Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

adamix

Nastal dlho očakávaný koniec. Som trochu skľúčený, že sa seriál skončil, ale muselo k tomu raz dôjsť. Naše postavy si zvolili svoj osud (resp. ich tvorcovia) a každý si ide svojím smerom. Čo sa týka Daenerys a jej nečakaného prevratu na stranu zla, som nespokojný, rovnako ako ostatní, pretože vysvetlenie jej náhleho rozhodnutia (alebo prvotného cieľa?) nebolo podložené. Spomenutá bola iba domnienka, že konala z pomsty za smrť Rhaegala a Misandei, a to vzhľadom k tomu, že bola jednou z hlavných postáv, nestačí. Zároveň som však prekvapený, rovnako, ako som bol kedysi prekvapený pri Anakinovom prikmotrení sa k zlu, keď som bol ešte zarytím fanúšikom STAR WARS. Jej náhly odchod (smrť?) zo stejdža zas pripomína odchod Ricka Grimesa z WALKING DEAD. Suma sumárum – jej postava bola naoko komplexná, i keď si šla tvrdohlavo za svojím cieľom, avšak človek nemusí byť ani odborníkom, aby zistil, že za jej rozpoltenosť môžu tvorcovia a scenáristi, ktorí porobili viac škody ako úžitku. Pointa je v tom, že od začiatku seriálu boli zvolené hlavné postavy (Jon, Daenerys, Cersei, Jaime a Tyrion) a z nich si seriál zvolil tie najhlavnejšie, ktorých osud bol od začiatku otázny (Jon, Daenerys), lenže aby seriál nebol len zmesou klišé, bolo mi jasné, že jeden z nich bude musieť zomrieť. Keby obaja prežili, bol by to až moc zaužívaný ,,happy end“. Osudy ostatných postáv mi nejako nevadia, až na Sansu, ktorá sa mi za túto sériu poriadne sprotivila. Príde mi, akoby to všetko nafingovala, aby sa stala kráľovnou Severu. Už len to, ako si sama stanovuje podmienky počas zvolenia nového kráľa siedmych kráľovstiev, aký bude stav so Severom, mi príde ako drzá vypočítavosť – v jej prospech. Arya spravila zo seba tajomnú pútničku s nejasným cieľom odísť do nepreskúmaných krajín, z čoho vyplýva, že scenáristom opäť došli nápady a nezabodovali. Bran je na ,,tróne“, Jon späť na Stene a Tyrion opäť kráľovským pobočníkom. Každý si ide po svojom. Čo sa týka epizódy samotnej, drží sa dobre v dramatickom uzle a chráni si titul – posledná epizóda – a podľa toho sa celých 75 minút riadi. Miestami prišlo aj menšie dojatie. Séria ako taká si však veľké ovácie nezaslúži, pretože tvorcovia mali rozpočet niekoľko desiatok miliónov, dva roky času na splnenie plánu, vybojovanú značku, akú iný seriál predtým nemal (čo malo slúžiť ako povzbudenie spoločne s miliónami fanúšikov po celom svete) a predviedli divákom túto sériu plnej chýb, nelogických rozhodnutí, žiadnych vysvetlení a zahodením niekoľkých postáv a problémov, (na čele s chudákom Night Kingom) a tým dali divákom facku, akú nedostali nikdy vo svojom živote. Tvorcovia nepracovali precízne, aby sa vyvarili pred chybami a sprostosťou, zato utratili milióny prachov, pochovali vynikajúci seriál a rozzúrili milióny divákov, pretože každý vie, čo to bolo čakať dva roky na jeho ukončenie (resp. 19 mesiacov). Týmto gestom preukázali, že si svojich divákov nikdy nevážili a išlo im len o popularitu a peniaze... O tomto sa už viacej vyjadrovať nebudem, pretože spoločne so mnou sú tu národy ďalších, ktorí majú podobný názor a písať o tom viacej nemá už zmysel. Každopádne prišiel koniec seriálu, koniec určitej kinematografickej etapy a sme zas o niečo starší (vzhľadom na 8-ročnú dekádu seriálu). Po ňom tu budú ďalšie podobné kúsky a držím palce, aby boli ešte lepšie (alebo aspoň rovnako dobré, nerátajúc túto sériu), ako kultový seriál, ktorý prisal nespočetné davy divákov k obrazovkám, ovplyvnil niekoľko generácií a vyvolal celosvetový ošiaľ, divácku pandémiu. Vysoko rozpočtový a ziskový epos s názvom GAME OF THRONES. () (méně) (více)

Hawkey15

Už několik let šel celý seriál od 10 k 5. Závěřečná série, byla jako sledovat poslední zatřepání nožky oblíbeného mazlíčka, před tolik očekávanou smrtí, která ukončí trápení všech zúčastněných. Veškeré očekávání už byli při puštění dnešního dílu ty tam a musím přiznat, že možná právě proto, jsem si poslední díl celkem užil a nasmál se u něj. PS.: Komentář od "Wayne" krásně shrnuje moje pocity předtím než jsem GoT začal sledovat jen ze setrvačnosti. Díky za něj. ()

ACDCKL

Nevím, já poslední dva díly série považuji za to nejlepší, co tahle série měla. Ano, byli tam chyby, nelogičnosti, ale to, kdo se stal vládcem Západozemí, vím, že se o tom psalo v mnoha teoriích, ale kdo z nás si to myslel po celou dobu. Ať si člověk na poslední sérii nadává, jak chce, ale časem tu vznikne vákuum, kdy dlouho nebude takový hit jako je tento seriál. Budeme čekat na nějaký Spinoff, ale budeme se tu plácat po jiných seriálech a říkat, že to prostě není ono jako GOT. Za mě slza ukápla, 9 let je v čudu a budu muset čekat do zimy na Witchera a doufat, že to bude hit, i když v hloubi duše vím, že ne. 5* ()

Uberlord

Absolutně bez emocí... Celá uspěchaná osmá série má za následek bohužel i to, že samotné zakončení přichází tak nějak sílu a nevyvolává prakticky žádné emoce. Ale to jde samozřejmě ruku v ruce se sestupnou tendencí jakékoliv logiky a chování jednotlivých postav. A jak pak chcete z toho zmatení dostat nějaké emoce, že? Nejhorší na tom je... že prakticky jakýkoliv sebenudnější díl z prvních dvou-tří sérií. By strčil do kapsy onen poslední, finálový díl. A to je smutné. Navíc. Tenhle díl je poslední záchvěv nelogičností a vygradování debilních dialogů, završený až nepříjemně natahovanou nudou. Tu jednu jedinou hvězdu, dávám čistě za postavu Tyriona. Který si udržel svoji ikonickou roli toho moudřejšího. A ačkoli se z něj v poslední sérii pokusili udělat pěknýho vola. Nakonec se s tímto seriálem loučí jako právě tak moudrý, jak ho máme všichni rádi. ()

Nathaniell

Takže, zlatíčka, teď si to hezky vysvětlíme: Jon sníh - nevěděl nic, dělal všechno. Brann Stark - věděl všechno, nedělal nic... Koho zvolíme králem? Tahle pointa vycucaná v závěru - skoro doslova - z prstu, mě pěkně nasrala a nepochybně nejsem sám. 1* za Tyryjona. ()

husak_k

Představte si, že Hra o Trůny je jako váš pes. Narodil se jako nádherné štěňátko a vy jste ho milovali. Po těch letech vám sice už trošku zestárl, ne vždy je s ním je taková zábava, ale vy ho stejně stále máte rádi. Už jste s ním vydrželi 8 let. Tahle série a hlavně tenhle díl je jako kdybyste toho psa po těch osmi letech vzali, přivázali k raketě a vystřelili do oblak. Jo, ohňostroj sice bude vypadat dobře, ale váš pes bude na sračky. ()

The_soloist

Poslední epizoda krutě doplácí na jakoukoliv absenci akce. Osobně si myslím, že měl seriál skončit dvouhodinovým dílem, kde by byly zahrnuty poslední dvě epizody. Teď nevezmu v potaz veškeré nelogičnosti, kterých bylo v poslední sérii přespříliš, nicméně předposlední epizoda ty zvraty alespoň měla. Nyní se již dá s jistotou říci, že hlavním zvratem Game of Thrones bylo vypálení King Landing, to co se odehrálo potom, už byl totálně očekávatelný slet událostí, čemuž se tvůrci v tak masivním díle nemohli vyhnout, ale každý díl potřebuje překvapení. ()

Riziko

Nechajte stovku opíc srať pätnásť mesiacov na školské zošity z osobitných škôl. Emergentné chovanie vzniknuté z tejto elementárnej koordinovanej prostoduchej činnosti vyplodí lepší scenár, než dvaja retardi podpísaní pod týmto veľdielom. ()

patrik1177

SPOILER ALERT! Nuž.... a je koniec. A vôbec ma netrápia názory tunajších hejterov, že 8. séria bola nelogická, zbabraná, predvídateľná a neviem aká. Ja som si to užil až do samotného konca. Čakal som všeličo, ale takýto koniec určite nie, Martin tvrdil, že Pieseň ľadu a ohňa skončí horkosladko, ale toto bolo skôr sladké ako horké. Pri sekvencii, kde Drogon spálil Železný trón som si pomyslel, že táto scéna by kľudne mohla byť záverečnou symbolickou scénou celého seriálu. Nuž na trón Šiestich kráľovstiev teraz nastúpil Brandon Stark - The Three Eye Raven a Kráľovnou Severu je Sansa Stark, takže rod Starkov defacto ovládol Westeros. Poslednýkrát sme mali možnosť vidieť vedľajšie postavy, ktoré sme nejakú dobu nevideli a hlavné postavy sa nám rozutekali. Jon Snow sa vrátil tam, kde začal, ale myslím si, že tam bude spokojný, aj keď to už my neuvidíme. Hoci nerád to priznávam, ale prekvapivo som sa počas posledných pár minút rozplakal. Seriál aj knihy tvoria už pár rokov súčasť môjho života a teraz mám pocit, ako keby nejaká časť zo mňa zomrela. Samozrejme sa teším ešte aj na zakončenie knižnej série (ak ju G.R.R. Martin vôbec niekedy dopíše). P.S.: Samozrejme do Westerosu sa ešte vrátime, keďže HBO chystá niekoľko spin-offov, pričom 1 sa už má začať natáčať. P.P.S.: Keď Arya vyplávala na Západ od Westerosu, napadla mi šialená myšlienka... možno by sme sa za takých 10-20 rokov mohli dočkať aj nejakého priameho pokračovania Game of Thrones. ()

matolos1

Nemôžem povedať že som sa nudil. Ale nemôžem napísať že ma to nadchlo. Taketo diely malo GOT uprostred serie bez toho aby museli niekoho zabíjať. Bude mi chýbať tých 6 serii, bohužiaľ na siedmu a finálnu veľmi rýchlo zabudnem. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019