V království, kde král jezdí jen na lovy, prosí netrpělivá královna svatou Kryšpínu o miminko. Když jí dojde trpělivost, obrátí se na čerta, žijícího nedaleko ve starém rozpadlém mlýně a královně se zakrátko narodí holčička. Malá princezna vyrůstá po boku Štěpána, který je synem královniny komorné a časem se do sebe zamilují. Když vyjde najevo, že královna podepsala smlouvu s čertem a princezna se má stát v den svých osmnáctých narozenin Luciperovou nevěstou, uspořádá král ples, kde se má Štěpánka zasnoubit s princem z jiné země a tak uniknout svému osudu. Jedním z nápadníků je i Luciper, kterého však Štěpánka odmítne. Ten ji zakleje do přízraku, zjevujícího se pak každou noc na terasách zámku. Štěpán se ji rozhodne vysvobodit a pustí se do boje proti peklu. Svou odvahou a především silou své lásky vykoná tři úkoly, které mu čert zadá. Při posledním úkolu svou chytrostí přemůže dokonce i samotného Lucipera a svou Štěpánku vysvobodí z moci pekla. Oba je pak čeká krásný a pohádkový život. (Bontonfilm)

Ajfist

Já bych to nehodnotil tak zle. Sice to patří k těm slabším počinům Zdeňka Trošky, ale tak úplně hrozné to zas nebylo. S jinými jeho pohádkami se to sice moc srovnat nedalo, chyběla tomu šťáva, byla tam hluchá místa a děj se trochu táhnul, ale dívat se na to dalo. ()

gizi

Začátek s triky byl pěkný, ale pak ten zmatek s lovem mě hned trochu odradil. Nutno potvrdit, že scénář je opravdu velmi slabý, herecké výkony některých herců se ani nedají nazvat herecké, jak jsou bídné. Nakonec to ale nebylo tak hrozné, k čemuž přispěly pěkné triky, hezké exteriéry i kostýmy. Ovšem občas ta nespisovná mluva - hrůza. Chtěl jsem dát 65%, ale po uvážení snižuji na 60%, 5.2.12. ()

schindler

Co se panu Troškovi nedá upřít jsou malebné záběry ať už někde z lesa nebo ze zámku, ty mu fakt jdou a společně s početným komparzem umocňují pocit, že se koukám na český velkofilm (na Nově Megafilm). Jenže pak už to jde z kopce. Z hereckého osazenstva zaujme snad jedině František Němec, čert má opět vadu řeči, střihač někde ztratil nůžky a tak to celé působí dost nekonečně. Ale hlavně, nic proti pohádkám od Boženy Němcové, ale v době kdy je dnešní mládež masírována takovýmy hity jako je Harry Potter nebo Letopisy Narnie, může takováto klasická čeká pohádka připadat trochu nudná (třeba jestli se scéně z vlasem říká gradující závěr hhmmmmmm). No jo, ale pro koho je tedy tato pohádka určena? Nevím, nevím. ()

Legi36

Jediný plus byla pohádková atmosféra, kterou podkresuje nádherná hudba.Co bylo mínus tak je,že ji Troška udělal tak na 50%.Infatilní pitvoření hercu mě dost štvalo.Úplně to shodilo celý film-pohádku.Viděl jsem teda lepší pohádky.Díky,ale po druhé už to vidět nemusím. ()

Antal89

Problémem Zdeňka Trošky je podle mě to, že čím víc je starší, tím horší filmy produkuje. Když jsem začal sledovat pohádku Čertova nevěsta, dokázal jsem si představit hezký úsměvný děj, který zároveň má spoustu leitmotivu z dětského dobrodružného filmu (tak jako tomu bylo třeba u pohádky 'Z pekla štěstí' nebo 'Nejkrásnější hádanka') v případě Čertovy nevěsty jsem však byl zcela zklamán. Dějový syžet je založeny explicitně na tom, že děti nosí čáp a paní královna neví, jak k dítku přijít (a to i přesto, že pan král jí na začátku dává pomalu nemravné návrhy). K těmto všem pohanským tradicím, na kterých příběh rozhodně velmi dobře stojí je přiložena Troškova pseudo-hagiografie o sv. Kryšpíně, u které si mohou lidé vyprosit miminko. Nejhorší, co mohl Troška udělat je antropomorfizace této sochy až do absurdní roviny, že si stěžuje na to, že je obrácená ke zdí, že na ní prší do kapličky apod. Základní kolize přiběhu se dá vytušit zcela jasně už jen z úvodní scény, kdy se královští rodiče upisují ďáblu a Štěpánovo plnění tří úkolů namísto toho, aby pohádku stupňovalo tvoří spíše už jen jakýsi epilog s dopředu jasným koncem, protože už po splnění prvního úkolu je jasné, že Štěpán má vyhráno. Herecké obsazení je celkem zdařilé, stejně tak i kamera a některé efekty (Štěpánka mezi světem živých a mrtvých člověka dostatečně fascinuje). Díky tomu mohu filmu dát hvězdičku, ale víc už asi nic. Dějový syžet mě prostě zcela zklamal. ()

iwee23

Mám opravdu ráda pohádky, proto jsem neodolala ani této, třebaže jsem věděla, kdo je jejím autorem a mohla tak tušit, co mě čeká... A výsledek? Troška mě" opět nezklamal": ohraný příběh, trapné vtipy a dialogy a nakonec trochu přiblblý čert (mimochodem mi připomíná toho protivného čerta z Princezny ze mlejna). Josefíková je jako princezna krásná, výjimečně mi tolik nevadí ani pištění Laurinové (k jejím rolím zkrátka patří), ale co opravdu nechápu je (ne)herectví Suchařípy a šklebení Šandy, které vás provází celým filmem (po chvíli jsem se soustředila už jen na jeho dásně). Hvězdičky dávám za pár překvapivě vydařených a pěkných záběrů a příjemnou hudbu. ()

Mernque odpad!

Znova troška od Trošku. Dlhé a nudné. Pozerala som to v autobuse. Malo mi to cestu skrátiť ale bohužiaľ, mi ju to predĺžilo. A keď autobus ostal 50 minút trčať v kolóne už som mala pocit, že ten film naozaj nikdy ale nikdy neskončí. Na sedačke ma mrvilo, sluchadlá som si musela dávať dole, prepínať na rádio... Otrasné! Pochvala pre toho, kto šil kostýmy. Ale hviezdu tomu dať nemôžem. ()

pan_Bily

Zatím nehodnotím, protože jsem na to koukal jen tak na půl oka, protože mě to nijak moc nezaujalo. Hlavní postavy nevýrazné, naprosto debilní čert(i) (s výjimkou lucifera) a celkem okoukané a ohrané téma (nebylo už to tu náhodou?). Ale úplný provar to asi není. Jen tak skouknuté na půl oka od počítače mi to připadá na 1-2*. Ale uvidím až to budou zas dávat (kolem vánoc :-) ), jestli se přinutím na to podívat. Ale asi těžko. ()

Lukkyn

Očekávání nebyla velká a tak ani zklamání není velké doby kdy se točily pohádky kvalitní jsou již dávno zapomenuté. Nejlepší na této pohádce je prostředí a kostými ostatní je již ohrané a mnohdy i nelogické. ()

Eisenmann

Vcelku pěkný pohádkový příběh, kdyby však nesršel vulgárností na všechny strany. Není se čemu divit, námět od Boženy Němcové je bezpochyby kvalitní, ovšem bezduchost a drzost provedení Zdeňka Trošky je až urážející. Ale je nutno uznat, že je tu několik pěkných momentů a vydařených rolí. František Němec svou roli opět zvládl výborně. Také Čertův mlýn je zpracován hezky a tajuplná atmosféra pohádkového lesa také nepůsobí špatně. Bohužel, dialogy a scénář jsou natolik katastrofální, že nelze ohodnotit víc než 35%. ()

mischad

Tato pohádka se absolutně nepovedla. Slátanina z každého něco, velmi nepřesvědčivý, slabý a přehrávaný výkon pana Zimy v roli čerta. Už tato postava od dalšího sledování odrazuje. Suchařípa v roli krále, byl krok hodně vedle. Štěpán a Štěpánka, těm to zkrátka nešlo uvěřit. V každém případě Jasněnku už asi těžkokdy překoná. ()

Martan1994

Musím říct, že podle upoutávek jsem se na tu pohádku těšila. Ale po pravdě docela zklamání. A co víc - ty reklamy!!!! Málem jsem se kvůli nim ani nedodívala do konce. ()

TomDolly

Pre mňa nepochopený Zdeněk Troška. Aj tak na csfd 48. najobľúbenejší režisér 118. najobľúbenejší scenárista. Čo je celkom zvláštne keď sa pozerám na podobnú tvorbu ()

malyLibor

Inu, pohádky mám rád, hlavně ty české, a to dokonce i ty Troškovy. Ale u téhle nudy se mi tak trošku zdá, že si pan Troška řekl, že stačí trošku víc peněz a nebude potřeba ani trošku myslet... a ono nestačí. Co naplat, že z téhle nudy koukají peníze z každého záběru, když hlavní hrdina je od pohledu protivný už jako děcko a s dospělým to ještě víc pokazili? O naftalínovém, moli prožraném čertovi už tu toho bylo napsáno taky dost a démonický král pekel Luciper (kde tohle vylovili? Vládce pekel byl vždy kníže Lucifer) je spíše k politování....Inu, výběr herců se nepovedl, kromě královny a princezny se na to nedalo koukat a dvě sladké prostoduché tvářičky vytrhnou leda tak film plný ptáků.... mrzí mne to, odpad nedám jen ze soucitu. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková