl žádnou roli v téhle válce. Třeba už toho měl dost, ale zas se z toho každej může zesrat. Nekurví to už trochu David Benioff a D.B. Weiss? - Stačí přestat s koukáním na seriál a zarejt se do knih, někdy to dopíše. Ono mimochodem, tvůrcům seriálu ty herci tak nějak stárnou a nemůžou čekat jako Martin. Napsat scénář za jeden rok a pak bejt bodanej do zad za každou nepřesnost od každýho kokota("fanouška"), kterej se tváří, že by to vymyslel mnohem líp. Já si tuhle epizodu prostě užil, možná to byl vůbec nejlepší díl seriálu. Neřešil jsem totiž hovna, jako řeší většina inteligentů zde. Bál jsem se o svoje oblíbený hrdiny a skoro jsem nedýchal, když Tormunda táhli do vody nebo když Jorah málem vypadl z Drogona. Taky jsem se pořádně nasmál, když Hound házel kameny po kostlivcích, kteří čekali na zamrznutí vody. Tohle byl prostě nářez největšího stupně a kdo to neunesl, ať se na seriál vysere.(17.8.2017)

• Angelino

Tak toto je naozaj definitívny odklon od politickej excelentnej drámy s prekvapivými prevratmi, drsnými koncami hlavných hrdinov, kde nikto nie je čiernobiely a nič jednoznačné. Posunuli sme sa do rozprávky s drakmi, kde hrdinovia neumierajú, sú jasní zlí a dobrí, už teraz vieme ako to skončí a nechýba ani láska a odvtedy žili spolu naveky. Toto už by zachránili jedine v prípade, keby niekto pri zmysloch napísal znova scenáre od 6 série a natočili by paralelnú realitu... Škoda.(21.8.2017)

• - Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání nemrtvým na jakémsi ostrově uprostřed zamrzlého jezera, v jedné scéně v pozadí je vidět jeden z divokých, který výpravu doprovázel, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)

• - V jedné ze scén, kdy nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)

• - Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)