Série(2) / Epizody(22)

Každý jsme nějaký. A každý jsme jiný. Ale vždy máme něco společného... Hlavními hrdiny seriálu Kdyby bylo kdyby jsou tři manželské páry z různých společenských sfér. Igor (Ján Koleník) a Adéla (Zuzana Fialová) nemají děti a žijí idylický život v domě s výhledem na celou Bratislavu. Užívají si peníze, které vydělali ne vždy poctivým způsobem. Tomáš (Roman Luknár) a Ingrid (Diana Mórová) mají šestnáctiletou dceru Mirku (Kristína Svarinská), krásný byt a slušnou práci. Nemají se úplně špatně, přesto jim něco chybí. Monika (Anna Geislerová) a Honza (Marián Miezga) mají tři děti, jsou s nimi natěsnaní v malém bytě a neustále se hádají. Osudy manželských dvojic se vzájemně proplétají. Na první pohled odlišné životy jsou ve skutečnosti úzce propletené rodinnými, přátelskými a mileneckými vztahy a vazbami. Jejich touhy a tajemství se den za dnem postupně odkrývají. (TV Prima)

Furmi odpad!

Po pár pomerne úspešných seráloch slovenské televízie začali na divákov doslova chŕliť nové a nové. Ale bohužiaľ s týchto sa vytracia kvalita, herecké výkony a najmä originalita ktorá tomuto počinu skutočne že chýba, bez humoru, obyčajné, ohovaračné, osočovačné a trápne komerčné. ()

artas

Hodnotím zatiaľ po zhliadnutej prvej časti. Cením si civilné herecké prejavy a filmovú kvalitu obrazu. Komédia zatiaľ určite nie, ale Fialová mi pripomenula jej postavu v Bratislavafilm-e. Add1: Uberám hodnotenie, začína mi to pripadať ako Panelák natáčaný "filmovou" kamerou. ()

matthew.17

Pre mňa nuda. Skvelá kamera a HD kvalita potešia oko. Betka Stanková a Ľubomír Paulovič, tiež potešia ale inak samé okukané tváre, nesympatické postavy a tie "videoklipy" na začiatku a na konci každej časti s komentárom Helenky Krajčiovej naozaj rušili. Dokázal som pozerať dva mesiace, potom som pozerával už len pol hodinku z každej časti a o nič som neprišiel. Nie, toto vážne nie ()

HDeer

Prvá séria fajn, druhá odpad. Nevyužitý potenciál dopravnej nehody v druhom dieli rovnako ako úbohosť prepojenia každý s každým rapídne ťahajú seriál dolu. Občas sa síce naskytne aj príjemný okamih ale revolučná kamera úroveň seriálu neudrží. Hrozne dráždi aj originalita výberu mien pre postavy. ()

charmin

To nemyslite vazne, ved to ze je to najdahsie, ale absolutne neznamena, ze aj najlepsie!!Raz a zas sa otvrdilo stare dorbe pravidlo..Dokopy je to cele len o "nekomercnej" hudbe a super kamere..Ktora je tak akurat "super".. ()

Ssoumess

Je to zvláštní ale v přehršli českých seriálů který si člověk může pustit před spaním, tenhle slovenský u mně vítězí na plný čáře. Ten zbytek růžových zahrad a věcí co nevymyslíš může jít do kopru. I když jak píše larelay je většina postav nesympatická a charakterně jsou tam kde by nikdo z nás neměl být, tak jim nemůžu než fandit:) Těším se na další díl... 7/10 ()

tančísvlky

po prvom diele : Aj keď je skoro,ale zatiaľ svieži vánok ...,po druhom : klesajúca tendencia. Slovenský štandart absolutne absencia nápadu,bezradnosť v scenári vynahradená neustálym strihom. Dívať sa na Fialovú desať sekúnd je umenie,hrozne odpudivá v každom zábere.Jediných plusom je hudobný podklad,ktorý na to nemôže stačiť. Ani ďalší pokus nevyšiel,snáď niekedy inokedy ... ()

RatBoj

Teší ma, že slovenská televízia JOJ sa nebojí experimentovať pri tvorení nových seriálov. Jej ďalší projekt Keby Bolo Keby stojí za pozretie! Radím ho medzi najlepšie slovenské seriály, hneď po Mesto Tieňov (2008). ()

mikhail

Andík sa nám scenáristicky vyčerpal na Panelovom dome. Ale nášmu "najdrahšiemu" seriálu všetkých dôb predsa nemôžem dať hodnotenie - odpad. Takže dávam 1*. ()

oasismanik

Keby scenáre písal niekto iný, ako " ja som Kraus, všade som bol, všetko som videl, mám vysokú školu a scenáre píšem dobré, pretože panelák stále ľudia sledujú" možno by to bolo o inom. Hodnotím na slovenské pomery. PS: Pozrel som si jednu časť druhej série a bol som prekvapený, pretože bola scenáristicky, režíjne, herecky aj hudobne na pomerne vysokej úrovni. Zvyšujem teda na tri... ()

Simo16

Kiež by nebolo toho nudného začiatku, ktorý okrem partičky skvelých hercov neponúkol skoro nič, ale ako to býva zvykom, časom vás dokáže aj takýto seriál presvedčiť.Po 1.časti hodnotím tak ako hodnotím.Možno neskor zmením hodnotenie, som si tým skoro istý, pretože dúfam a verím , že časom poskytne viac zábavy a prešpecifikovanejšieho príbehu. ()