Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

waits

Děti tenhle snímek nepoblázní, ale ani nezkazí. Poučení, slušná animace, dojemný závěr a občasný žertík spolu s českým dabingem ospravedlní strávený čas u (v mém případě) obrazovky. A děti byly celou dobu zticha, no nepustte to! ()

Rekpet

Velmi příjemná animovaná komedie, poslední dobou se začínám přesvědčovat o tom, že animáky přece jen nejsou jen pro děti a začínám takovéto "novinky" celkem vyhledávat. ()

DuanBerry

V poslední době se klubou nové a nové animáky jako houby po dešti a jistě nikomu nemohlo uniknout, že jedna houba je jako druhá. Stejný mustr, stejná šablona. V tomto případě se přímo nabízí srovnání s nepoměrně staršími Příšerkami s.r.o. Naštěstí se v obou případech jedná o velice zdařilé taškařice, u kterých se rovným dílem nasmějete a dojmete zároveň (promiňte mi tu sentimentalitu). Neviděl jsem verzi 3D, avšak soudě podle některých záběrů to na velkém plátně a s okulárami na očích musí vypadat báječně. Tak jupí děti, vymyslíme smršťovač a jdeme si pro Měsíc :) ()

passat

Povedený animák, který mě zaujal pěknou animací, vtipnými momenty a celkovou jednoduchostí a roztomilostí (a skvělými mimoni). Byl jsem docela překvapený, že takový fajn film není z dílen Pixaru a jsem za to jen rád. A ještě musím zmínit český dabing, který si zaslouží jednoznačně pochvalu. 80% ()

Oxymoron

Nejdřív jsem chtěl dát Padouchovi v porovnání s Megamyslem (mimochodem, co to zase je, že během takové chvíle vlítnou do kin hned dvě pohádky, kde jsou záporáci hlavním hrdinou?) o jednu hvězdičku míň, protože u druhého jmenovaného jsem se smál tak nějak častějc. Jenže kde Megamysl válcuje Padoucha humorem, tam to Padouch vyrovnává svou úžasnou roztomilostí. To by jeden člověk neřekl, jak může být animovaná holčička tak dokonale k zulíbání (ve vší počestnosti). Z fleku bych jí dal Oscara:) Prostě vydržte až do konce a zjistíte, že je to vlastně hodně fajn film. ()

Skarface

Příběh celkem v pohodě, animace super, roztomilý mimoňové,chvílemi i dojemné , ale jako komedie dost nudné jestli sem se zasmál za celou dobu jen dvakrát tak to bylo všechno ()

Bukk

Awww, rozkošné. Oddychovka jako dělaná na večer pod mrakem nebo jen na zabití nudné chvilky. Jsem ráda za dobré konce, u některých filmů to prostě nevadí, u animáků obzvlášť. Steve byl zajímavou volbou pro hodného padoucha, nedokázala jsem si to vůbec představit. Nakonec to dopadlo v jeho prospěch a já se stihla ještě na úplný závěr zamilovat do jednorožců. One big unicorn strong and free, thought he was happy as he could be... ()

Steel32

Kdysi dávno, když jsem to viděla poprvý, tak jsem nedokázala pochopit proč si to všichni tak vychvalujou. Ale rozhodně nelituju toho, že jsem tomu dala druhou šanci! Hlavně se mi líbil naprosto skvělý začátek, skvěle propracované charaktery postav (hlavně Gru a ty jeho grimasy), Mimoni a rozhodně tomu nechybí humor (mami, jednou taky poletím na měsíc..na to už je pozdě synku, Nasa už opice do vesmíru neposílá) a ani špetka černého humoru (scénka s propíchnutým pitíčkem) a skvělý soundtrack Despicable Me taky boduje! ()

Nolanofil

Tentokrát je to našťastie solídna zábava, s množstvom fungujúcich vtipov, skvelých vedľajších postáv, fajn akciou a všetkým čo k tomu patrí. ()

embecka

Dlho mi to trvalo, ale prišiel deň detí a s ním kopa radosti, lebo som pozerala odkladaný animák! Animák, ktorý je trošku iný, ako všetky animáky. "Technickými" prvkami poteší chlapčenské duše, jednorožcami dievčenské. Ja som v duši stále sedemročná a zožrala som im to aj s tými žltými tic tacmi. S úsmevom na tvári a radosťou na duši idem spať :) S mojou plyšovou brokolicou a rozkošným detským oparom okolo mňa. ()

ashtangi

Grafika skvělá, příběh také, suprové a originální charaktery. Hodně jsem se nasmál a opravdu se mi to hodně líbilo. ()

TomasKotlant

Poetika animace a dětských pohádek je v troskách, přichází podivné a nepochopitelné postavy, jako je padouch Gru. Animace byla v kině neostrá (nevím do jaké míry za to může film a fakt, že jsem byl na 2D verzi), plány za postavami splývají v jeden velký maglajz bez viditelné práce s rozmístěním mizanscény. Důvod Gruova počínání není logický, nenašel jsem žádnou jeho motivaci. Původně jsem si myslel, že motivací je hrdost jeho matky, ale to je později vyvráceno. Výtvarné ztvárnění postaviček je dosti tuctové, trochu to zachraňují Ti žluťáci, ale těch je tam tolik, že za chvíli jejich jedinečnost splyne. Děvčata jsou zpracována docela dobře, ale u nich to hodně zachraňují dobře vylíčené naivní povahy postupně přecházející do reality. Navíc na rozdíl od ostatních postav se chovají po celý film v rámci svých pevně daných charakteristik. Postava Vektora by snesla o hodně více nadsázky, tekhle mi přišel jako nějaký fracek, co se akorát plete do rozbředlého děje, aby divák zcela neusl. Celá myšlenka ve mně vyvolávala dojem jakési alibizace kriminálníků, což mi pro děti nepřijde jako ideální látka, i kdyby to autoři mysleli sebelépe. Za celých 95 minut jsem se zasmál jen dvakrát, ostatní gagy šly naprosto mimo mě a podtrhovaly povrchnost filmu. Vztah Grua a děvčátek sice dokázal vyvolat nějaké emoce, ale vzhledem k celému filmu nedokážu za toto přičíst kladné body. Tvůrci absolutně přehnali změnu hudby během baletního vystoupení - ano, je to moderní, ve většině podobných filmů to toleruji, ale tohle bylo opravdu už moc. To je asi hlavní důvod, proč nedám ani 2 hvězdičky, které by si film za některé části zasloužil. *** Ve zkratce: Padouši jsou tak milí, laskaví a samozřejmě především přívětiví k dětem! ()

Meteorista

Palba to byla, vtipná to palba. Ale ne zase taková, místy (avšak vážně jen párkrát) to skřípalo a vytknul bych málo i příběhu, hlavně k tomu "konvertování" ze zlého na dobrého. Ale což, animáky jsou pro zábavu a musí v nich být zastoupena hutná dávka humoru - ta tu byla hojně. Takže příjemná podívaná s příjemnými mimoni; a ta děvčata byla skvělá. EDIT: Po druhém zkouknutí musím změnit moje hodnocení a přidat poslední, chybějící, hvězdu. A proč že to vlastně dělám? Při prvním shlédnutí jsem byl mírně unaven a nepochytil jsem všechny ty krásné narážky na spoustu ohavných návyků (nejen) americké kinematografie a jiné krásné drobné žertíky, které tento animák obsahoval. Byl jsem mile překvapen a kál se, že jsem tento snímek o jednu hvězdu ochudil. ()

Pidzey

Jeden z nejlepších animáků co jsem viděl.Je vtipný,má docela originální příběh,skvělé postavy a postavičky(ano i ty holky jsou v poho) a co hlavně,má Mimoně,kteří jsou prostě supr.Zaujme i dojme a kupodivu není nějak děsně infantilní.Já se bavil od začátku do konce.I tak je pro mě v daném roce číslo jedna Jak vycvičit draka. ()

Košoun

Nic jsem od toho nečekal, ale bylo to opravdu dobré! Hlavní zápletka sice není nijak originální nebo prostě něco "extra", ale obsahuje spoustu skvlěých vtípků a situací, u kterých se zasmějí jak děti, tak rodiče. Nutno ale říct, že těch dětských prvků tam bylo víc, proto za sebe dávám jen 4*. Skvělá animace, skvělé postavy. Skvělý český dabing. Skvělá hudba. Ou jééé! (Rozhodně lepší než Megamysl!) ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav