bourec

Myslím, že to mám trochu nedoceněný, ale budiž. Ten film je samý překvapení, a já bych v kůži Douglase bejt nechtěl. Snad jedině v přítomnosti Kary Ungerový. 90%. ()

exitak

Tento film jsem kdysi vyhrál v hospodě za 5 piv v nějaké akci. Tehdá jsem ještě netušil jak moc mě nadchne. ()

starbrejkr

Každým dalším filmem, který od mr. Finchera vidím, mě jen ten pán utvrzuje ve svojí genialitě. Tady mu navíc ještě pomáhá velice fikaný nápad, který nabízí kromě šokujících zvratů i mnoho příležitostí k zamyšlení. Zpracování filmu je pak věc druhá, protože navozuje jeden velký dojem paranoii, která je postupně gradována až do osudového závěru a následného rozuzlení, kde se dozvíme, jak to vlastně všechno bylo. Hlavní klad pak spočívá v tom, že film dovede zkombinovat (jak ve většině režisérových filmech) napětí, spád a temnou atmosféru a to všechno bez klišé, což je základní klíč k perfektnímu thrilleru. ()

Trainspotter

Trochu mně to připomnělo výbornou povídku Stephena Kinga Nekuřáci, a. s., která měla ale mnohem údernější konec než tento Fincehrův počin. Škoda, tak dobře budovanána filmová "hra" a tak chabé vyvrcholení, které sráží hvězdu dolů... ()

Amroth666

Moje první dojmy? Jsem naprosto unešený tímhle Fincherovým podle mě nastejno vydařeným kouskem jako jsou jeho Fight club a Sedm. Do třetice to vyšlo, tahle trojka ho u mě nejspíše katapultuje do desítky mých nejoblíbenějších režiséru. A jak to nesnáším, když mě nějaký režisér vodí za nos, ale zároveň to miluju. Vždycky do poslední chvíle nikdo neví konec příběhu a to umí (skoro jen) Fincher. Je to machr, když si dělá hodinu a třičtvrtě prdel z diváka a pak se mu prakticky "vysměje fanfáry do xichtu". Ale tímle slaví úspěch, tímhle je pro mě nesmazatelný i tento film. Navíc mě "Hra" dokázala zaujmout nejen z konce, ale i z příběhu, který sám o sobě je jednoduchý, ale krásně vypadá. Když do toho přidáte výkony Michaela Douglase a Seana Penna, prokombinujete kameramanské umění s bezchybnou hudbou Howarda Shorea, vychází vám film "HRA". Tenhle film mě úplně odrovnal. ____ OST 5/5 ____ ()

nithiel

Naprosto skvěle budovaná atmosféra, stejně jako v ostatních Fincherový filmech je hlavním nosným prvkem filmu, navíc ve Hře ji ani nepotřeboval dotvářet neustálým deštěm :) ke všemu stačil vynikající výkon Michaela Douglase, který rostl ruku v ruce s paranoiou hlavního hrdiny. Jinak je hezké, že si Fincher řekl, že thrillerový dvojitý zvrat je klišé pro pro lůzry bez talentu a závěr vyšpekoval minimálně na tři infarkty. Nejsem si úplně jistý, jestli to bylo ku prospěchu věci, ale já každopádně hodnou chvíli koukal s otevřenou pusou. ()

C0r0ner

Pořádný mindfuck je vážně obtížné natočit, ale Fincher je mistr režie a proto vznikl tenhle geniální film. V prvních okamžicích diváka strhne napětí a atmosféra filmu a nepustí ho až do konce. Nejlepší na tom celém je, že za prvé člověk netuší, jestli to je doopravdy, nebo ne a za druhé to má parádní konec. Jeden ze tří filmů Davida Finchera, díky kterému jsem byl nucen si ho přidat do TOP 10. 100% ()

tomtomtoma

Jednoznačnou předností tohoto mysteriózního thrilleru je atmosféra napětí, která diváka pohltí ve své nejistotě a zoufalém a odhodlaném boji po přežití a pochopení. Zdánlivě sladěná dokonalost jednotlivých střípků rozsáhlé mozaiky děje zanechává díry logické souvislosti. Pokud se divák dokáže přenést přes tuto vykonstruovanou sofistikovanost průběhu a idealistický konec, nelze se podivovat nad skutečností, že je tento film velmi oblíbený. Je udělán chytře, chytlavě a působivě a o to jde v zábavním filmovém průmyslu především. Někdy nás musí cynická hříčka osudu srazit z piedestalu výlučnosti na zem, aby jedinec opětovně nalezl skutečné lidské hodnoty. Hlavní postavou je bohatý a osamělý bankéř Nicholas Van Orton (dobrý Michael Douglas). Do jeho zaběhnutého stylu života vskočí vichr zlomyslnosti nebezpečných hrátek. Rozvrací každou zdánlivou jistotu, slova v jízlivosti klíčů rozhází do všech světových stran, zpřehází myšlenky a vyvolává základní pud sebezáchrany. Hra své figurce začíná pomalu otevírat oči dokořán. Svůdné mystické tajemství je v postavě Christine (šarmantní Deborah Kara Unger), záhadné ženě mnoha tváří. Je u každé důležité události, je přesvědčivá, je na dosah ruky a přesto neuchopitelná ve své podmanivé přitažlivosti neznáma a nebezpečí. Z dalších rolí: Nicholasův provokativní a svérázný bratr Conrad (Sean Penn), přesvědčivý článek záměrné manipulace Jim Feingold (zajímavý James Rebhorn), Nicholasův ustaraný právní zástupce Samuel Sutherland (Peter Donat), Nicholasova svědomitá hospodyně Ilsa (Carroll Baker), Nicholasova starostlivá bývalá manželka Elizabeth (Anna Katarina), či Nicholasem odepsaný Anson Baer (Armin Mueller-Stahl). Ve výsledku je podívaná silná ve své působivosti, pokud se divák nechá unášet v osvěžujícím tempu napínavým příběhem bez hloubavého přemýšlení. ()

Adaamos21

Douglas a ostatní herci drží film nad vodou. Postupně gradují v příběhu logické nesmysly až do pro mě takřka trapného vyústění. Podruhé už si tuto hru nezahraji. ()

Topco

„Hitchcockovský“, paranoidný thriller v neo-noirovom obale. Veľa nočných scén, non-stop dažďom zmočené ulice, atmosferické pouličné lampy a neónové nápisy. Toto Fincher vie (štylistické cvičenie Se7en). Ten záverečný „zvrat na druhú“ však trochu kazí dojem z dovtedajšej, starostlivo budovanej atmosféry. PS: Hra mi po rokoch pripomína neo-noiry Davida Mameta (House of Games, The Spanish Prisoner). ()

Wormboy

Dalsia kvalitna Fincherovka s perfektnou atmosferou, vynikajucimi hercami a zaverom, ktory mi vyrazil dych a zaroven vycaroval na tvari velky usmev :) ()

Flynn

Naprosto výborný thriller, skvěle vytvořená past a schíza na hlavního hrdinu a zároveň i na diváka.. a 2xpřekvapivý konec, film jsem viděl až nedávno a po delší době to byl film kde se mi Douglas líbil, a Sean Penn i přes menší roli byl skvělý jako vždy... ()

asinus

Předchozí dokonalosti se jménem Sedm se Fincher ani nepřiblížil a Douglas je hnusnej neherec(subjektivní názor). Přesto se jedná o nadprůměrný thriller, který zprvu trošku nudí, poté je chvíli strhující, před koncem se dostane na vrchol a v samotném v závěru trochu překvapí lehce banálním zakončením. ()

gabin(a)

Tak dobrý film, že se dá vidět i víckrát, přestože víte, jak to skončí. Michaela Douglase i Seana Penna mám moc ráda. ()

campix

U Fincherových filmů máte jistotu kvalitního námětu a ještě kvalitnějšího napínavého zpracování. Sice se mi od něj více líbilo Sedm nebo například Klub rváčů, ovšem i Hra je výborně zrežírovaný film. Ke konci jsem se ovšem začal lehce nudit, ale výborný závěr filmu mě opět nastartoval, ač jsem ho průběhem filmu stále více a více čekal. Hold s díly Davida Finchera rozhodně nemůžete šlápnout vedle.. ()