Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

pekas

Příjemný animák. Carell se mi moc líbil. Pozitivní vyznění taky. Rozhodně se mi líbilo víc, než plno předchozích animáků, napadá mě třeba Zataženo, občas trakaře. 80% Po dalších shlédnutích přehodnocuju. Je to krásný animák a na Blu-Ray je to parádička. 95% ()

jafuska

pohádka nejen pro děti, animace trochu zvláštní, než na jakou jsem zvyklá, ale nakonec film byl fajn, a to je myslím hodně důležité, jak je milé, vidět v tomto filmu i nějakou tu pointu. ()

transbeskyd

Loňský rok byl pro animovaný film opravdu plodný a nejen u Pixarů.. Vzniklo hned několik hodně povedených kousků (např.Jak vycvičit draka, protěžovaná trojka Hraček,...) a taky tenhle krásně hravý a dojemný příběh padoucha, co si kvůli krádeži století osvojil tři roztomilé siroty, které v něm probudí kdysi zapuzený cit. Oceňuju skvělé nápady, dabing i hudbu. PS: Příliš infantilní a "dojákové" je to možná pro ty, co ještě nemají děti. Myslím ale, že tohle dělal někdo, kdo už ví, co to obnáší. ()

Larry12

Co se takhle poslední dobou dívám na nový animovaný filmy, musím říct, že se mi líbí čím dál míň (asi začínám dospívat). Mnou neoblíbené 3D se totiž cpe už úplně do všeho a hodně animáků si na něm zakládá. Avšak tento film se mi líbil a mohl bych ho doporučit všem co mají aspoň trochu rádi animáky. Příběh byl CELKEM originální a párkrát jsem se i zasmál. Ale podruhý bych se na to asi nepodíval. ()

driftm

dokonalý animáč-nejlepší jsou stejně jeho žlutí pracanti,ale jelikož v některých momentech mi to přišlo trošku nudné dáváma 4* ()

Vanguard77

Ne že by to byl nejlepší animák, co jsem kdy viděl, ale nemůžu si pomoct, mně se líbil :) Dokonce jsem se místy docela nasmál, sám jsem nad tím kroutil hlavou, protože jsem si od Grua moc nesliboval. Megamind jsem zatím ještě neviděl, ale jestli je to lepší, tak jsem opravdu zvědavý, protože Já, padouch mě velice potěšil. ()

Revivup

Je to snad nejlepší animovaný film, jaký jsem kdy viděl. Skvělý děj, skvělé hlášky a skvělý dabing (i když zpočátku jsem si nebyl jistý Lábusem). Bylo to originální a já jsem se bavil jako nikdy... Nejvíce mě dostali mimoni - ti byli zkrátka úžasní... ()

lee.loo

Úžasňákovi mě děsivě nudili, proto jsem se dalšího animáku z řad hodný (jak se to v tomhle případě vezme, že ...) vs. padouch dost děsila. Karikaturky obou padouchů v Despicable Me jsou ale k popukání a všechno okolo (Minions, žraločí mazlíček, Vectorův obrněný dům, zmenšovací paprsek atd.) krásně nahrává k tomu se bavit od začátku do konce a připustit, že i když je člověku přes dvacet, stále v něm ta infantilnost vězí. Má to vtip, kouzlo, klasickou hlavní zápletku, kterou ale mnohem víc přebíjí Gruovo postupné roztomile neobratné adaptování se (a adoptování) na tři roztomilé holčičky....a jako bonus pak hlášky, které se zapisují mezi ty nesmrtelné: "It's so fluffy I'm gonna die!" a "Does this count as annoying?" ()

kubas369

No já nevím asi začínám bejt přeanimovanej, protože mi začínají všechny ty animáky splývat v jeden velkej slaďák. Já padouch není špatnej ale už mi to začíná připadat jako dost ohraná písnička jediný co se mění tak je to prostředí. Takže normalně bych dal asi tři hvězdičky ale za ty přerostlí křupky nebo co to vlastně bylo dávám čtyři. ()

Rora.

Super animak, hlavní hrdina ze začátku úžasnej jak byl takový zly drsnak a opravdu jen škoda,že se z něj nekonci stal takovy hodnajs :D jinak celkově skvěléj film, u kteryho jsem měl nakonci hrejivej pocit u srdce a některý scénky byly k popukání...BTW ta nejmenší z tech tři je úplně rozkosna a Vector mi připomíná Discostua :DD ()

milanhanic

Ještě nikdy jsem se u animáku takhle nezasmál. Animace dobrá. Legrace, zajímavé téma. Není co dodat. Jen to, že Mimoni jsou prostě nejlepší: ,,pačku"! ()

Jocho

Po vzhliadnutí DVD verzie konštatujem, že Ja, zloduch je celkom podarená animovaná rozprávka na dobrú noc... pre deti. Vôbec mu to však nezazlievam, pretože nie každé dieťa má namapované hlášky z Hviezdnych vojen, alebo pozná legendárne scény z votrelca. To je vcelku aj logické, a preto Despicable Me útočí osvedčenými vtipmi, výbuchmi a neskutočne milými žltými... ehm, fazuliami? Ako sa tie veci volajú? :D To je vlastne jedno. Čo však jedno nie je, je fakt, že 50% skečov stojí na malých poplachoch, ktorí by sa cholerickosťou mohli pokojne rovnať hoci aj s Raving Rabbits z Rayman univerza. Suma sumárum, napriek absolútne predvídateľnému deju som sa počas celej stopáže nemal kedy nudiť, za čo môže aj podarený český dabing a kvalitná animácia. Osobne dávam 3.6, ale verím, že v 3D by to šlo aj na 4.2. ()

Kubi21

Dávám za pět*, aniž bych se začervenal. Měl jsem trošku obavy z další, omlouvám se, uprděné zábavy pro prťata, ale první půlka mě dostala do kolen. Opravdu jsem se královsky bavil a vychutnával si lahůdkového "zmetka" Grua. Ke konci to trošku padá do klasické animované moralitky, ale nijak to nevadí a nekazí to celkový dojem z filmu. PS: Dávám hvězdu navíc za český dabing a ještě jednu navíc speciálně pro pana Lábuse. ()

Jerris008

Velmi vtipné, nápadité a roztomilé. U projevů nejmenší holčičky a při pohledu na miniony jsem pokaždé pookřála. Skvělá oddychovka. ()

HaiWithLove

Možná je to mou slabostí pro animáky, ale mně to přišlo dokonalé. Pravda, hlavní dějová linie je trochu, no, trochu víc ohraná, ale originální zaměstnanci Grua to zachraňují. Dokonalá scéna ze supermarketu nebo holčička závislá na jednorožcích vás prostě nenechají sedět s kamennou tváří. Pro mě (hned po „Jak vycvičit draka“ ) druhý nejlepší animák roku 2010. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav