swamp

O knížkách vím, ale nikdy jsem je nečetl. Možná si je ale přečtu, protože takhle příjemně se vrátit do dětství není naškodu. Dýchla na mě krásná atmosféra 50. let, rámec celého děje je krásně střižený a Nicolas je sympaťák nejvyššího kalibru. Mohu jen doporučit - a to jakékoliv věkové skupině. :) ()

oje

Počáteční skeptický přístup jsem musel přehodnotit, protože se z toho nakonec vyklubala hrozně příjemná rodinná komedie na úrovni, kterou může zkousnout každá věková kategorie. Pro mě to nebylo o tom, že bych si ze smíchu nestíhal utírat slzy, ale o té milé atmosféře, která vám i z podzimního večeru udělá prosluněné letní odpoledne a nechá usnout s úsměvem na tváři. Osobití protagonisté se o vaši náladu postarají jako obsluha 5* hotelu. Jestli to bude film, ze kterého se stane stálice a mládeži s tím budou pravidelně vyplachovat hlavy, nevím. Pontenciál na to ale rozhodně má. ()

Mariin

Velmi milý, příjemný a jednoznačně pozitivní film. Samozřejmě kniha se Sempého uchňachňanými postavičkami je kniha, ale tohle se podařilo. Přiměřená nadsázka a skvělé herecky (zvláště Mikulášův otec, třídní učitelka, outsaidr Kryšpín, tlouštík Vendelín...). Docela bych si přál další díly. ()

predators

Zdá se mi to, nebo je v poslední době dobrých komedií jako šafránu? Ať už je to jakkoliv, s radostí jsem se zasmál všem těm patáliím, které přinášejí trochu té dětské nevinnosti a na 90 minut mě udělaly o 20 let mladším. 80% ()

nascendi

Celkom ma to bavilo, i keď už dávno nepatrím do cieľovej skupiny divákov, pre ktorých je film určený. Pre rovnaký dôvod nebudem zháňať knihu, aby som ako mnohí žialil nad tým, o koľko je lepšia, ako film. Myslím, že tri hviezdičky odo mňa za pol druhej hodinky príjemnej zábavy sú primeraným ocenením tohto dielka. ()

Slarque

Zábavná klukovská komedie nejen o jednom nedorozumění. Krásně stylizované, s dobře vypointovanými situacemi a perfektně fungujícím humorem. S knížkou nemám žádné zkušenosti, takže mé zábavě nic nebránilo. ()

Bachy

Co já se s tím budu patlat. Měsíc přemýšlím, zda si Mikulášovy patálie zaslouží plnou palbu. Nějak mi to bylo proti srsti. Nebyl jsem z nápadu natočit mé oblíbené příběhy vůbec nadšen. Jenže pak jsem začínal cítit úspěch. A proč ne, akceptoval jsem, že by to nakonec mohlo být fajn. Francouzi se toho chopí s láskou. Jenže už při nádherné titulkové sekvenci jsem pochopil, že tohle se povedlo extrémně. Ano, dejme tomu, že bych pár výhrad měl. Mikulášův proslov o sestřičce by lépe fungoval nevyřčený a Polívka vůbec nebyl Polívka. Jenže všichni ostatní herci byli tak perfektní. U kluků jen absolutoria. Kryšpín suveréně nejlepší. Tedy Kryšpín a paní učitelka. Jo, tu bych rozhodně opomenout neměl. Takže... nedosahuje kvalit knížek, ale stejně sebere plný počet hvězd, jelikož předloha je na 10. Tudíž se podepisuji pod názor, že čtenáři zklamání nebudou, ač jsem právě takový výsledek čekal. ()

eLeR

Má to skvelý vizuál, príjemnú muziku, kopec hlášok, štýlovú matku a roztomilých malých hercov ... a má to švih. A jazda malého kozmonauta v aute nemala jedinú chybičku, pobavila výborne. ()

iamek

Nečekal jsem, že se u snímků budu tolik bavit. Obdivuji autory, že do 90ti minut dokázali vložit tolik humoru a vtipných scén které pobaví nejen mladší publikum, ale taky dospěláky. Snad se dočkáme pokračování. ()

Chrustyn

Povedený rodinný film s úžasnou atmosférou a nespoutanou dětskou hravostí, díky které je film plný zábavných a vtipných scén. Skvělé dětské obsazení a rychlý děj zabaví celou rodinu. ()

ainny

Nahrání Mikuláše jsem brala jako velký risk a zapnutí přehrávače jako věc životu přímo nebezpečnou! Mikuláše miluju od puberty, kdy jsem k němu poprvé přičichla (vůně nových knížek patří k těm nejúžasnějším) a filmové verze jsem se hodně, hodně bála. A ejhle já při sledování opravdu málem umřela - smíchy. Je vidět, že zfilmování nevzali za své Amíci, ale kluk jeden ušatá zůstal pěkně doma. Pokud máte k tzv. rodinným filmům takovou nechuť jako já, tak ji překonejte páč výjimky potvrzují pravidlo. Filmový Mikuláš knížkám nedělá ostudu, je stejně vtipný a koukatelný. Role kluků i dospělých byly obsazeny opravdu výborně, i když se pochopitelně od těch knižních liší. Ono takové týpky jako v knížce aby jeden pohledal. :^))) ()

heyda

Tušil jsem z hodnocení tady na CSFD, že to bude dobrá komedie a jsem strašně rád, že film naplnil moje očekávání a možná ho i v jistých směrech předčil. Super. Můžu jen doporučit! 90% ()

jojinecko

Veľmi milá a typicky francúzsky šarmantná komédia, ktorú si môžu vychutnať všetky vekové kategórie (každá si vo filme nájde to svoje). Najviac sa mi páčil celý ten retro štýl, rovnako ako fakt, že celé to bolo podané "rodinne", ale nesentimentálne, nepoučujúco, ale s prirodzeným nadhľadom a vtipom. Oddychovka ako vyšitá... ()

Flego

Po tupých amerických komédiach s detskými hrdinami je príjemné sledovať takúto šarmantnú rodinnú komédiu okorenená detskou naivnou poetikou. ()

poz3n

Tenhle film jsou více méně poslepovaný kapitoly z knížky do jednoho příběhu. Je hrozně zajímavý vidět jak režisér zpracoval a představil si to, co já jsem si v dětství vytvořil v hlavě po přečtení všech těch příběhů. A nostalgie z nich se taky dostavila. ()

honajz

Vřele se připojuji ke komentáři uživatele Zevon. Tohle se snažilo být praštěné, ale knihy o Mikuláši nejsou praštěné - mají spíše k humoru Tatiho Mého strýčka. To je stejné, jako kdyby Aleš, Čenda a Bořek nebyli obyčejní kluci z pražského předměstí, ale barevné karikatury ve stylu sklepáckých trpaslíků. ()

Ivoshek

Adaptovat geniální knížku s geniálníma ilustracema je těžká práce, protože čtenář si už zkrátka ty postavy nějak utvořil v hlavě a vůči filmařově představě bude mít vždycky tak trochu výhrady. Tady jsem je ale v podstatě neměl - ty postavy sedí ke knížce parádně (no, snad jen soused, pan Burda, toho jsem si vždycky představoval tlustšího). A vlastně celá ta atmosféra a dialogy a gagy. Že to je celkově sled scének myslím nevadí, to je knížka taky. Jedna kapitola nemá obvykle víc než tři čtyři stránky. Celkově myslím jedno z nejpovedenějších převedení knížek na plátno. ()