Za zdí (S07E06) (epizoda)

Beyond the Wall

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 1 h 10 min

Mno, tak se nám to stává čím dál tím víc přímočařejší, než to bylo do teď. Navíc jsme v tomto dílu viděli jenom sever. Mohli to zkusit proložit něčím z jihu. Bylo by to asi zajímavější. Jinak děj byl díky své přímočarosti docela předvídatelný, aspoň v části za zdí. To bylo něco, co jsem měl na tomhle seriálu rád, nepředvídatelnost. Je škoda, že se trocha vypařila.(25.8.2017)

Mnohem soustředěnější epizoda, která má tak trošku jiný „feel“ než ostatní. Je to napínavé, akce je skvělá a závěr je překvapivý, avšak začíná to už trošku nepříjemně připomínat fanfikci. Opakovaná Deus Ex Machina ve Hře o Trůny? To mi není moc po chuti. Stejně tak mi není po chuti uspěchanost a tím pádem trošku neuvážené jednání postav. Vím, že se musí už hnát do finále… ale je opravdu nutné dlouhá léta budovaný svět plný intrik a promyšlených charakterů zakončit svižným, zábavným, leč prvoplánovým digibordelem? Podrobnější dojmy zde.(23.8.2017)

Nejaká vzbura sa nám tu uchytila v komentároch, kvôli veciam ktoré "nedávajú zmysel". Vo FANTASY seriáli. Psychor musí mať teraz vianoce, nakoľko sa tu našli ďalší super naštvaní, super cool a super "proti systému" tínedžeri, podobní jemu. Bol by som len zvedavý, či každý jeden človek, ktorý tomuto dielu dal 1* (čož je samo o sebe nezmysel, lebo žiaden seriál na svete nebol tak kvalitne a v takomto rozmere natočený) pri každom filme/seriáli chodí s lupou a hodinkami, a hľadá každú jednu nezrovnalosť v časovej línií. Áno, linky sa pohybujú rýchlo. Áno, niektoré veci nebolo možné stihnúť v určitom časovom období. Ale toto je dosť na to aby ste dali 1* perfektne natočenej, napínavej, emocionálne vyťaženej hodinke skvelého príbehu s úžasnými dialógmi, efektami a precízne vycibrenými postavami? No v mojej knihe nie. Ale ja narozdiel od vás nemám potrebu svoju menejcennosť za každú cenu kompenzovať "bojovaním" proti väčšine. 90%(17.8.2017)

Linka na Zimohradu mi přišla bezchybná. Celý díl byl vlastně fajn, ale na konci jsem měl sžíravý pocit, že něco scénáristé opravdu zkazili. Celý díl je vlastně obrovská blbost. Deus ex machine na každém kroku. GoT vždy odlišovalo realistické vyprávění ve fantasy světě, ale tento díl je jako z úplně jiného seriálu. Fakt, že po 5 minutách už víte jak seriál skončí taky nepřidává žádné plus. To čeho se ale bojím nejvíc je fakt, že z GoT se začala stávat pohádka a jestli na nás filmový štáb vytáhne Happy ending, tak zapalujte pásky se seriálem. Bude čas se modlit ke starým bohům a k tomu, aby Martin svou originální verzi příběhu dopsal(18.8.2017)

Komentar muze a bude obsahovat SPOILER Jo, bylo to super, ALE (a berte to tak, jak v nekterem z predchozich dilu Jon Snow (tusim) rekl, vsechno pred "ale" jsou sracky), jakto, ze v takove zime se jim nekouri od pusy? Jakto, ze tam praska led, vzdyt to je kurnik zamrzly desitky a stovky let a ne, opravdu nechodte na me s tim, ze to je nejakej teplej proud kdoviodkud. Par vtipnych konverzaci to fakt nezachranuje a ja si rikam, jestli tvurci radsi nemeli s tim hura pokracovanim skoro bez autora, trochu pockat, protoze to zacina vazne pokulhavat. Zacina me taky pripadat, ze hlavni postavy uz neziji ve fantasy svete, ale spis ve sci-fi svete, kde teleportace neni zadny problem a takhle by se dalo pokracovat. Fakt, ze Jon na tuhle bomba vypravu vyrazil me stval a psal jsem to uz v komentari u minuleho dilu, ale ted kdyz se za to 5x omluvil, tak ten pocit docela vyeskaloval, protoze to navic zacalo pripominat nejakou telenovelu ci co. O maratonci Gendrym(ten s tim kladivem), ktery v tech -xy °C prebehne pul zemekoule uz snad ani nema cenu se zminovat.. P.S.: Jsem rad, ze to s tou "magickou, velkou a ledovou zdi" aspon tak nejak trochu obesli, kdyz uz to tam takhle vymnoukli (ohledne premistovani (ne)mrtvyho).(17.8.2017)

• - Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání nemrtvým na jakémsi ostrově uprostřed zamrzlého jezera, v jedné scéně v pozadí je vidět jeden z divokých, který výpravu doprovázel, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)

• - V jedné ze scén, kdy nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)

• - Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)