Na ospalém předměstí mezi rozkošnými domky s upravenými předzahrádkami stojí černý dům s mrtvým trávníkem. Aniž by to sousedé věděli, hluboko pod ním je obrovský tajný úkryt. Žije tam Gru, který se nezastaví před žádnou špatností, na druhou stranu ale umí být nekonečně zábavný. Obklopuje se armádou uličnických a zlomyslných mimoňů. Gru chce ale získat slávu i uznání své přehnaně kritické matky. Naplánuje, že ukradne Měsíc. Na cestě k cíli mu stojí spousta překážek, zejména jeho konkurent Vektor, syn šéfa Banky Zla. K tomu, aby jej překonal, potřebuje Gru pomoc tří děvčátek ze sirotčince. Jenže s nimi přichází ještě víc problémů. (TV Nova)

Nocturno culto

peckovej animák..parádní nápad s loupeží Měsíce která nemá obdoby :-) místy hodně našláplá akce občas zjemněná Gruovými melancholickými výlevy..ale jinak paráda-100 %... ()

Slimakovec

Hmmm, tohle už jsem někde viděl... Jenže kde? Jo aha, skoro v každym animáku. Kdyby to zůstalo v duchu prvních 10 - 20 minut, tak by to byl dokonalej a originální film, záporák se skvělejma nápadama doplňovanej výbornejma dementníma žlutejma nevimcověcma, to bych u toho seděl jak přikovanej. Ale my jsme řekli ne. Uděláme to podle klasickýho animákovýho vzoru. Zloducha máme, tak co teď? No jasně, napravit ho. A odtud to šlo do hajzlu. Ehm, happyendu. ()

Design

moc me to nebralo... prilis detskeho humoru a neni na co se divat... hodne slabee tri hvezdy.. ale s pohledem na cilovou skupinu kolem 10let asi vyhovujici snimek :) ()

Lasombra

Ty tři holčičky jsou naprosto roztomilé.. a konec mě málem dohnal k slzám. Příjemný animáč z trošku jiných vod. ()

Valkyria

Pokaždé, když jsem byla v kině, zaujal mě plakát se žlutými "fazolkami", ale nevěnovala jsem tomu moc pozornost. A před nedávnem mi náhodou přišel tento film do ruky. Nic jsem od toho nečekala a možná proto, mě to tolik strhlo! Na začátku filmu vidíte Grua jak nafukuje balónek malému chlapci. Říkám si, tak tedy Padouch s dobrým srdcem? A v tu chvíli chlapci balónek propíchne a vy se musíte smát! Pak se film ubíral jakousi cestou a já začínala nabývat dojmu, že jsem nic nečekala a ničeho se asi nedočkám. Klasický animáč s Padouchy ve stylu Úžasňákových. A v tu chvíli se to strhne v roztomilý až infantilní film. Jakmile se začne Ágnes smát musíte se smát automaticky také! Mezitím Vás dostávají Mimoňové a jejich skeče při kterých hýkáte smíchy! :) Nakonec vše skončí klasicky dobře a přesto to neztrácí humor a tu svou infantilnost, kterou si tento film získal mé srdíčko! :) A tak po dokoukání jsem šla ihned do menu a film pustila znovu od začátku! Pokud se na to díváte s dětmi, je vidět patrný rozdíl ve kterých se smějete vy a děti. Proto si tento film získal tak široké pole fanoušků a to je geniální! Už teď jsem zvědavá na druhé pokračování a snad nebudeme zklamání rychlo pokračováním na rychlo výdělek. ()

Ceberus

Animace k sežrání, zvlášť padouchovi žlutí “umpalumpové“. Příběh dostatečně zajímavý, pořád se něco děje. Dokonce i postupný vývoj padouchovy postavy si v ničem nezadá s áčkovými tituly. Shodou okolností jsem před tímto viděl hranou komedii (Divočáci) a ta se nemůže s tímhle vůbec rovnat. ()

OPI.

Velmi příjemné překvapení. Bavil jsem se. Škoda, že nevydrželo počáteční tempo, kterým se film rozjížděl. Ale i přesto se jedná o velice povedený animák, ke kterému se rád vrátím. ()

LuckyDuckie

takže: starý triky v nových maskách, ale zabralo to. na mě ;) ten kdo vymyslel ty žlutý poskoky má určitě rád šišky s mákem. proměna sviní v bytosti lidumilné je vždycky uslzená podívaná. a ty holčičky měly kukuče jak Kocour ze Shreka. tak kdo by odolal? ()

Oonika

Fakt legrando :) skvělé hlášky, hezký a dojemný příběh... přesně to, co já od animáku očekávám :) a mimoně chci domůůů, ale nesmějí si kopírovat zadnice na mojí kopírce! ()

Rudyamon

Opravdu milé překvapení. Já animované filmy zbožňuji (viz.mé komentáře Shreka) a tento se nepochybně stane mým oblíbeným. Příběh padoucha Grua, který je nešťastný z toho, že nějaký větší padouch jak on, ukradl Velkou pyramidu v Gíze, je neuvěřitelnou sbírkou dobrých nápadů. Gruovi pomocníci, Mimoňové, jsou malinkatí tvorečkové neznámého druhu, ale jsou opravdu povedení. Gru mimo Mimoňů vlastní spoustu různých zbraní a technických pomůcek, které mu můžou závidět všichni padouši světa a s nima se rozhodl provést tu největší loupež všech dob - ukrást Měsíc. To by se mu málem povedlo dotáhnout do konce, nebýt tří malých děvčátek, které si ho oblíbí natolik, že z padoucha se stane dokonalým otcem. Opravdu moc povedená pohádka, na kterou se oplatí podívat se i víckrát. Takové padouchy svět potřebuje, pak by byl hezčí ... ()

Petula009

Vtipné a dojemné a to nejenom,že my zvlhly oči,to mi i slzička ukápla ! Takže odpouštím i trochu jednoduší děj a zápletku a tleskám tomu, kdo vymyslel mimoňě ! :D Příjemně srávená hodka a půl :) ()

Tamten

Ničím nezajímavý animák, u kterého dopředu víte, jaký pseudovtip bude následovat, jak se děj bude vyvíjet a jaké morální ponaučením nám kde budou dávat. Možná pro děti může být trochu zábavný, ale dospělým nemá co nabídnout. ()

Petulka88

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší fim za poslední dobu. Tenhle padouch si ukradl to nejlepší z grotesek i různých filmů o superpadouších. Dokáže pobavit, dojmout, jen jedno se mu nedaří - nudit diváka. Ale není to jen o ústředním padouchovi. Jeho mimoňové jsou legrační (ale ne trapní), jeho adoptivní dcery zase roztomilé (ale ne přeslazené). Prostě skvělá zábava pro všechny věkové kategorie! ()

Mira90

Já jsem se neskutečně bavil a zvláště mě dostaly dva detaily - ztráta přílivu/vlkodlak a Bank of Evil - Formerly Lehmann Brothers - což jsou věci, které malé děti zkrátka a dobře nepochopí. Navíc Mimoňci jsou snad to nejroztomilejší, co lze v animácích vidět :-) ()

patushik

Vtipný, zábavný (hlavně díky mimoňům) a snad i dojemný. Co víc si od animáku přát:.. Jeden z mála filmů, kde jsem překousnul i dabing, hlavně díky Lábusíkovi:).. 4* ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav