V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (Bontonfilm)

dixitango

Tuto pohádku jsem netrpělivě očekávala na DVD jelikož jsem ji propásla v kině. Nakonec jsem byla ráda, že jsem ušetřila peníze. Příběh mě nezaujal, nepřišel mi nijak zvláštní, no prostě jsem podle ukázek čekala víc. Dva hlavní hrdinové mě taky nijak neudivili, ráda jsem byla za Suchařípu a Laurinovou ( krále a královnu) ti byli skvělí. A nebít rozpustilého čertíka ztvárněného K. Zimou asi bych se ani nezasmála. ()

hovadko.bozi

Úvodní lascívní poučka, že vždycky je v tom ňákej pták, byla na celém veledíle zdaleka nejkvalitnější. Kdybych neměla před zkouškou... ()

oli1va

Utrpení, na které jsem se celkem těšil, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Zvuk je otřesný, jako kdyby to nadabovali v jedné místnosti. Obraz a vizuál na zdejší poměry povedený, ale ten scénář. Vidlema do mozku. Trošku mě to i mrzí, že si to čeští fušéři po sobě nedokáží ani přečíst. Každý tam opakuje stále dokola:" Já jsem si to hned myslel" a stejně H....O vymysleli. ()

Fanysek21

Velmi mile mne překvalila celkově tato pohádka. Osobně bych řekl, že patří k těm nejpovedenějším, co Zdeněk Troška točil. Celkově působí příjemně, kvalitní výprava, exteriery,.. Efekty, které použily také působí velmi 'opravdově' :-) a zapadaly do pohádky s přesvědčivou přirozemností. Dávám čtyři hvězdičky - takové výpravné pohádky by se tu měly točit a nebombardovat dětskou dušičku Bakugany a Pokemony, které jsou totálně o ničem. ()

Elaine Lóre

Za kulisy, Františka Němce a Karla Zimu a jeho skvělého čerta pro děti. .... Strašnej střih a ještě horší triky (spíš žádné triky) ()

JARDAHONDA

Čertova nevěsta : Režisér Zdeněk Troška upravil dle svého hororovou "báchorku" Boženy Němcové a vytvořil z ní úsměvnou a rokově laděnou pohádku, která mě osobně moc nezaujala.. Klasicky přeplácané a moc postaviček, proto dávám pouze za 2 ** ()

cachanell

Pohádková pohádka - krásné kostýmy, zajímaví herci. Jiná role než uječená princezna pro Sabinu Laurinovou. Mimochodem královna hezká. Proč ne. Pohádky potřebujeme a proč je kritizovat, když nejsou úplně hloupé. ()

Lazy87

Já měl české pohádky opravdu rád. ale takové ptákoviny přivédět na svět, s tím by ani v pekle neuspěli. Stokrát ohraný děj, Laurinová na ránu do palice, no chudáci děcka. ()

NAILBOMB

Určitě se musí panu Troškovi přiznat, že pohádky on umí. Je pravda, že kdyby se podstata celého děje (narození dítěte) uskutečnila klasickou cestou, měli by všichni představitelé celého příběhu po jejich "pekelném" problému..... To by pak ale nevzniknul tento celkem vtipně laděný pohádkový remake. Užijou si to nejen děti, ale jistě i dospělí, některé fráze zde pochopí asi vážně jen oni..... " Za každým zrozením dítěte stojí pták, o tom já něco vím. " citace z pohádky... :-))) ()

Ospalek

Hlavní hrdina - nic moc. Princezna - ušla. Královský pár - hrůza. Hudba - připomínala mi Titanic. Scénář - trapný. Vtipné scény (jakože měly být vtipné) - bez vtipu. Zachování duchu pohádky - HRŮZA! Troška zase musel narážet na moderní dobu (čert kreslí dítěti pindíka) a dokonce si dovolil urazit nejlepší českou pohádku (,,...vzpomeň si jak dopadla Dorota Máchalová..."). 10%! ()

azazem11

Nějak jsem se do té pohádky nemohl zakoukat. Čekal jsem něco mnohem lepšího nato že je to od Zdeňka Trošky tak je to fakt slabota. Rozhdně to nejni pohádka kterou si budeme všichni pamatovat jako třeba Princezna ze mlejna nebo O létajícím ševci. ()

huspenina33 odpad!

Proč se proboha v Troškových pohádkách pořád někdo pitvoří, dementní čert, princové apod. ani mým dětem se to nelíbilo. ()

Hanecek odpad!

Tak přesně takhle by ten film dopadl, kdybych jej režíroval sám! Hloupě, amatérsky, nedůvěryhodně, místy směšně! Hloupé rádobyvtipy, vysvětlování děje hercem - kdy jiné postavě najednou říká, co bude a co se děje a co se stalo! A to pominu profesionální chyby - například stín vojáků v noci na zámku kříží stíny stromů v úhlu 90°. Tak krásná pohádka, takové krásné kostýmy, fantastický exterier.. Jediný pan Němec zahrál, byl důvěryhodný a zajímavý. I hodnocení "odpad!" je asi nadnesené. ()

audri

No, málo která nová pohádka se povede a tato patří k těm slabším. Hlavně ja když jsem byla mala, tak se mi líbili hlavně princové nebo napadnící, ale v dnešní době nejsou vůbec hezcí např. Madl nebo mladej Kraus, nechci je urážet, ale nejsou ideálem krásy a ani Štěpan. Do Jindřicha v princezně ze mlejna mají hodně daleko. A ani princezna není nic zvlaštního. Příště by měli lépe promyslet obsazení pohádky. Ale Sabina Laurynová podala poměrně dobrý herecký výkon a svatá Kryšpínka byla snad nejzábavnější z celého filmu. ()

El_Barto

Pohádky jsou filmy, které by měly umět uklidnit, potěšit a rozhodně neomrzet. Čertova nevěsta ovšem neumí ani jedno z toho. Uklidnit totiž v tomto případě znamená uspat. A to u filmů není dobré... a omrzela mě už v polovině... výsledek = slabý průměr a 40% ()

Gwater

Málo pohádkové, spíchnuté horkou jehlou, herecké výkony prů až podprůměrné. Pane Troško, máte na víc. ()

Leonit

Pohádka nepatří k nejlepším, ale koukatelná je (kostýmy, kulisy, kamera, hudba). Jen mě mrzí, že už v pohádkách nejsou opravdu strašidelní čerti viz. S čerty nejsou žerty. Troška si prostě z čertů dělá pořád legraci. ()

rhodos

Tak tohle Zdeňku Troškovi bohužel nevyšlo. Tato pohádka je nezáživná až hrůza. Příběh na motivy pohádky Boženy Němcové "Spravedlivý Bohumil" je ledabyle filmařsky zpracovaná, jediné pozitivum je obsazení Františka Němce jako Lucipera sice v malé roli, přesto ostatní herce s přehledem zastiňuje. A také pro mne příjemné překvapení v obsazení mladé neznámé, ale velmi talentované Evy Josefíkové v roli Štěpánky, která má před sebou podle mne velkou hereckou budoucnost. Tato pohádka zkrátka nesahá ostatním pohádkám o pár desítek let starších (jako je např. Pyšná princezna) ani po kolena. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková