Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

xxmartinxx

Wow. Tady mluvíme skoro o hřebejkovsky špatné dramaturgii, respektive ošetření filmu, jaké v Americe odpovídá českému pojetí dramaturgie. Nekonečná expozice (která vlastně nikdy neskončí) a spousta naházených věcí. Ale asi není divu, když se nějakých sedm knih adaptuje v 95 minutách blockbusteru. Nejvíc obdivuhodné je, že film, který toho chce tolik stihnout, zvládne být tak nudný. Jinak ale hezká kamera u občasných exteriérů. ()

Marceloo

Po smrti svojho otca začne mať malý chlapec zvláštne sny o dvoch mužoch, ktorí proti sebe bojujú. Jeden z nich je muž držiaci neustále zbraň, ktorý chce pomstiť smrť svojho otca. Druhý je zákerným mužom v čiernom, ktorý pácha zlo a jeho úlohou je zničiť Temnú vežu. Chlapec sa odrazu stane súčasťou ich súboja a je jednou z posledných nádejí na zastavenie krutého zla. - Kingove predlohy tento rok absolútne kralujú hororovému žánru a dokonca aj tento kúsok ma pozitívne prekvapil. Celé to je dynamické, má to mnoho zaujímavých nápadov, a aj keď sú tie žánre až príliš prekombinované, bavilo ma pozerať sa na to. S hodnotením by som ale šiel vyššie len v tom prípade, ak by to bolo viac hororové, ale keďže to ako väčšinu kinohororov posledných rokov vytvorili ludia, ktorí nemajú so žánrom nič spoločné, ani sa nedivím tomu, že to v tejto oblasti bolo slabé. + herečka z The Neon Demon + herec z Dead Rising a Dead Rising: Endgame + herec z It + herec z The Cabin in the Woods a Bloodsucking Bastards + herec z Blood Drive ()

Tuxedo

Tímhle filmem si chtěl Elba definitivně zajistit přísun hlavních rolí v Hollywoodu. Tak doufejme, že se z tohohle průšvihu oklepe podobně jako svého času Gyllenhaal z Prince z Persie. Mytologie z rychlíku, nezajímaví hrdinové, všechno nápadité z akce se ukázalo už v traileru. Pouze McConaughey jako by vypadnul z lepšího filmu. ()

3DD!3

Mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu je fajn, že to natočili, na druhou to natočili tak volně až mi občas skřípaly zuby, z toho jak odbývají jednu lokaci za druhou a zabíjejí potencionálně výživné dějové linky. Elba je hodně dobrý, to že je černý mi vadilo asi nejméně. McConaughey je super a všechny přehrává o několik tříd, jeho verze Flagga je cynická, temná a je vidět že si to pěkně užívá. Dokonalé vystihnutí podstaty zla podle Kinga. Co není není v pohodě je motivace postav. Roland hledá věž ne pomstu. Pointa z knih je pryč. Nechali jen omáčku. Proč má jednodílný Hobit tři dlouhé filmy a osmidílná věž jeden krátký? Odbyté, jako pilot k seriálu, ale mám chuť zase začít číst knihy. Snad to někdo někdy natočí správně. ()

Spiker01

54. film, který byl natočen podle knižní předlohy od Stephena Kinga. Z kvalitních filmů si pamatuji víc jen na jeden, kterej ale podle všeho s knižní předlohou má pramálo společného a sám King ho odsoudil (ano myslím Shining). Látku si holt nevybírají schopnější tvůrci (snad to změní nacházející TO, ale bojím se - haha) a pak je výsledek v podobě velkolepé Temné věže na úrovni průměrného Po zániku země. Přitom i z prvních náznaků tam potenciál byl. První koncept art vypadal naprosto fantasticky, obsazení Elby a McConaugheyho (co může být víc) parádní volba a angažmá hollywoodsky neokoukaného Nikolaje Arcela taky poslední dobou beru jako výhodu. Jenže to by nebyli soňáci, aby do toho nenapumpovali feeling třeba Husí kůže a podobných veleprůměrných záležitostí a nesnažili se to tam vpálit na neutrál. Rozvíjení příběhu nezajímavé, prokreslení světa taktéž a originalita zpracování fantasy námětu nulová. Malinko to zachraňuje neotupující charisma právě gunslingera Elby, který je s přibývající stopáží sympatičtější a sympatičtější a celkově poslední akt, u kterého jsem k mému překvapení začal poměrně dobře bavit a zajímalo mě, kam jednotlivé přestřelky a objevování NY cizincem (syndrom Seznamte se s Davem mam hrozně rád) vygraduje. Tedy až na finální souboj s Mužem v černém, který mi přišel vyloženě nezajímavý. Vůbec jako by Matthew jel jen na půl plynu a vůbec ho nezajímalo, co hraje (ovšem alespoň vypadá ve formě a nemá žádná kila navíc nebo naopak jak měl poslední dobou ve zvyku). Uzavřel bych to tak, že lidi nepřekvapivě a asi i oprávněně do kina nepřišli, takže s mnohadílnou sérií je konec (vážně se chystal i seriál?), na druhou stranu je konec poměrně uspokojivý a nepříliš cliffhangerový, takže brečet kvůli tomu nebudu. PS : Absolutně nemůžu pochopit, že někdo, kdo byl před pár lety na nejvyšším vrcholu kariéry jako Matthew McConaughey se může takhle seknout a upsat se sice zajímavému projektu, ale špatně od preprodukce zpracovaného. ()

sud

Knižní předlohu jsem nečetl, ale film na mě působí jako mdlé akční béčko s chaotickým dějem a absencí momentů, hodných zapamatování. Idris Elba i Matthew McConaughey jsou fajn a víceméně díky nim jsem to dokoukal. Těšil jsem se i na svou oblíbenou Katheryn Winnick, ale ta zde neměla mnoho co nabídnout. 40%. ()

Nevka

Sérii jsem nečetl (i když to asi udělám), ale od filmu jsem prvně celkem dost čekal. Elba je sympatický, McConaughey taky není špatný a hlavně jde o Kinga. Trailery byly skvělé, ale po první i druhé vlně recenzí jsem se rozhodl kino vynechat. Nakonec to není tak špatné, ale z mnohých náznaků lze poznat, že to mohlo být mnohem lepší. Mytologie chtěla trochu propracovat, ale v 90 minutách na to nebyl logicky čas, což je škoda. Ve finále se jedná o mizivě nadprůměrnou žánrovku, která mohla dopadnout mnohem hůř - ale také mnohem lépe. Seriál bych si ale nechal líbit. Klidně i s Elbou... ()

castor

Velké ambice jsou sice fajn, ovšem mnohdy vedou ke vzniku slabého filmu. Temná věž platí přesně za ten typ snímků, které si do poznámkového bloku prostě nezapíšu. Obavy se v mnohém potvrdily. Tvůrci nakousnuli řadu témat, ovšem jejich epický svět plný jiných dimenzí a monster si mě prostě nezískal. Chybí tomu jakýkoliv dramatický oblouk. Výsledkem je obyčejná fantasy, která i přes krátkou stopáž nudí, skáče od jednoho k druhému a je plná prázdného plkání. ()

D.Moore

Ani extra paráda, ani extra průšvih, spíše průměr, který jen velmi teoreticky mohl být lepší. Nečekal jsem totiž, že by se Temnou věž mohlo podařit zfilmovat lépe než průměrně. Neznalci předlohy (nebo v tomto případě spíše "předlohy") budou asi smířlivější, znalcům se může líbit úvod s Jakem a pak různé narážky na Středosvět (mluvící mývalové v reklamě, Walterovy skleněné koule, 19-19...) a na ostatní Kingova díla (Osvícení, To, Christina, Shawshank, 1408, Prokletí Salemu...), o moc víc jim však film asi nenabídne. Snad akorát překvapení, že scenáristé bůhvíproč změnili funkci Věže, respektive Paprsků. Idris Elba není jako Roland skoro vůbec zajímavý a nemá skoro žádnou motivaci, představitel Jakea také neoslní, no a Matthew McConaughey sice hraje Waltera jako Al Pacino v Ďáblovu advokátovi, jenže režie ani scénář mu příliš nepomáhá, jiskřička atmosféry zasvítí jen tu a tam a strach z něj zkrátka nejde. Závěrečný souboj pak chce být efektní, ale je spíše trapný. Nejsem uražen, ale kdyby film nevznikl, nic by se nestalo. ()

MM_Ramone odpad!

Každému kto prečítal literarnú predlohu tohto Kingovoho megarománu musí byť jasné, že Pištolník Roland Deschain nemôže byť černoch. Odporuje to mnohým pasážam z knihy. To že z Rolanda spravili negra úplne negovalo podstatu vzťahov hlavných postáv. Nejdem sa rozpisovať ako a nejdem tu ani vypisovať pádne argumenty. Za to mi táto zmršená sračka nestojí. Ak si prečítate geniálny Kingov opus magnum "Temná veža", tak pochopíte, že Roland Deschain nemôže byť čierny. Prečítajte si knihu a vyserte sa na tento filmový odpad! ()

kulyk

Místní Jolanda Sinatra Beckettová, která to se mnou myslí dobře, mi nacpala předlohu coby doporučenou četbu. Poctivě jsem ji sehnal, naštosoval a našel si čas, abych se na to vysral. Takže jsem k filmu přistoupil ničím neovlivněn a čistý jako lilium. Tedy jsem byl ušetřen rozrušení ze zprasení Kingoviny, avšak ne z krádeže hodiny a půl mého života. Ve zkratce - nesnesitelný pubík, kterému šibe, dělá hovadiny. Elba se znechuceně ošklíbá. MekKoblabla chvílemi i hraje, což je pro snímek až škoda. Uprostřed toho všeho stojí skalka, k jejíž denudaci vše směřuje. Budou-li snaživci o nepřirozenou erozi úspěšní, může se Matthew těšit, že mu chapadýlkem vyhoní sám Cthulhu, o což vlastně jde. Nám všem, ne? ()

Wacoslav1

Šel jsem na to s tím, že jsem od toho nečekal vůbec nic a jak už tomu v podobných případech někdy bývá, tak se může dostavit příjemný překvapení a zjištění, že i v dnešní pohnuté filmové době se dá natočit příjemná fantasy jednohubka co si na nic nehraje a řečeno slovy klasika chce pobavit a nikoliv léčit rakovinu. Bohužel lidi ztratili schopnost užívat si podobné kousky a tak dneska jedou kdejaký rádoby sofistikovaný blitky nějakej Zmizelej příchozí žabař je označován za režiséra vizionáře a nebo naopak se lidi baví u totálních retardáren typu fuck and fekalious a když dostanou výplachovou, ale ne lidskou důstojnost urážející zábavu, tak se z toho můžou posrat... Jéé ono to není podle knihy, jééé ten hrdina nebyl negr! atd, atd... Já se jenom svižně bavil film mi rychle utekl Elba si odehraje svoje a fakanskej hrdina je neotravnej Mc Conaughey a jeho černokněžník potom naprosto famózní fakt jsem mu celej film fandil, aby tu věž zbořil, takže spokojenost a ke zdejšímu hodnocení už se nevyjadřuji neb nemíním ztrácet čas s pozérskými vocasy co zapomněli tvář svého otce.70% ()

Davies182

Nenávidím filmy, který se celou dobu tvářej, jako že se v nich děje něco až nepředstavitelně důležitýho, a přitom dokážou nudit od začátku do konce. A taky už mě začínají nehorázně štvát všechny akční scény, který se kvůli malýmu rozpočtu odehrávají výhradně v černočerný tmě. První půlhodinu jsem se bavil, zbytek protrpěl. ()

pepo

Sú tam rôzne dimenzie, nejaké tie popkultúrne odkazy, nesympatické decko, pokus o šok, miešanie žánrov a atmosféra odkazujúca na tri desaťročia staré pecky. Kde som to už videl? Aha, už viem....Kino pokračovateľ Stranger Things. Podfinancovaná, hnusná a nudná variácia na 80´s sci/fi - fantasy dobrodružstvá od Spielberga, Kinga alebo Carpentera. Ale aspoň to má iba hodinku a pol, takže som sa netrápil tak dlho. Slabšie 4/10 ()

Xmilden

Po první půlhodině jsem si říkal, že to s tímhle filmem zase až tak špatné není a věřil jsem že si Temnou věž nakonec díky své kratší délce užiju. Bohužel nestalo se. Prostřední část strhne kormidlo pro mě zcela nežádoucím směrem a ani solidní záporák McConaughey nezmění nic na tom že je to stejně špatné jako Sedmý syn nebo 47 roninů. Idris Elba umí zahrát charismatické bouráky, ale zde mě o svých schopnostech rozhodně nepřesvědčil. 35% ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017