Psychiatr Pavel Josek se těší uznání nejen ve své profesi, ale i v širší společnosti. Je totiž bývalým disidentem, signatářem Charty 77, který po boku své ženy snášel šikanování ze strany komunistické Státní bezpečnosti. Nyní se chystá převzít Cenu paměti národa a poskytuje rozhovory do dokumentárního filmu. Jeho zeť Luděk, jenž na dokumentu pracuje jako zvukař, se v rodině cítí jako méněcenný. Proto jej nenechá chladným Joskova složka z estébáckého archivu, kterou jeho kolegové získají. Vyplývá z ní, že Josek počátkem sedmdesátých let naopak s StB spolupracoval. Jako mladý psychiatr donášel na nadějného sochaře Bořka, který byl jeho sokem v lásce a který se nakonec nechal vyštvat z rodné země. Pro všechny členy Joskovy rodiny, včetně těch, kteří v inkriminované době nebyli na světě, tak nastává těžké období. Tím spíše, že každý má svůj úhel pohledu na to, co se odehrálo. Své k tomu může povědět i bývalý pracovník StB Kafka, jenž měl kdysi oba mladé muže na starosti a nyní si užívá klidného důchodu… (Česká televize)

farmnf

Když někde ucítím Hřbejkovinu s Jarchovštinou, už vím co bude následovat. Málo uvěřitelné prostředí s málo reálnou storry s úměrně hloupými dialogy a nijakým poselstvím. A o tom je tento film. ()

LordSnape

Ze začátku hrozně nepříjemná podívaná, hlavně díky postavě Luďka, ale postupně tomu Hřebejk dává hloubku, styl se mění a trošku vypadá jako dokument. Konec dobře graduje a je docela silně emotivní, což chválím. ()

honza7

Tento film se mi opravdu nelíbil, ono koukat na filosofii je pěkná nuda. A ikdyž jsem za svůj názor dostal od učitelky literatury za 5 stále si trvám na svém, že jsem se nudil ()

Mrkvič

Nelíbí se mi ani forma ani obsah. Myšlenka by asi špatná nebyla, ale to zpracování je nudné a hrozně rádoby umělecké. ()

Belbo odpad!

Další z kýčovitých sraček dua tribůůůůny umělců Hřebejk-Jarchovský; tentokrát rádoby objektivní havlistická sonda o vině a trestu. ()

RonaMidu

teď jsem dokoukala - název jako nějaký čajíček,ale chuť kafe,smrťáka....příliš moc silných okamžiků na to,abych je vypisovala jednotlivě ()

mickyreed

Takže ... výborné drama ... přesvědčivé výkony herců .. . vyjma scény, kdy pobíhá zběsilý manžel s mobilem v ruce po ulici a rozesílá známým sms ... tahle scéna byla podle mě zbytečná ... nebylo potřeba zdůrazňovat poněkud slabší charakter postavy ... vše ostatní bylo ale opravdu výtečné ... ve filmu neexistuje postava, která by byla bez provinění ... záleží jen na vás ke komu se přikloníte, kdo si získá vaše sympatie a komu budete věřit ... opravdu celkem na přemýšlení a velmi dobře filmově a herecky podáno ... vedle situace vykreslené ve filmu, která je velmi pravděpodobná mi připadají denní ''deprimující'' problémy opravdu směšné ... představte si, že někdo vezme váš život a spláchne ho dohajzlu a to v sobě musíte nosit 30 let odříznut od rodiny, rodiště a známých ... ()

wer4

Je to taký film "pol na pol". Silná téma, ktorá ani zďaleka nie je naplno využitá. Prvá polovica filmu jedna veľká nuda (také nútené, prázdne, priam trápne dialógy som skutočne nečakala). Excelentné herecké výkony zabíjajú tie menej dobré. Možno som príliš mladá, možno som nič z toho nezažila, no myslím si, že keby šli do kina moji rodičia, starí rodičia či jednoducho tá "správna" generácia, pocítili by sklamanie. ()

danoo

Zatiaľ jednoznačne najprofesionálnejší film autorského tandemu Hřebejk/Jarchovský natočený z pohľadu viacerých postáv na disidentské zlyhanie jedného z aktérov príbehu. Táto „analytická" metóda pôsobí konfrontačne, zneisťujúco a dáva priestor divákovmu hodnotiacemu úsudku, no na druhej strane celý príbeh dusí v akejsi k a m m e r s p i e l, čím znižuje jeho spoločenský dosah. Samozrejme zmienení tvorcovia sa opäť nedokázali nevyhnúť obvyklým nadbytočným motívom a metaforám, hlavne na začiatku, a tak u mňa zo súboja s PROTEKTOROM a SEZÓNAMI odchádzajú s druhým miestom. ()

marvan

Jan Hřebejk je génius průměrnosti, kolem kterého se protěžováním v médiích vytvořila aureola lidového umělce. Malý úkrok z obvyklé snahy větřít se divákovi do přízně byl, právě zmíněnými médii, prezentován jako odvážné účtování s naší minulostí. Ačkoli nelze vyloučit, že i tandem Hřebejk - Jarchovský pocítil potřebu vyjádřit se k minulosti odvážněji než doposud, faktem je, že vzhledem k upadajícímu zájmu publika mohla trocha kontroverze jejich filmům jenom prospět. Navíc stará generace odchází a ta nová se kritickému vyjádření k minulosti nebrání, vždyť to není její minulost, ale minulost jejich rodičů. Jejich film trpí obvyklými neduhy: postavy nemluví, ale "vtipně" glosují a vůbec to celé působí spíš jako televizní inscenace. Podstatou příběhu je účtování postav lékaře, jeho ženy, estébáka a umělce-disidenta s osobní historií. Proto je nepochopitelné, proč je tolik prostoru ve filmu zpočátku věnováno postavě zetě, když nakonec vyšumí bez nějakého opodstatnění. Stejně jako postava Japonce Kawasakiho, který dal filmu název. ()

anli

Jsem rad,ze se konecne nekdo chopil tematu minule viny,s kterou se mnozi-nasi zemi nevyjimaje-nechteji nebo neumeji poprat a srovnat.Zapomente na Hrebejka,jako rezisera komedii,tohle je drama jako britva a dozniva jak dobre zrajici syr.Skvely scenar,mistrovska rezie a vynikajici herci-zejmena tandem Vlasakova-Kolarova.Ladislav Chudik je pak vynikajici tresnickou na dortu.Hrebejk mistrovsky a s citem vypravi pribeh o schovanem kostlivci ve skrini a o tom,co my lide jsme zac a jak se chovame nejen k ostatnim,ale sami k sobe.Vyrostl nam tady opravdu velky reziser a zacina byt pro kazdeho,jen trochu filmoveho divaka,radosti,tesit se na jeho dalsi film.Tak Honzo do toho!Tohle je u me jasnych 100%. ()

asirtes

Hřebejk adoruje Oscara a Oscar neprichádza. Nakoniec Kawasakiho ruži dá punc kvality excelentné podanie starého eštébáka mojim bývalým susedom p. Chudíkom. ()

LadyDevil

Hmmmm.. po delší době novodobý český flm, co má sílu a vzal mě. Herci nejsou jako z reklamy, ale skutečně hrají, což je krása pozorovat. Linie příběhu pěkně ubíhá, příjemně graduje a líbí se mi i použití symboliky, to mám ráda. Kdo chce, tak ji vidí, kdo ne, bývá ochuzen, jak to tak bývá :-) ()

GrooveJump

Tady lze pochválit jenom nápad a snad i "standarní" herecké výkony starších, co měli na výplatnici asi největší číslo.(Huby a Kolářové). Dobrá třetina zbytku obsazených rolí plnila učebnicovou funkci nadbytečnosti. Scénáristický maglajz, plácající symboliky přes symboliky. Dyť ono o hovno jde. Čím více, tím lépe, čím více intelektuálních pruhů Honzku, tím více intelektuálního Adidasu. A když se konečně dobabráme konce, kde "nečekaně" dojde na sypání si popela na hlavu, co se nestane. Pravda nám tentokrát nezvítězila nad nenávistí: "And the winnwer is: Mr. Tony Kratochvíl from Sweden". ()

Brandon

Nezkousl jsem Hřebejkovo hulvátství, když si neurvale otevíral držku na kámošku a nezkousl jsem ani jeho novou filmovou křeč, ve které by se měla většina herců za svoji zfušovanou práci stydět. Pan scénárista jakbysmet. Jak mohl někdo dopustit nechat postavy mlet takový hovadiny nechápu. Zajímavé téma, ovšem tristně zpracované. P.S. Ví někdo proč se Kawasakiho růže jmenuje Kawasakiho růže? Je v tom hlubší myšlenka, nebo je to Hřebejkův výkřik do tmy? ()

yeniczek

Velké překvapení a až na pár okamžiků bych nepoznal, že to točil Hřebejk. Poutavý příběh a parádní kamera přiková oči k plátnu a už nepustí. Škoda jen, že v pár místech se scénář tak trochu rozsype a skočí nesmyslně moc daleko od hlavní linky. Herci hrají nadoraz, všemu se dáuvěřit a za scénu v lese by si dámy zasloužily nějakou speciální cenu. Doufám, že si někdo uvědomí jak moc dobře tento snímek vypadá vizuálně a vezmou si příklad. Scény s vyprávěním starého STBáka jsou neskutečně mrazivé a působivé a vyvolávají přesně tu nechuť, kterou mají. Doufám, že se Hřebejk ještě chvíli obejde bez svých ohraných tváří a zase nás něčím podobně smete. ()

sskrblik

Velice těžko se mi Kawasakiho růže hodnotí. Je to takový tichý a výřečný příběh pravdy a poznání. Po dlouhé době je to české drama, které mě i opravdu nadchlo, nějaké legrační momenty k tomu navíc.... no, ale zase na druhou stranu na podruhé už bych to vidět nemusel. Dávám 3,5 hvězdy... ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny