Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

lykan9

Animované filmy hodnotím již i dle toho jak baví mojí dceru, protože hlavně pro děti tyto filmy vznikají a pro ní je Já, padouch jednou z nejoblíbenějších pohádek. Nemluvě o tom, že i já jsem se u ní nenudil a když přihlédnu k tomu, že tento film vytvořil kultovní postavičky mimoně, tak hodnotím film velmi pozitivně. ()

Krosmen

Myslím, že dětem se to určitě bude líbit. Malí šťouchající se pidižvíci, omšelý senila, protipadouch. K zasmání tam PRO NĚ určitě dost věcí je. Nicméně dětská trojice mi přišla poněkud nudná a nejmenší z nich vykrádá velké množství jiných animáků, ale dokud to funguje asi tomu nic a nikdo nezabrání; a tady to funguje. Rodinný je tenhle film pouze ve vztahu k peněžence - děti koukají a Vy platíte. Ruku na srdce, ony kdyby koukaly na Shawshank, taky by se jim to asi moc nelíbilo ;-) ()

ghatos

Hodně jednoduchý a přeslazený animák pro malé děti. Rodinný humor by se dal ještě nějak přežít, za to citové vydírání přehlížet nejde. Dalo by se to udělat promyšleněji, ovšem to by musel někdo chtít. Pokud tady někdo tvrdí, jak je to úžasná podívaná pro dospělé tak lže, a jestli se přece jen někdo zajíká nad sladkými opuštěnými holčičkami z dětského domova....profláknutější návnada se sežrat nedá - (ten, kdo se u toho nerozpláče je samozřejmě odporná citová zrůda). Pro děti do 8 let je to za 3*. Pro starší maximálně za 40%. ()

Mr.Dogman

Už od prvního traileru na tenhle animák jsem věděl, že se zase od srdce zasměju. A překvapivě jsem se nemýlil. Baví všichni ve filmu, nejvíce se mi ale stejně líbil Gru, který se svou angličtinou a dokonalými grimasy vždy ukradl scénu pro sebe. Není ale sám. Ti malí "něco" bodují stejně tak jako on, a vlastně každý, kdo se ve filmu objeví, udělá něco, u čeho se přinejmenším pousmějete. Příběh je sice jednoduchý, ale přijemná animace a vkusná hudba ho stejně tak jako vkusné a povedené gagy vyváží a vlastně vynesou na 5 hvězd. ()

Eoin

Já, padouch rozhodne nie je úplne pät hviezdičková záležitosť, ale dá sa to pozerať stále (ja som to videl snáď štyri- krát) a nestráca to na štýle. Je to jeden z najoriginálnejších animákov vôbec a muším vyzdvyhnut aj výborný český dabing ktorý prekonal originál a to sa často nestáva. 85% ()

MI-380

Padouši jsou tu zajímaví víc svým vzhledem, než chováním, dítka jsou předpubertální, takže náležitě roztomilá, ale o pořádnou zábavu se stará hlavně parta žlutých robotů - přisluhovačů (tato originální stvoření dokáží být vtipná, chytrá, rychlá, pracovitá, milá, ale i pěkně škodolibá). 55%. ()

Bagr_007

Cítím se tak nějak rozpolceně. Je to daleko více pouze pro děti než většina nejúspěšnější konkurence a animace je někde deset let pozadu. Ale zároveň je to chvílemi skutečně vtipné, dojemné, roztomilé a tak... ()

Gerret

Výborná animovaná komedie, vůbec mi nevadilo, že je zaměřená spíše pro mladší publikum. Na některých místech jsem se nemohl udržet smíchy. Český dabing patří k těm velice vydařeným, stejně jako u Megamyslu. Když už jsem ho zmínil, tak jenom dodám, že Já padouch ve všech aspektech o trochu více lepší, ale k pěti hvězdám mi i tak ještě něco málo scházelo. Těším se na pokračování. Hodnocení 85%. ()

mirec88

Nadpriemerný animák zo zvláštnou hlavnou postavou zlosynom a klaďasom zároveň, ktorý sa zmení vďaka trom zlatým dievčatkam. Veľmi príjemný, rýchlo plynúci príbeh s peknou animáciou a výbornými hláškami. Páčilo sa mi to a niekedy som nemohol, tak som sa rehotal. ()

mandlova

Já ty záporáky žeru!!! A navíc ta luminiscenční žlutá banda mechaniků :))) vše od holčiček, přes Vektora (vizuálně hlavně svým sestřihem a brýlemi připomíná Ednu z Úžasňákových) až po dokonalé, stylové hračičky a hejblátka a hudbu!!! (viděno už třikrát a počítáme dál) ()

Koryntos

Jé, tak oni už o mě natočili dokonce animák, Gru taky ke třem princeznám přišel, jak slepej k houslím a jak mu to nakonec s nima šlo. ()

Ravi

Váhal jsem mezi 2 a 3, ale nakonec 3-/5 = 50% protože děti si určitě tenhle animák zamilují nehledě na to, jak málo originální a nápaditý je. Tvůrci vsadili na chytlavého hlavního hrdinu, smutné oči holčičky a bandu pseudo-umpalumpů, kteří se tváří křečovitě při všem, co dělají. Nějakou záhadou se ale v příběhu najdou světlé okamžiky a hlavní hrdina je velký sympaťák. ()

Myrreczech

I po letech stále dokáže pobavit jako málokterý animák, Perfektně nadabovaný Gru, úžasní minioni a jeden sooo fluffy unicorn. Co víc si přát. Dle mě druhý nejlepší animák po Shrekovi. ()

Guzo

První polovina je bohužel celkem nudná, ale jakmile se holky dostanou Gruovi do péče, začne být film konečně zajímavý i vtipný. Takhle nevyvážený film už jsem dlouho neviděl, přitom myšlenka dát hlavní roli "padouchovi" je u animáku vcelku originální a dalo se z ní od začátku vytěžit víc. Naštěstí holky to opravdu celé zachrání a film se vyhoupne alespoň do nadprůměru. 7/10 ()

rudess

odhliadnuc od klišé príbehu možno i milé, efektné, s myšlienkou, trojrozmerné, akčné, rozprávkovo-typické, iné filmy citujúce... ale v kine som sa zasmial možno raz... ()

BuryGol

Parádně vytvořenej snímek, kterej je aspoň pro mě animákem roku. Od první minuty se na vás vyvalej šikovně podaný fóry a scénky, že jsem se řehtal na celej pokoj a kolikrát si scénu pustil znova. Moc hezká animace, parádní zpracování žlutejch pomocníků a mile infantilní scénář se sladkejma s roztomilejma holkama. Sice nechápu ten Gruův akcent, ale to je jen malá skvrnka na jinak dokonalym filmu. Přijde mi, že čim jsem starší, tim víc dokážu animáky ocenit. Když to tak vemu, tak mi ta infantilnost asi zůstane. A já jsem za to rád. ()

jenik71

Na padoucha jsem se docela těšil, protože mě navnadil i samotný trailer a animované filmy mám rád. Bohužel musím přiznat, že jsem od tohoto animáku čekal asi větší legraci. Ano, několikrát jsem se zasmál, jenže většina těch vtípků není nijak originálních a já tak měl pocit, že jsem je v různých podobách už někde viděl. Animace je kvalitní, postavičky působí příjemně a z nich se mi nakonec líbila holčičí trojice. Každopádně je to film pro menší caparty a jim se to asi líbit bude. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav