Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Snorlax odpad!

Amíci jsou sice správní chlápci, kteří oplývají nadpřirozenými schopnostmi, ale Kanaďané to od nich zřejmě neokoukali. Ale ono je to celkem fuk. Je mi úplně jedno, co se s Paulem stalo, tahle otřesná nuda by nevydala ani na studentský kraťas. A ten patetický závěr mě definitivně přesvědčil, že od toho filmu mám prchat co nejdál. A k útěku si vezmu Zippo hlavního hrdiny, které dokáže udržet plamen celých devadesát minut. ()

Šakal

--Štěstí (pro diváka), že Paul neznal číslo na Chucka Norrise.-- Už to tak vypadá, že Cortés dával dobrý pozor, když J. Schumacher resp. C. Farrell telefonoval. Jen měl zřejmě pocit, že měl Colin zbytečně moc volnosti nebo mu jednoduše nedělá dobře denní světlo... Ano, dá se to nemilosrdně rozcupovat pro několikrát zde již zmiňované, do očí bijící, nelogičnosti. Telefonní signál, nevyčerpatelná zásoba vzduchu... Na všech ostatních frontách (napětí, R. Reynolds, kamera, střih) však Buried jednoznačně boduje. Dokonce i ta stopáž je obhajitelná. Nezaznamenal jsem pocit, že by snímek nějak dramaticky ztrácel na tempu a jsem taky velmi rád, že Rodrigo (byť i na sebemenší chvilku) odolal pokušení SPOILER opustit přítmí rakve. Samotný závěr potom skutečně potěší. Nejvíce asi (nás) lehké cyniky, se smyslem pro černý humor. Cortés je bezesporu talent a jeho Buried noční můrou všech klaustrofobiků. 75% [Pokud jste se doposud cítili poněkud ukřivdění, že se k vám váš bývalý zaměstnavatel nezachoval zcela fér, po shlédnutí tohoto snímku, mu možná pošlete pugét růží s omluvným dopisem]. ()

Jordan

jeden z doposiaľ najoriginálnejších prístupov k spracovaniu večnej a už pomaly z každej strany rozobranej témy iráku a jedenásteho septembra. čo sa týka "komornosti" - teda faktoru niektorých filmov (zväčša experimentálnych, prípadne adaptácií divadelných hier, či nízkorozpočtových), ktoré sa odohrávajú na jednom uzavretom mieste a s čoraz menším počtom hercov (kačacia sezóna, dvanásť rozhnevaných mužov/12, 127 hodin, man from earth, carnage, divka a smrt, devil, telefonna budka, interview, paranormal activity, no mans land a kopec dalsich - v podstate dost vela "nizkorozpoctovych" sci-fi a ked sa to tak vezme tak aj road movies...) - v tomto "subžánri" dosiahol buried dosiaľ neprekonanú hraničnú, vrcholovú hodnotu a skoro dokonalosť - iba jeden herec v jednom uzavretom malom priestore: kazdopadne - dost narocne sledovanie pre klaustrofobikov (dalo by sa povedat, ze buried doposial podla mna prekonal iba jeden film, ale je to na diskusiu, pretoze BLUE od dereka jarmana je ovela viac "experimentom" a da sa hypotetizovat, ci je to vobec film, nakolko absolutne redukuje diegesis na jednu jedinu bezrozmernu velicinu); ryan reynolds - toho herca nejako extra neoblubujem, ale musim uznat, ze tento film utiahol; scenar - i napriek tomu, ze nebol zalozeny na "zvratoch", prekvapivej pointe, i napriek tomu dokaze korigovat krivku napatia velmi slusne a bez nejakych trapnych scen, velkych klise alebo neuveritelnych konstruktov to dotiahnut od zaciatku do konca a nenudit, co je - obzvlast v tomto pripade - naozaj slusny vykon; vizualne si tvorcovia s "priestorom" poradili naozaj skvostne; praca so zvukom je velmi zaujimava (a s hudbou ciastocne sporna - aspon u mna, no tiez to stoji na sirsiu analyzu pripadne diskusiu); k zaveru coraz neprijemnejsie (myslene v dobrom; fyzicky) sledovat; ()

HoneyBunny

One man show Ryana Reynoldse... a jakkoli ho mám ráda, chvílemi se děj zdál natahovaný. Tohle by byla super padesátiminutovka nějakého seriálu, ale hodina a půl je prostě moc. Na druhou stranu je film atmosférický a nabízí zajímavý zážitek, protože celou dobu strávíte s Ryanem pohřbení zaživa a opravdu zažíváte to, co on. Konec za mě super. :-) ()

Anderton

Na prvý pohľad klaustrofobický horor, na druhý ďalšia antibushovská agitka a sebareflexia ohľadom vojenskej intervencie do Iraku. Dĺžka filmu je trochu prestrelená, potom musí scenárista vymýšlať aj trochu zbytočné vsuvky, ako napríklad s hadom (nie, že by to nebolo napínavé). Vôbec som netušil, o čo pôjde, takže som bol príjemne prekvapený ako nápadom, tak spracovaním. Záver je logickým vyústením deja, avšak dal sa očakávať. ()

Frajer42

Tenhle film zcela jistě disponoval nejmenším počtem herců ze všech filmů, které jsem kdy dříve viděl. A zároveň i nejmenším využitým prostorem k natáčení. Je tu jeden hlavní herec, jedna vedlejší herečka a jeden arab v pozadí. Obrovské množství postav kecá skrz mobilní telefony. Netroufám si odhadovat, jak by jisté věci v rakvi neurčitě hluboko pod zemí fungovaly či nefungovaly, neboť jsem zatím neměl to štěstí zakusit tohle prostředí na vlastní kůži. A ani po něm příliš nelačním, neboť předpokládám, že si ho v budoucnu užiju v míře vrchovaté. Tím nejprostším rozumem, který v sobě najdu bych si však dovolil tvrdit, že přesně takhle, jak bylo prezentováno, určitě ne. Už jsem pouze čekal, jak dlouho mu bude trvat zachytit wifi síť nějakého poblíž bydlejícího araba a aktualizovat si okamžitě FB status. Poté by si jistě zkrátil čekání počítáním ,,lajků". To tento film by těch ,,lajků" asi příliš neposbíral. Docela mě to místy ubíjelo. Občas naruší stereotypnost nějaký minizvrat, ale to je vše. Film je hrozně naivní, ale ten závěr je docela fajn, takže slabší 2*. ()

AppleCore

Slovní masakr roku! Kde kdo by si pomyslel, že film odehrávající se 90 minut v jedný rakvi s jedním člověkem bude tragická nuda bez napětí. Dámy a pánové, tak tomu ale vůbec neni! Od probuzení v rakvi se strhne scenáristická řež plná skvělejch dialogů (samozřejmě přes mobilní telefon), za pomocí kterejch se Reynolds pokouší zachránit. Do toho všeho hraje naléhavej hudební doprovod, jenž diváka zavede až do dech beroucího závěru, kde se vás zmocní úzkost a husí kůže vám obklopí vaše vyklepaný tělo. Skvělá kamera, skvělej Reynolds, skvělá hudba a extrémní dávka napětí. Pro mě největší překvapení roku. A zrovna na štědrej den. Díky za to! ()

Dzeyna

Jasněěěě, rozhodně by člověk, kterému jde o život řekl někomu, kdo ho může zachránit "jebu tě" :D tak tohle byla jediná vtipná scéna, tedy alespoň pro mě. Jinak hodně nízkorozpočtový snímek, bych řekla, jelikož interiéry asi nebyly moc nákladné stejně jako herecké obsazení. Ani se mi tam moc nehodí Ryan Reynolds, jelikož on je podle mě na jiné role, ale i tuhle zahrál skvěle, alespoň jsem si mohla pořádně prohlédnout jeho bílé zuby :D Jinak, konec sem čekala jiný a trochu víc psycha. Takže taková normálka. ()

Filmmaniak

Po dlouhé době skutečně originální thriller, který se celý kompletně odehrává uvnitř rakve. To se musí vidět, už jenom kvůli těm perlám v dějových zvratech. Výborný závěr a vyznění. Skvělá atmosféra. Geniální. To se jen tak nevidí. ()

oje

Proč platit exteriéry, když stačí pár prken a trocha písku. Výzvy natočit film na metru krychlovém se režisér ujal znamenitě a přes maximální prostorová omezení držel pozornost velmi obstojně. Bylo zajímavé sledovat duševní vývoj postavy, kdy se skvělý Reynolds střídávě potácí mezi absolutní úzkostí, vztekem a chvílemi, kdy horlivě bojuje o svůj život. Náplň přesto nevidím v pocitech, ani v hovorech, které ze svého telefonu vede, ale v taktických manévrech a kaskádě událostí, do jejichž víru se svou situací postava dostala. Na Ummu Thurman naštestí číslo neměl, a tak máme čest se strhujícím, věrohodně zahraným a natočeným thrillerem. Alternativa: Phone Booth. ()

teutates

Je to hnus... beznádej, smola, nádej, samota... asi to najhoršie na tom je práve to, že tak nejak to v skutočnosti ozaj je... čo na to povedať - h.n.u.s. 7/10 ()

swamp

Nijak neobvyklý koncept (tohle už tady vážně bylo v jiných podobách víckrát), ze kterého režisér vytěžil poměrně dost. Celkem dobře se své role zhostil Ryan Reynolds, přestože scénář mu nenadělil spoustu inteligence. Svítit si totiž v rakvi zapalovačem jako na koncertě Lunetic mi opravdu přijde jako hřích, za který by se měl a priori smažit v pekle. ()

Ant

Brr, tak z tohohle mi vůbec nebylo dobře. A ikdyž to není podle skutečnosti, tak by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby se tohle někde stalo. Ryan Reynolds je výborný a posledních pět minut mě naprosto vyždímalo... strašný pocit. ()

mil@n.fanatik

Hm, to byl panečku film!! I přesto, že se film odehrává na jednom místě (v rakvi), asi jako ve filmu telefoní budka, co mě tak napadlo, tak se jedná o hodně kvalitní a vzrušující thriller se smutným koncem... Trošku mi bylo líto, že to neskončilo "happyendem", ale na druhou stranu to dodalo filmu už tak nervydrásající atmosféru.. V poslední době mam štěstí na filmy, narážím na velmi kvalitní snímky.. Takže spokojenost:-) .. 75% ()

Campbell

Nic extra upřímě. Spíše jsem se nudil přeci jenom po Telefoní budce se s tímhle žánrem rozthnul pytel a každej rok tu máme 5 takových filmů. Celou dobu mě ale štvalo ež jsem věděl jak to skončí. Což mě režisér naštval a totálně mě nepřekvapil. A ani Reynolds tu nehraje nijak extra, takhle panikařit bych zvládl taky. nicméně aspon první půlka je poměrně napínavá a pro klasutrfobiky může být tenhle film peklo ale pro mě bohužel ne. pro mě se jedná o průměrný film který si už nepustím a poměrně rychle na něj zapomenu. ()

RUSSELL

Nemohu říct, že bych se nudil, ale celkový dojem z filmu mi prostě kazí některé scenáristické kejkle, jako třeba had nebo dementní lidi na telefonu. Stejný námět byl zpracován o poznání lépe v dvojdíle páté série CSI: Crime Scene Investigation s názvem Grave Danger, který natočil Quentin Tarantino. Rozhodně ale dávám palec nahoru za hutný závěr, ten byl opravdu strhující a překvapivý. Jinak tak trochu promarnění zajímavého potenciálu. ()

predators

Asi málokdo by se v tak omezeném prostoru cítil dobře. Alespoň já tedy ne. Od začátku jsou šance na přežití minimální a dá se tušit, že tohle nemůže skončit dobře. Ale nepředbíhejme a raději se zkuste vžít do kůže Pohřbeného sami. Autenticitu zvýšíte, když se alespoň svážete nohy a necháte se zasypat pískem... Ano, i z toho mála vytěžili tvůrci maximum a Ryan Reynolds u mě zase stoupl o stupínek výš. 70% ()

Arsenal83

Nikdy by som nečakal, že film odohrávajúci sa po celý čas v jednom stiesnenom priestore môže priniesť taký strhujúci zážitok. Dávky napätia som dostával v pravidelných intervaloch a zžil som sa s postavou. Skvelá réžia, kamera a bravúrny koniec. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová