Aliance Seveřanů, Divokých, Dothraků a Neposkvrněných na Winterfellu brání Sedm království proti vpádu Bílých chodců. Daenerys a Jon se utkají s Nočním králem ve vzdušném dračím souboji. Snaha Nočního krále zničit Tříokého havrana dospěje k překvapivému rozuzlení. (DavidWark)

ilca1710

Tento díl, oproti dvěma předcházejícím, obsahoval značnou dávku napětí a to od začátku, až do konce. Což bylo rozhodně výhodou, nicméně se zde objevovaly scény, které byly zdlouhavé, možná až naprosto zbytečné (Jon a Dany, Arya a její "plížení"). První půlka dílu a soundtrack ruku v ruce taktéž zrovna nešly. Ponurost a temnotu dílu beru jako pozitivum, člověk z toho měl pocit, že je to opravdové. Pár momentů mě zaskočilo a konec mě velmi překvapil (část mě to sice očekávala, ale stejně jsem měla ústa dokořán). 4* kvůli soundtracku a divným scénám, plusy: reálně vypadající bitva, napětí, záběry zachycující hrůzu a děs a bezesporu nutkání přemýšlet nad tím, jak to bude dál? ()

scheeza

Z tohodle by si měli v Marvel Studios vzít příklad jak neunudit diváka k smrti,sice je pravda že by tomu trochu víc jasu nevadilo ale to se dá doladit manuálně,ten závěr s hudbou kdy to vypadá že dlouhá noc už nikdy neskončí je naprosto uchvatný,omlouvám se všem sousedům který jsem v 5 ráno vzbudil s křikem jak kdyby jsme znova vyhráli NAGANO :D ()

Dazlidios

Tak nějak vlastně nevím jak to mám hodnotit. Bitva byla na seriál opravdu skvělá jen je Škoda ze byla v noci, ale chápu je to levnější. Logika tam žádná není. Úvod s Dothraki úplně dementní aneb jak přijít o půlku armády během par vteřin. Neposkvrneni dostali svého jména při obraně. Dále co jsem moc nepochopil byl ten úsměv NK… vždyť má bejt úplně bez emoci. Část kdy se za NK rozběhl Jon byla skvělá a zakončení bylo také dobre jen nechápu jak vlastně to Ariy přeměňování funguje když WW se po zabiti rozpadne nemůže mu přece vzít obličej… a kdyz už to tak je tak ho mohla zabit jednodušeji když stala za nim.. 50% víc ne. Bitva v Hardhome byla lepší a to o dost. Ps. Čekal jsem smrt více hlavních postav. ()

Frank234

Symbol dýky, která měla zabít Brana v první sérii. Tento díl ukázal, že má stále všechno svoje souvislosti. Naprostý masakr, děs, hrůza, smíření s porážkou, dragon fight... Hned ten náběh Dothraku mi zmrazil krev v žilách. Moment, kdy Night King a jeden z hrdinů stojí proti sobě a to, co se stane potom... Ukáže se, že nic nebude snadné a jestli chcete vyjrat, tak v tomto případě obětujete hodně. Díl splnil má očekávání, nejlepší bitva, kterou jsem kdy viděl. ()

Mythor

Tohle měla být ta bitva? Ta bitva, která se vyrovná těm nejlepším, co se kdy objevily na filmovém plátně? Tak to ani náhodou. Dokonce bych řekl, že je tato bitva v celém seriálu nejslabší. Bitva sice vypadá hezky, ale nudila mě. Lepší strategii by vymyslelo i malé dítě. O postavy jsem neměl nejmenší strach. Pomoc opět přišla v posledním okamžiku. Záběry jsou často velmi tmavé a rozmazané, takže jsem místy ani netušil, co se v daném záběru odehrává, nebo které postavy právě bojují. Postavy se na bojišti chovají hloupě. Všechno bylo naprosto předvídatelné a nestalo se nic, z čeho bych byl překvapený. Akce je tady sice plno, ale po zhlédnutí jsem měl pocit, že si o nás Benioff s Weissem musí myslet, že jsme po lobotomii mozku. George R. R. Martin tvrdil, že by seriál mohl mít klidně 13. sérií. Jsem rád, že tohle je ta poslední, protože poslední díly už nejsou ani v nejmenším to, co dělalo tenhle seriál tak populárním. S odřenýma ušima 5/10. ()

MySch017

Tie 2 roky čakania tu niektorým "fanúšikom" pekne vypláchli mozgy. Táto časť bola totálne perfektná. Jasné, pár vecí možno bolo trochu pritiahnutých za vlasy (ale kde nie je?), ale po dvoch totálne priemerných častiach prišla akcia!!! Tí, čo hovoria, že bola príliš tmavá a že sa na to nedalo pozerať, tak vám odporúčam nepozerať to v kinorip verzii na kalkulačkách. ()

alien6694

pekna bytka ale nieje to to co fanusik GoT cakal tvorcom dosiel dych bohuzial a dalsia vec tento serial je momentalne nadhodnoteny .... ()

BADguy.cz

Po 2-dílném tlachání a neustálém omílání toho, co se již stalo a strachu ze smrti, jsem se těšil na změnu. Leč jsem nikdy nekoukal na GoT kvůli bojovým scénám (a že mě baví dost), ale kvůli propracovanosti postav a jejich umění manipulovat okolím, tak jsem byl nalákán “největší bitvu, co svět kdy viděl” a páni tvůrci, pardón, tu jsem teda nedostal. Filmařsky se dílu nedá nic vytknout. Líbí se právě, ze celá scéna byla zasazena do noci a vánice, prtz co si budem, kdo čekal jasno/místy zataženo? Je to Night King a armáda mrtvých, tmu a smrt sebou nesou, takže to dle mého názoru to jako facka na diváka zapůsobilo dokonale. Unsullied - jediný světlý moment co se taktiky a obrany týče. Lady Mormont - zůstaneš navždy v mém srdci, ikdyž jsi byla trochu napřesdržku v posledních dílech. To je k pozitivům asi vše, následují pouze “a jeje” momenty. 1) sebevražedný oddíl Dothraky - sledovat jak zhasínají meče bylo sice cool, ale nebylo to absolutně zbytečné? 2) nepochopitelné počínání Jona a Denerys několikrát za díl 3) Jon obklopen mrtvými (jakože fakt obklopen) najednou obklopen mrtvými vůbec není (nestalo se pouze jeho postavě) 4) Theonův zběsilý pokus - líbí se mi jak se jeho postava vygradovala a proto si myslím, že si zasloužil lepší odchod 5) Arya zjevující se odnikud - vážně si ji nikdo nevšiml? Vím, jsou to zeleniny, ale vážně nikdo? Pravda jeden důstojník se téměř ohlédl. Tady mě i trochu mrzí, že jsem se nedočkal boje Jona vs. Night Kinga, ale Arye to vlastně přeju. 6) poslední a za mě asi nejhorší - takhle se kurva brání hrad?? I přesto si myslím, že si díl 4* zaslouží, protože filmařsky se povedl na jedničku, ale hoši, do příště, zapracujte na tom scénáři - o samotní představitelé museli vidět, že jejich postavy melou hamotiny. ()

Tobias18

Právě jsem viděl tu nejepičtější, nejvelkolepější, nejdelší, nejdražší, nejkrvavější, nejemotivnější a hlavně nejočekávanější bitvu v historii televize...no, prvních deset minut bylo docela příjemně průměrných. Ale teď vážně-dle mého se jedná jednoznačně o nejhorší epizodu GoT (a to vážně nevím co přijde po ní), jde o naprostý propadák, a s pár spoilery vysvětlím proč. Byla to především ta nejvíc očekávaná epizoda, slibovalo se toho fakt hodně a vesměs to dopadlo jako hodinu a půl dlouhá nuda. Ta akce nebyla zábavná, přehledná, osudová a vůbec nedávala smysl. Na to, že je to GoT tak se tvůrci báli zabít víc hlavních postav, a když už někoho sejmuli tak jsem to buď vůbec neviděl (Edd), nebo to bylo vyloženě k smíchu (Theon). Nejvíce fungovala asi pasáž chvíli po tom, co Night King znovu všechny oživil, to jsem si zývnul jen párkrát a bylo to i hudebně moc hezky podkreslené. Do té doby jsem si pořád říkal: ,,Dobrá, trochu podprůměr, celkem nuda, docela zklamání.“ jenže potom, dámy a pánové, přišel ten závěr...PANE BOŽE!!! Po smrti Night Kinga jsem to asi na dvacet minut stopnul a zhluboka dýchal, a měl jsem velkou chuť roztrhat mapu Západozemí která visí vedle mě na zdi. To, že ho zabije pubertální holka, která se tam vzala kdo-ví-kde, je opravdu nechutné a trapné a budování té legendy okolo nemrtvých bylo během jedné scény kompletně v prdeli. Opravdu hrůza! Od odpadu to dělí vážně jen dobré efekty, ale ty jsou asi samozřejmostí u nejvýdělečnějšího seriálu všech dob. 10%. ()

Kaneyo

Obsahuje SPOILER. Scenáristická utópia týchto dvoch tragédov pokračuje. Epizóda, ktorá mala byť najväčším a najepickejším kinematografickým dielom v histórii skončila absolútnym fiaskom. Nelogickosť, predvídateľnosť a miestami až trápnosť deja je všadeprítomná. Prekvapenie nastalo snáď len pri scéne, kde Arya bodla nášho Slováka. No aj pri tomto momente sa mi zastavovalo myslenie ako bola schopná sa dostať cez XY white walkerov bez povšimnutia. Celá epizóda pôsobila natiahnutým dojmom, niektoré scény tam boli naozaj zbytočné a nasilu zakomponované pre eliminovanie stereotypu, napríklad ako Aryin stealth mód, ktorý zanechal vo mne až smiešny dojem. Od tzv. scenáristov som čakal, že Bran bude mať významnejšiu, respektíve možno až rozhodujúcu úlohu počas bitky, keďže disponuje unikátnymi schopnosťami. A nie len pri Branovi som mal ten pocit. Všetci zúčastnení pôsobili jednotne, nikto nevynikal svojimi prednosťami. Kvalita záberov bola kolísavá. Väčšina stopáže je až príliš tmavá a nepriehľadná. Za mňa jedno obrovské sklamanie. Dva roky čakania a dostaneme toto? Martin by mal Benioffa a Weissa verejne zažalovať za dehonestáciu jeho ešte predtým tak skvele fungujúceho fiktívneho Westerosu. ()

Arutha

*spoiler* Nepáči sa mi, že ľudia, čo majú prehnané očakávania dávajú automaticky odpad, to si táto časť určite nezaslúži. Niektoré pasáže niekomu pripadajú ako nelogické napr. útok dothrakov na začiatku boja - ale oni boli určení na boj na koni a ušľapanie nepriateľa. Pred hradbami by toho aj tak moc neukázali (nie že by na začiatku áno ale skúsiť to museli), útoky katapultmi - po kom mali strieľať v tme a hmle však tam nič aj tak nebolo vidno, draky sa museli sústrediť na tretieho a ako prišla búrka tak už mali problém sami so sebou. Samozrejme mohli zamordovať viac dôležitých postáv ako boli mormontovia, theon a pod. ale to by tiež niekto mohol povedať, že zabiť takého tyriona alebo jona by bola povinná jazda dať dole nejakú hlavú postavu. Pre mňa super diel s peknou ponurnou atmosférou, skvelou hudbou. Jediné mínus bolo asi, že som takmer nič nevidel bolo to až moc tmavé ale to bol asi zámer. Celý čas som si myslel, že white kinga dá dole jon snow a nakoniec predsa len menšie prekvapenie, arya malý badass :D Trocha zamrzelo, že chcípol tak ľahko aj, že s ním chcípli všetci ostatní white walkeri a nemrtví ale moc si neviem predstaviť iný scenár víťazstva - teda ak nechceli nechať víťazstvo chodcom, čo by asi bolo horšie prekvapenie a s tým asi počítali len tí najväčší "optimisti" :D ()

tunerking

v tomto seriálu je vše možné.. čekal jsem, že přiletí batman a superman na pomoc. Každopádně asi největší bitva v GOT. Byť nelogické jednání postav a tmavá scéna dost zážitek kazí. ()

sun.eagle

Kousal jsem si nechty a srdce tlouklo jako o zavod po celou dobu. Tvůrcům se dokonale podařilo nahodit strach, nervozitu a napate očekávání před velkou bitvou která rozhodne. Našlo by se spoustu chyb a logických děr, ale ja si ještě počkám na další díly. Nevěřím že ted už to bude jenom o Cersei a Targaryenech. Přece nebudovali 8 let linku s Nočním králem a pak ji ukončili během 80 minut...myslím ze se dočkáme velkeho mindfucku. ()

teekanee

SPOILERY: Normáně epizody nehodnotím, ale tady musím udělat výjimku. Opravdu nechápu odpadový a hvezdíčkový hodnocení některých jedinců. Chápu, že někteří čekali nějaký pořádný twist s Night kingem nebo nevím co, ale realita je taková, že G.R.R. Martin ty knížky dost možná nikdy nedopíše, takže se musíme spokojit s scénáristama a já můžu říct, že jsem nebyl zklamán. Celá epizoda má vynikající atmosféru a pocit beznaděje. Člověk se fakt bojí, jak to skončí a jak epizoda plyne, zbývá vám čím dál, tím méně naděje. Konec byl pak naprosto kulervoucí. Spojení hudby a obrazu tady bylo přímo dokonalé. Jen mě fakt s prominutím serou všichni ti fanoušci, který se chovaj, jak kdyby tohle byl nejhorší díl v celym seriálů. Tady je prostě jasný, že všem se zavděčit nemůžou. Za mě 93% ()

fantom13

SPOILER: Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že Bran je něco jako takový zdejší Doctor Strange. A že vygeneroval tu jedinou možnou variantu, jak to mohlo dopadnout dobře. Jinak na pomezí trojky a čtyřky. Geniální hudba to zvedla. ()

Mach Tom

Je bohužel fakt, že se zde jistí komentátoři snaží zviditelnit a dávají nízké hodnocení a nebo odpad. Po zkušenostech ze zahraničních mutací to beru jako úmyslné poškození hodnocení tohoto dílu. Srovnávat tento díl z předešlými trochu nechápu, protože kdyby byly všechny tři díly spojené do a tedy o něco zkrácené do jednoho filmu, asi by tu mnozí slintali blahem, takhle je hodnotí odděleně. Můžeme to také přirovnat k nadmíru očekávání a pak to vidí a čekali něco víc, ale co víc? S čím to chtějí vlastně srovnávat nechápu. Za mě prostě jednoznačně palec nahoru, myslím, že to jde srovnat jenom se Světovou válkou Z. Dobré je, že ještě není konec, válka pokračuje a kdo usedne na železný trůn není rozhodnuto. Spoilerovat nebudu. ()

Hra o trůny dostane dvě další série

Hra o trůny dostane dvě další série

01.04.2020

Od konce osmé řady seriálu Hra o trůny už uběhlo několik měsíců, nespokojenost fanoušků ale byla po finále tak velká, že to jeho tvůrci schytávají na sítích dodnes. A zatímco David Benioff a D. B.… (více)

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019