Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

Akira777

Tady všichni píší, sahodlouhé příspěvky, ale já se zeptám takhle.... ono tam bylo něco vidět? Já viděl tmu a pokud jen přece jen něco bylo vidět, tak kamaraman byl velmi blízko. Jo po tomhle si člověk pustil bitvu o Helmův žleb, abych vůbec bitvu viděl. Tak za co jedna hvězda za prvé to co přišlo po tomhle bylo ještě horší a za druhé aspoň za ty herce. Nemám moc co k tomuhle napsat, bylo to nudné, bez napětí a byla vidět většinou jen tma, navíc hlavní postavy při tomhle měli takový plot armor, že to nebylo pěkný.Stačí si pustit tohle https://www.youtube.com/watch?v=SirDcru-oG0 ()

micle21

No za mě mírné zklamání, trošku jsem se bál, že mě budou víc bavit kecací díly a je to tak. Alespoň se to hezky vyčistilo a dobře, že nepřijel Gandalf. S kým ale bude teď bojovat? (Cercei) PS : co by se stalo, kdyby se to odehrávalo ve dne? Nic, akorát by bylo všecko líp vidět a triková studia by to stihla až za další rok.. ()

Eleanor05

No, ehm... bylo to lepší, než předchozí díly této série, (což zas ale není takový výkon), ale jinak celá ta epizoda byla jeden velký zmatek. Tma, rychlé střihy a zmatek. Přirozená posloupnost jednotlivých linií se opravdu těžko hledala, zvláště proto, že se postavy často teleportovaly z místa na místo (opravdový přeborník byla Arya, ale ani Jorah Mormont nebo Jon Sníh moc nezaostávali). Mezi tím zmatkem, změnami tempa a někdy i žánru ("The Walking Dead" scéna v knihovně), občas probleskl sympatický, či originální nebo napínavý moment, nic tam nebylo vyloženě směšné, nebo trapné, zřejmě i díky tomu, že se kvůli boji eliminovala povinná kvóta HBO ohledně minimálně jedné soulože a jednoho vtípku na kastraci za díl, takže se hned dívalo snesitelněji. Znovu však opakuji, především to byl zmatek, scény nenavazovaly na sebe, moc to do sebe nezapadalo, nikde nebyl znát žádný promyšlený vypravěčský koncept. Pár lepších a pár horších scén sestříhaných za sebe + neustálé deus ex machina záchrany od spolubojovníků v poslední vteřině. Byl to díl především na efekt sloužící k eliminaci velké části postav. 2,5* ()

Sany33

taká krásna hra s atmosférou v predchádzajúcich častiach je absolútne zabitá. Na túto časť si mydlím roky celých 8 sérií a oni ju tak doserú. Nie len že sa celá rúbanica odohráva v tme čo je absolútne neprehľadné a viac som sa snažil rozlíšiť osoby v tme ako som si celú bitku užíval. Druhá nepodarená vec je tá, že všetci hlavný hrdinovia, teda okrem tých čo padli, zostali ako jediná domobrana na bojovom poli a odolávali všetkým nájazdom zombie. Ak sa ma niekto opýta ako prežiť zombie apokalypsu poviem mu, stačí sa oprieť chrbtom k tene a dve hodiny rúbať okolo seba. Jednoducho to bolo nereálne. Za finále a teda za posledných 7 minút dávam hodnotenie aspoň na priemer inak by to bola katastrofa. 55% ()

Palvinie

Díl, ve kterém absolutně nic nedává smysl. Všichni jenom čekají, asi na zázrak, nic se neděje nebo nic není vidět. Vážně jsem na tohle čekala sedm sérií? Jak řekl můj milý, to i Jak vycvičit draka má lepší drako-souboj než Game of Thrones. ()

SamVimes

Osmdesát minut fanouškovsky pohrouženého sledování obrazovky, naprostého ponoření do děje, prožívání každé rány s postavami. Nevím, kdy naposled mě něco takhle vtáhlo. Epizoda projde několika různými žánry, prostřídá strach z neviděného, bitevní vřavu i komorní horor a společně s postupující beznadějí dojde před koncem až k fantasticky ozvučené, vygradované koláži a-… a teprve potom jsem mohl vydechnout dech, který jsem si neuvědomoval že přes hodinu zadržuji. Dalo by se trochu rýpat ve strategii (zdaleka ne tolik, jak si internet představuje), ale na rovinu říkám že nechci. Právě proto, co píšu výše. ()

immortalis

Pohlcující atmosféra, kde přestáváte dýchat, protože nevíte, co se stane dál. V celém dílu naprosto geniální hudební motiv. Filmové zevření draků a jejich boj. A sekvence při které přestáváte dýchat a k tomu ta boží hudba. "What do we say to the God of Death?" "Not today". ()

stitch7

No bohužel, musím se ptát: to bylo ono? Místy naprosto nepřehledné, rozmazané a především tmavé. Nepochopte mě špatně, byl jsem hodně napnutý a zpomalovačky fungovaly, ale postavy se zase teleportovaly, jak se tvůrcům zachtělo. Máme tu taky záběry, na kterých je tuna bílých chodců jenom proto, aby jich v dalším záberu bylo třeba pět. Eh? A Aryino plížení fakt k smíchu. ()

Jacob23

Ta bitva se odehrává ve tmě ne proto,že by tomu velela logičnost děje ale proto že tma zakryje hromadu špatných rozhodnutí,organizací scény a nedostatky CGI. Od bitvy v Helms Deep je to 20 let a stále ukazuje jak se mají točit masivní bitvy s konkrétními hrdiny(klidně i ve tmě). Co je fakt bez chyby je Djawadiho hudba ()

Ichabod

Pro mne top 5 epizoda napříč seriály a rozhodně neskutečný zážitek na televizní seriál. Nekompromisní “zombie” apokalypsa Převážně skvěle natočená, vždy s dokonalou hudbou a na poslední chvíli už jsem netušil co bude dál. A to mám něco nakoukáno. První vlna útoku a měl jsem husí kůži. Prostě seriálová bomba. ()

Zagi20

Samotné epizody nekomentuji, ale dnes musím udělat čestnou výjimku. Protože po shlédnutí proklamované "největší bitvy v televizní historii" se prostě musím ozvat. Hodnotit se dá podle mne dvěma způsoby ... mozkem nebo srdcem. Vždy jedno z toho zvítězí. Mozek říká "Ano jsou tam chyby v chování postav, taktice boje, příběhu, atd." jenže srdce na to odpovídá "A co jako? Zmlkni a užij si to!". A tak sem si tu nervy drásající podívanou užil. Celá epizoda je ve velké míře točená na efekt a já s tím nemám problém, seru vám na nějaké chyby a nelogičnosti, protože takhle zařezaný do gauče jsem nebyl ani nepamatuju. Už od úvodní sekvence která ve mě vzbudila naději, přes hororovou pasáž v interiérech hradu až po epické finále. Já si ten díl, stejně už i jako ten předchozí prostě totálně zamiloval. Hodnotím srdcem. 99% ()

JoseBenes

Docela pěkně se na to koukalo, ale logicky naprosto hrůzostrašné. To snad musí urážet i tu mainstreamovou masu lidí, pro které se teď seriál točí. Všechny dosavadní bitvy v seriálu byly kvalitnější než tahle „bitva bitev“. Blackwater, bitva o Zeď, Hardhome, Bitva Bastardů. ()

Arkanoid

Battle of Bastards ostala neprekonaná. Postavy sa šetrili, logika dávala zbohom. Niektoré scény boli dobré, aj sa tvorcovia pohrali s gradovaním hudby, ale vo výsledku sa tá bitka len zbytočne naťahovala a vyriešila nelogickým spôsobom. ()

srbak

Bezpochyby najhorší GoT diel, ktorý bol kedy natočený. A prečo? Pretože či už z dejového, alebo vizuálneho hľadiska je The Long Night celkom salámisticky ukočírovaná. Strihy bojových scén sú mnohokrát zúfale, dobre dlhú dobu má divák poriadne niečo uvidieť, a už keď sa niečo stane, pripadá to človeku nepodstatné. Nemôžem vyjadriť iné pocity než sklamanie, keď sa od prvej epizódy buduje dejová linka okolo nemŕtvych a Night Kinga, ktorý je nakoniec vyriešený za 2 minúty, akoby to ani nebol problém. Fakt hlúpe ukončenie. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019