Za zdí (S07E06) (epizoda)

Beyond the Wall

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2017, 56 min

Linka na Zimohradu mi přišla bezchybná. Celý díl byl vlastně fajn, ale na konci jsem měl sžíravý pocit, že něco scénáristé opravdu zkazili. Celý díl je vlastně obrovská blbost. Deus ex machine na každém kroku. GoT vždy odlišovalo realistické vyprávění ve fantasy světě, ale tento díl je jako z úplně jiného seriálu. Fakt, že po 5 minutách už víte jak seriál skončí taky nepřidává žádné plus. To čeho se ale bojím nejvíc je fakt, že z GoT se začala stávat pohádka a jestli na nás filmový štáb vytáhne Happy ending, tak zapalujte pásky se seriálem. Bude čas se modlit ke starým bohům a k tomu, aby Martin svou originální verzi příběhu dopsal(18.8.2017)

Nejaká vzbura sa nám tu uchytila v komentároch, kvôli veciam ktoré "nedávajú zmysel". Vo FANTASY seriáli. Psychor musí mať teraz vianoce, nakoľko sa tu našli ďalší super naštvaní, super cool a super "proti systému" tínedžeri, podobní jemu. Bol by som len zvedavý, či každý jeden človek, ktorý tomuto dielu dal 1* (čož je samo o sebe nezmysel, lebo žiaden seriál na svete nebol tak kvalitne a v takomto rozmere natočený) pri každom filme/seriáli chodí s lupou a hodinkami, a hľadá každú jednu nezrovnalosť v časovej línií. Áno, linky sa pohybujú rýchlo. Áno, niektoré veci nebolo možné stihnúť v určitom časovom období. Ale toto je dosť na to aby ste dali 1* perfektne natočenej, napínavej, emocionálne vyťaženej hodinke skvelého príbehu s úžasnými dialógmi, efektami a precízne vycibrenými postavami? No v mojej knihe nie. Ale ja narozdiel od vás nemám potrebu svoju menejcennosť za každú cenu kompenzovať "bojovaním" proti väčšine. 90%(17.8.2017)

Zatímco 7. řada GoT bude za chvíli končit, G.R.R.R.R.R.R.R. Martin si pořád válí špeky... Nejsem jeden z těch, co nutně v GoT hledají každou malinkou chybku, i když některé věci mě štvou, ale jak vidím v komentech, pár takových individuů by se našlo, a jak vidím, pár z nich je dokonce samotnými fandy tohoto eposu, a dokonce dávají epizodám jen 2*. To jako čumím. Mám ale ke scénáři pár výhrad. A to konkrétně scénu na zamrzlém jezeře. To ti "zombíci" (nevím jak je mám nazvat, pokud vím, tak White Walkeři jsou jen ti albíni), jako nemohli jít po tom jezeře jen po troškách, jak to udělali poté? To celou tu dobu přemýšleli nad tímto problémem? Když už jsou to větší debilové jako zombíci z TWD, proč jim tedy trochu neporadil sám Lich King, ehm teda Night King? No, teda zatím se jako záporák moc neosvědčil. Jooo. Ještě předtím, když chytil toho zombíka, jak to, že když Honza zabil Walkera, až na tohoto konkrétního všichni pochcípali? Nechápu. A jak to, že ten meč toho týpka vždy jen tak vzplane? Nevidím žádný čudlík jako u lightsaberu, nebo nějaký zapalovač (xD), nebo brusný kámen kterým by ten meč zapálil (myslím, že je asi určitě ten meč potřený nějakou hořlavou tekutinou, jako třeba Ohařovými chcánky nebo tak, a potom ten meč nějakým kamenem zapálí, ale ten meč vzplane sám od sebe když ten týpek zrovna potřebuje). A jak tam mohli na tom ostrůvku čekat? Jak kurva dlouho? To je úplný nesmysl. Nebudu se rozepisovat. Kdo viděl, pochopí. Ale zrovna, když se začalo něco dít, a šlo fakt do tuhýho, shodou náhod najednou přiletěla Dany se svými dráčky. Ta scéna byla dosti dobrá, ale prostě jsem se musel tahat za vlasy, jak ze scénáře úplně stříká deus ex machina. Pak ukázal pan albín svoje oštěpařské schopnosti, a to velmi účinné. No dráčka je mi trošku líto. Ale kdyby kurva Honza nebojoval s nemrtvými a dávno odletěli, možná by se to ani nestalo. A proč se sakra Deny nenasrala, a nespálila Night Kinga? Jednoduchý vyřešení zápletky, když už ta deus ex machina. Á jóóó, už rozumím. Ještě jedna série. No jasně. Natahování děje, tomu rozumím. No, zatím co všichni odletěli na ještěrce, Honza si zatím šel zaplavat. Poté když se vyhrabal, tak ho před hordou zachránil dlouho ztracený Ben, kvůli kterému, pokud si dobře pamatuji, se vydal Honza za Zeď. No a místo toho aby Ben spolu s Honzem odjeli, řekl Ben prostě Honzovi "No, čau, dlouho jsme se neviděli, čau, ale na to teď nemáme čas, čau. Hele, čau, já se jdu zabít, tak čau a pozdravuj tam na jihu. Čau." Total facepalm! Vždyť ten kripl mohl odjet s ním! Úplná debilita. No, potom se situace trošku zklidnila, ale pořád jsem si říkal: "Proč je tam do prdele jen jeden drak?!" Nevím jestli jsem blbej, nebo jsem nedával pozor, ale pokud vím, tak chcípnul jenom jeden drak. Ten druhej odletěl někam do piče nebo co? Ach jo. No a konečně: scéna mezi Danielou za Búrky vyprdnutá a Honzem Snížkem. Jak si myslel co? Že bude šukando! Nenene, leda hovno. Zatím jsi nic nedokázal. Ani Zímohrad jsi sám nedokázal dobýt. Poslední scéna byla také dosti dobrá. Akorát nevím, co bude místo ohně náš dráček chrlit. Asi ledovou tříšť. A to velmi kazí celkový zážitek. A paradoxně, přes to všechno, co jsem zde napsal, se mi tato epizoda vcelku líbila (např. u momentu kdy vybafnul ten medvěd, jsem se málem posral). Nevyhledávám v seriálech žádnou akci, ale jen dobrý příběh s dobrým scénářem. GoT je plná akčních scén, ty mě ale nenadchly a nezajímají mě tak, jako některé dějové zvraty, ale scénář prostě pokulhává. Proto se nedivím že epizoda nemá tak vysoké hodnocení, ale mě hodnocení ostatních tak moc nezajímá, jen to, jaký zážitek jsem z toho měl já (I love yourself.). Dal bych klidně i 5*, ale nechce se mi jezdit s kurzorem tak vysoko. Zatím mě ale 7. série nenadchla tak, jak jsem zprvu čekal. A finální epizodou se na finálním hodnocení asi nic nezmění.(21.8.2017)

Šestá epizoda byla plná neobhajitelných failů jako celá sedmá série. Pořád mě to baví ale mrzí mě, že to začíná sklouzávat do průměru a děj začíná být mimořádně předvídatelný. Pokud v poslední epizodě série nezabijou autoři některou z hlavních postav, bude to o ničem :D. Oživení draka nočním králem byl však solidní nápad. 68%(22.8.2017)

• paddy35

Jestli předchozí díl, dělal z diváků blbce, tenhle z nich dělá retardované idioty. Tolik nelogických kravin pohromadě jsem neviděl ani v Kobře 11 a jestli tohle schválil G. R. R. Martin, tak musel být víc ožralý než Thoros z Myru. Nehledě na to, že už šest dílů se opakují pořád dokola ty samé problémy jako třeba věrnost Lordů na Severu nebo chování Dany, bez toho, aniž by se to někam hnulo, pořád se o tom tlachá znovu a znovu, aby náhodou člověk nezapomněl to, o čem se mu po nocích už i zdá. Tohle je vážně propadák a pevně vkládám své naděje do osmé série The Walking Dead a doufám, že nebudu zklamaný.(16.8.2017)

• - V jedné ze scén, kdy nemrtví obklíčí Jona Sněha (Kit Harington) a jeho přátele, je v pozadí na kopci vidět nákladní auto. (Geriel)

• - Když se skupinka vedená Jonem Sněhem (Kit Harington) brání nemrtvým na jakémsi ostrově uprostřed zamrzlého jezera, v jedné scéně v pozadí je vidět jeden z divokých, který výpravu doprovázel, jak zběsile máchá oštěpem i přes to, že v tu chvíli u něj není žádný nepřítel. (jakub1998)

• - Na cestu za Zeď se vydá dohromady 10 lidí. Během bitvy s nemrtvými a medvědem prokazatelně zemře 6 lidí. Ovšem zpátky se dostane pět hrdinů + Gendry, který běžel pro pomoc. To je dohromady 12 lidí. (Timak)