Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

zolo23

Ale hej, konečne Amíci dokázali natočiť komédiu, ktorá sa vie zaobísť bez hlúpych, vulgárnych ,fekálnych dialógov a naopak "urobiť" ju dokonca citlivou a ľudskou. Robert Downey Jr. je pán herec ,k nemu netreba nič dodať a Zach Galifianakis dokázal, že nieje len fackovacím idiotom, ale že z hereckého umenia predsa len čosi pobral. Todd Phillips zase ukázal akým spôsobom by sa mohol uberať tento žáner pretože ani v jednom filme ma zatiaľ extra nesklamal. Príjemná nenásilná komédia, ktorá si u mňa zaslúži vysoké hodnotenie. ()

jefff

Sympatická jízda po Americe Downeym a Galifianakisem. Nenáročné, vtipné, se slušným spádem a akčními scénami. Tak by se v krátkosti dala tato road movie charakterizovat. Phillipse jsem si už oblíbil od Pařby ve Vegas, ze které si odnesl i klauna Galifianakise. Je to opravdový komediální objev posledních let, to bezesporu, jen mám obavy, že poměrně identické role, které Zach představuje se mohou za chvilku přejíst a otravovat. Přeci jen nejde dokola hrát jednoho a toho samého ťulpase dokola. Já se bavil a zůstávám fandou pana režiséra i hlavních dvou představitelů. ()

Liqid

Musím uznat, že Due Date je jedna z těch povedenějších komedií. Není to bohužel taková pecka jako Hangover, ale i tak si mi libila. Bylo zde několik opravdu dobrých vtipů, ale i chvile na zamyšlení. Na ***** tomu ale chybělo více energie a karmy. ()

voleman

Nadšení z Pařby ve Vegas mě nějak minulo, a tak sem k tomuhle filmu přistupoval poměrně opatrně. Po prvním shlédnutím musím ovšem říct, že tohle se mi nějakým způsobem líbilo o dost víc než první Pařba. Některé scény jsou opravdu vtipné, jiné sice už trochu méně, stále však film celou dobu dobře baví. Robert Downey Jr. v roli poměrně klidného člověka je jako vždy stejný, a Zach Galifianakis je možná ještě lepší. Na doraz je pro mne příjemná letní Road movie, která splní svůj účel a poměrně dobře pobaví. 70% ()

Scicmon

Klasická americká roadmovie s neklasickým obsazením - dvojce hlavních protagonistů skvěle funguje. Pár dobrých vtipů (cca. 3) a Downey jr. (který si velice dobře vybral roli) jsou na moje čtyři hvězdičky ale stále ještě málo. Co se letošních komedií týče, tak velice silný nadprůměr. ()

Rousse

Jo - opravdu - tohle je komedie, která jde nadoraz jakékoliv hranice dobrého a špatného vkusu, smyslu pro humor a celkově filmařiny. A to, že se majstrštyk Hey you objevil v soundtracku k téhle srágorovině, považuju za vyšinutí mysli ať už floydů nebo samotného Waterse! Jinak se nadoraz určitě královsky pobaví teenageři a jiní filmoví fanoušci, libující si v humoru založeném na zvracení, trapnosti a masturbujících psech. ()

BMAJTZ

Super komedie se super dvojkou. Vedle Pařby ve vegas jedna z mála opravdu vtipných komedií které jsem v poslední době viděl. Jediná chyba byla v tom, že scéna na Mexických hranicích už byla way to much. ()

Soweek

Road tripové komedie jdou Toddu Phillipsovi nejlíp, tak proč do toho nejít znova. Jen si myslím, že si Todd měl dát mezi dvěma Hangovery pauzu a využít jiný druh komedie než této dobrodružné, bude mít totiž velké potíže potřetí v řadě udělat skvělou komedii, zvláště se stále stejným hercem v hlavní roli Zachem, který i zde hraje prakticky stejný charakter, jako v Hangoveru. Klasická road movie komedie je, jak jinak, poslepována z krátkých vtipných šotů, z kterých některé jsou opravdu výborné, jiné spíše trapné, ale naštěstí v tomto případě ty pozitivní převládají. Více jak jednou si však tento snímek nepustíte a tak zůstávám celkem chladný a opouštím tento film s hodnocením 3,5* a pocitem, že Hangover II bude na csfd v modrých číslech. ()

Cejny

Průměrně bláznivá road-movie s dvojicí vykutálených herců, ale není to úplně stoprocentní komedie, spíš taková hořká komedie s prvky černého humoru. Sem tam nakoukneme i na dramatičtější linku filmu, což tuto "komedii" odsuzuje do průměru. 60 % ()

slovan1

Ten začátek... Úvodní půl hodina, i přes snahu Galifianakise, se táhla a moc toho nenabidla. Když už se tihle dva nakonec vydali na cestu, tak se to rapidně zlepšilo. Neustále pošťuchování a cool scénky byly super a dobře jsem se posmál. Ale neustále jsem se nemohl zbavit pocitu, že to mohlo být o hodně lepší. Bohužel nevím, kde byl problém. Dvojka Downey Jr. a Galifianakis si myslim sedla dobře. Hudbu bych čekal živější. Za zmínku stojí pes Sonny :-D ()

OughJay

Asi je dobře, že jsem nečekal něco jako byla Pařba ve Vegas, protože jinak bych musel hodnotit hůř. Oproti Pařbě je Na doraz jen obyčejná komedie malinko vykukující z šedýho průměru. Jsou tam gagy, kterejm jsem se fakt zasmál, jako třeba honící pes, ale v počtu je vyrovnávaj ty ostatní, který občas i zaváněj trapností. Na jedno podívání je to fajn film, ale když si budu chtít pustit něco podruhý, tak to bude Pařba ve Vegas... :) ()

LuciusWlk

Čekal jsem asi pokračování Pařby ve Vegas a tak jsem podvědomě vykopnul latku výš, než bylo zdrávo! Je to fajn komedie, občas jsem se opravdu s chutí zasmál, ale ne zas tak často. Podruhé bych už věděl a už se tak nesmál. Tak, co napsat víc? Jo, fajn, dalo se. ()

ZkuKol

Od Phillipse bych čekal větší porci zábavy. Galifianakis má sice občas napsané slušné hlášky, ale je to jeho obnošený charakter a brzo se stane stejně otravný jako Michael Cera, Robert to hraje se ctí a nutno dodat, že jeho charakter je naopak zajímavý. Celý film se nese na lehce bizardní atmosféře, je vyprávěn proměnlivým tempem a žádná řachanda to není. Kluci jsou vcelku sympatičtí, občas přijde nějaké osvěžení jako Jamie, ale gagy jdou víceméně do prázdna, running joke je asi 1 a ještě dopředu víte, jak dopadne. Vcelku je to víc film o přátelství a je v něm až příliš poučných momentů, na to že jde o novinku od režiséra Mládí v trapu a Pařby ve vegas byste čekali víc humoru a méně Disneyho. Film se relativně finančně vyplatil, takže nikdo o kariéru nepřijde, ale pokračování není nutné. Chtěl letět za ženou, ale nakonec za ní pojede - s největším hovadem, jakého můžete v Atlantě na letišti potkat... 50% PS: RZA je čím dál nevypočitatelnější... ()

skinny

Nějak se nechytám, přišlo mi to jako hodně podprůměrná , nezajímavá komedie, plná spíše zvrácených než vtipných scén (a to jsem si myslela, že po Pařbě mě už nedokáže nic šokovat). Chvílema jsem nevěděla, jestli se smát nebo brečet, pravdou je, že jsem skoro celý film probrečela, neboť doteď lituju toho, do čeho jsem se to na 90min. uvrtala...Bože...Jediné co na tom bylo skvělé byla Robertova kamenná tvář při ujetých scénách ()

Sdoom

Zbytečný film o ničem. Ty rádoby dojemné scény, kde se utváří "úžasné" přátelství, ty byly věrohodné asi jako že Čína dá Tibetu samostatnost. Navíc ty nechutnosti, co měly být vtipné...brr. Ani Downey tu nemá moc co hrát, pozornost na sebe totiž bohužel stále strhává odporný Ethan. Jedna hvězdička z milosti. ()

femme fatale

Svým způsobem průměrná komedie, kterou pevně drží v rukou RD Jr. a svým hereckým umem jí dává jiný rozměr. Skvělý odpočinkový zážitek, který v sobě má víc než jen potenciál pobavit. ()

sedm.1

V žánru komedie si Todd Phillips již nyní vybudoval dost slušné jméno a svým dalším počinem Na doraz si na své reputaci tvůrce zábavných filmů rozhodně nic nepokazil.Sice nejde tentokrát o nějakou šílenou smršť gagů,kdy divák po celou stopáž učůrává smíchy,spíš se dokonce i párktrát zahraje na vážnější notu,ale na druhou stranu jsem měl od první až do poslední minuty neustále takový ten nablblý úsměv naprosté spokojenosti,kdy si to zápletka snímku pěkně bez zaváhání žene kupředu,ústřední duo je patřičně sympatické,zábavnost jednotlivých scén nikdy nesklouzne k trapnosti,zkrátka nuda nepřichází v úvahu a po celou dobu mi bylo při té "road movie" zkrátka docela fajn.Velký podíl na celkové zábavnosti a především nenuceném humoru má pak samozřejmě herecké obsazení.Na Zacha Galifianakise si budu muset ještě asi nějaký ten filmeček zvykat,než mu přijdu úplně na chuť,ale Robert Downey Jr. chytil svou druhou hereckou šanci řádně za pačesy a jeho obsazení,stejně jako zde,je pro všechny filmaře už sázkou na jistotu úspěchu.A jelikož ti dva dějově táhnou prakticky celý film,tak ostatní role jsou vyplněny už jen vlastně cameo roličkami,které jsou ovšem též sakra vychytané,a to ať už jde o Foxxe,Lewis nebo velmi zábavného McBrida.Na doraz je prostě film,který dokáže navodit především příjemnou atmosféru a vnést do člověka tu správnou pohodičku a relax. ()

MiaMoonlight

Zach je jednoduše královna komedie, co víc říct. Role jako psaná přímo pro něj. A je jedním z mála skvěle nadabovaných herců. Já se bavila, nebojím se dát vysoké hodnocení. ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)