• Sinn

A to ten začátek vypadal tak nadějně....vizuální stránka nádherná, příběhově však bohužel sračka a hlavní hrdinové, no nevím nevím...trocha hereckého talentu by nebyla na škodu. A co měly být ty hlášky s ptákama, táži se?! K tomu všemu neskutečně trapný čert, ubohá svatá Krišpína a ďábel, který vůbec nepůsobil tak jak měl, jenom jako ubohý pedofil...A ten styl vyjadřování - to to chtěl Troška přiblížit týnejdžrům neboco? Ti se na pohádky už stejně nekoukají....tragédie, tohle bych teda dítěti nikdy nepustila!(25.12.2011)

• D.Moore

Další z nových českých pohádek, která stojí za starou belu. Po deseti minutách se pro mě film změnil v čekání na Františka Němce, který se objevil asi za hodinu a byl ze všech viděných rozhodně nejlepší. Na zbytek bych rád zapomněl. Zdeněk Troška zkrátka dál točí filmy, které připadají zajímavé hlavně jemu, točí je podle scénářů, v nichž jsou vtipy, které připadají vtipné hlavně jemu, a které se celkově líbí asi také jen jemu. Do Čertovy nevěsty se navíc nehezky promítá Troškovo kameňákovské období a dialogy jsou leckdy prasácky dvojsmyslné a rádoby vtipné (debata o ptácích), postavy mluví zbytečně obhrouble (král říká královně "Jdeme blbě." a podobně), "komicky" vráží do stromů, poskakují a v případě čertů samozřejmě nechybí idiocie a vada řeči... No a "ordinační" herci jsou mizerní zrovna tak. Kromě hudby a zmíněného Františka Němce není věru o co stát.(18.2.2012)

• otík

Nevadilo by, že Troška natáčí všechny pohádky jakoby stejné. Je tam trochu toho pekla a přiblble se pitvořící čertisko, módní kreace předvádí zase Lucifer, hlavní hrdinové jsou princezna (princ) a chudý protějšek, kteří vždy nějakým způsobem ošálí peklo, na konci si dají pusu a je konec. Co však především na této pohádce vadí, je druhá polovina filmu, která je zcela padlá na hlavu a úplně trapná. Zatímco první část je klasickou a typickou pohádkou plnou barevných kostýmů a nic neříkajících dialogů, především závěrečné tři úkoly od čerta a jejich řešení jsou zcela padlé na hlavu a dělají z hlavního hrdiny totálního ubožáčka. Sem tam jsou scény docela povedené a úsměvné, potěší hezky zabíraný areál zámku Buchlovice, od nějž pár kilometrů bydlím, radost udělají krásné šaty. Ale vyloženě urazí narážka na film S čerty nejsou žerty a na Dorotu Máchalovou (této klasice film nesahá ani po ponožky) a celá ta věc kolem svatých, obživlé sochy a neustálé vzývání Marie či Boha mi taky jdou docela proti srsti. Prostě konec mě hooodně rozladil, což je vzhledem k příjemnému začátku velká škoda. Při druhém sledování by však hodnocení bylo ještě více negativní, protože ve výsledku je to opravdu slepenec všeho možného.(4.2.2012)

Troška je Troška, ale já s ním problém nemám. Čertova nevěsta je další z jeho pohádek, která originalitou nehýří, ale zase jí nechybí laskavost a pohádková atmosféra, kterou podkresuje nádherná hudba. Co mně do dokonalosti této pohádky ale chybělo, tak to byli herci, protože Václav Šanda před kamerou vypadá jak českej Justin Bieber a není tam vlastně nikdo, kromě Lucifera, jehož postava by byla výraznější a důležitější než podrážka od boty. Proto dávám tři hvězdy. Za poslední Vánoce jsem viděl hezčí a levnější pohádky. A to stačilo málo. Někoho sympatického a přirozeného do hlavní role.(7.2.2012)

Pohádka, která mě narozdíl od štědrovečerní pohádky Micimutr mile překvapila. Zdeněk Troška u mě tentokrát zabodoval s tím, že se mu alespoň trochu podařilo ve mně vyvolat pocit, že sleduji klasickou pohádku. František Němec bezkonkurenční, škoda, že nedostal větší prostor, stejně jako samotné peklo a čerti v něm.(25.12.2011)

• - Při natáčení scény odchodu na ples zaútočila na přítomné dámy vosa. Z nějakých sedmadvaceti si vybrala právě královnu (S. Laurinová) a zapadla jí do dekoltu. Zanechala tam několik žihadel, místo samozřejmě oteklo, ale natáčení ani zdraví herečky to nijak nepoznamenalo. (Robbi)

• - Aby víla Leknína mohla tancovať a nemala v pozadí viditeľné autá, musela polícia zastaviť dopravu. (Raccoon.city)

• - Stráž na zámku ztvárnila skupina historického šermu Páni z Kolína. (Pullmannka)