Je dobojováno. Daenerys drtivě porazila vojska Cersei, která sama v bitvě podlehla. Pro Daenerys ovšem dobojováno není. Ne všichni zcela souhlasí s jejími způsoby a jsou ochotni udělat vše pro to, aby se královnou nikdy nestala. Začíná pravá hra o Trůn. (Klajondr)

GameOfThrows

Tak konečně to máme za sebou.. po 8. Sérii, která spíše než Epická byla Tropická, jsme se dočkali definitivního uzavření celé ságy. Určitě z konce byl cítit vliv autora knižní předlohy jak to má vše dopadnout, o tom asi žádná, ale ta cesta k tomuto vyústění je u většiny hlavních postav znásilněná takovým způsobem, až to zhanobilo odkaz celého předchozího vývoje. Čekal jsem tedy i od Authorova konce více důmyslnosti a překvapení, jakožto vygradování předchozího vývoje, který byl povětšinou dost smysluplný i při své propletenosti a složitosti dějových linií. Každopádně jsem rád za některé konce, které byly i dosti průlomové a dá se říci že překonaly svou dobu. Třeba to jak Drogon vytvořil bezbariérový přístup pro Brana, který už nevydržel poslouchat Counting Crows a konečně promluvil. Na Samwellův vynález demokracie, která narazila na problém nedostatku kapacit pro sčítání zbytků lidu, a na obnovení Noční hlídky, která bude pozorovat díru ve zdi. Asi nejlépe dopadl Jon, kterej po vykoupení z věznice ShameKeep rezignovaně odešel až tam na sever. ()

BooThCZ

Když někdo dostane prostor 10-ti dílů, chvástá se že to dá klidně za šest, vystavuje se velkému riziku. Cíle bylo dosaženo, akorát se ten maraton srazil na vzdálenost atletického oválu. Není to konec co sráží hodnocení. A teď už jen vyčkat na knihy a Martinem avizované jiné zakončení příběhu některých vedlejších postav, protože co je v IceFire vedlejší postava, že. ()

modrapapaja odpad!

Tak to raději klystýr koncentrovanou kyselinou sírovou. A Brana v pozici vládce (de-facto) jsem čekal od začátku 7. série. Nejvtipnější moment: řeč Daenerys bez reproduktorů pro celou armádu. ()

stret

Po dieloch s digitálnou akciou pre deti a hlúpejších v posledných dieloch vyššia kvalita. Čítal som vysvetlenie spisovateľa - s ktorým súhlasím, o koncepcii "záhradník" versus "architekt" o tom, prečo je záver aký je. Dielo je obrovské a R. R. Martin je záhradník, ktorý nechal postavy rozvetviť - a záverečná séria fyzikálne nemala dostatočný priestor pre tento košatý strom. A tak sa z blondínky príliš náhle stal Hitler. Vyústenie je v poriadku. Zásadný typ nespokojnosti "petícia za prepracovanie záveru" so seriálom je daná problémom prílišnej slobody slova, kde každý kto má v zadnej časti dieru môže tliachať. Ale to je celkom iná téma. ()

TeachMe

S ohledem na velmi negativní reakce na poslední díl jsem dlouho otálela s jeho shlédnutím a očekávala nějaký šílený kýč a Jona na trůnu po té, co Arya sejme po Nočním králi i Daenerys. O to víc jsem byla mile překvapena, posledními minutami dojata, odpouštím drobné hlouposti... Závěr je jasný: okovy můžete lámat jakékoliv, ale z těch vlastních se vylomit nedokážete... Že příběh nemá logiku? Co je to za nesmysl? Tohle je ta pravá logika: nemohu měnit svět, když neumím změnit sám sebe, každý může jít pouze tam, kam jej srdce táhne a tak dělat svět lepší... Za mne naopak veliká síla v závěru, svět, který musí být v troskách, aby z popela mohlo vzejít něco, co žádný divák nečekal. Malinko mne mrzí to absolutní zavržení Jona (ne, že by se nechoval jako bláhovec a idiot), ale možná se pletu a nově vznikající svět nemá mít pocit, že jeho záchrana vedla skrz tak bolestnou vraždu a zradu. Přidávám hvězdičku navíc jako vzdor těm, jejichž nelogické uvažování vyžaduje nelogický příběh. ()

killberrybil

Dle hodnocení to vypadá, že tohle byla nejhorší epizoda celé Hry o trůny. S tím určitě nesouhlasí. Nebylo zde tolik logických mezer, nic moc se nezkurvilo a dopadlo to docela ok. Normálně by to bylo samozřejmě málo, ale v kontextu poslední série je to vlastně fajn. ()

Zikfryd

Z tohoto dílu mám pocit, že tvůrci už chtěli mít všechno konečně za sebou. Dračí vypořádání se s trůnem je přitažené za vlasy a též další postavy se chovají nelogicky a nepřirozeně. Nějak ten seriál skončit musel, ale toto bylo pro mě velkým zklamáním. ()

Neila__

SPOILER ALERT. Obrovské zklamání. Dothrakové a Neposkvrnění asi vstali z mrtvých, jinak si nedokážu vysvětlit, že se jich tam po bitvě o Zimohrad objeví v Králově přístavišti tolik. Daenerys měla zemřít jinak. Největší mrcha Serser zemře bez mučení. Svině Jaimie opustí Brianne. Z Tyriona se od čtvrté řady stává nezajímavý nudně žvatlající starý chlap. Dál se králem stává Bran, nejméně zajímavá, nudná a zbytečná postava. Lordem Zimohradu být nechce, ale králem šesti království ano. A to nejhorší, co se stalo, je totální zazdění Jona Sněha. To si teda opravdu nezasloužil. Byl by dobrý král, čestný, spravedlivý a obyčejní lidi pro něj byli na prvním místě. Tohle si nezasloužil. K čemu byl tedy Targaryen? Nakonec skončí tam, kde začal - v Noční hlídce, hrůza. Všichni se na něj vysrali, včetně pitomce Sama, v klidu a smíchu si usedli k nové královské radě, rodina ho zazdila taky. Davos se všude vždycky přimíchne ani nevím jak. Bron je totální prospěchář. No a ještě tu máme Varyse, který zradil každého svého krále, ano, byli to špatní králové, ale to není o jeho hodnotě, podle mě si tu smrt celkem zasloužil. Zapomněla bych na zbytek Stárků, Sansa čím dám protivnější, Arya chladnokrevnější a nakonec taky protivnější a protivnější... ()

Kubikula23 odpad!

Pane bože já se fakt poseru... Na sérii jsem se začal dívat před 2 týdny a všech sedm sérii bylo TOP, skoro každý díl mě nutil dívat se na další až jsem se dostal k 8. Sérii V současné době jsem viděl ratingy a i kamarádi mi říkali že to byl strašný průser ale já tomu nevěřil a říkal jsem si že to tak špatný nemůže být... Světě div se, mýlil jsem se, lepší scénář napíšu i já o velké přestávce ve škole, postavy se změnily nepoznával jsem tady 98% postav... Daenerys jebne v kebuli a kvůli ztrátě jedné kamarádky zabije celý město = skvělý moje oblíbená postava které jsme všichni fandili od začátku je teď úplná k*rva a je větší mrcha během jednoho dílu než cersei za celou sérii... Gratuluju scénáristům Jon Snow moje nejoblíbenější postava od smrti Neda Starka je úplnej kreten který není ani trošku podobný tomu který byl od 2. Série, vlastně je tam jen jako vedlejšák i když má být ten hlavní a o tom jak skončí jeho priběh ani nebudu mluvit jinak zdemoluju celej byt, a co byla doprdele ta vražda Daenerys? Jako já si říkal jestli si ze mě dělají prdel a v dalším díle řeknou že to byl jen sen všechno a nic se nestalo prostě FUJ! Celé zakončení série která trvala 8 let mi připadal jako parodie - Bran král? Jděte do háje, složení malé rady bylo fakt srandovní protože to bylo smutný. Jediné skvěle zakončení se dostalo k Ohaři - konečně dostal to co vždycky chtěl a dá se říct že jedině jemu jsem fandil v 8. Sérii Ke konci se odvážim říct že kdyby Night king zabil všechny v Zimohradu a poté usedl na železný trůn tak by to byl lepší konec než který jsme dostali... Prostě jsem hnusen zklamán a jen doufám že na tuhle sérii zapomenu a nebude mi to vrtat hlavou Celý seriál si i tak zaslouží 5 hvězdiček kvůli bravurním 6 sezónám a velmi nadprůměrné 7 sezóně... ()

JarinDL7 odpad!

Starkové obsadili všechna králoství a všem je to jedno. Yara zapomněla, že chce vlastní králoství. Bran je král, i když řekl, že nemůže být lordem čehokoli. Lhal a je skrytě největší záporák? To se asi nedozvíme. Sansa by měla dostat facku za okřiknutí Edmura. Proč je tam tak málo lordů? Proč je tam Sam? Proč Tyrion jako vězeň vybírá krále? Proč Jon žije a Grey Worm ho instantně nezabil? Proč Jon obhajuje Dany, která právě zabila milion lidí? Nemá být nejhodnější člověk, který chrání nevinné? Láska tak slepá není. Proč Drogon zničil Iron Throne? Dany nezabila touha po moci. Proč Grey Worm pluje na ostrov, kde všichni umřou na motýle? Proč Davos nabízí eunuchům vlastní rod? Jak Sam vymyslel demokracii? Proč vidíme plastovou flašku? Proč tuhle chybu udělali dvakrát v poslední sérii? Proč Arya pácha sebevraždu? Kdy se naučila plout po moři? Proč je tam tak dlouhá scéna, jak se Tyrion prochází nebo hýbe židlemi? Co to má být? Jak Tyrion našel sourozence pod stropem pod pár cihlama, když ten strop celý spadl v předchozí epizodě? Proč je Bronn a master of coin? Před pár sériemi řekl, že nerozumí půjčkám. Kdy se ze Sama stal mistr? Proč Brienne zavírá knížku s nezaschlým inkousem? Jak tohle mohlo vzniknout? Tolik otázek k týhle sračce. ()

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019

Hra o trůny ovládla nominace na Emmy 2019