Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

jasanka

Úsměvný pohodový film, který měl i několik vtipných scének. Nejvíc se mi líbila postavička Agnes, ale všichni hrdinové byli fajn. Což je možná trochu chyba - záporák byl dost nevýrazný. Celkově průměrný animák. ()

rusty09

Celkově nápaditej film, hodněkrát jsem se zasmál, ale prostě nejde dát víc filmu, ve kterém jde o krádež měsíce. Sice animáky jsou především pro děti, ale až takhle jim kurvit hlavy se nemusí. ()

Darth Vader

Podlehl jsem šílenství jménem- Mimoni! No opravdu jsem netušil, že mě tyhle postavičky tak dostanou. Přes sdílená youtube-videjka na sociální síti jsem se dopracoval k filmu. Dokonalá zábava nejen pro děti! ()

zdeny99

Hned úvodní scéna nastaví laťku hodně vysoko, kdy je v Egyptě ukradená pyramida. Zní to dost infantilně, ale je je to hlavně zábavné, tak jako celý tento film. Hlavní záporná postava, padouch Grue, který vypadá jako upír Nosferatu bez zubů ale chce být lepší. Nestačí mu, že ukradl Eiffelovu věž (i když jen tu v Las Vegas). Rozhodne se ukrást Měsíc s pomocí svých kumpánů, malých žlutých rozvrkočených Mimoňů. Jenže podlehne kouzlu těch tří malých cácorek, které překypují zdrobnělinami, chtějí číst pohádky a dostávat pusinky a ve výsledku je z toho jeden z nejlíbeznějších a nejveselejších filmů. [40941. hodnocení, 1028. komentář, 79%, 292. nejoblíbenější film] ()

Hapretor

Málo vtipné a dost předvídavé. Zde si tvůrci vůbec nelámali hlavu jak diváka originálně pobavit, jen kopírovali nápady dříve viděné. No, a mě ani jednotlivé postavy moc neseděly. Toto těm menším a malým divákům nedoporučuji. ()

misa_laska

Docela teda zklamání... Zdlouhavé a až příliš nudné :( Ale tak nějací menší diváci z toho můžou být určitě nadšení.. ()

Hopkins

Jinak než 5 prostě nemůžu :o) to se ani jinak nedá :o) Luxus hlášky sice je pravdou že nebýt ťěch malejch žlutejch potvor asi bych tak nadšený nebyl ale i GRU :) byl cool a hlavně gru-ray na konci taky neměl chybu :o) ()

Ukubumbahoo

Konečně je to tady , padouch v hlavní roli s armádou svých minionů. Gru má vynikající přízvuk, který už sám o sobě přidá na zábavnosti. Pak sou tu jeho žlutí přisluhovači, kteří mi už teď cca 30 minut po shlédnutí chybí, nemluvě o 3 roztomilých předškolačkách. Naprosto šílené, naprosto perfektní. Více animáků se záporákem v hlavní roli. Prosím! :) ()

Vakomlok

Já se bavil skvěle. Velice hezky navržené postavy ve stylu klasických kreslených grotesek, dobře dávkované emotivní momenty a akce, řada povedených nenápadných vtípků (pyramida maskovaná jako nebe) a banda natvrdlých roztomilých pohůnků. Pro mě jeden z nejlepších animáků letošního roku. P.S. Viděl jsem dabovanou verzi a dabing mi přišel velice slušný. ()

Wargoo

HE IS SO FLUFFY IM GONNA DIE !!! Najlzatšia animovaná malá dáma Agnes... Velmi sympaticka rodinná komédia, kde aj najväčší "badass" môže pod zlou škrupinou schovávať dobráka. Milé postavy, skvelý dabing a pekný nosný príbeh... 4**** a 76,921% ()

Rokle

Kvalitativně na úrovni "Zataženo, občas trakaře". Místy velice vtipné momenty s bomba odkazem (Kmotr), střídají trochu laciné fórky pro děti. Takže rodiče se s dětmi určitě nudit nebudou. ()

sbl

Příjemná animovaná oddychovka co neurazí. Tenhle animák mi strašně připomněl 4 roky starý Flushed Away, kde dominovali slimáci. Tady se zase o zábavu starali minioni. Škoda, že hlavní linie nebyla zas tak zábavná. Ale jak říkám, perfektní oddychovka u které jsem se upřímně zasmál. 4* ()

Bohnice05

Infantilní? Ale kdeže. To jen někteří uživatelé ze sebe dělají inteligenční kapacity lidstva. Sympatická banda postaviček, skvělá animace a výborné vtípky. A jinak hrozící mezery a hluchá místa jsou zacpána Gruovými přívrženci/ bratranci, kteří se s tím svým mrmláním, baculatými žlutými tělíčky a pár chlupy na hlavě nacpou úplně všude a pořád jich máte málo. ()

Šaďas

Animák určený pro mladší publikum a pro rodinky s dětmi svůj účel naprosto splnil. Většina vtípků spočívala v tom, že něco nějak spadlo, explodovalo, načež se v kině rozléhal dětský smích. Dal bych filmu klidně o hvězdičku navíc, jenomže to bych nesměl být milovníkem dojemnějších, strhujících a dospělejších animáků, které například vychází z dílny Pixaru. Jako jakousi alternativu bych viděl ve filmu Úžasňákovi, který je ale o dva levely výš. ()

gumbo

Tuctová jednohubka, kterou lehce překoná leckterý pixarovský kraťas. Propadák to není, ale lepších animáků je spousta. 60% ()

NGP

Despicable Me je univerzální film. Bavit se u toho budou jak děti, tak dospělí. Myslím si, že starší diváci by mohli vidět v Gru parodii na typického dospělého člověka, který zapomněl na všechny radosti života. Neúspěch a krize je mezi dospělými také aktuální téma, zkrátka s postavami a dějem se poměrně trefili. Jinak je to vydařený odpočinkový snímek, u kterého se od srdce zasmějeme. ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav